Kedy ste dali bábätku prvý raz jogurt?

zuzanka.j
21. okt 2010

ja som skusila teraz ked ma 6m a 2tyzdne a zjedol polovicu zvolenskeho jogurtu. kamoska ma rovnako stareho synceka a ta mu uz dlhsie dava pribinacka tak snad nic zle sa nestane...

hanus177
22. okt 2010

Ahojte, ja jogurty dávam od 8. mesiaca. Najskôr len pár lyžíč, ale teraz nemáme problém spapať celý. Čakala som na nejakú reakciu, ale nič sa nedialo, tak pokračujeme. Skúšali sme aj pribináčik a bez problémov. Ešte stále sa kojíme, tak jogurt 2-3 krát do týždna.

miska333
23. okt 2010

ja som dala ked mal 6mesiacov a nieje kojeny a papa mi vsetky aj ovocne aj milacky

ikke
23. okt 2010

ja som doteraz dala asi 3x, mam nejaky papier zo slovenska o zavadzani prikrmov, kde sa odporuca od 7. mesiaca (a lepok az od 8. mesiaca 😲 co zas povazujem za riadne prehnane), no pred tyzdnom mi tunajsia (NL) doktorka povedala, ze najnovsie sa odporuca jogurt az od 9. mesiaca. takze este chvilu pockame, nic mu neujde 😉

toto ale plati o jogurtoch! milaciky, pribinaciky a ine tvarohy navyse s tonami cukru rozhodne az po roku...

andrea487
23. okt 2010

mi sme dávali od 10.mes biely jogurtík,o týžden som do bieleho nastruhala ovocie,a tvarohové jogurtík ako pribinácik az po roku!tvaroh má vela bielkovín a zatažuje dietatku mladsiemu oblicky preto by sa nemal dávat viem že mamicky niektoré dávaju ale to je už ich vec ,ale vedome dávat nieco co skodí napriek tomu že aj klasický jogurt je výborný,mi príde trosku chore.tolko moj názor...
. 🙂 🙂 🙂

nikush
23. okt 2010

v 8mom mesiaci v zasade plnotucne, ine deti nemozu a pribinacika nie, lebo ma tvaroh, ktory ma vysoky obsah bielkovin, preto az po roku a osobne si myslim, ze pribinacik toho vela dietatu neda.

p69majka
23. okt 2010

Ahoj. Ja som dala tento týždeň malej, má 6 mesiacov aj týždeň dnes. Dala som jej probiotický biely jogurt s nestlé piškótkou postrúhanou.

zdenka821
23. okt 2010

aké sú to sojové jogurty?

zitaje
23. okt 2010

Podla mna sa s mliecnymi prikrmami netreba vobec ponahlat, ved ked je dieta kojene, ma mlieka dost, a lepsieho. Ja som davala tusim po 8 mesiaci, dlho iba na dochutenie jedla, a dlho som daval len biely. Pribinacikom sa snazim vyhnut dodnes.

alexandrah
25. okt 2010

v pribinaciku je okrem toho aj cukor, ak to baba dava skoro, amen tma s babatkom!! a jogurty, asi tak od cca 7-8 mesiaca, ja davam aktiviu, danone ... proste take, kde su probioticke kultury ...

kaja173
25. okt 2010

ahojte..tak a ja som som zacala pribinacka davat ked mal cosi vyse 5.mesiacov.kamoska mi povedala,ze ona tak davala.a teraz tu citam ze sa nemozu.dufam ze som mu neuskodila.ale mal ich rad,ziadna reakcia nebola a zhltol vsetko az tak mlaskal.mam este dva v ladnicke,tak asi zjem ja.a skusim biely zvolensky.

tilly24
25. okt 2010

ja som zacala davat malej od 6 a pol mesiaca, najskuor tie jourtove prsnidavky od nestle a od 7 mes tie malicke fromage fries z tesca, jeto 6 ks balenie po 50 g, tak jej dam 1 denne.

zuzana76
25. okt 2010

ked mal 8 mesiacov, jedine biely jogurt, ochutene nejedava velmi ani teraz, jedine ak nemame doma biely jogurt, iba ochuteny, pribinacika, termix a podobne nejedava, radsej mu zmixujem tvaroh s bananom a jogurtom a ma to skoro to iste ako termix, ale bez konzervacnych latok a farbiv. Ale tvaroh som davala az ked mal rok a pol , alebo viac.

evina0
4. dec 2010

ahojte nasla som tuto temu.. mne vcera doktorka kazala zacat davat jogurty,pribinacik a maly mal nedavno 6 mes. a tu citam ze pribinacik nie??? zacala som s activiou bielou sladsou ale kupim aj nesladenu.

littledevil
4. dec 2010

Ja som začala dávať malému od 6. mesiaca activiu, ale papal aj pribináčika, ale ten mu dám tak 1-2x do mesiaca. 🙂

gaby21
4. dec 2010

No co vsetky mate s tym pribinackom, ja neviem preco si nenatudujete nejaku literaturu ohladne zavadzania stravy pre deti do jedneho roka, Je tam velkym, ze tvaroh do roka NIE, babatku to skodi, a kazda ktora sa ohradi ved som dala a v pohode, ziadna reakcia, vedome hazarduje s jeho zdravim, pribinacik je velka zataz pre male babatko, a nie TERAZ ale v buducnosti moze mat problemy a okrem toho Pribinacik je sama chemikalia a toto pchat babatku v piatich mesiacoch alebo skorej je obrovska nezodpovednost z matkinej strany, ved my sme za tie deti zodpovedne, su na nas zavisle a nemozu nam povedat mama toto mi nedavaj. 😠

danula.ch
4. dec 2010

ja davam smotanovy jogurt od 9.mesiaca a aj milacika na striedacku, ale nie takeho s tvarohom, tami milacik je bez tvarohu, tak to je snad v poriadku 😉
inak najmnam biely jogurt co som jedla je velky biely smotanovy pilos z lidla, tam je len smotana a jogurtova kultura a je to fakt citit, lahodka 🙂

brisilda
4. dec 2010

uplne suhlasim s gaby21 😉 pribinacik obsahuje vela umelin ! podla mna to vazne neni vhodne davat dietatu do 1 roka a asi ani po roku by som ho nedavala ale to je uz na kazdej s vas .Dieta teraz nemusi mat ziadne problemi no moze sa to na nom odzrkadlit neskorsie ! je vela deti ktore dostane alergiu prave v neskorsom veku ! radsej by som davala iba klasika biely jogurt

adka12
4. dec 2010

jogurt asi v 9 mesiacov a prináčika od roka

olifcek
4. dec 2010

1x som dala jogurt, ked mala Olivka 9,5mesiaca, potom dlhsie nic a teraz sem tam dam... pribinacik nebudem davat, kupim lipanek a dam od rocka, na svoje narodeninky ochutna lipanek 1x ;o) lipanek je cistejci nez pribinacik. pribinacik je moc chemicky

usiko
5. dec 2010

no, my nekojime uz od 2. tyzdna a imunologicka povedala ze od ukonceneho 4. mesiaca mame davat jogurt miesto nutrilonu...tak budeme ......

chanel5
5. dec 2010

mne zas lekar povedal, ze jeden jogurt pokryje dennu potrebu bielkovin pre dospeleho a ze pre dieta je to prilis vela, udajne mu staci lyzicka tak okolo roku.
Ale ja uz som dala lyzicku aktivie...

janka2732
5. dec 2010

po 6 mes .moja natálka papala jogurtiky ale len dračik,pribinačik.

lindda
5. dec 2010

My sme davali az po roku a iba aktiviu a pod sme davali od 10 mesiaca tusim .smotanovy az po roku a nelutujem ani pri druhom by som skor nedavala zbytocne nezatazovanie ciervka
Pribinacik sme nejedavali vobec iba lipanek ale az okolo 15-18 mesiaca

daniela1974
5. dec 2010

Pred 15 rokmi mi povedali po 3 mesiacoch a pred 10 rokmi som davala az po pol roku.

annika11
9. dec 2010

ja som malej začala dávať po 6. mesiaci. Skúsili sme aj pribináčika, ale grckala z neho, lebo tvaroh je na žalúdok ťažší, my sa prikláňame skôr k nestle jogurtíkom, vhodným od 6. mes. alebo obyčajný biely jogurt a do toho jej primiešam ovocie

martina149
10. dec 2010

Po ukončenom 6.mesiaci.

ivett1
10. dec 2010

..od 9. mesiaca jogurt, ale len na skúšku biely (moc im nechutil...) ovocné až od 1 roka...ujal sa jahodový a kakaový, ale až v dva a pol roku 😉 ...a pribináčik - od 1,5 roka-stále im chutí, ale len v určitom ročnom období - na jar a jeseň (napr. v lete, ani nevedia, že existuje🙂

monika781
29. aug 2013

Mi mame 6mes a 2tyz a tiez som pred tyzdnom dala malej zvolensky smotanovy jogurtik ale len preto lebo mi nechce mliecko,rano vypije 150ml a uz cely den mi ho nechce ☹ jogurtik jej chuti tak jej davam po troske kazdy den.

nevesta17
3. jún 2014

Ja som tiež za to, že Pribináčik až po roku a mladším sa tiež nemajú dávať jogurty so živou kultúrou, teda ani žiadna Activia.