Môže inžinierka učiť na základnej škole?

126
30. apr 2014

Ahojte.
Môže inžinierka učiť na zš angličtinu? Dcéra má pri nej hrozné známky a povedala mi že chce ísť na inú školu koli tej učiteľke. Predtým mala z angliny samé jednotky a teraz ako ju hanta učí je mi skoro na prepadnutie. A pritom sa doma učí a ja ju skúšam. Poraďte čo s tým?

rebeka7501
30. apr 2014

@126 budeš prekvapená, ale učiteľka nie som, s deťmi pracujem a viem ako sa v škole správajú.
Asi budeš jedna z mamičiek, ktoré si zastávajú dieťa za každú cenu.

laura851
30. apr 2014

Je to smutne, ale je realitou, ze riaditelia casto zamestnaju radsej nekvalifikovanych ucitelov, aby usetrili 😖 no a ta kvalita vyucovania tomu potom zodpoveda... Na nasej skole uci prvakov slecna, ktora ma vystudovanu socialnu pracu, druha ma vystudovane nabozenstvo a mohla by som pokracovat 🙄

dadica
30. apr 2014

@126 Inžinier je rovnako kvalifikovaný ako magister v škole. Musí spĺňať kvalifikačné predpoklady. Napr. počas školy študoval aj doplňujúce pedagogické štúdium a po inžinierskom štúdiu v štúdiu pokračoval na filozofickej alebo pedagogickej fakulte štúdiom anglického jazyka a literatúry, čím získal kvalifikáciu pre vyučovanie anglického jazyka.... O kvalite učiteľa nerozhoduje typ titulu pred menom .....

126
autor
30. apr 2014

@amouramour áno učíme sa na každú hodinu spolu, keď som pýtala previerky od učiteľky vždy mi povedala že ich niekam založila alebo zahodila. Hodnotiť ju nemôžem ale je sikovnejsia než já

abbey1
30. apr 2014

@126 Písomné práce je povinná ti ukázať. Požiadaj o ne písomne riaditeľa školy. Musia ti vyhovieť.

126
autor
30. apr 2014

@dadica asi to je skôr o charaktere toho učiteľa. Musím povedať že sú učitelia z veľkým U a pred nimi dolu klobúk. Ale sú aj horší o kktorých sa nejdem ani vyjadrovať, lebo zas má napadnú neaké dámi ktoré nezažili to čo mi a podobný name a budú ma zas OBVIŇOVAŤ! Ako sa vyjadrujem atď.

126
autor
30. apr 2014

@abbey1 a keď zas čosi vymyslí aj pred ním?

126
autor
30. apr 2014

@rebeka7501 nie niesom. Dcerina triedna povedala že sa jej musím viac zastávať, a že mám byť menej kritická k nej

126
autor
30. apr 2014

@laura851 no tak má potom chapes

eli74
30. apr 2014

@126 Zmena ucitela je vacsinou problem. Ziaci ale asi aj rodicia si musia zvyknut na zmenu. Nie je lahke ucit. Casto je na jednej skole viac ucitelov Aj a kazdy uci inac a vyzaduje nieco ine. Pripravi inac na test. Jeden precvicuje podobne ulohy ako su v teste, druhy da test domov, nech si ho ziaci pozru vypracuju a na dalsej hodine dostanu take iste testy na vyplnenie. Je v tom velky rozdiel. Jeden da znamky za slovicka, druhy znamkuje diktaty. Tiez velky rozdiel. A dalo by sa pokracovat. Takze vznikne problem, ze ziaci s jednotkami maju uplne odlisne vedomosti. Ja si myslim, ze aj u vas moze byt problem asi v tomto. Predosla ucitelka mozno vyzadovala menej a táto zas viac.

126
autor
30. apr 2014

Tak isto dáva previerky zo slovíčok, diktáty a celé vety čo sa týka gramatiky

126
autor
30. apr 2014

Neviem, ale už dnes končím z touto diskusiou, dvojičky synovia má vyradili dnes

ivirk
1. máj 2014

@amouramour ked som chodila na VS ja, bolo nam to tak povedane a u nas na skole konkretne AJ uci tiez inzinierka - nemali sme anglictinara - musela si urobit ped. minimum, skor ucit nemohla, rovnako to bolo s telovikarom ktorý je tiez inzinier - povodne vojak z povolania a predosla anglictinarka odisla prave kvôli podmienke ze nema ped minimum hoci vedela super jazyk a mala vyborny vztah ku ziakom... mala vsak len statnicu a ziadny titul ale nemala ped. minimum a nebola ochotna si ho dorabat.... no tak ja teda neviem 😒