Podľa čoho vyberať prvé topánočky?

ssussie
26. jan 2013

Caute mamky, pomalicky zacneme zhanat topanocky na prve cupky - nie vazne chodenie, ale sem nozicka, tam nozicka 🙂 Tak by som chcela vediet ako a podla coho vyberat? A vlastne aku velkost maju mat take prve topanocky? Viem, ze maju byt ortopedicke, ale ked vydim tie robustne gumy na spodku, tak vobec nemam chut kupovat na prve krocky take nezgrebne a tazke topanky ... A kozene aleboo textilne - priedusnejsie? A ist do obchodaku, ci mozem aj cez nejaky e-shop? A aky?
To je otazok - ale asi pomozu aj inym maminam 🙂

aknel1985
26. jan 2013

Ahojky ja som malej objednavala topanocky na prve kroky z www.minitopanocka.eu , a doteraz jej z tamadial objednavam a vzdy sa tam poradim s jednou milou pani.... malej som odmerala nozicku poslala som tej pani rozmery ona tu topanocku odmerala a odporucila mi spravne cislo cize my sme boli vzdy spokojne , ....ma tam aj kontakt vie fakt dobre poradit tak skus to tam , vacsinou som malej brala celokozene .... wanda topanocky na prve kroky su celkom sikovne, a cislo s ktorym sme zacinali bola 19 .... dufam, ze som aspon trosku pomohla 🙂

ssussie
autor
27. jan 2013

@aknel1985 jeeej to si pis, ze hej 🙂 lebo nebars sa mi chce s malym behat po obchodakoch. viem ze by sa mala topanocka skusat, ale som zastancom toho, ze drobci do prepchatych nakupnych centier nepatria ....

kristiii
27. jan 2013

@ssussie teda neviem, ale ja by som nemala odvahu kupovať prvé topánočky bez skúšania, možno keby som mala už nejakú overenú značku tak budiž ale prvé asi fakt nie. Moj malý má celkom normálnu nožičku /myslím nie nejakú širokú, alebo s vysokým nártom či ako sa tomu povie/ ale stalo sa mi že do niektorých topánočiek čo mu boli na dlžku ok som mu nožku "nevrazila"

ildici12
30. jan 2013

my sme mali liliputky a pedipedky nedam na ne dopustit 🙂 uz behame ale stale ich nosime a dufam ze este par mesiacov budeme. pevne topanky som davala az vtedy ked vonku bolo uprsane a tieto kozene by premokli, tie sme mali skor len tak do zasoby 🙂

laura0
30. jan 2013

@ssussie mne práve kamoska co predava v obuve vravela ze dieta do 4 rokov vobec nema mat ortopedicku obuv...a ja som si vzdy myslela tiez ze iba ortopedicke a opak je pravdou...

lienkan
30. jan 2013

Velmi aktualna tema aj pre nás veru
@ssussie Dakujeme za temu 🙂 Zatial ma jedny (stale sa jej rozvezujú) RAK stali ma cez 15e ...ale idem popozerat tie linky čo vam pridali 🙂

ssussie
autor
1. feb 2013

@lienkan no ja sa chystam na prackove papucky rak http://www.prezuvky.sk/sk/ - tu su najlacnejsie - a na jar nejake tie botasocky - kozene nechcem, nech sa nepari v tom nozka ... mozno budem trapna, ale asi pojdem do adidasiek - su z kvalitnych materialov, vzdusne a na prve krocky stacia .... ale uvidim este. zacneme urcite papuckami 🙂 ... jaj a adidasky urcite zo sportsdirect.com - ale my stastlivci v Košiciach mame sportsdirect aj v kosiciach, takze kupime rovno tam 🙂

ssussie
autor
1. feb 2013

@laura0 a preco? to je fakt zaujimave ....

bamb27
1. feb 2013

@ssussie no preto lebo ortopedicke topanocky patria na nozicku ktora ma ortopedicku vadu a nie na makku nozku ktora sa formuje a tvaruje do cca 4rokov veku a najlepsie jej je v makkej obuvi ktora ju nijak neobmedzuje a netlaci ...v papuckych od rak sa v prvych krockoch pojde zabit, plus v clenku na pevno, uplne nevhodne na prechod zo 4kovania do stoja,, hlavne ked vela od4kuje, nozky sa neprirozdene budu vytacat, neskor uz ako komu vyhovuje ...zacali sme pediped a elefanten s flexi podrazkov, pokracovali flexipodrazkovymi adidami s ortholite vlozkov, materialy a prepracovanie je super a daju sa zohnat aj za normalnu cenu ..

ssussie
autor
1. feb 2013

@bamb27 ejha, no diky za radu .... lebo take pojmy ze flexi podrazka viim po prvy krat!

bamb27
1. feb 2013

@ssussie 🙂 ...no je take veru,,, inak do detskych topanok, ako do temy sa da paradne zahrabat, mne sa to stalo,,, i ked uz troska vypustam z hlavy,,, ale kazdopadne, predstav si taku analogiu, samu seba, nevies chodit a idu ta to ucit v lyziarkach 😉 ...hmm,, akoze fajn, udrzia celkom, ani nespadnes,, len ta chodza v tom, no nic moc

ssussie
autor
1. feb 2013

@bamb27 😀 tak teraz si udrela klinec po hlavicke 😀 lyzujem od dvoch rokov 😉 a jedny z dalsich topanok co zacnem okukovat, obavam sa, ze budu lyziarky - a na tuto temu som zase ja macher 😀

bamb27
1. feb 2013

@ssussie 😀 😀 ...ok,,, len prosim ta az ked bude ako tak chodit 😀

ssussie
autor
1. feb 2013

@bamb27 mi hovor, ja som zacala chodit az ako jeden a pol rocna a ked som mala dva roky a tri mesiace, otec ma postavil na lyze aked so mnou zhucalo, tak mi este vycital, ze som leniva a nechcem zo svahu vstat, ani nahodou ho nenapadlo, ze som toho ani zdaleka nebola schopna .... ach jaj, chlapi .... 🙂

bamb27
1. feb 2013

@ssussie neviem kolko ma tvoj drobulak, ale este ak fakt samostatne nechodi, tak odporucam pediped, na jar ked bude vonku troska suchsie, tak su kludne aj na vonka aj na dnuka,,, ale ved pokukaj co existuje co ma ake vyhody/nevyhody a uz sa hadam dako zariadis ...aj topanockovych tem je tu do aleluja,, tak ak sa chces dostat do obrazu, pripadne sa este viac dopliest tak pokukaj 😉

ssussie
autor
1. feb 2013

@bamb27 dnes sedem mesiacikov 🙂 hopat nechce ani za svet, ale na nohy sa stavia s neskutocnym zaujmom ... jasne ze este je casu, ale nechcem na poslednu chvilu nahanat 🙂 diki velmi pekne - aspon viem po akych znackach ist 🙂

bamb27
1. feb 2013

@ssussie joooj, moja pockala by som na najposlednejsiu chvilku, ale dovtedy mozes studovaaat, kym len sa stavia neries, max. kozene capacky, aj s nimi sa da vyblaznit,, 😉 aby si trafila velkost, my sme zo zaciatku menili topanocky kazde 2-3mesiace, uff ,,,

ssussie
autor
1. feb 2013

@bamb27 aha, tak potom nestresujem 🙂

ildici12
1. feb 2013

no a my nosime do 12 mesiacov tie iste topanky velkostne a teraz ude mat uz 17 mesiacov 😀 😀
@bamb27

zzuzka148
3. mar 2013

@ildici12 nevedela som čo sú to tie liliputky tak som vygooglila 🙂 a ostala som v úžase... príde mi to skoro jak capačky a nie jak topánočky na prvé chodenie... čítam,že u vás sa osvedčili,tak sa chcem spýtať - ako v tom kráča dieťatko? 🙂 lebo ako fakt si to enviem predstaviť .) ešte vnútri ako tak,ale von s týmto ísť...príde mi to strašne také "labilné" ... rozhodujem sa práve o kúpe prvých topánočiek pre dcérku,nakoľko vonku sa už oteplieva a začína behať,takže každá rana je nad zlato 🙂

kladina
3. mar 2013

Tak ja som počúvala rozhovor s detským ortopédom a ten hovoril, že ak sa dieťa začne stavať na nožičky, má sa obúvať topánka s pevnou pätou... tak už neviem, kde je pravda :-/

ildici12
4. mar 2013

@zzuzka148 ahoj praveze podla mojho nazoru dieta nepotrebuje mat stabilne topanky aby si posilovalo svaly... a prave takouto volnou chodzou sa mu posiluju nozicky.... neboj nestane sa ti ze by sa mu vyklbili nohy ci co...nikdy som o tom nepocula... my sme ich pouzivali aj na von, na ihrisko a tak a uplne nadherne v nich cupitala...mala aj superfitky tie su s pevnou podrazkou a v nich dost casto padala... ale ked chces trosku "pevnejsie" ale na sposob capaciek tak skus pedipedky oni maju zafixovany clenok a pritom su celokozene...uprimne povedavne nam sa viac osvecili pediped originalsy ako liliputky nakolko nam sa na liliputkach zodrela vpredu koza a spravila sa dierka...ale to je uz moja osobna skusenost len ine maminky som nepocula stazovat sa 🙂 pedipedky maju akusi pevnejsiu kozu a su "trvanlivejsie" no nejak som sa rozpisala ale dufam ze ti pomoze... urcite by som na prve kroky neodporucala pevne topanky a ak tak, tak uz ecco, naturino elefanten geox...proste co najohybnejsia podrazka 😉 😉

zzuzka148
4. mar 2013

ďakujem za názor 🙂 prečítala som toho mnoho od mamičiek na tieto topánočky,takže som sa rozhodla,že ich vyskúšame aj my 🙂

anjelicek26
4. mar 2013

@laura0 - to ma kamoska pravdu, ortopedicke topanocky su pre deti s nejakou diagnozou, na zdravej vyvijajucej sa nozke nemaju co robit, skor ju brzdia, umelo drzia a spomaluju...

@ssussie - ono topanocky su cela veda, ale treba ist na to logicky... detska nozicka je nevyvinuta, nema svaly ani klenbu, potrebuje CVICIT, nie umelo drzat. Takze co najcastejsie bez topanociek, pripadne len lahucke kozene capacky ci protismykove ponozky, ak mate doma laminat a smykalo by sa to. Vonku je topanka OCHRANA nozicky, dieta sa tym chodit neuci.. maju byt lahucke, podrazka ohybna, material priedusny, ale robustny, ja nedam dopustit na pediped ci naturino. Päticka ano pevna, ale nie az ponad clenok, ziadne snurovanie. Hadam ti to trosku pomohlo.

Takto si ja predstavujem idealne topanocky na jar na prve krocky po vonku..Naturino ma podrazku z viacerych vrstiev, pocit "chodenia po piesku" a vyvyseny predok, aby dieta doslapovalo v style koliska, teda trenovalo pri dvihani nozicky klenbu.

http://www.amazon.de/Naturino-FALCOTTO-15003270...

ssussie
autor
4. mar 2013

@anjelicek26 no ano, ale zas 75 eur urcite za topanky nedam 🙂 uz sme nakoniec nevydrzali akupili sme troje! Jedny papucky - RAK a dvoje tenisky adidasky - jedny ma teraz - to skor na paradu a hlavne na jarne dni do kocika, aby mu bolo na nohy teplucko a druhe uz take vymakanejsie - pevna ale ohybna podrazka a nejake speci testy pre deti 🙂 su to tieto: http://nahodsa.sk/tenisky-adidas-lin-derby-logo... a potom tieto: http://www.xmode.sk/k_396-Adidas-Detske-topanky... - ale za ovela nizsie ceny 😀

anjelicek26
4. mar 2013

@ssussie - to bol len priklad, na inych webkach ich zozenies aj za 40 ;) Tenisky na prve krocky, no ja ti neviem... do kocika urcite v pohode... my tenisky az teraz zaciname malemu kupovat, ked ma konecne dotvorenu klenbu ( v lete este nemal).

ssussie
autor
4. mar 2013

@anjelicek26 no kazdy ti inak povie ... asi to necham na drobca - kupim este jedny nad clenky - take origos na prve krocky a sama uvidim, kde a v com sa mu bude najlepsie chodit 🙂 lebo jedni ti povedia - urcite nad clenok a pevne a na to ti druhi povedia - nie, zbytocne zatazujes nozicku a este sa k tomu aj poti a potom ti povedia - nechavaj na boso a na to ti druhi povedia - nie treba aspon papucky, lebo po laminatovych podlach sa na boso nema chodit a potom dalsi - kup poltopanocky - tie su univerzalne a spravne a druhi ti povedia - nie, botasky su vzdusnejsie a na zdrave chodilo najlepsie 😀 tak bude mat z kazdeho jeden kus a nech sa obuje sam 🙂