Dokrmovanie kašičkou v 3. mesiaci

slecinqa1
28. nov 2015

zdravim mamicky. potrebujem poradit. syncek ma 3 mes a 16 dni. na poradni v 3 mesiacoch vazil 6300g a meral 63cm. od narodenia co mesiac to kilo navyse. no teraz uz urcite bude mat min 6500g. v poslednom case je cez den akysi nespokojny, fnuka a vsetko si tiska do pusy. idu mu slinky, cuca si pästicku, prsteky, priklada moju rucku k puse, vsetky hracky ked mu dam k puse ja alebo on tak zacne ich akoby papat. zavinovacku si priklada k puse, no jednoducho vsetko co mu pride pod rucky tak tiska do pusy. sme plne dojceny a cez den pyta skoro aj kazdu hodinu. niekedy mu davam prsnik a mam pocit akoby cakal nieco ine. ale o 15 minut mu dam zase prsnik a uz zacne papat. ked mu davam hocijake kvapky z lyzicky krasne otvara pusinku az mi kusne do lyzicky niekedy. na nozke mi pekne hopa akoby uz mal 4,5mes. a ked nastane situacia ze musi so mnou sediet pri stole ked obedujem, s takymi velkymi ockami mi pozera na tanier a potom na pusu. v noci sa mi zobudi po 3hod niekedy po 2 a niekedy po hodinke. kedy ako. a vzdy ked si ho prilozim vzdy papka. zacinam mat pocit ze sme hladny a moje mliecko mu nestaci. kupila som pre pripad ryzovu kasicku ale neviem s akym mlieckom mu ju mam pripravit. ci so svojim alebo UM. su to priznaky hladu? dakujem za vsetky rady.

meluela
28. nov 2015

@slecinqa1 pockala by som aspon do ukoncenia 4 mesiaca a potom po konzultacii s lekarkou zacala so zeleninkovymi prikrmami
ale ked pekne pribera, nevidim velmi dovod davat este kasu a ked neskor zacnete tak urcite nesladenu

sardinka335
28. nov 2015

@slecinqa1 to že si všetko tisne do ust je uplne normalne v tomto období, moja tiež čo dostane do ruk automaticky dava do ust - v tomto období dieťa spoznava svet,okolie ustami. Ja osobne to nepovazujem za prejav hladu, ale za ,,vývinové štádium,,.
Ak je plne dojčeny tak je naozaj len tvoj subjektivny pocit ked ponukaš prsnik, že dieťa ,,čaka niečo ine,, - čo ine moze čakať ak ine nepozna? Skor mam pocit ze ho proste chceš začať silou mocou dokrmovať. Na tom v podstate nie je nič zlé, otazka je ako...ryzovou kašou? To ze pyta jesť kazdu hodinu moze znamenať aj rastovy špurt, ktory prejde. Tu by som sa skor poradila s laktačnou poradkynou.
To nočné budenie je tiez uplne normalne...okrem toho dieťa v noci ,,skor saje,, takže je tiez prirodzene ze ked si ho priložíš tak papa, keby si mu dala dudlik tak bude dudlať, ked flašu tak bude ťahať - proste bude sať, tento reflex je stale dominantný. Ja by som ziadnu kašu nedavala. Pride mi to skoro. Ak by bolo dieťa objektivne hladne tak by som bud zintenzivnila kojenie alebo dokrmila UM...
A to ti ,,sedi pri stole,,? V necelých 4 mes? Pokial viem tak len Kim čong il začal chodiť ako 8 týždnový... 🙂

moni244
28. nov 2015

@slecinqa1 keby si aj mala zacat prikrmovat, tak nie kasami. Najprv si poriadne nastuduj a toto, co ti robi maly, robi vela deti v tom veku. Proste normalny vyvoj, kedy si zacona uvedomovat veci okolo seba, uzivaj si kojenie a nezen sa do prikrmovania, mas kopec casu,najprv si co to nastuduj. A prosim ta, nepouzivaj plural, vyznieva to divne

ukulela
28. nov 2015

@slecinqa1 deti v tomto obdobi pchaju do ust vsetko, je to pre ne dominantny vnem. nie je to prejav hladu. prilis si to vsugerovavas. kojis, na prikrmy je este prilis skoro. (keby ste boli na UM, tak je to "len" skoro.)
maly ti paradne pribera, takze mlieko mu zatial uplne staci.
a kedzacnes dokrmovat, urcite nie ryzovou kasou. ta je navyse myslim pri hnackach, nie? .. najprv zeleniu/ovocie/maso, potom az kase.
s tym sedenim to tiez este velmi neprehanaj. ja som zacinala s prikrmami v pol roku a este som ho nedavala sediet, len taky polosed v polohovacej stolicke.
pre tvoj pocit mozno skus caje na podporu tvirby mlieka, alebo (ak mas ozaj pocit, ze mu jemalo) tak max dokrm umelym. ale podla mna to ozaj nie je treba.
inac, kym sa este da zohnat dakedobre ovocie (jablka) tak si porob vyzivu bez cukru - zide sa ti pri zavadzaniovocia, v zime bude dostat len tie vylestene jablka bohvie odkial, ostatne ovocie este horsie. a tiez daku zeleninu skus zamrazit este kym je, tekvicu napr.

jeennyv
29. nov 2015

@slecinqa1 s babami plne suhlasim, zbytocne nieco uponahlat ak je vsetko ok a pribera dobre...a inak tych tem o prikrmovani je tu vela...
a teraz vo vseobecnosti nemyslim to v zlom, ale aj tych temach sa casto opakuje, ze dieta na mna pozera ked jem atd...urcite je hladne...ale ved dieta pozera stale, to je jak keby niekto povedal, ze dieta na mna pozera pri upratovani a paci sa mu to, tak chce upratovat.....net a vseliake rady robia svoje...vytesnit a ist podla odporucani doktorky ci skutocne skusenych mamiciek, ale urcite ti ziadna v tomto veku nebude doporucovat prikrmovanie, kasicky atd....

zuzulik6
29. nov 2015

Veľmi sa neponáhľajte s príkmami, doporučujú sa až od ukočeného 4.mesiaca, a aj to treba najskôr začať zeleninou, potom ovocím, až nakoniec kašou. Možno má teraz fázu rastového špurtu tak sa vám viac budí na jedenie, plus sa mu asi pohýnajú zúbky v ďasienkach. a bol aj spln, čo mohlo narušiť jeho pokojný spánok. Tak ešte vydržte tie 2 týždne a potom hurá na mrkvu 🙂

sue
29. nov 2015

Uži si to nádherné obdobie, keď netreba nič vyvárať, nič so sebou nosiť, hľadať zdravé potraviny.
Priberá úchvatne!
Ostatné úplne súhlasím s babami !
Máš dva a pol mesiaca čas...

bombonka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bajana
29. nov 2015

@slecinqa1 nech napreduje akokoľvek rýchlo, jeho tráviaca sústava ešte nie je pripravená na prijímanie inej potravy...rovnako ako píšu vyššie, jeho správanie úplne zodpovedá veku a ty si len mylne vysvetľuješ, že je to túžba po inom jedle...nemôžeš pre neho teraz robiť viac než dávať mu výhradne mm

moni244
29. nov 2015

@bombonka ale, daj mi pokoj, tebe som nič nepísala, tak sa nestaraj

8291
29. nov 2015

@slecinqa1 sardinka má uplnu pravdu.napisala to jasne,stručne a vístižne.S tým sedenim v tomto veku naozaj opatrne.určite ti nesedí samostatne tak to nesil.este sa má na takéto sedenie naozaj čas.vsak ti priberá až až.nerozťahuj mu zbytočne žalúdok príkrmami lebo o par mesiacov ti zje aj hlavu a budeš ho gúľať a potom budeš sem pisat ze máte 15 kg😁 je stále hladný a ty si bezradná

katrin21
29. nov 2015

@slecinqa1 do ukonc. 4 mesiaca nedavat nic ine, len mliecko.... ak je plne kojene, moze az do 6 mes byt len na tom... ale ak mas pocit, ze je hladny, koj castejsie,alebo daj na vecer ryzovu kasicku zarobenu s tvojim mlieckom....
Kazdopadne, to ze si cuca pasticky a vsetko, znamena , ze mu zacinaju ist zubky.... to moze trvat aj 2 mesiace a dieta vtedy stale slinta, vsetko si dava do ust, olizuje pasticky a pod..... Nenechaj sa pomylit 🙂 je to normalne....
moja dcera tak slintala, ze stale musela mat na sebe maly podbradnicek, inak by bola vkuse na hrudnicku mokra a bolo to z tohto, zuby zuby zuby.... aj ked prvy vysiel az o 2 mesiace...
ale niektorym detom vyjdu aj skor.. Priatelovej dcere vysiel prvy zub asi v 4 mesiacoch.

slecinqa1
autor
29. nov 2015

dakujem vam za prispevky. co mamicka to iny nazor ale pockam do toho 4 mes a uvidime ako sa vyvinie situacia. nemyslela som tym ze sam sedi. to jasne ze nie. ale ked je v pololahu sam sa vzpiera a chce si hopat. staci sa mu len niecoho chytit s ruckami a uz hopa. mozno neverite ale ked ho idem kojit a v pololahu sa sam dvihne. velmi sa vzpiera. na nohach mi sedi ale musim ho samozrejme drzat. dokonca uz ho ani nemôzem hajkat lebo sam sa vzpiera. nechcem aby este tak skoro sedel ale ked sam tak velmi chce. narodil sa uz po termine vyvolanym pôrodom kedze sa mu nechcelo z bruska von. keby sa narodil skor uz by mozno aj mal 4 mesiace.

marcelatje
29. nov 2015

@slecinqa1 😀 😀 😀 😀 😀 prepáč ale pri poznámkach typu

"nechcem aby este tak skoro sedel ale ked sam tak velmi chce"
alebo
"narodil sa uz po termine vyvolanym pôrodom kedze sa mu nechcelo z bruska von. keby sa narodil skor uz by mozno aj mal 4 mesiace"

je mi fakt smiešno 😀 😀 😀 😀

bajana
29. nov 2015

Tak viac)menej sme sa všetky zhodli, že kašu by sme nedávali, ty si samozrejme urobis po svojom...a to, že sa ťahá do sedu, je tiež normálne. Netreba mu dávať možnosť, aby sa posadil - teda nedavat mu nič, k čomu by sa pritiahol @slecinqa1

ukulela
29. nov 2015

troska mimo, ale ja sa ozaj cudujem zenam, ktore chcu silou mocou dieta zacat prikrmovat. najma ked vsade sa pise, ze plne kojenestaci az od 6 mesiacov (samozrejme, pokial prospieva a pribera) ... ja si s laskou a vdakou, ze som mohla kojit, spominam na casy, ked som len kojila.spajzka a navarene stale so sebou, stacilo vytasit prso a uz sa jedlo .... najbezstarostnejsie obdobie 🙂

slecinqa1
autor
29. nov 2015

@marcelatje a co sa ti zda take smiesne??? ze nechcem aby si krivil chrbatik? som prvorodicka a ziadna zena nespadla z neba mudra. ked sa ti zda nieco smiesne tak sa zasmej a nemusis tu vypisovat ze ako je ti "smiesno" z mojho prispevku

slecinqa1
autor
29. nov 2015

@ukulela mam obavy o svoje dietatko pretoze viem co je to mat hlad. nejde mi o to aby mi prespalo celu noc a podobne. ide mi hlavne o to aby nebol hladny.

xevulax
29. nov 2015

Toto co popisujes urcite nie su priznaky hladu, ak by bol
Hladny vrieskal by o zivot. Je vo velu kedy si vsetko dva do ust, moje si pchali vsetkoco bolo po ruke doslova! Urcite by aom zaidnemlasick este nedavala je to prilis skoro

medulienka2011
29. nov 2015

@moni244 Podľa mňa si prepáč trápna... Sem na MK chodíme aby sme sa poradili, či už sme prvorodičky, druhorodičky, ...atď.... Vieš mám aj ja známu, čo má jedno dieťa a myslí si tak ako Ty aj ona, že všetko vie, všade bola......Nerieš tu prosím plurál, ale buď k nám matkám viac empatická...Veď si na MK...:P

slecinqa1
autor
29. nov 2015

@moni244 k tomu pluralu. nevymyslela som si ho sama. sestricka na poradni sa stale opyta : "ste plne dojceny?" tak jednoducho som si to osvojila. neprisla som tu riesit slovencinu.

ukulela
29. nov 2015

@slecinqa1 ja chapem. aj ja som boal"vytepana" zi vsetkeho. ale - podla mna - ked pribera, hladne nie je. neboj, to by plakalo o dusu.
a ak mas naozaj pocit, ze mas mlieka malo a neda sa zvysit jeho produkcia, tak v tomto veku by som skor dokrmila UM.ja somtakto par tyzdnov, ked som cez den kojila aj 8-10 krat za 16 hodin a maly potom 8 hodin v noci prespal, mala pocit, ze posledne kojenie je uz len cisty vzduch. tak som posledne kojenie na cas nahradila UM, aby sa prsia viac nalialia potom som okrem toho v noci odsavala a to UM v poslednom kojeni nahradila odsatym.
inac, kasa ako taka je na noc dost tazka, ja davam kasu o siestej ako veceru uz teraz (malyma rok) a potom este okolo osmej ma prsnik a potom ide spat. ani dospelemu sa dobre nespi s plnym zaludkom 🙂

nanervy_2
29. nov 2015

@slecinqa1 bukovsky pise ze prva ryzova kasa 🙂 v 3 mesiaci je normalne jest kazde 2-3 hodiny. Ak ma zaujem o jedlo, podla mna kludne vyskusaj od 4 mesiaca.. my dokrmujeme tiez (ale moj uz chudol, to preto), vsetko okrem jablka som mu zmiesala s mojim mliekom.. jednak ide o odsatie, aby sa mi netvorilo menej, jednak kvoli chuti, jednak aby mal aj mlieko.. papa oen raz dva krat denne, tak 40ml a uziva si to, miluje tie zmeny chuti

mala rada, v noci nepozeraj na hodinky, je to ovela lahsie.. dnes sa na pytali v noci ako casto je, moja odpoved je vzdy - neviem 🙂

marcelatje
29. nov 2015

@slecinqa1 oznacenie sa za prvorodicku s ocakavanim ze preto budu k tebe ludia zhovievavajsi je tu dost bezne. Kazda raz bola prvorodicka to vsak neznamena ze na prvom dietati idem metodou pokus omyl. Babo si samo chrbat nekalici. Krivis mu ho TY prave tym ze ho davas pasivne sediet. Dietatu najlepsie pomozes ked mu nepomozes.

bajana
29. nov 2015

@marcelatje píšeš mi z duše...prvorodičky všetky chyby a stupídne dotazy (teraz nemyslím túto diskusiu) ospravedlňujú práve tým, že sú prvorodičky...moja malá má len 15m, tu na MK som sa nič podstatné nikdy nepýtala a v reale som asi 3x niečo konzultovala so skúsenejšími mamičkami...hold ale dnes sú ženy lenivé niečo si naštudovať dopredu, siahnuť po nejakej odbornej knihe alebo dať pár otázok pediatričke...ale tu budú riešiť ozaj každý prd...a tehotné detto....
Sorry za off-topic, ale mala som si potrebu uľaviť takto v nedelu večer 😁

katuliacik
29. nov 2015

idu mu zuby, skus mu dat nieco na dasna, mozno bude kludnejsi...

somavi
29. nov 2015

Mam 4mesačnú dcérku, ktorá sa tiež strašne ťahá do sedu, takže ta chápem 🙂 staršia sedela až vtedy, keď sa posadila sama. Ale táto čo vystraja 😀 keď ju mám rád na rukách v ľahu, polosede, tak sa tlačí do sedu, puci sa, až je celá červená. Na chvíľu ju posadim, fakt na chvíľku a potom ju nenápadne zosuchnem naspäť 🙂 ale tiež chce veľmi sedieť. Tak tiež niekedy neviem čo robiť. A príkrmy by som vôbec nezavadzala. Prvú som výlučne kojila do 6.mesiaca. A teraz sa mi to dúfam podarí tiež. Keď priberá, nemáš o čom.. Moja robí presne to isté, všetko cuca, ruku si saje, preteky dáva do úst, slinta a tiež niekedy nechce prsník, ale sa otočí na druhú stranu a pricucne sa k svojej rucke 🙂 ale ja to pripisujem zubom, keby bola hladná, plakala by. Aj v noci sa začala budit každú chvíľku, ale tiež myslím, že to je buď ten rastový spurt alebo zubky.

slecinqa1
autor
29. nov 2015

@marcelatje myslim ze ma niekto nepochopil. takze nebudem to tu dalej rozvadzat.

bajana nezda sa mi aby LENIVE bolo vediet nazor ostatnych mamiciek na internete. ked tak uprednostnujes studovanie odb. literatury tak neviem co tu potom hladas. MK je skor pre tych ktori nemaju k dispozicii ziadnu knizku pripadne literaturu. pretoze skor dam prednost pribehom z vlastnej skusenosti ako nejakym zvytkom papiera. na druhy krat si ulav niekde inde 🙂 mozno ti to viac pomôze

bajana
29. nov 2015

@slecinqa1viem presne o čom je alebo teda skôr bol tento portál (som tu registrovaná už nejaký ten piatok) 😋
tie "nejaké zvitky papiera" písali odborníci po často dlhoročných skúsenostiach v praxi...tu píšu ženy anonymne kadečo, mnohokrát to, čo im radi materinský inštinkt pretože"matka vie všetko najlepšie"...ak je to pre teba väčšia autorita ako odborníci, tak ok, tvoja voľba...
A ak si čítala pozorne môj príspevok, tak by si si všimla, že som tam napísala, že nenarážam na túto diskusiu...
Napríklad dnes odo mňa chcela jedna prvorodička vysvetlenie, čo sú sieťkované nohavičky...no ako by neexistoval Google, ktorý jej to ukáže za sekundu...tak čo to je? Pohodlnosť? O neschopnosti vyhodnotiť tehotenský test ani nehovorím...

katuliacik
29. nov 2015

@bajana zeny z mk nevedia nic ine pouzivat na nete ako mk, google sa im zahadne vymaze