Oplatí sa kúpiť postieľka z Poľska?
ahojte, chcem sa opýtať ako to je s postieľkami z Poľska, kupovali ste niektorá? oplatí sa kúpiť tam, sú lacnejšie ako u nás?
Stručné zhrnutie
- Postieľky kúpené v Poľsku boli v diskusii uvádzané v cenovom rozpätí približne 25–70 EUR, pričom rovnaké modely na Slovensku často stáli cez 70 EUR.
- Kvalita poľských postieľok bola v diskusii rozporuplná; niektoré rodiny uviedli viacročné používanie bez problémov, iné hlásili prasknutie nohy po 9 mesiacoch a zamietnutú reklamáciu po domácej oprave.
- V diskusii sa spomínali konkrétne miesta a možnosti nákupu: trh v Jablonke, Nový Targ, nákupy v Poľsku v obchodoch pre deti, a lacné alternatívy v Ikea (postieľka v katalógu Ikea 00115751 za 25 EUR).
Najčastejšie otázky
Q: Sú postieľky v Poľsku lacnejšie ako na Slovensku?
A: V diskusii boli uvádzané ceny v Poľsku približne 25–70 EUR, zatiaľ čo rovnaké modely alebo podobné ceny na Slovensku často presahovali 70 EUR; Ikea na Slovensku ponúkala postieľku za 25 EUR (katalógové číslo 00115751).
Q: Kde v Poľsku nakúpiť postieľku a výbavu?
A: V diskusii spomínali nákupy na trhoch a v detských obchodoch v Jablonke a v Novom Targu; konkrétny model "Radek VII" bol uvedený v súvislosti s ponukou na megac.sk.
Q: Koľko stoja matrace v Poľsku?
A: Používatelia uviedli ceny matracov v rozpätí približne 10–25 EUR; niekoľko postieľok bolo predávaných s kokosovým matracom v cene balíka okolo 30–60 EUR v závislosti od predajcu.
Q: Hrozí problém s reklamáciou po domácej oprave postieľky?
A: Jeden príspevok uviedol, že reklamáciu zamietli, pretože majiteľ urobil zásah (spevňovací kruh) na nohe postieľky, pričom predajca upravil nohu len čiastočne.
Q: Oplatí sa cestovať do Poľska len kvôli postieľke?
A: Podľa diskusie sa to oplatí, ak máte blízko hranice alebo plánujete nákup viacerých vecí; jedna používateľka uviedla, že pri ceste 60 km nakúpili výbavu lacnejšie približne o polovicu.
Q: Aký typ postieľky sa v diskusii odporúčal kupovať?
A: Ako preferencia bola spomenutá postieľka s pevnými čelami a 3 polohami, prípadne s bočným posúvaním mriežky, namiesto konštrukcie len z tyčiek.
Závery z diskusie
Zhoda
- Ceny postieľok a detskej výbavy sú v Poľsku v diskusii väčšinou nižšie než v bežnom predaji na Slovensku.
- Vo viacerých príspevkoch sa uvádza, že veľká časť tovaru predávaného na Slovensku je vyrobená v Poľsku.
Sporné názory
- Niektorí tvrdia, že poľské postieľky sú pevné a slúžia viacero rokov; iní hlásia konštrukčné poruchy (rozstiepenie nohy po 9 mesiacoch) a problémy s reklamáciou po domácej oprave.
- Niektorí považujú poľský nábytok za dobrú kvalitu za nízku cenu; iní upozorňujú, že nízka cena môže znamenať slabšiu kvalitu a riziko opráv.
Otvorené otázky
- Ako porovnať reálne náklady (cena + doprava + riziko reklamácie) pri nákupe postieľky v Poľsku oproti nákupu na Slovensku?
- Ktoré konkrétne predajné miesta alebo značky v Poľsku poskytujú najlepšiu kombináciu ceny a záruky?
Spomenuté značky a firmy
Ikea, megac.sk
Spomenuté produkty a metódy
Radek VII, Amal 2, kokosový matrac, IKEA postieľka (katalógové číslo 00115751), trojkombinácia kočík, postieľka s 3 polohami a bočným posúvaním mriežky, postieľka s pevnými čelami
Miesta a osoby
Jablonka, Nový Targ, Krosno, Slovensko, Poľsko
Ano, kupovali sme polsku postielku, ale tu na SK a moja skusenost - v zivote nikdy viac! Po 9 mesiacoch pouzivania sa na nej rozstiepila noha, vecer, pred spanim prosim pekne. Tak to mm spevnil, aby na tom maly nespal ako na Titanicu, potom sme utekali do Ikea kupit druhu a tu pokazenu, isli reklamovat. Zaver bol taky, ze kedze mm robil zasah = obtocil nohu takym spevnovacim kruzkom, tak nam reklamaciu neuznali, len trosku upravili tu nohu. Fakt skvela kvalita za vyse 100E! Ta z IKEA stala 70E a je neporovnatelne pevnejsia a prezije este minimalne dalsie dieta.
my, moji rodičia, sestra, svokrovci máme kompletne všetok nábytok z Poľska, nikdy nič klop klop sa z ničím nestalo. ja by som na Slovensku žiadny nábytok nekupovala. nevedia čo si pýtať...... a pritom skoro 3/4 je výborok z Poľska. Postieľku, kočiare, aj to máme z Poľska..... mali sme vždy dobrú skúsenosť......
ja jedno veľké odporúčanie 🙂 určite dobrá kvalita za ešte lepšiu cenu 🙂 rozhodnutie je na Tebe! 😉
Kupovali sme tiež v Poľsku, bola podstatne lacnejšia a problémy s ňou neboli, posunuli sme ju neskôr v rodine, už slúži pri 3.bábätku.
podla mna sa do PL kvôli postielke neoplati ist ,neviem odkial si ale v Ikei maju postielku za 25 eur http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0011... 🙂
No podla mna zavisi od toho, kde byvas. Ak blizko Polska, tak urcite ano. My sme kupovali sice pred 3 rokmi, ale stala cca 30€ (uz si napamatam presne), ale presne taka ista na SVK stala cez 70 (dokonca to bol ten isty vyrobca - polsky!) Matrac sme kupovali tiez v Polsku, s tou kokosovou vlozkou, ci ako sa to vola 🙂 Stal vari okolo 10€ Matrac aj postielka uplne v pohode prezili aj dcerkino skakanie, postielka je pevna, matrac nevylezany, stale ako novy. Kupovali sme vsetko v obchode pre deti. Nie na trhu.
aj ja mam postielku z polska,,, skoro o polovicu lacnejsiu nez tuto na svk... a sluzi dobre... je krasna tmavohneda, so zirafkou, sluzi "normalne" ... ziadne polske zlozvyky nema 😀
ak byvas blizsie a ides nielen na postielku aleajnaine veci anapr plnunadrz benzinu tak sa ti oplati my smekupovali sice v cechach stala na 50eur a vyrobok z polska ked som kupovala vecicky pre druhe kukala som aj ceny postielok a ceny od 25 vyssie ako ja mam skoro vsetko z polska a zatialnic klop klop sa namnepokazilo a toho mame dost😀
my sme kupovali postieľku v normálnom detskom obchode na SVK a na krabici bola poľská etiketa a teda bola aj vyrobená v Poľsku. Takže asi to máš zajedno, kde ju kúpiš. Samozrejme rozdiel je v cene 🙂
@iwqa aj my sme kupovali v polsku a nie len postielku ale komplet vybavu pre malu, kocik, postielku, matrac, a vela inych drobnosti... a nemam zatial s nicim problem (dufam ze ani nebude, klop klop ked uz klopkame) pred narodenim sme vela obchodov aj tu na SVK pobehali a 3/4 veci malo "vyrobene v PL" a tak sme sli tam, mame to 60km a tam sme nakupili minimalne o polovicu lacnejsie 🙂 a nelutujem
My sme tiež kupovali v polsku postielku a všetko do postielky ,vaničku, a kočík a sme veľmi spokojný.... kočík to je taký nezmar,všade sa s ním dostaneme do každého terénu. Kamarátky čo kupovali na slovensku kočíky a stály vyše 700 eur tak nie sú až také spokojné ako my a ten náš stál len 270 eur.... 😉
nasa postielka stala konkretne 30eur ale samozrejme boli aj drahsie, az do nejakych 70eur, my mame z tych obycajnych nechceli sme ziadne vyrazavane vecicky a ine mile drahotinky, je to naozaj pekne ale predsa nevyuzitelne, staci nam klasika 🙂 radsej sme investovali do vybavi do postielky 🙂
tiež mám postielku z poľska. stala ma 35 eur s kokosovým matracom. mám svetlé drevo s vyrezávaným medvedíkom... aj kočík som tam kupovala a vybavu do postielky... so všetkým som spokojná... zatial som nič kazové nenašla... 🙂
My máme presne túto http://www.megac.sk/drevene-postielky/11160-rad...
Kúpili sme ju v Poľsku na trhu v Jablonke za 55 eur a ešte sme tam kúpili aj matrac, plachty, obliečky a ešte neviem čo, takže sme dostali aj zľavu. A zatiaľ sme veľmi spokojní, postieľka je pevná, nevŕzga. Určite by som tam nakúpila aj nabudúce.
Aj my mame postielku z polska, taku klasiku ako boli kedysi... Da sa nastavit do 3 vysok, zabradlie na jednej strane sa da tiez znizit pre lepsi pristup k babatku... Stala 60 eur aj s matracom vlani v lete, my mame hnedu ale svokrovci kupovali asi mesiac dozadu v prirodnej farbe a stala 40 aj s kokosovym matracom...
Ahoj, my sme kupovali v Novom Targu aj postieľku aj kočík ešte pred 11 rokmi. Náš väčší syn bol v tom a menší syn ešte je v tej postielke/len malému sme matrac vymenili/, takže sa oplatí . A v kočíku bol starší syn, ale aj mladší bol v tom na dvore .My sme boli spokojný, hoci aj starší aj maldší syn mal 3 kočíky. Podľa mňa čo kupuješ u nás 70% percent dovezú z Poľska , ale oveľa drahšie predávajú.


@iwqa ja som dnes bola v Poľsku, síce nejdem kupovať postieľku, ale neprehliadla som cenu, keďže bola na veľkom papieri....30 eur, len neviem či s matracom alebo bez....keďže toto neriešim a nekupujem.....ale viem, že raz manžel pozeral a bolo na jednej, že vyrobené na SVK....tak sme sa nasmiali na tom 😉