Snúbenec sa zmenil

7. sep 2022

Ahojte zienky, idem si k vám po radu a trosku sa idem vyrozprávať…hádam mi budete vedieť poradiť a dať mi vás názor. Som s mojim teraz už snubencom vo vzťahu 2,5 roka, no za toho posledného pól roka sa veľmi zmenil. Po roku vzťahu má požiadal o ruku, dá sa povedať že to bola laska na prvý pohľad. Veľmi sme si rozumeli, jeho rodičia si má veľmi obľúbili a aj moji jeho, tak nejak vyšiel nápad že by mohla byt neskôr aj svadba. Tak má požiadal ako som písala po roku vzťahu o ruku. Všetko bolo super, vybavili sme si byt, pomáhal mi riešiť aj moje akútne zdravotne problémy, keďže má známych vo veľa odvetviach, pomáhal mi riešiť veľa veci cítila som že má naozaj úprimne lubi, po predchádzajúcich vzťahoch to bolo až take že som tomu nemohla uveriť že konečne som našla toho pravého. Jeho rodina mi tiež hovorila že si vybral dobre a že všade rozprava ako je zamilovaný, aj pred kamarátmi. Čiže cca tie 2 posledné roky boli krasne. Posledný pól rok ide fakt do ri.. ak tak môžem povedať. On ma totiž dvoch kamaratov, ktorých pozná este zo základnej školy. Vždy boli spolu viac ako je zdravé, z jedným z nich pracuje, čiže to aj chápem že sú v práci spolu. Ale oni sú spolu aj vo voľnom čase. Plus este ten tretí s nimi. Teraz sa rozhodli, že idu si založiť firmu a idu podnikať. Takze to teraz funguje tak, že od rana do večera každý deň je preč. Ja som momentálne bez prace keďže v predchádzajúcej som dala po dlhých rokoch výpoveď a mala som vybavenú druhu prácu, kde to ale trosku okolnosti zmenili,tak som nakoniec nenastúpila. To znamená že som doma momentálne. Predtým sme mali na seba čas aj keď sme chodili obaja do práce. Teraz, keď som doma a mám zatiaľ veľa času tak on je non stop preč. Čiže okrem prace behá s týmito dvoma kamarátmi. Keď príde večer domov, ma navarené, opraté, vyžehlené, upratané.. ja ho vítam s pusou a objatím, pytam sa ho ako bolo či vyriešil co potreboval. Odpoved je stale rovnaká, že nie, boli vybavovať veci ohladom firmy ale že neúspešne, toto počúvam posledný pól rok. Ešte aj cez víkend chodi údajne riešiť veci ohladom firmy, čiže on je 12/7 preč. Koncieva v práci o 16:00 a do noci do 22 je preč, že riešia. Nechce sa mi tomu veriť, samozrejme kvôli tomu vznikajú hádky, už mám podozrenie že už nechodí ani do svojej prace, keďže zarábal v práci slušne a vždy sme si mohli dovoliť, plus s mojimi úsporami, sme sa mali dobre. Teraz mu dávam peniaze ja, už 5x si bol pýtať za ten čas a nie malú sumu, lebo že on nemá za co natankovať, nemá na obed, nemá na hento na tamto. X krát sa stalo že keď mal byt údajne v práci tak som mu po pracovnej dobe volala nech cestou domov kupi to a to, on sa z toho vyhováral ze on ide riešiť nevie či stihne obchod, potom ak aj neriešil tak mi povedal ze nemá teraz zbytocne na utrácanie a to som chcela aby kupil chleba a pár veci co nám chybalo doma na varenie. Neviem už fakt som v koncoch, veľakrát sa pohádame, nikdy nebol na mna zlý, teraz mi vie vykričať úplne všetko, aj keď ja som k nemu chápavá a slušná, vždy som to brala tak, ze asi ma toho veľa… ale keď sa ho opýtam na firmu tak ako keby bol na to háklivý. Ja neviem ako jeho partnerka, ze ako sa v tom pohol. Keď sme s tými jeho kamarátmi a spoločníkmi zároveň, tak nebavia sa o tej firme vôbec. Preto sa ich ani nepytam aby zas nebol oheň na streche. Minule mi vykričal to ze to nechce riešiť ze naco sa ho vypytujem. Úplne iný človek. Čo si myslite ze v čom je problém. Ja už som naozaj v koncoch už nevladzem, či už mu vykricim veci naspäť alebo som ticho stale je zle… Dakujem vám za prečítanie a za vaše názory..

silvia31
9. sep 2022

Prečítala som si to celé, som zvedavá na to, či autorka prispeje ešte a dá vedieť, ako dopadol rozhovor.. ale jasne, nie je to jej povinnosť.
Ak to budeš čítať, ver, že ženy tu Ti radia z vlastných skúseností u seba ci v okolí, nie z brucha.. nemyslím si, že by niektorá chcela zle tej druhej poradiť, len Ti píšu to, čo si chcela - radu, lebo je tu x ľudí so skúsenosťami, životmi, ktoré si predstavovali možno aj úplne inak.. niektoré ženy dlho pridlho sa snažili a verili, že ich polovička príde a zmení sa zase na toho človeka, ako bol na začiatku.. možno aj 10tky rokov, no a nestalo sa, len sa trápili viac a viac.. mohli ho kamaráti veľmi zmeniť, ale pokojne taky mohol byť vždy, len tie prve dva roky hrala veľkú rolu nová láska a zamilovanosť, ktorá naozaj časom vyprchá. Preto sama vieš, že nemôžeš stavať na spomienkach z toho obdobia. Ty sama vieš, čo chceš, ako je to pre Teba prijateľné. On ak nevie komunikovať o problémoch aj, tak to vás privedie len do oveľa väčších sračiek. Ty sa budeš stále snažiť, aby bol ok, ale ver, že s tebou jeho chovanie nemá nič spoločné. Si jemu najbližšia osoba a nepovie ti nič? Znie to skôr, akoby si bola jeho banka - príde, vypýta si prachy, vtedy je ok všetko, potom už ale sa nemáš starať. Na tvojom mieste by som si našetrene peniaze dala úplne bokom, možno aj by som na pár dní išla domov, ak máš kam. Hodila rozhovor s jeho rodičmi, to na milión percent treba, možno sa dozvieš, že aj oni ho dotuju a bude teda jasne, že nerobí. To, že ti niečo tvrdí- že on nikdy by toto a toto nerobil - by si sa čudovala, ako vedia klamať, ako ich vedia kamoši ovplyvniť a závislosť na čomkoľvek je silnejšia.
Mysli na seba, či v prípade problémov akýchkoľvek bude ok, ak on sa bude takto správať a budeš s tým v pohode. Každopádne takéto správanie normálne nie je a sama to cítiš. Mať problémy a uzavrieť sa, ok, môže mať aj strach sa priznať, veď dobre. Ale treba ho vyzvať na priamy a úprimný rozhovor (ktorý by som si asi tiež 2x prehodnotila, či je to pravda)..
A áno, veci vyplávajú na povrch, ale to môže trvať aj rok, dva, päť.. jediné, čo nevieme ovplyvniť je čas, ten si ide a je mu jedno, čo my ... svoju mladosť a roky strávené v klamstve už Ti nikto nevráti.

trinityf
9. sep 2022

Super, že ti začali blikať kontrolky ešte pred svadbou a deťmi. Po roku zásnuby, love bombing a potom obratka o 360 stupňov. To zaváňa narcistickým manipulátorom. Ber nohy na plecia.

slovakboy
9. sep 2022

To nie je na rozchod. Ma finančne problémy a mal by svije problémy s tebou zdieľať. Boji sa ti to povedať aby nevyzeral ako neschopak. Lenže tým že oddialuje problém to nevyrieši a vzťah s tebou sa mu kazí. Určite ťa miluje ale musíte nájsť soolocne zdieľanie nie len toho dobrého ale aj zlého. Ty mu ukáž že ho pochopíš a nebudeš mu nič vyčítať.

nikky6
9. sep 2022

ako brala by som to tak, ze je stastie, ze sa ukazal takto teraz este pred svadbou, ako by si na jeho pravu tvar mala prist az po nej. podla mna vies sama, ze to takto dalej nejde a ja byt na tvojom mieste, by som od neho asi odisla

acsa
9. sep 2022

Bozinku, tvári sa ako by islo o statne tajomstvo. Ved spolu žijete, nechapem prečo by si nemohla vediet v čom chce podnikat. Nieco tu velice velmi smrdí 🤔🤔🤔

katies0410
9. sep 2022

Tiež by som sa bála ,že v niečom lieta a čudujem sa že sa nesnazis to zistiť.

martulka48
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fliacik
9. sep 2022

Ja si nemyslím, že ide o gambling alebo neveru, to by utekal z domu sám, nie s kamošmi. Skôr si myslím, že buď sa zamotali do nejakého nelegálneho biznisu (preto žiadna firma jeho meno neexistuje), alebo ho kamoši podrazili - nalákali na vidinu dobrého zárobku, on "investoval" a teraz ostal s holým zadkom. Vo vlastnom záujme pátraj, ak on nie je ochotný komunikovať. Aby sa nestalo, že Ti jedného dňa zaklope na dvere NAKA, kukláči alebo polícia (možno preháňam, ale nikdy nevieš). Nadriadenému by som normálne zavolala, ak je to mužov kamoš. Normálne sa ho opýtaj, či sa mu v posledných dňoch zdá v poriadku, lebo máš pocit, že nie je vo svojej koži a máš o neho strach. Prelustruj si kamarátov, hoci len FB profily, nech máš dojem, čo sú to za ľudia a v akej spoločnosti sa pohybujú. A ak sa u Vás nič nezmení k lepšiemu, normálne sa zbaľ, nechaj mu lístok, že vzťah má byť založený na dôvere a úprimnosti a takto si ho nepredstavuješ.

isis234
9. sep 2022

@fliacik absolútny súhlas

sidicek
9. sep 2022

To čo je za vzťah? Nič o ňom nevieš, nekomunikujete, chodíš okolo neho po špičkách, posluhujes mu a dotujes ani nevieš prečo. Celé choré. Už si 8rokov premarnila s človekom co za to nestal, chystáš sa na ďalšie. Co si robila tie 2 roky? Ako to ze nepoznáš ľudí s ktorými trávi toľko času? Co vlastne celé dni robíš? Len sedíš a čakáš kým príde a možno s tebou prehovorí? Ja ani neverím, že niekto ako ty existuje, že to nie je vymyslené, aby jedna žena pol roka len čakala na zázrak a nikam sa neposunula.

lunademonica
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
perdita11
9. sep 2022

Doveruj ale preveruj. Iba tolko. Ja by som necakala kym sa on vymackne a nieco povie. Uz to trva pridlho.

marika39
9. sep 2022

mne by bolo úplne jedno , že sa ku mne správal dva roky ako k princeznej, dôležité je predsa aj to ako sa správa teraz. Určite ho nedotuj svojimi peniazmi, tie sa minú a teba pošle kade ľahšie keď mu už nebudeš mať čo dať, lebo peniaze ho už na tebe zaujímajú asi najviac. Mrzí ma to, ale stále mi to príde lepšie takto , keď sa ukázal pred svadbou a deťmi ako potom, keď sa to už ťažšie rieši. Ak nechceš váš vzťah úplne hodiť za hlavu, tak si aspoň dajte pauzu a uvidíš potom , ja osobne by som takéto správanie netolerovala, stále si myslím , že muž ktorý ťa ľúbi sa skrátka nebude k tebe chovať hnusne.

samanthicka
9. sep 2022

Čím skôr od takého chlapa ruky preč! Ako píšu ženy čím skôr od neho odíď. Este pred svadbou. Ver mi pokazis si život s takým chlapom. chlap ktorý pýta peniaze od ženy je ponozujuce a ešte ty platíš všetko a jemu dávaš peniaze tak toto nie. A ak ti nechce nič o tej firme povedať tak asi niečo natom bude a klame Ti.
Daj si ešte tu námahu že či chodí do svojej práce či tam pracuje. A odíď od neho.

janka2273
9. sep 2022

Autorka mlčí už druhý deň 🤔
Bud je všetko OK, alebo fest prúser...

autor
9. sep 2022

Ahojte, tak píšem takto aby ste všetky vedeli, teraz som k tomu sadla, tak vám hromadne odpisem…Samozrejme to dopadlo brutal hádkou, ja som už vykypela a narovinu som sa ho opýtala či náhodou negambluje (aj keď stále si to nemyslím), on na mna že či som sibnuta a zas točil o firme nonstop to iste. Ale on to hovorí tak presvedčivo - aj sa pri tom tak aj tvári, že človek to ťažko spochybňuje. Volala som od tohto, ako sa to vlečie tie naše problémy, jeho mame, predtým sme sa o tom nebavili, jeho rodičia tiez vedia iba o tom že rieši firmu ale nič viac..(mali sme asi hodinový telefonat), jeho mame som ale povedala nech mu nehovorí že som jej volala, potom sme mali tu debatu s ním, čo som vyššie spominala že sme sa brutal pohádali. Ja som momentálne u sesternici, od včera vlastne. Byva najbližšie od nás, tak to bol prvý človek čo mi napadol. Lenže tiez tu nemôžem byt donekonečna, povedala som jej že som ju iba dosla pozrieť na 2-3 dni, ma malé dieťa teraz. Nepovedala som jej čo je vo veci. Ani veci som si nezobrala, samozrejme od neho telefonáty, z toho iba jeden som zdvihla, to bolo dnes ráno. Samozrejme reči o tom ako má miluje, potom mi písal SMS, keď som ho nezdvihala. Že ja mu neverím že keď bude uspesny že nech sa potom nevtieram… po tomto mi stačilo a naozaj uvažujem čo ďalej. Takze iba take zhrnutie aby ste vedeli.

autor
9. sep 2022

@fliacik On nemá sociálne siete, iba wattsap a tam sa mu nemám ako dostať a zistiť s kým si píše..

potvorka20
9. sep 2022

Dobre si spravila že si odisla daj mu pocítiť...a vidíš prvá sms ako Ta miluje a potom už
Ze sa nemáš vrierat keď bude úspešný..divný fakt..
Takto sa veru človek ktorý miluje nesprava

autor
9. sep 2022

@lunademonica Nie toto som písala aj vyššie,na toto naozaj nie som odkázaná, nerobim take veci, lebo ak by to náhodou zistil a všetko by bolo Ok a naozaj by to bolo tak ako tvrdí, tak by som si to ja vyčítala. Nemám dôkazy, keby mám dôkazy, a potrebujem ho len dotlačiť k niečomu tak dobre, ale aj to s tou firmou môže byt pravda a nikdy neviem, to ze nie je zapísaná ešte v registri nič neznamená

autor
9. sep 2022

@potvorka20 tak nenapísal to nejak zle, to bolo viacej správ a konkrétne tento utrzok bol z dlhšej správy.

autor
9. sep 2022

@potvorka20 ale áno nespráva, toto má najviac zarazilo na tých správach, ostatok správ bol len o tom že keď zarobí tak sa budeme mat dobre že on to teraz rieši a že cíti aký bude mat úspech

emily_666
9. sep 2022

Je v dacom namoceny az po usi, zial....
Za normalnych okolnosti by si s tebou sadol a povedal ti, ako sa veci maju

potvorka20
9. sep 2022

To je všetko super ale ty by si mala byť prvá komu povie o čo ide veď máš byť jeho manželka tak komu inému by sa mal zdôveriť keď nie tebe..či ide o firmu či o niake problémy či proste hocičo ty máš byť po jeho boku tak také veci by Ti povedať mal..môj nazor

janka2273
9. sep 2022

@autor "že cíti, aký bude mať úspech"?🤔 Keby toto citil,bol by veselý a v pohode...
Držím ti palce 👍 no buď ostražitá 🙏
Ozaj, koľko rokov vlastne obaja máte??

liv1
9. sep 2022

By som mu povedala, ze ti nejde o peniaze. Ze ti ide o otvorenost, doveru, slusnost, uctu, a ze aj keby milion eur zarobil, pokial sa ku tebe nebude spravat pekne a slusne v dobrom aj zlom, potom nemate preco spolu byt. Ako mate byt raz manzelia, ked v tak “banalnych” veciach ako je firma sa neviete spolu bavit. Teda on sa nevie. V narocnych a vypatych situaciach sa ukazuje charakter. Muzov aj zien. Toto je ten jeho. Nechcem mu tiez krivdit lebo ho nepoznam, ale poznam seba, ak by mi utrusil nejaky chlap, ze aby som sa potom nevtierala ked bude uspesny, asi by udrel klinec do rakvy vztahu. Ak toto nepochopi, ze odides a nie si doma a ze je to naozaj vazne, ak ho toto nepresvedci vylozit karty na stol, tak potom uz asi nic.
Ak budes chciet vediet v skratke pribeh vztahu milionara, (je to manzel jednej z mojich naj kamosiek), ktory zacinal z nuly a so svojou priatelkou, teraz zenou je doteraz, napisem ti. Jeho chovanie k nej bolo diametralne odlisne od spravania toho tvojho 🤔. A je rovnake doteraz…

lacibo
9. sep 2022

Ale aj odvrkovanie a ignorovanie je agresia, sice pasivna, ale je to agresia..

autor
9. sep 2022

@janka2273 ja 30 on 38

autor
9. sep 2022

@liv1 Veď to že ja som sa zamilovala do neho pre iné veci ako peniaze, preto som mu povedala ano,ale keby viem čo začne nasledovať tak asi si to premyslím..

autor
9. sep 2022

@potvorka20 Vzdy mi všetko hovoril, aj čo sa deje v práci, kto čo ako, čo bude čo je a podobne. Preto píšem že my nemáme problém s komunikáciou okrem toho keď sa jedna o firmu… keď sa zmení téma tak v pohode..by som povedala že je ešte viac komunikatívnejsi ako ja

janka2273
9. sep 2022

Pýtala som sa na vek, že či náhodou nechodíš/ nežiješ s dieťaťom 🤔😉 ale 38 je už dostatočný vek na to,aby chlapec nehral takéto hry 🤔🙈
Netuším, čo sa s ním deje,ale buď vytrvalá a nedaj sa. Bud vyloží karty na stôl a všetko ti porozpráva, alebo to vyrieš k tvojej spokojnosti, nakoľko takto to zjavne dlho nevydržíš...
Nie je normálne,aby ti ani nepovedal názov firmy, veď snáď nie je drogový díler 🙏😂🤭
Fakt som zvedavá, čo sa z tohoto vykľuje🤔
Ale držím ti palce, vyzeráš byť veľmi milá a hlavne tolerantná baba. No nemusiš sa obávať, že si v tomto veku už ďalšieho nenájdeš ,chlapov sú plné ulice a ty si urcite šikovná, keďže si sebestačná s úsporami .A hlavne stále mladá 😘😘👍