Dokedy prať v detskom prášku na pranie?

yennn
25. jan 2011

Ahojte maminky, viem že tu už podobná téma je, no neodpovedá mi jednoznačne na moje otázky. Aký máte názor na toto:
a.) dokedy treba prať v pracom prášku určenom špeciálne pre detičky (napr. Lovela)
b.) odkedy môžem začať používať aviváž?
c.) dokedy treba detské vecičky prežehlovať (PS: nie som lenivá, iba trošku 😉 )

PS: môj drobec má 13 mesiacov, a zatial sme nemali kožný problém, klop klop. Ale už je to pre mňa náročné, deliť prádlo na jeho a naše, biele a farebné... periem jak blázon, a práčka prázdna :-/

exupery
26. jan 2011

Lovelu neodporucam,nic nevyperie,len pekne vonia.Persil senzitiv,ziadna avivaz aspon do tristvrte roka,potom pomaly prechadzat na to ,co klasika doma pouzivate.

zuzub
26. jan 2011

ja som po pol roku začala prať spolu s našimi vecami a úplne ok.niekedy dám aj aviváž a niekedy nie.žehlím podľa toho ako sa mi chce 😀 , ale nové veci po prvom opratí všetky.

titkovamiriam
26. jan 2011

ja som do 3m prala v arieli kids,potom uz klasika,aj avivaž tušim od pol roka a žehlenie tiez asi 3-6m fakt nepamatam.
Nove veci vsetky periem nielen detske.
Inak marek bol mesiac v nemocke po porode a tam sa s pranim a zehlenim moc nesrali som si nosila svoje veci-bolo to velmi smutne co tam mali 😠 pre najmensie deticky fuj-fuj 😠

miska246
26. jan 2011

Ahoj, tak ja periem malej vecicky osobitne a pouzivam prasok Lovela a avivaz detsky Lenor, prekrasne vonia. Chystam sa jej takto prat osobitne asi do roka, avivaz pouzivam od narodenia a v pohode. Vecicky som jej zehlila do pol roka.

diusik
26. jan 2011

Ja som mozno prve 3 mesiace pouzivala persil sensitive a tu avivaz pre deti,ale potom uz ariel na vsetko a nic sa nestalo.Biel vyperiem na 90 stupnov a dam len malinko avivaze.

evitkamalicka
26. jan 2011

ja tiez neperiem v detskom prasku a obaja su ok

mariana0915
26. jan 2011

ja pouizivam len decke prasky (TIDE,PERSIL sensitive)aj pre malych aj pre nas,niekedy to striedam niekedy vsetky veci spolu aj ich aj nase ,avivaz pouzivam uz od narodenia (tesco ma super avivaz pre deti krasne vonia myslim ze teraz do konca januara je akcia nanu 1+1 zdarma za 2.29€ alebo tak nejak neviem uz presne a ked nie tescacku tak jedine silan bud biely alebo zeleny sensitive,alebo twister 🙂

ichbinich
26. jan 2011

1. Prala som v prasku bez parfemov (ultra sensitiv od DM) asi do 3-4 mesiacov
2. Avivaz od zaciatku, ale tiez tu bezparfemovu
3. V ecicky mi ozehlila mama raz par kusov, ked tu bola po porode. Ja som mu ozehlila iba koselu, ked sme sli na krtsiny a kamosom na svadbu 😅 Ked si pradlo dobre zavesim, netreba zehlit. A prehnanou hygienou a chlorom sa iba pestuju alergie... Sami nosime rifle a tricka, takze zehlim raz za sto rokov, ked sa mi uz nazbiera strasna kopa alebo ked kdesi ideme a potrebujeme ozehlenu koselu/bluzku...

Zhruba v tych 3-4 mesiacoch som sem-tam hodila nejake to body do normanleho prasku. Reakcia ziadna, tak som ten bezparfemovy dominala a nedokupila. Avivaz pouzivam sensitiv, bud Silan alebo DM Denk Mit. Ta ma menej parfemov a je ovela lacnejsia ako Silan.
Striktne delenie jeho-nasho pradla sa nekonalo. Aj ked bieleho 60-stupnoveho pradla je takmer 90% jeho... Podla flakov a ako sa mi to nazbiera periem na 60°C alebo iba na 40°C.
Ocot mi straasne srmdi, vsetky uteraky a periny vo vsetkych hoteloch sveta smrdia, lebo tam leju ocot, bleee. Takze to mi nikto nevyvrati, ze to potom v pradle necitit 😉

panther
28. jan 2011

Ahoj yen. no mas tu vela roznych odpovedi. tak si mozes vybrat 🙂 ja mam 11m dcerku a stale jej periem v detskom prasku. je to skor granulovane mydlo, teda ziadna chemia. avivaz pouzivam od zaciatku - vhodnu vyslovene pre deti. nemala som doteraz ziadne kozne problemy. na zehlenie mam pomocnicku, co mi chodi upratovat dom. ale aj sama pozehlim a velm rychlo. ved staci len to najnutnejsie oblecenie. vsetko sa da hravo zvladnut. mam 2 deti a doteraz som si stale na vsetko nasla cas. 🙂

gretkab
28. jan 2011

Ja som prvemu prala v lovele asi do pol roka (kym zacali prikrmy, potom som mala pocit, ze nic nevyperie 😉). Druhorodena uz mala veci prane v normalnom prasku (persil sensitive vacsinou pouzivam) od zaciatku, detske veci uz som neoddelovala od nasich.
Avivaz nepouzivam.
Nezehlim (ale mame susicku, cize pradlo je makke s z mojho pohladu staci poskladat).

susik77
28. jan 2011

ja som prala vzdy pre decka prvy polrok oddelene v lovele. mne sa teraz zhorsil atopicky ekzem+sem-tam mam alergiu na vodu+mladsia dcera dostala atopicky ekzem, tak mi kozna poradila prat vsetko v eko praskoch. takze pouzivam tekuty Ecover. Aj avivaz Ecover. Je to super, mame ovela menej problemov.
Zehlim minimalne, skor manzelove kosele. Pouzivam susicku-velmi doporucujem. Posledny cyklus to akoby napar pradlo, takze vyrovna zahyby. Tak skoro nic zehlit nemusis 🙂

dida38
28. jan 2011

ahoj, ja periem detske veci zatial osobitne, ale v obycajnom prasku....tusim mame ariel teraz, alebo este v tekutom persile....ani pri jednom som neprala v detskom prasku....a nic sa detom nestalo a nemaju ani ziadne kozne problemy....moj nazor 😉

annie13
29. jan 2011

1) ja som prala v Lovele do 3 mesiacov pri obidvoch detoch, ale neprie dobre tak som presla na Persil alebo Ariel co je v akcii 😉 periem osobitne od nasich aj nadalej budem
2) avivaz som pouzivala od zaciatku najprv tu detsku a teraz akykolvek Silan najma aromatherapy
3) zehlila som do 3 mesiacov pri obidvoch teraz len to co je nutne

bianca
29. jan 2011

nasa ma cez 2 roky

a., periem stale v detskom osobitne a nehodlam to zatial menit
b., pouzivala som od zaciatku
c., žehlila som do 6 mes.

semila001
16. jún 2020

Syn ma 3 a pol roka a dcerka 1 a pol .
Od narodenia im perem v detskok gely a aj v avivaži.Použivala som Lovelu pred narodenim deri a po narodeni do 3 mesiacou .Potom som presla na persil detsky mandlovy a avivaž silan sensitive a davam este aj dakedy softlan modry detsky užastna vona a mekkost .
A žehlim stale ale len detom