Synček nosí látkové plienky a v noci je vždy celý mokrý

maribell
14. sep 2012

ahojte . ..pouzivam obycajne stvorcove latkove plienky ale mam jeden problem stale mi presakuju ..mam na nich postolky ale vzdy ked sa krpec v noci zobudi tak je komplet cely mokry cize ho musim zakazdym aj prezliekat ... :/ .to tak robia vsetci? ..je to normalne alebo su na to nejake specialne finty? ... dakujem vam za radu .. 🙂

007jb
3. jan 2013

@silviabbbbb no s vlniakmi ja nemam dobre skusenosti, nam to nikdy v noci nezadrzali... ako hovorim, maly dost cika a to ho este aj v noci prebalim - a aj tak nam vzdy prevlhli, hoci som ich niekolkokrat lanolinovala... takze som ho potom musela este aj prezliekat, co v noci teda nie je nic moc. po niekolkych pokusoch a stale tom istom vysledku som to teda vzdala ako alternativu na noc. vlniaciky budem asi pouzivat az v lete cez den, lebo su super priedusne, takze asi najlepsie na teple dni. ale v noci potrebujeme rozhodne bud PUL alebo teda tie kapsove, kde horna vrstva neprepusta.

007jb
3. jan 2013

a este som chcela dodat - k tym Ella's House Bum Hugger su najlepsie PULky od Tots Bots Wrap (velkost 2). BH ma totiz trosku iny strih ako vacsina nohavickovych plienok a napr. od Bum Genius Flipky mi ich neprekryvali dobre... ten TB Wrap vyzera dost velko, ale super prekryje celu plienku.
a inak pri tej kapsovej Wonderoo nie je mozne, aby mu navlhlo pyzamko - su k tomu 2 vlozky, hlavne ta jedna je velmi vysoko sava, takze do tej plienky sa ti naozaj oplati investovat.

silviabbbbb
3. jan 2013

@007jb Presne toto som potrebovala "počuť" :o) Ďakujem, že si ma odhovorila od tých vlniakov, bolo by škoda vyhodiť za to peniažky, lebo do leta už dúfam budeme odplienkovaní :o)

bodka84
19. feb 2013

zdravím baby, no stihla som prečítať len začiatky tejto debaty, my máme tiež problém s precikaním, lenže skoro zmizol, keď sme dali poštolky. nemáte niekto podobné skúsenosti? keď má synček len pampersku, preciká ju po bokoch, trošku sa mu naskrča a pouvoľňuje a preciká to bokom... ale idem pozrieť aj tie pull nohavičky 😀 keď to tak radíte 😀

vojann
21. feb 2013

@silviabbbbb tak ja mám opačné skúsenosti s vlniakmi, podla mňa sú nepriestrelnejšie ako Pul - používam na noc aj pri 2,5 ročnej dcérke, síce nepociká sa v noci často, ale keď stojí to za to a to už pulky neutiahnu. Vlniaky v pohode. Dokonca mám jedny čo nepretiekli, či pri vlniakoch neprevlhli nikdy a to som látkovala s nimi dve deti.

vojann
21. feb 2013

@bodka84 stáva sa ti to pri jednorázovkách? Tie Pul nohavičky sú určené pre látkové plienky.

silviabbbbb
21. feb 2013

@vojann A vedela by si mi napísať značku- alebo to boli doma štrikované? Ja by som potrebovala niečo na slona :o) Pri 2 rokoch má už hádam aj vyše 15kg a kto vie do kolkych rokoch bude na noc mať plienku. Už som to vzdala cez noc s látkovkami a vrátili sme sa k jednorázovkám :o( No ak by som zohnala nejaké ozaj spoľahlive pohodlné a "neprestrielne" vrchné nohavičky tak by som ešte rada investovala

vojann
22. feb 2013

@silviabbbbb vedela, ale už ich asi nikde na Slovensku nekúpiš 😖
Sú to Babyidea wool cover - nie naťahovacie, ale na patentky.
http://www.latkovepliny.estranky.cz/clanky/svrc...
Skús napísať do témy látkové plienky, možno ti dievčatá poradia iné nepriestrelné. Viem že si pochvalujú aj babyidea longies a shorties, no s tými osobnú skúsenosť nemám.

iv01
22. feb 2013

no moj drobec v noci precikal aj jednorazovky, plienka sucha a vsetko ostatne mokre, lebo spaval na brusku, kolienka pritiahnute k brusku a zadocek vypuceny....

silviabbbbb
22. feb 2013

@vojann ahááá, tak asi tieto "vo forme flaušu" ako píšu nesklamú. Super, ďakujem, veľmi mi to pomohlo, lebo ja už som pozerala také štrikované- tie by isto pretiekli.

bodka84
24. feb 2013

@vojann hej pri pamperskách, proste naboku to preciká, keď mu nedám poštolky...

mia17
30. okt 2013

ahojte,mam 12dnove dieta a zatial som sa odvazila pouzivat len stvorce s pulkmi. mam kupene aj kapsace aj aio. pouzila som zatial len bum hugger,ale nam presiakol a flisove som tiez musela po chvilke menit. neviem ako asi dlho mozu vydrzat pri novorodencovi,ale musela som ich menit rovnako casto ako stvorce. druha vec,ktoru sa chcem spytat je ci ich mozem zaprat rovnako zlcovym mydlom ako stvorce a ci ich spolu s nimi mozem aj prat. vkladacky mam tiez nejake,ale je to obrovske na nej ked jej to chcem dat a ani to neviem zapnut.