Aký máte názor na monitor dychu pre dieťa?

marialex
2. jún 2011

zaujima ma nazor na monitor dychu

gubcikova
2. jún 2011

my sme ho mali celý čas v skrini,kedže naše nechcelo spať v postielke.

kvetinqa
2. jún 2011

My sme kupili jeden z tych lepsich, nemali sme ziadny falosny alarm, testovali sme ho milionkrat, hned zareagoval.. maly sa narodil malicky a tak som ho dost ocenila. Pouzivam doteraz a som spokojna. Materinsky instinkt je super vec, ale ked som cely den na nohach kvoli malemu, som rada, ze sa mozem vyspat a aj ja, ktora som mavala lahky spanok spim teraz ako zabita, takze my sme radi, ze ho mame a nemusime byt v strehu..

irriss
2. jún 2011

Zalezi na miminku a hlavne na postoji rodice. Ten, kdo se lepe zblizi s rizikem "nahleho umrti u novorozenat", urcite nebude mit ani ty nejmensi pochyby o "zbytecnem nakupu". Ten, kdo si rika, "mne se to stat nemuze"..tak se muze mylit... 😉
podle meho je to dobra investice, protoze klidny spanek ditete a maminky je k nezaplaceni... 🙂

Ja mam dvojcatka a jejich zdravotni stav patril do rizikove skupiny, tudiz my jsme absolutne nevahali...ale jedno vim s jistotou...
!Monitory dechu nasim slecnam zachranily zivot!
...upadaly casto do "hlubokeho spanku" a alarm vzbudil nekolikrat cely panelak a bohuzel i u nas nekolikrat zastavila resuscitacni sanitka ☹
Devcata byla napojena na Jipce dlouho na pristrojich a doma jsme pouzivaly monitory zhruba 7 mesicu.

Osobne si myslim, nevahat, i kdyz nebudete patrit do rizikove skupiny.

svetluska23
2. jún 2011

ahoj. aj ja som bola s monitorom veľmi spokojná. mám dvojčatka a vždy spia len v postieľkách. super to bolo v noci a aj počas dňa. ked som si chcela pospať, bola som pokojná, lebo deti boli pod kontrolou. a v noci ked som sa prebudila, zdalo sa mi ticho, videla som blikať monitory, spala som pokojne dalej.
ak existujú takéto pomôcky, tak prečo to nevyužiť?

mireag
2. jún 2011

Neviem si ho vynachvalit. Monitor = dni a noci bez stresu. Moj syn sa narodil skor a bol z tych mensich babatiek. Zapol sa nam raz, ked maly hlboko spal, ale inak ziadny falosny poplach. Po piatich mesiacoch som ho dala segre, lebo mala predcasne narodeneho chlapceka a poviem vam, ze som si musela poriadne zvykat, resp. odvykat... 😖
Ja monitor urcite odporucam. 🙂

sofia2008
2. jún 2011

My sme kupili monitor dychu za 200€ a po troch falosnych poplachoch je odlozeny v skrini 😠

zuzanockamt
2. jún 2011

ja som nad jeho kupou ani neuvazovala ... nas maly spava s nami v posteli od narodenia, takze mi monitor netreba, lebo viem hned reagovat, keby sa nieco dialo

mici111
2. jún 2011

osobne poznam dve kocky, ktorym monitor dychu zachranil dietatko!!!..podla mna to nie je zbytocna investicia..ja osobne som pre svoj dobry pocit monitor pouzivala doteraz a to uz mame rok..ale uz som ho odlozila..

ivett1
2. jún 2011

ahoj...moje obe detičky sa narodili cca o tri týždne skôr, takže u nás sa "rozhodovalo" veľmi rýchlo 🙂 ...pri oboch sme mali nanny (a dokonca bol aj nejaký ten falošný poplach)... ale aspoň sme mali trošku viac istoty a mohli sme si aj "oddýchnuť" 😉

tereza123123
2. jún 2011

My sme vcera kupili Monitor dychu Snuza halo.Je to dost velka financna polozka ale ak by to mojmu prckovi malo zachranit zivot dam aj 3x viacej.Podla mna je lepsie kupit preventivne ako si potom nieco vycitat.A ak je to pre niekoho financne nedostupne daju sa kupit aj pouzite alebo si v porodnici pozicat 😉 takze moj nazor-monitor dychu urcite ano 🙂

marion
2. jún 2011

Je to skvela vec. Urcite nie zbytocne vyhodene peniaze. Ja som pouzivala pri obidvoch detoch a vdaka monitoru som spavala pokojne. Urcite odporucam 🙂 🙂

zaneta123
2. jún 2011

My používame monitor dychu už pri druhom dieťaťi a niet nad lepší pocit keď môžem malého nechať v postieľke a kľudne si pospať s tým, že je strážený. Je pravda, že aj my sme mali falošné poplachy, ale to sa vyriešilo lepším uložením podložky pod matrac. Radšej desať falošných poplachov ako žiaden bez monitoru.....

mircalla
2. jún 2011

Neviem, co som pocula, robia dost casto falosne poplachy, i tie kvalitne, takze nie. Povodne som uvazovala, ale rozmyslela som si to. Ale pri predcasne narodenych detickach urcite ano.

hori
2. jún 2011

posles svoje dieta na prvu lyzovacku, nasadne do lanovky a ponuknu ti za nemaly poplatok uistenie, ze ta lanovka s nim 100% nespadne... das? podobne je to aj s monitorom dychu. nevravim, ze sa s tymto nazorom uplne stotoznujem, ale nikde som tu zatial podobny necitala, tak ho ponukam, ze da sa nad tym uvazovat aj takto...

lenok
2. jún 2011

Mali sme Babysense II a pouzivali sme ho asi 4 mesiace od narodenia... Noci boli fakt pokojnejsie, az na to, ze som ho pred kojenim parkrat zabudla vypnut, a mali sme poplach 😀 Inak mi na nom vadilo tuknutie pri jeho zapinani, mala sa mi na to vzdy zobudila ☹ Ale inak to vobec nie su vyhodene peniaze. Nevahaj nad takouto vecou, usetrit mozes na inych zbytocnostiach 😉

potvorka88
2. jún 2011

My sme ani na chvilku nevahali, pretoze sesternici na SIDS zomrela dcerka. ☹ Mali sme asi 2 plane poplachy ale par krat sa naozaj stalo, ze maly nedychal. Stacilo sa ho dotknut a bolo vsetko ok. Bez monitoru neviem akoby to dopadlo. My mame angel care a som s nim velmi spokojna. Dokonca sme si zvykli aj na nocne svetielko ktore ma. Vzdy ked potrebujem podat malemu cumlik tak aspon nanho vidim. Urcite netreba na takychto veciach setrit, skor si odpustit nejake zbytocnosti, alebo imidzovky pre babo ktore aj tak nepotrebuje. Ale je to na kazdom ako sa rozhodne 😉

exupery
2. jún 2011

Monitor dychu mi pride uz ako zakladna vybava k babatku...nikdy by som dieta neulozila spinkat bez jeho zapnutia,dokonca sme ho so sebou nosili aj na cesty,aj ked mozno bol pre nas "zbytocny" ,pretoze nastastie,mala bola o.k.,a nemali sme ziadne problemy,uz len koli mojmu spokojnemu spanku...

lucinka13
2. jún 2011

ja som monitor nemala ani pri prvom ani pri druhom dietati. bolo mi povedané, že ak dietatko nie je rizikové, predčasné narodené, tak je riziko velmi malinké. navyše dieta mi v postielke vobec nespi, spi somnou v posteli kedže kojím, vyhovuje mi to.

kaja73
2. jún 2011

Pri prvom synovi sme ho nemali a v kuse som ho v noci sledovala,prikladala som si navlhceny prst k jeho ustam a nosu ,či dycha-tak dychal potichu a casto sa vyse hodiny ani nepohol-bože to bol stres.Pri druhom to bola prva vec kupena pre babo a bolo to super.V klude som spala,falosne poplachy sme nemali-ak neratam jeden-ale to sme dali alarm do cestovnej postielky a to bola chyba.Ten klud bol na nezaplatenie.

sisaha
2. jún 2011

ja som sa na tuto temu bavila s doktorkou. Pokial dieta nie je narodene ako rizikove, tak je to zbytocnost. Ak su vsak predpoklady na nejake zdravotne problemy, tak jeho kupa je opodstatnena. Dnes vsak niektore zdravotne poistovne svojim poistenkyniam zapoziciavaju monitor dychu pre dieta. Ak je taka moznost, tak si ho pozicaj. Ja osobne by som nekupovala.

jarunka111
2. jún 2011

tiež ho používame a neviem si vynachváliť ten pokoj v duši, že je pod kontrolou 🙂
@sisaha - zaujímavý názor pani dr. 😒 je teda vedecky dokázané, že deti, ktoré zomreli na SIDS 😢 boli rizikové?

rainbow1
2. jún 2011

ahojte kočky, škoda, že len otázka a každý môže odpovedať len raz, tak snáď mi povedia ďalšie babenky : čo je to vlastne planý poplach ? kdesi som totiž čítala, že bábenko skutočne mohlo nedýchať a až silný zvuk alarmujúceho monitora ho prebral a tým mu vlastne zachránil život. Inak ja monitor určite áno, už ho mám aj doma - z druhej ruky, takmer ako nový za polovičnú cenu. Pri mojej prvej dcérke (13) také vymoženosti neboli a neustále (či vo dne či v noci) som ju chodila pozerať či dýcha.

tikasi
2. jún 2011

Ja som tiez velmi dlho premyslala,ci ho kupit,alebo nie,pretoze kamaratke na to zomrela dcerka. Som ale typ cloveka,ktory by sa po prvom zapipani,hoci aj falosnom velmi vylakal a uz by som asi kludne nespavala aj keby som ho mala. Dala som na radu mojej mamy,ktora vychovala 4 deti. Kazda mama ma v sebe nieco take ako siesty zmysel a mala by ho pocuvat,vtedy nepotrebuje ziadny monitor. Stalo sa mi,ze som dala malu spat do kocika a asi po pol hodinke ma nieco prinutilo ist sa na nu pozriet a naozaj nedychala,chvilku som sa na nu pozerala a ona sa zrazu zhlboka nadychla,nebolo mi vtedy vsetko jedno,ale odvtedy som si verila,ze ak by sa s mojim anjelikom nieco dialo,vedela by som to. O babatka sa treba starat tak ako vam nasepkava vase srdiecko a vsetko bude v najlepsom poriadku 🙂

stanislavao
2. jún 2011

My sme monitor dychu nekupovali a "modlila" som sa kazdy den, aby sa nieco nestalo. je to urcite dobra vec a ked vam nebude chybat niekolko desiatok eur, alebo neviem kolko to presne stoji, ale myslim, ze okolo 100 eur, tak si to kupte. vsetky veci, pomocky, co mozu napomoct k zachrane detskeho zivota su istotne uzitocne.
kazdy si povie, ze "preco by sa nam nieco take malo stat", ale to si istotne hovorili aj ti rodicia, co im potom dietatko na SIDS umrelo. a to musi byt neskutocne strasna bolest prist o dieta a potom si to cely zivot vycitat, ze mozno som tomu mohla predist, keby som dala tych 100 eur na monitor. je to ako pri odbere pupocnikoveho transplantatu. ide o zivot mojho dietata.

jedina30
2. jún 2011

CAUTE..
ja som nemala monitor dychu ani pri jednom dietati..kamoska mi ho pozicala,ale nepouzila som ho..ak by mi raz zapipal,tak uz nikdy by som nebola kludna..myslim si,ze kazda matka ma v sebe uz nieco zakodovane a pri naznaku niecoho zleho ,tak nieco pociti-materinsky instinkt.. 😉 ..snad je to dobre pri predcasne narodenych detoch..kedysi to nebolo a...je to moj nazor... 😵

veve39
2. jún 2011

priatelke zomrela pred par rokmi v spanku na SIDS 2-mes.zdrava dcerka, vobec nebola rizikove babo...
@sisaha naozaj divny nazor Dr. 😒
setrit sa moze na vsetkom, na tomto pristroji urcite setrit neodporucam
je moznost zapozicat v ho porodnici (aspon v BA, co sme vyuzili aj my) a naozaj to nie je ziadna extra velka polozka

tiez nesuhlasim s nazorom zuzanockamt - cize ked tvoj maly spava s vami v posteli, ty si teda celu noc hore ??? ked vies cely cas mat vsetko pod kontrolou.... 😲

annie13
2. jún 2011

mali sme pri obidvoch do roka, a urcite by som kupila zase

kuratko
2. jún 2011

no ja v dnesnej dobe patrim asi medzi tu mensinu mamiciek, som si povedala moje dieta je zdrave a stale pri mne a vobec som nad nejakym elektronickym pristrojom nerozmyslala. podla mna by to malo byt iba pre rizikovych novorodencov lebo kamaratky s tym mali negativne skusenosti, pipalo to ked nemalo a oni mali kvoli tomu stres a babatko tiez kedze to je poplach v tom pravom zmysle slova... takze ani pri druhom ak bude ok, dakujem ,neprosim 🙂

m.i.r.i
2. jún 2011

my sme mali a tiez si neviem vynachvalit..spala som uplne kludne a bez stresu..ja som ho odlozila az ked mal drobec rok, som sa s tym nevedela rozlucit, este aj potom som par dni chodila pozerat, ci je ok, lebo som bola zvyknuta, ze mam kludny spanok ked vidim blikat to zelene svetielko...nam to nikdy nepipalo bezdovodne..iba vtedy, ked som ho na zaciatku este zabudala vypinat ked som maleho brala na kojenie a potom to par krat piplo ked sme este mali zosikmeny madrac v postielke a maly sa nam sklzol dole a tym mimo z monitoru...museli sme potom podkladat v postielke nieco k nozickam, aby uz nepadal dole🙂 ale inak nikdy to nepiplo bezdovodne..mali sme nanny...a je to uzasna vec..nam to kupili rodicia ako darcek na Vianoce a som strasne rada ze bol..