Je lepšia drevená alebo umelá stolička na kŕmenie?

zmajerikova
3. apr 2011

Cavte, chcem kupit malej stolicku na jedenie a neviem sa rozhodnut, ktora je lepsia, hlavne vyuzitelnejsia, neviete mi poradit ake mate skusenosti?

dajna11
3. apr 2011

ahoj,ja som pri dcere pred rokmi mala drevennú ktorá sa dala rozložiť na stoličku a stolík,čo som ocenila hlavne ked bola trošku staršia,lebo sa tam vedela dlho zahrať a kresliť si.....a teraz som malemu kupila také isté,tiež sa dá rozložiť na stol a stoličku.....ale umelú som nikdy nemala takže neviem posúdiť jej klady či zápory...ja som bola spokojná s takýmto riešením takže som aj teraz hladala hned túto drevennú...

ivett1
5. apr 2011

ahoj...my mame umelu-neonato multiplo ...vyuzili ju obe moje deti a stale je vo vybornom stave 😉...na hranie mame zvlast stolik a stolicky 😉 ale, ak by si mala trosku casu, pozri aj do tejto temy tu na MK https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/detska-stolicka-na-papanie-aku-vybrat/
aj tu - posledné príspevky su z januara https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/aku-stolicku-na-krmenie-mame-kupit/
alebo zadaj do vyhladavaca "detska stolicka" a najde dalsie temy o stolickach na krmenie a mozno tam najdes info, ktore ulahcia tvoje rozhodovanie v tejto veci🙂

edita84
6. apr 2011

Ahoj ja som mala obe drevenú u starých rodičov a umelú dom arozdiel je ten že z drevenej lahko vypadne a je nestabilná, umelá je super dá sa polohovať má dosť vekú tácku

lussy666
6. apr 2011

tie umelohmotne polstrovane "hovada" 😅 si zabezbec, ked nemas malicku kuchynu, jedalen....inak mam pocit, ze som citala nejaku diskusiu kde si baby velmi chvalili tu umelu stolicku z ikey....

mathyasko
6. apr 2011

Ahoj, my mame umelohmotnú značky Cam a sme s ňou na 100% spokojni. Da sa pohybovat vyskovo a je ľahko umyvatelna. Ale to je moj nazor🙂)

lucka1987
6. apr 2011

ja mam sice do kupy este daleko.. ale uz som sa rozhodla pre umelohmotnu... aj ked drevenu mam.. nie je tam tacka velka a je labilna (klasiky za 15 eur) takze radsej kupim cosi pevnejsie

ollski
6. apr 2011

my sme mali tu z ikei, naozaj super do malej kuchyne, aj na cestovanie 😉 obom malym sa v nej pacilo...a je nenarocna na udrzbu 🙂 !! aj cena je super...

zlatat
6. apr 2011

My sme pri staršom mali takú klasickú drevenú, ktorá sa potom dala zožiť na nízku stoličku so stolčekom - bolo to celkom fajn dovtedy, kým mi z nej šikovný synček nezačal vyliezať - nechýbalo veľa a vypadol by mi z nej.
Tak som ju pri druhom zrušila a kúpili sme polohovateľnú plastovú Cam Campione http://www.hrajko.sk/detska-stolicka-cam-campio... .... a boli sme s ňou maximálne spokojní. Je stabilná, má bezpečnostné pásy, čo drevená nemala.
Používali sme ju od cca 4 mesiacov, lebo synček mal reflux, dala sa dať do odpočinkovej polohy, veľakrát mi v nej malý zaspal a aj sa vyspal ( keby som ho vybrala a preložila do postieľky, v momente by sa zobudil ), dala sa aj výškovo nastaviť, no a aj pultík išiel dole, takže keď už krpec vyrástol, len sme ju pritiahli ku stolu a papal s nami ako veľkáč.
Navyše sa dala pekne zložiť, takže nezaberala veľa miesta a zmestila sa mi aj do kufra auta
Puužívali sme ju až do 3 rokov, fakt odporúčam

bona
6. apr 2011

My sme tiez dlho uvazovali, aku kupit, najprv som chcela nejaku tu umelohmotnu, s pultikom a pod. Ked som ich vsak videla nazivo, zdala sa mi kazda strasne velka a nespratna, Terezke sa tam nedalo poriadne sediet, bola tam taka utopena..nakoniec nam pomohli v obchode, ukazali nam drevenu stolicku Stokke tripp trapp (http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://www.m...) Neocarila ma hned, sa mi popravde zdala mala a taka "divna"..😀 Ale vyskusala som ju aj sama (tato stolicka totiz rastie s dietatom) a strasne dobre sa na nej sedelo 😉 Vyhodou je podla mna, ze babo ti tam nema kam "utiect", ma pekne podoprety chrbatik a stoluje pekne s ostatnymi pri velkom stole..u nas sa to velmi osvedcilo, vzdy sa tesi, ked vsetci zasadneme k stolu a ona tiez 🙂 Nevyhoda je, ze sa neda nijako zlozit, cize prenasat ju nie je take lahke..takisto nepatri medzi tie najlacnejsie. Ale zas sme to brali tak, ze ju potom neskor vyuzije aj ked bude mat svoj pracovny stolik v izbe a pod.

cmulinko
6. apr 2011

Ja som pri prvom synovi kupila umelohmotnu...vedela som,ze nechcem invetovat stovky eur len do stolicky,tak som kupila Graco tea time stolicku s pultikom a dvoma hrackami na boku pultika za 35 eur v akcii.....som max spokojna...pouzivana bola aj pri druhom synovi a vzdy je ako nova,takze posluzi aj teraz.Nakolko moji chlapci nie su moc na tieto stolicky....maju problem vydrzat posas jedenia a max do 1 roka,tak som rada,ze som nevyhodila do luftu 100 eur za stolicku....aj moja lacna sa da polohovat a perfektne udrziavat a cistit....nepotrebuje vela miesta a ma dole ulozny kosik na haraburdy.

jk77
6. apr 2011

ahoj.My mame Coneco Fabula a som s nou velmi spokojna.Ma ju taktiez aj sestra a kamoska, nemali sme s nou ani jedna ziaden problem.Da sa pekne polohovat, uz aj pre 6-7 mes. babo, je aj vyskovo nastavitelna a v pohode sme ju mali aj v malej kuchyni.... Velky pultik s dvoma tacakmi super vyuzivame na papkanie, aj na kreslenie... Bezpecnostne pasy su 5-bodobe. Pre nas super stolicka.... 🙂

anjelicek26
6. apr 2011

No do roka urcite plastovu, s polohovatelnou opierkou, pasmi, velkym pultikom, drevene sa nedaju polohovat a ak prikrmujeme dieta od 4-6 mesiacov tak ta stabilita na dlhsie sedenie proste nie je dana... A nas krpec je krmeny urcite 20 minut a to proste dieta v polohe sedeni este robit v tom veku nema... Isteze sa to da preklenut krmenim v lehatku, ale odtial by nam asi vyskocil 😕

My mame hauck up and down, pri oboch detoch, nemam tej stolicke co vytknut, ma plohovanie, lahunko odnimatelny pratelny a rychlo schnuci potah ale latka! Co je super prijemne aj v lete, dieta sa na to nelepi 🙂 5 bodovy pas zapnutelny osobitne cez brusko iba alebo aj cez ramienka (podla toho, ako moc chce dieta skakat von 😉 ), tri krat polohovatelny, vyskovo nastavitelna, dva krat posuvny pultik... no proste sme spokojny

Doma mame dve stolicky tripp trapp od stokke, ta Maxova uz na neho caka ;) Sasenka na svojej sedi od 1,5 rocka. Je to uzasna stolicka. Ale nie pre tak male dieta, ake je na zaciatku krmenia. Saska bude mat 5 rokov a urcite na nej par rokov este bude sediet. Ta investicia sa urcite oplati.

m.i.r.i
6. apr 2011

My mame klasika drevenu s tym stolikom rozlozitelnym co tu uz spominali...a zatial sme velmi spokojni..maly ma 14 mesiacov...my sme ho zacali davat do stolicky ale az ked vedel sediet, takze ja som neriiesila polohovatelnost..prve 3 mesiace papal prikrmy v polohovatelnom lehatku od Fisher Price..to lehatko vyuzivame dodnes, rad z neho vecer pije mliecko..takze napriklad ak mas to lehatko, urcite nemusis riesit polohovatelnost stolicky a staci ti nejaka lacnejsia prakticka..nas ta drevena stala 35 EUR a maly zatial v nej krasne sedi, vecer napriklad zlozime len tu stolicku dole a pozera z nej svoj 10 minutovy "vecernicek" v telke..tiez sme len tu stolicku mali teraz zo sebou pri cestovani, stolik ostal doma, lebo je to dost skladne...nas maly je ale celkom kludne dieta, nikam sa z nej nestvera, takze mozno zalezi aj od dietatka...my sme ale spokojni s touto a som tiez rada, ze som neinvestovala zbytocne vela penazi do umelej stolicky, ktore su strasne velke..tuto tiez verim, ze vyuizje neskor ako stolicku a stolik, lebo aj ta tacka sa da odmontovat a je z toho normalna stolicka...

froschka
6. apr 2011

ja som krmila tak do 8-9 mes v lehatku, potom sme mali drevene ale to lutujem lebo sa strasne zle umyvali a sa spina dostala do ryh odkial sa to nozikom muselo vyskrabavat... potom sme kupili ikeacke obycajne biele antilop sa volali tusim a to bola jedna radost aj umyt aj na tnasport...cize pre babatko teraz kupime urcite plastovu a potom ikeacku antilop

bobocka
6. apr 2011

my mame plastovu fabulu a neviem si ju vynachvalit!!senzacna stolicka !!! http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa... pod stolickou je kosik na odkladanie podbradnickov ci podobnych drobnosti ,stolicka sa da polohovat,teda je dobra aj pre tie najmensie deticky co zacinaju s prikrmami a este nevedia dobre sediet,tak su vlastne naklonene ako vo vajicku.ta tacka sa da skladat dole a su tam vlastne dve tacky(jedna je nakliknuta na druhej) teda ked ti babo daco vyleje,tak ten zlozis dosku,pokracujes s jedenim,nemusis hned riadit a utierat a prerusovat tak jedenie.inak ja absolutne nesuhlasim s nazormi,ze to len miesto zabera.podla mna to zas take hoviadko nie je.nemam pocit,ze by som mala koli nej menej miesta v izbe.od jedalenskeho stola som vyhodila jednu stolicku a fabulu tam mame prilozenu a je to uplne v pohode.ja jedinu vyhodu drevenych stoliciek vidim v tom,ze mnohe sa daju rozlozit aj na stolik a stolicku a teda je to prakticke pre dieta ked sa hra.ja som s plastovou spokojna.pouzivame ju uz vyse roka a vyzera ako nova a to v nej je maly denne min 3x.vobec ju nesetrime,vobec sa o nu nejak extra nestaram.je naozaj vela pouzivana,no znaky pouzivania nema ziadne 🙂 vrelo odporucam 😉

lejlla
6. apr 2011

my sme papavali v stolicke baby point a musim povedat ze sa mi nepacilo to ze sa rychlo znicil ten potah,akoby popraskal ☹ .segra ma taku jednoduchu umelu CAM a ta ju v pohode iba handrickou umyje celu a hotovo 🙂 .asi by som sa rozhodla pre nieco take,i ked zasa ked je babatko malinke neni nad polohovaciu a to ta moja baby point mala.ale asi kazda stolicka ma svoje pre a proti 😉

atrami
6. apr 2011

pokial riadne nevedeli sedieť, tak buď na kolenách, alebo v autosedačke / lehátko sme nemali/ . Po roku sme mali Ikea stoličku. Bola vhodná hlavne na cestovanie, aj do malej kuchene sa zmesti a o cene ani nehovorím.

stvura
6. apr 2011

Ja mam drevenu Robu po malom. Mala mi este nesedi (6 mesiacov) a to krmenie je dost tazke...maly mi uz sedel ako 5,5 mesacny. Ak mas vyssi stol je idealna, ak nizsi uz by som ju nekupila. Tiez ta stabilita bola a je velmi skusana mojim synom...tam je to OK, len prsty si uz par krat pricvikol.

sareenah
6. apr 2011

No my sme malemu kupili plastovu, umelu CAM campione a boli sme velmi spokojni 🙂 ked mal maly pol roka, este bol taky krehucky a ten vnutorny potah a cela ta plastova cas na sedenie ho pekne istili, chrbatik tiez...no ale, mame malu kuchynu a tieto plastove stolicky su celkom velke...a kedze sme potrebovali aj cestovat, kupili sme v IKEI taku malu sikovnu bielu stolicku, s dlhymi nohami ako pavuk a je velmi sikovna a syn ju vyuzil uz ked bol trosinku vacsi, a teraz som videla, ze maju k nej aj vnutro, futro, aby bolo dietatko v makkom, ale zas co je nevyhoda je, ze tam nie je chraneny chrbatik, takze to az ked bude vediet babo pekne sedkat...Takze ak by som Ti mohla poradit, skus skocit do IKEI, alebo si ju pozri na nete, ak Ti ta stolicka bude vyhovovat, je to super kupa a stoji par supov...da sa poskladat, sikovna na cestovanie...no moja svagrina skusila tuto moju velku plastovu, mala v nej bola par mesiacov, lebo ju zacala prikrmovat uz od 5. mesiaca...a potom sama kupila z IKEI a nevie si ju vynachvalit 🙂

martincca
6. apr 2011

no my sme používali na začiatku tiež spomínané fisher lehátko
no a potom sme kupili drevenu stolicku.... odporucam len pre deti ktoré už sami stabilne sedia
a pre deti pokojne🙂) ja som sa raz na par sekund otocila a maly sa v stolicke postavil !!!!to mal 9 mesiacov a potom ked prisiel ako na to vystrajal v nej strasidelne kusky
teraz uz mame aj ikeacku a som max. spokojna, lahučka, skladná, lahko udrziavatelná, stabilná a hlavne nas neposed z nej nedokáže vyliezť (nemá si kam zaprieť nôžky) a perfekt cena... 11.99 plus pultik cca 5e

miska246
6. apr 2011

My mame umelohmotnu baby design a som uplne sklamana. Mala nam v nej vobec nechce sediet, vzpina sa, krici, uz ju do nej ani nedavam, je odlozena bokom... Zbytocne vyhodenych 75 Euro 😒 😒 😒

akika722
6. apr 2011

my máme plastovú cestovnu,je vyškovo polohovatelná s pultíkom..hodí sa aj ho malej kuchyne,je lahučka a som maximalne spokojná 😉

rosienka
6. apr 2011

ja by som si ten otrasny plastovy nespratny "nabytok" do bytu nevpustila, takze mame peknu staru drevenu so stolikom a som s nou spokojna. Neviem naco ja dobra polohovatelnost, ktora je aj tak po 7-8 mesiaci bezpredmetna, kedze babo nechce pri krmeni lezat...na to su lehatka. Neskôr kupime este Tripp Trapp od Stokke - udajne najlepsia stolicka

stanislavao
7. apr 2011

Podla mna je to otazka toho, co sa vam paci. My mame drevenu, lacnu, sestra ma plastovu krasnu, polohovatelnu a je super. drevena je dobra, ucel splni a sestrinu by som aj ja prijala, je krasna, dobra, umyvatelna, stale ako nova, polohovatelna, ze ked sa synovec naje a pije este mlieko, tak ho moze sklopit nizsie. je susper. Ale co sa vam viac paci a je to aj otazka financii.

bambola
8. apr 2011

@rosienka videla si toto ? 😠

https://www.youtube.com/watch?v=XJF7vD9nFrA

inac ja som chcela strasne jednu cesku- JITRO (google ti najde) a ano podoba sa na trip trap ale je podstatne lacnejsia a videla som ako sa dieta po nej vesalo hore dole, viselo a neviem co este a stolickou ani nehlo 🙂

nakoniec som vsak zatial kupila umelohmotnu z ikey kedze mame maly byt, a neviem si vynachvalit (a to som bola zo zaciatku proti nej), urcite aj s pultikom lebo to by sa malej neratalo 🙂 a ona tam strasne rada sedi.

renabr
8. apr 2011

Prvu som mala drevenu, teraz mám chicco a jednoznačne som za plastovu poriadnu, polohovatelnu atd....
Tuto mám a maximálna spokojnosť:

http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

rebecca2006
8. apr 2011

ahojky.My sme podedili drevenú klasiku, myslela som, že ušetrím, a otras- malý z ne doslova vzskakoval, odrážal sa nožkami od opeirkz na nožičky, nepomohli ani popruhy, veľmi skoro sa z nej naučil vyliezť. Bojovala som s ňou asi 2 mesiace, potom som povedala, že dosť a kúpila fantastickú umelogňhmotnú Fisher price prenosnú- je to taká malá stoička, čo sapripevňuje na normálnu kuchznskú klasickú stoličku. Pôvodne som ju kupovala, že na cesty a na dovoleky u starkých, ale tak sa nám osvedčila, že už inú ani nepoužívame. Je fantastická, skladná, stabilná, a má rozsiahle využitie, lebo môžeš použiť od malinkého bábatka- hneď ako začne chodiť, až po vačšie dieťa- potom plní funkciu podsedáka- keď odoberieš pultík. malý v nej sedí rád, je dobre fixovaný popruhmi, má rovnakú stabilitu ako kebz sedel na klasickej stoličke, a keď sa nhaje, tak ju odložím- šetríme miesto. Výborná je aj na cestovanie, zloží sa na malé rozmery, je ľahká. Má aj pultík s táckou, umývateľná v unývačke 🙂
Inak je dosť drahá, okolo 50E, ale ja som kupovala za polovicu cez MMB a je super, nič jej nechýba.

ninkaa89
18. apr 2011

ja som za plastovu, da sa rychlo umyt, polohovat urcite lepsie nez drevena, a pre dietatko je pohodlna.
😉

petakrkoska
25. nov 2017

Toto je výborná kombinácia: 2 stoličky, ale jednu keď prevrátiš, je to kresielko. Naše deti ani nechceli do jedálenskej stoličky, radšej jedli takto 🙂
https://www.dorotka.sk/produkty/detsky-nabytok/...

evittam
26. nov 2017

@miska246 My sme ju tiez mali. Max.spokojnost. Dcerka v nej bola spokojna. Mali sme tu co sa da rozlozit na stol a kreslo.
Tu nejde o typ stolicky ale skor o to,ze nie kazde dieta je ochotné v nej sediet a moze byt aj neviem z coho. Cize by si mohla kupit hocijaku a tiez by si napísala to iste.😉