Kde sú zamestnaní vaši manželia/partneri?

trixi7
11. nov 2012

Ahojte mamičky zaujíma ma, kde pracujú vaši manželia/partneri, pretože môj manžel sa stále sťažuje, že málo zarába, je z toho nešťastný, že nemôže zabezpečiť rodinu tak, ako si predstavuje, keďže bývame na východe Slovenska a je tu vysoká nezamestnanosť a nízke platy. Tak kde, čo robia a koľko zarábajú? 😀 Keď ste spolu začali fungovať, mali ste veci na úver, našetrené, alebo vám pomáhali rodičia?

zuzka1008
11. nov 2012

povedala by som že trocha hakliva tema 🤐 moj muž je živnostnik, mame uver na byt , ja som este na rodič.dovolenke ked poplatime všetko ostane nam asi tak do 200 eur 😲 , nič moc- ale da sa

ludka140281
11. nov 2012

môj pracoval ako pekar(7 rokov) nedarilo sa nam nič ušetrit,z vyplaty do vyplaty...teraz je už asi 4 mesiace v Holandsku,mame uver ako všetky mlade rodiny,pomaly sa spamatavame....ja som na rodičovskom,,,,rodičia pomohli,ale nie peniazmi,sami nemaju naviac...takže čo si zarobime to mame..kolko zaraba? no tam minimalnu mzdu,ale nevidi svoje dcerky,neprituli si nas a každy jeho cesta je pre nas neskutočny stres,či dôjde v poriadku...... na uver sme mali našetrene minimum,skoro všetko od banky a splacame.... tiež vychodne slovensko...

dasiacik
11. nov 2012

Ahoj.Takže,ja mám tak maximálne 350 eur,aj to len keď je dobrý mesiac.Môj má okolo 600 eur,za rovnakých podmienok.Pracuje vo veľkosklade.Našetrené nemáme absolútne nič,nedá sa.Akurát máme každý svoje stavebné sporenie kde dávame každý mesačne 50 eur.Bývanie ideme riešiť hypotékou.Pomoc od rodičov neprichádza do úvahy,nakoľko majú svoje vlastné finančné výdavky.Bývať sa nedá ani u mojich,ani u drahého rodičov.Takže,v podstate sme odkázaní sami na seba.Nemáme ani vlastné bývanie,ani auto,ani peniaze.Vidina lepšie plateného zamestnania je tiež zatiaľ len krásny sen,keďže je situácia taká aká je.Človek je rád,že robotu vôbec má,nieto si ešte vyberať či sa mu páči alebo nie.

masinka
11. nov 2012

môj manžel sa tiež stále sťažuje, že málo zarába a je z toho nešťastný, že nemôže zabezpečiť rodinu tak, ako si predstavuje.... aj keď bývame na západe Slovenska ......nie je tu až taká vysoká vysoká nezamestnanosť ako na východe, aj platy sú trošku vyššie ...aj keď to sa obyčajných smrteľníkov až tak netýka - tú štatistiku skresľuje to, že väčšina top manažérov čo majú obrovský plat býva tu...... a navyše sú tu aj ceny vyššie..... hlavne ceny nehnuteľností..... takže aj splátka hypotéky za rovnakú nehnuteľnosť tu môže byť až niekoľkonásobne vyššia, ako na východe....
Manžel robí vo veľkej zahraničnej firme, zarába toľko, že máme za čo bývať a jesť, na úspory nezvyšuje. Keď sme začínali, mali sme niečo našetrené , ale aj veci na úver, rodičia pomáhajú keď je z čoho....

zuzanockamt
11. nov 2012

teraz je asi minimum ludi, co su spokojni s financnym ohodnotenim za pracu, peniaze nie su nikde ... a nielen MM je nespokojny so svojim platom, ale ani ja pri pohlade na svoju vyplatnu pasku neskacem od radosti 😝 ... a to mame obaja VS a pracujeme v oblastiach skolstvo a strojarenstvo

cmulinko
11. nov 2012

zarabat dobre ci zle je dost relativne,lebo vysledny efekt sa aj tak dostavy,ked sa vsetko vyplati a ostane urcita suma v penazenke....ta suma je rozhodujuca pri tom ci teraz napisem,ze dobre zaraba moj muz alebo nie....Zijeme v zahranici a tu je moj muz v strednej kategorie.Nema minimalnu mzdu a ani nepatri ku platobnej skupine ''luxusnych povolani''Napriek tomu,ze zijeme ako zijeme tak sa snazim o to,aby som nikdy nezabudla,ze odkial som prisla a co som od tej doby dokazala a vsetko co mam dakujem len samej sebe a o to mam lepsi pocit,ze nikomu nedlzim nic a nikdy som nepotrebovala financnu vypomoc od rodicov...co je pre mna velmi dolezite.Moji rodicia sa spoliehali na podobnu vypomoc cely zivot.

tinkag
11. nov 2012

nooo toto je téma nekonečná. MM pracuje v strojárstve, zarába dobre - nenapíšem koľko, stačí na vyžitie do dalšej výplaty. Ja mám len rodičovský, z toho platíme hypotéku, úver, a ostatné platí on z výplaty. Máme 3 deti, takže je toho dosť. Najstaršia začala chodiť do prvej triedy - výdavky sú nekonečnééé, prostredná a najmladšia chodia do škôlky - tam sú poplatky tiež neskutočné. Ale ona je šikovná, vie toho veľa a doma to už nebolo ono, preto jej je v škôlke dobre. Rodičia a svokrovci pomáhajú veľmi, takmer vo všetkom. Na víkendy sa deti u nich striedajú, svokrovcom chodíme každú sobotu a nedeľu na obed, v nedeľu si donesiem jedlo až do utorka. MM stále hovorí: aj keby zarobil neviem koľko, vždy by sme ich minuli. Vždy je niečo, čo treba kúpiť. Snažíme sa aj sporiť, no nie vždy sa to dá.

1234lubka
11. nov 2012

no na dohodu prakticky je nezamestnany...na socialke nam povedali ze nemame narok na prispevok v hmotnej nudzi lebo ja beriem rosicovsky plus rodinne tym padom mame 2 eura na osobu a den..to nam podla zakona na vyzitie musi stacit...NO KOMENT!!!!!!!!!!!!

ani3012
11. nov 2012

je jedno koľko kto zarába, vždy sa každému zdá, že by mohol zarobiť ešte viac

11nika11
11. nov 2012

Ten moj robi v gastronomii,je sefkuchar.Zarobi sice pekne ale rano o 8 odchadza a o polnoci sa vracia.Cize zarobi,ale s nami takmer vobec nie je,ak nepocitam tych par dni volna ktore vacsinou oddychuje kedze je unaveny.Hypo nastastie nemame,kupili sme dom bez toho ale aj tak mame nejak moc vysoke vydavky,hlavne na stravu.A na benzin,ten mesacne staji asi 200e..

jasmika
11. nov 2012

Treba zmeniť myslenie, a tešiť sa najprv z toho čo máme a byť za to vďační, až potom sa veci začnú meniť... Lebo kto je vďačný za to čo má, ten je pripravený dostať viac... Verím tomu, lebo to prežívam.... 😉

sissy27
11. nov 2012

hm škoda, že si ty nenapísala, čo a za koľko robí tvoj partner, aké má vzdelanie, prípadne čo spravil pre to, aby zarobil viac...

fomarik
11. nov 2012

Moj mm pracuje SBSkár a zarobí 530eur, ale z toho 150eur precestuje - dochádza 100km ( robí 24hod.smenua jeden den je potom doma, a takto na striedačku). ja mám rodičák tých 190. Byt mi kupili rodičia( bývame sami - chvááálabohu 😉 ), máme auto, ktoré mi kupili tiež rodičia. Sploácame "len" flexipožičku 80eur, každý máme životné poistky po 35 eur, malej odkladáme každý mesiac na jej vlastný učet ( moji rodičia sú mi vzorom v tomto 😵)
za to, čo máme vdačím len a len mojím rodičom, ktoré mne aj mojmu bratovi od narodenia odkladali každý jeden halier. Nedokážem si predstaviť, akoby sme dokázali existovať ak by sme museli splácať ešte aj hypotéku na byt.

sampo
11. nov 2012

mm robí sám na seba už asi 14 rokov.. zarobí neviem koľko, jeden mesiac dobre, iný horšie.. proste tie peniaze sú stále v obehu, niekedy sme v pluse, inokedy v mínuse, ale dá sa. Akurát je v práci 7 dní v týždni, čo je teda niekedy dosť o držku 😔 keď som stále vlastne sama a najhoršie to znášam, keď vidím, ako chýba malej. No a neplatíme úver, lebo bývame v jednom dome so svokrovcami (čo tiež nie je žiadna výhra) 🙄 A v našej domácnosti šetrím jedine ak ja 😀

lienka434
11. nov 2012

ludia aj keby mali dostatok penazi stale by sa stazovali,naberu si hypoteky,uvery,splatky a potom to treba splacat,nechapem aky je v tom zmysel?len preto lebo sa chceme opičit po tom druhom a zapadat do "akejsi" vrstvy! snazte sa vyzit z toho co mate a nekupovat hluposti a zadlzovat sa+ si precitaj Roberta Kiosakiho- Bohaty tata,chudobny tata🙂

mojbazarteodor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snopkulka
11. nov 2012

pracuje v IT oblasti, na bývanie sme si našetrili spoločne v zahraničí...

alex31
12. nov 2012

pripajam sa ... naozaj trochu zvlastna otazka .. podla mna tazko porovnavat .... kazdy mame ine vzdelanie, inu prax. ine moznosti .... ako tu uz bolo niekolkokrat napisane kazdy ma byt spokojny s tym co ma a ak sa mu to nepaci snazit sa co najviac aby to zmenil a nasiel to svoje stastie 🙂 ... aj ked nie vzdy je to lahke a nie vzdy to vyjde na prvykrat 🙂
my obaja s manzelom pracujeme v statnych zlozkach ... prijmovo sa nestazujeme ... mame tolko aby sme splatili hypoteku, nejake pozicky, sukromnu skolku a ostatne vydavky na vyzitie , nieco nechavame na setrenie ... mame teda vsetko co si mozno ine mlade rodinky praju napriek tomu .... na vsetko sme samy ... ani z jednej strany po rodicoch sa nemozeme spolahnut ... potrebuju pre seba .... ked si niekedy pomyslim ze ak sa len jednemu z nas nieco stane tak sme doslova "skoncili" .... takze tym by som chcela povedat ze nie je dobre za vsetkym vidiet len peniaze a spokojnost alebo nespokojnost ...porovnavat sa s inymi ... . ale aj co vsetko clovek obetuje a co vsetko moze a vie pre ten nazvyme to "blahobyt" urobit .... tak napriklad u nas kvoli peniazom a vsetkym tym splatkam som musela maleho uz v 11 mesiacoch dat do jasli a nastupit do prace .... vikendy u nas su skor o tom ze s malym ostavam doma ja alebo manzel ... malokedy sme naozaj spolu kedze bud je manzel stale niekde v sluzbe alebo zas ja a ak nie v sluzbe tak niekde na viactyzdnovych kurzoch mimo rodiny .... niekedy sa smejem ze sme viac slobodna matka a otec ako ozajstna rodinka .... napriek tomu aj ked sa to mozno nezda sme spokojni a funfuje nam ... a najkrajsie chvile su pre nas tie ked mozeme byt naozaj vsetci spolu bez nejake zvonenia sluzobnych telefonov ... vtedy si clovek povie ci mu to vsetko stoji za to ... ale potom pride opet pondelok a opet vsetko zacina odznova 😀 😀 😀

hajajanka
12. nov 2012

Baby, vy tu vytrubujete uplne cudzim ludom vase zarobky a zamestnanie? 😲 😲 😲 😲 😲 😲

zoyuska
12. nov 2012

UVER A VDENESNEJ DOBE?mame 2 deti a nemienim zadlzit este aj ich!!!!!prerabame pomaly rod.domcek.starsi a zijeme z jedneho paltu a rodicaku.polovicka je ako strojny udrzbar a ma cca 700e

stanislavao
12. nov 2012

myslim si, ze tato tema je dost nevhodna. kto kde robi a kolko tam zarobi si mozeme povedat doma, prinajhorsom to poviem najlepsej kamaratke, ale nie, aby sa to rozoberalo na internete. a kazdy, kto podpise pracovnu zmluvu je viazany mlcanim o tom, ake je jeho financne ohodnotenie. samozrejme ze v BA zarobiclovej mozno 3x tolko, ako na vychode slovenska.

dada1212
12. nov 2012

ja nejdem priamo dopovedať na otázku, lebo nežijem s partnerom , ale tiež ma to zaujíma, že skade berú mladé rodiny na byt, auto pri dnešných platoch.
či im pomohli rodičia, prípadne niečo zdedili, či fakt tak dobre zarábajú alebo je to o tom, že sú zadlžený až po uši a po zaplatení splátok im ostane pár €.
lebo dnešná doba je fakt ťažká, kedysi dostali mladí byt zadarmo, pred pár rokmi sa dala situácia riešiť tak, že mladý pár odišiel napríklad na rok do zahraničia a ked prišli, mohli si za zarobené peniaze postaviť dom, kúpiť auto a postupne si domček zariadovali z toho, čo ušetrili z platu alebo platov.
ale v dnešnej dobe väčšinou nie je ani to zahraničie riešenie a takisto ani štát nepomôže.
preto bohužial musí mnoho mladých rodín bývať s rodičmi a trpí tým aj mladá rodina a aj rodičia, lebo nemajú pokoj a ich vzťahy sú potom zlé.
preto ma tiež zaujíma, že ako to robia napríklad páry, čo sa zoberú, okamžite sú kúpia nový byt alebo postavia dom, kúpia nové auto alebo autá, žena ostane na materskej a muž pracuje v nejakom bežnom zamestnaní. lebo keby aj napríklad bral nadčasy a zarobil napríklad 700€ v čistom, tak aj s materskou ženy je to dokopy 900€. A ak by mali platiť splátky za bývanie auto napríklad 350€, dalších 250€ dajú za prevádzkové náklady na dom alebo byt, teda teplo, vodu a podobne a na poistky, tak im ostane 300€ na mesiac. a to pochybujem, že z toho sa dá napríklad dvom malým deťom kúpiť oblečenie,kúpiť benzín, mať peniaze ak sa pokazí niečo v domácnosti a ešte aby ostalo aj na stravu pre štyri osoby.

radka1303
12. nov 2012

uuuf no babeny ked to tu tak citam,tak sa mi trosku ulavilo....lebo my sa stale stazujeme ze sa chceme mat lepsie,ale ako vidim su od nas na tom aj horsie,co ma upokojuje no zaroven ma mrzi ked niekto nemoze dostat podporu od rodicov alebo nema kde byvat ci uz vobec o hypoteke hovorit...my chceme tiez chalupu stavat konecne sme sa rozhodli pre projekt 🙂 (huraaaa po 2 rokoch premyslania) ale tiez to nebudeme mat jednoduche....ja sice zarobim len okolo 500 moj ma mozno tiez tolko,alebo aj menej lenze on robi aj profi Dj-a tak sa nemoze zase naplno venovat inej robote a navyse tato druha mu aj tak viac vynasa....snazime sa co to da,ale dakedy je to tiez tazke ☹ aj ked mame moznost byvat u jeho rodicov,ani jeden z nas to nechce...v ziadnom pripade...tak zatial byvame na byte,platime najomne,podla vsetkych ze dost vysoke (ale tak co uz) sme svoji od augusta tohot roku,planujeme babo.aj ked ma moj manzel len 21 rokov ma uz dost odskakane,pod 15tich si sam na seba zaraba,co je fajn...kupili sme auto (asi pred 1,5rokom) vtedy moj mal tesne po skonceni strednej skoly 😀 tak to slo vlastne z mojho 🙂 ale tak ked sa chcem vozit co uz 😀 auto som vyberala(citroen xsara picaso-chcela som hned nejake rodinne keby nieco... 🙂 ) ja a poviem vam dat 4,5tis za auto mi nebolo jedno,ale riskla som to 🙂 ako tak sme zacali,ale fakt je ze nas vztah zo zaciatku nebol az taky super,kedze jeho otec mu staaale mohol este "rozkazovat" ☹ teraz ked byvame sami je to super,az na ten najom...ale tak ked uz mame vyskusane ze dokazeme splacat najomne a podobne veci k tomu vieme si trufnut na hypo. takze nase prijmi su pohyblive (nie moc) aler pevny je v podstate len moj ktory viem ze dostaneme,pretoze moj robi v sklade kde to ma financne podla toho kolko odrobi ...

barcelona94901
12. nov 2012

tá situácia je zlá na celom Slovensku,nielen na východe.. 😉

kikatko
12. nov 2012

živnostníčime obaja

tilly
12. nov 2012

@stanislavao v BA sice clovek mozno tri krat tolko zarobi, ale ma aj tri krat take vydavky...

my sme obaja na volnej nohe, mm v oblasti stavebnitcva, ja reality/pravo, nemame staly plat, je to vzdy o riziku... nastastie nemame uvery...

nededili sme, ani nam nikto nepomohol... v podstate vsetko obstaral muz...

loulou02811
12. nov 2012

Čísla sú nepodstatné. Naučte sa vážiť si život. Všetko je tak, ako má byť. A všetko sa deje z nejakého dôvodu. Nikto nemá všetko. Každému človeku niečo chýba.. Jednému chýbajú peniaze, inému majetok, niekomu zas zdravie, inému láska, jedným pochopenie, iným zas radosť zo života.. Je len na vás ako sa postavíte k životu a uvedomíte si, že ten váš je krásny taký aký je. Tešte sa z každodenných maličkostí..
Tešte sa z toho , že máte dve ruky, dve nohy, že môžte chodiť kam len chcete, že dokážete rozprávať, myslieť a rozhodovať sa.
Majte radosť z toho, čo všetko vaše ruky dokážu vytvoriť, z toho, že vaše nohy dokážu stále bežať a nemyslite na to, že nie sú tak dokonalé. Myslite na to, že dokážete počúvať a naslúchať, nie na to, aké sú vaše uši. Tešte sa z toho, že vám je dožičené jesť všetko čo chcete, nemyslite na to, že vaše zuby sú krivé. Tešte sa z vášho tela, ktoré je zdravé, nemyslite na to, aké je nedokonalé..
Aj ja by som chcela žiť život vo vile na pláži, mať kopec peňazí, kúpiť si nové ferrari.. Netrápi ma však, že to nemám, pretože moje hodnoty sú iné.. Mám zdravú dcéru a manžela ktorého milujem. Ak nie ste spokojní s tým čo máte, spravte pre to niečo.., neseďte doma so založenými rukami a nečakajte..

lujza123
12. nov 2012

Mame co mame, z velkej casti sme na volnej nohe takze tak aj vyzeraju prijmy, niekedy hojno, niekedy hovno.... 😉 ked sa mi nelubi neknucim ale rozmyslam ako to zmenit. Ale vseobecne nestazujem si , mame vsetko co treba, aj plnu ladnicku, aj auto , aj na vylety dovolenky je.
Dom je prenajaty, vobec mi to nevadi, hypoteku neplanujem, nepotrebujem sa stresovat kazdy mesiac ci na to bude alebo nebude. Nemam rada splatky a uvery, nemam a nikdy som nic take nemala, aj telefon mam na kredit, jedine co platim je internet a ani tam nieje zmluva na nejaku dobu, ked nebudem chciet tak sa zrusi....

amouramour
12. nov 2012

ono ako tu bolo spomenute, treba robit isto nieco viac, my sa nespoliehame len na nase dva prijmy a mame preto aj treti, pre istotu

iwuskaaa
12. nov 2012

Doba je ťažká, no bude ešte horšie. Musíme sa uskromniť s tým, čo máme, tešiť sa z toho, čo máme 🙂 .
V živote človeka nie sú najdôležitejšie peniaze, aj keď bez nich sa ťažko existuje, ale dôležitejšie sú iné hodnoty 🙂 .
Mne keby niekto ponúkol peniaze alebo zdravie, jednoznačne si vyberiem zdravie, ktoré by som plnými hrsťami dala nášmu mladšiemu synčekovi! No človek si až vtedy uvedomí skutočnú hodnotu, keď o tom skutočne príde 😖 .