Ako riešite príkrmy pre ročné dieťa na dovolenke?

joannita
26. jún 2019

Maminy, ked ste isli na dovolenku, ako ste riesili prikrmy pre dieta? Mame rocneho syna a ideme na 4 dni do hotela, kde varenie nieje mozne a chcela som sa vyhnut kupovanym prikrmom (este nikdy som mu to nedavala).
Resp. Ak mate tip na nejaky kupovany prikrm ktory je dobry a chutny, sem s nim prosim. Vsade citam ze to detom ani nechuti.
Ide mi hlavne o obedy. Desiatu a veceru viem poriesit s rychlovarnou kanvicou a kasami z DM, s ovocim, jogurtom a podobne. Dakujem 🙏

ktochytavzite
27. jún 2019

@joannita a rocny by uz nemal mat priblem s vatsimu kusmi,ved to uz mal pekne papkat,treba im zacat skor davat samim cele kusky nech ptm nemaju taketo problemy.

evkamotka
27. jún 2019

To ta vela nevyjde na skusku este pred dovolenkou, kup v dm jednu hipp vyzivu za 1.30e a daj mu na obed co na to povie. Prichut-riad sa podla maleho, co ma rad, moj mal rad vsetky cervene 🙂 12+ byvaju uz kuskove, ak este potrebuje mixovane, kup mu 6+ tie su dohladka, ved uvidis cez sklo

dzulli1980
27. jún 2019

K tomu jedeniu kúskov ... moja začala normálne žuť ako dvojročná ... mohla som sa na hlavu postaviť, jednoducho kúsky nie - napínalo ju, vypľúvala to, v horšom prípade jej zabehlo a musela som ju kriesiť ... takže tým, že nechce papať kúsky sa netráp, rozpuč, pomixuj - dôležité je, že sa naje, je jedno akú konzistenciu má strava ... čo sa týka tých hotových príkrmov u nás HIPP a HAMI.
@joannita

lindusss2016
27. jún 2019

@joannita ani 100%ne uz neobsahuju vsetky ziviny, ktore by mali mat, ked ich uvaris poctivo zo zrna. A mliecne detto vies varit doma a mas uplne pod kontrolou, co tam je

ktochytavzite
27. jún 2019

@dzulli1980 ano ale treba dat do ruk dietatu kusok jablka,rozka v 10mes nech sa uci.

ukulela
27. jún 2019

@joannita ja som prvemu varila osobitne hadam skoro do 2 rokov, jasne, ze zjedol aj z nasho dost, ale moj chlao ee zeleninu, ee taku polievku, ee hento - tak mal maly osobitne vyvar , zeleninove halusky, ... a nech ma tu ukamenuju, rocnemu (aj o dlhsie) som mixovala, mal 2 zuby, rozculovalo ho ine jedlo ako hladke, neskor zas odmietal kusky masa, tak dostaval prilohu a zmixovanu omacku uz aj s masom, ale normalne z toho vyrastol .... takze kazda mama si urobi tak, aby to dietatu vyhovovalo a aby sa najedlo, rocnemu by som z hotela este nedavala (teda prvemu urcite nie, pri druhom uz nie som taka utlocitna 🙂 tak sa to mozno prejavi aj v jedle).
k tvojmu problemu: ja yb som si mozno zavarila 4 pohariky obedoveho prikrmu bez masa - len zeleninovu kombinaciu (alebo teda ak dve porcie prenesies v chlade, stacia 2 pohariky). DMka mava v poharikoch ciste maso - tak by som vzala ten a primiesala do prikrmu.
inac - tiez kupujem instatntne obilninove kase - ja ich mam vyhliadnute v "zdravom obchode" - spaldovu, psenovu, .... a zahustujem nimi vyzivu/prichutujem bielym/kozim/ovcim jogurtom, ... osvedcili sa mi. a skus ako prilohu aj kuskus - tiez staci zaliat a napucat, nevari sa.

joannita
autor
27. jún 2019

Dakujem baby za tipy, poskusame urcite 🙂

evkamotka
27. jún 2019

Sory ale kvoli par dnom sa ondit so zavaranim domaceho prikrmu (a to nevies, ci ho zavaris dobre, budes skladovat dobre a ci sa nezacne kazit ani v pociatkoch nezbadas) ved mu kup dve tri flasky, dva tri obedy skus co by mu chutilo a podla toho vezmi. Urcite ho nehospitalizuju na nedostatok zivin ci vitaminov kvoli 4 obedom zo skla ani to nebude mat trvale nasledky na jeho zdravi.

elzena2
27. jún 2019

@joannita hipp bolonske spagety a hipp/dm kombinacie so sladkym zemiakom mali u nas z kupovanych prikrmov uspech. Tekvicove a brokolicove nie

lula313
27. jún 2019

@dzulli1980 aj u nás, prelom nastal v nejakom 13 mesiaci, dovtedy ani chleba požuť nechcela

simca06022011
27. jún 2019

Normlane, mala som termo tasku velku a v nej kopu kupenych prikrmov, misku, pribory, noz, dosku na krajanie a isli sme... nam chutil HIPP aj hami, maju aj polievku aj druhe.. lebo mne mala na obed v roku zjedla dav tie pohare aj polievku aj druhe... to mi ohriali v restike hocikde. Asi aj do 2 rokov som to takto nosila. Desiaty, ranajky a vecere sme zvlradli, ved mlieko, kasa.. rychlovarnu kanvciu som mala, kupili sme ovocie, jogurty, v hoteloch z ranajok pecivo zjedla... skuste jeden - dva doma a uvidite. Lebo tie kusy nie su zase take velke aby mu vadili... moja ani zuby nemala v roku este a uz to bezne jedla. Je to makke, kedze je to varene a sterilizovane.

zeytin
27. jún 2019

@renatka100 Nasim nechutili hippky ani jednemu, zbytocne vyhodene peniaze a to som kupovala rozne... A po pravde to nechutilo ani mne 😄

joannita
autor
27. jún 2019

@evkamotka nie ved skusim to kupit, len ma zaujimalo ktore su chutne a dobre, takze poskusame a uvidime.

fiafia
27. jún 2019

@joannita že chyba 😂😂 ja mám 2,5 ročnú dcérku a stále varím zvlášť 😂 také jedlo čo jeme my nezje. Teda vacsinu. Tiež by som to riešila takto : ovocie pohoda hocikde, jogurty tiež, pečivo no problém. A v reštike polievky, zem.kasa, zelenina popucit a je to 😁 ako ja závidím mamičkám čo nemajú problémy s jedením u detičiek. No nič snáď sa to zlepší a vám prajem krásnu dovolenku

joannita
autor
27. jún 2019

@fiafia no ved to ze zopar x som mu davala nase ale nic, po prvej lyzicke zavrel vrata a konec 😃
Hej skusim to tak, objedname nieco co snad zje. A ak nie budem mat v zalohe Hipp 🙂
Dakujeme 🙂

barbra1
27. jún 2019

@joannita ahoj, my sme boli s 9M na dovci v Taliansku, ja doma narobené prikrmy, ktoré som vedela že má rada a nakoniec to skončilo tak že išli do koša, dva sa mi zle zavreli a ostatné nechcela tak sme nabehli do obchodu mala si vybrala nejakú Taliansku značku a to jedla, ešte sme jej aj domov prikupovali a to isté z mliekom došla nám Beba, nabehla do obchodu a kúpila Taliansku značku od Nestlé a bolo, asi to bolo to isté lebo ani nehlesla že by jej to nechutilo....No stres a príjemnú dovolenku.

zhuzhu
27. jún 2019

@joannita tiež mam ročnu dcerku a ja som si na dovolenku pribalila aj tyčovy mixer a mäsko, zemiačky, ryžu som si pomixovala sama

danusskaaa
27. jún 2019

Veď ak ti nič "normalne" nezje (aj ked prave dovolenka moze byt ten zlom, ze zacne pekne papat ak kusky- vyskusaj) tak skús svoje domáce príkrmy zavarit (proste domáca presnidavka) a zobrať. Ja som tak riešila príkrmy keď mal malý 4 mesiace a šli sme na dovolenku. Mal proste domáce jedlo + mlieko. Zobrala som 5 flasticiek

mahuliena_biela
27. jún 2019

@joannita môjmu chutili Hami, kupovala som v Tescu, chutnala som ich, fakt sú normálne, chutné.

dextella14
27. jún 2019

My mame 14 mesacnu, kojenu, ktora ma tiez problem jest vacsie kusy.. preto som dovolenku prisposobovala najma dietatu a sli sme do apartmanu s kuchynou 🤷‍♀️🤷‍♀️

nikusiak9
27. jún 2019

@joannita dm babylove prikrmy chutia malej

letfenixa
27. jún 2019

@danusskaaa domace masove prikrmy v domacich podmienkach sa nedaju zavarit.

evkao
27. jún 2019

@joannita my sme dlho frcali na DM-kovych prikrmoch, maju naozaj velky vyber, aj jednozlozkove (len masko, mrkva, brokolica,...), vzdy som mala doma poruke ak mu nechutilo moje zvlast pre neho varene, alebo ked sme niekam sli - a bola to moja zachrana vyse roka (tiez mi nechcel absolutne nic, kde boli nejake kusky, vsetko som mixovala, aj kusky zacal jest az ked mal vyse dvoch rokov - ale rozek, jablko, banan, to mu problem nerobilo)

v_alika12
27. jún 2019

My sme tak boli s 9 mes. Kupovane mi nezje. Na den prichodu i dalsi den som mala z domu. A dalsie 2 dni jedol hotelove jedlo. Doma iba mixujem. No tam som magala vidlickou. Naramne mu chutilo 🙂 dal si krupicovu kasu, zeleninu, zemiaky, aj ryzu s gulasom. On je velky jedak. Doma sme opat nabehli na zdravy sposob. Jedlo mu pripravujem kvalitne. No najdolezitejsie je nemat stres. Tak si uzite dovolenku

lucyluv
27. jún 2019

Ja keď som kupovala, tak väčšinou DM bio, tie sa mi zdali byť o kus lepšie ako hipp, lepšie zloženie myslím

mirka2405
27. jún 2019

@joannita ja som mu bud kupovala hipp, tie mu chutili alebo mu ho mixli v hoteli v restike, podla toho, kde sa chystate..

joannita
autor
27. jún 2019

Dakujem kocky ste zlaticka 😘

katy1781
27. jún 2019

Tiež som na dovolenku kupovala HiPP majú výborný výber skús čo je od 6mesiacov je na jemnejšie pomixovane majú aj polievky a nosila som ohrievač na fľaše a v pohode to ohrialo

suyny
27. jún 2019

@joannita ked mu nechutia kupovane prikrmy tak si zasterilizuj vlastne prikrmy na cestu. Ja som tak nasej robila.

dextella14
27. jún 2019

A ked ti zje hippku tak si vyhrala
Nasa mala da do ust lyzicu /alebo ani to/ a skoncili sme
Osiva sa a neotvori usta ani keby som neviem co robila