Nedarí sa mi nájsť prácu

sallybork90
30. aug 2023

Ahojte, som na Modrom koníku pomerne nová, ale tak dúfam že sa to tu nesie v priateľskom duchu, a že táto sekcia "Diskusia" je niečo na ten štýl ako sociálne siete, že si skrátka pokecáme. Moja téma momentálne je že som už duševne vyčerpaná hľadať na tomto po*ratom Slovensku malom prácu. Je iné, keď je niekto zdravý a lenivý, ale je iné keď má niekto zdravotné problémy a snaží sa, a aj tak sa mu na životopis neozývajú. Všade majú uchádzačov. (Životopis je napísaný kvalitne, skúšala som aj šablónu cez profesia sk aj kariera sk)

valeria_h
30. aug 2023

Čo obchody ako Kaufland, Tesco..?

sallybork90
autor
30. aug 2023

@beronsche Ja len nenavidim keď namna niekto utoči. Ja som prišla priatelsky. Nemam lasku ani duševnu oporu v živote a aby nebolo málo bola som psychicky týraná vlastnou rodinou. Takže som naučila brániť sa voči slovným útokom. A viac som vám nikomu neni povinná o sebe povedať. Nevedela som, že na modry konik musi človek rozpravať uplne všetko o sebe. Ja som sem prišla priateľsky poklábosiť o probléme nájsť si robotu.

lenkakravcova
30. aug 2023

@sallybork90

Skúšala si toto? Nasla som hneď prvé v Prievidzi:

!!!Hľadáme posilu do kancelárie v Prievidzi!!!
Hľadáme prioritne šikovnú,zodpovednú a ochotnú mamičku na MD, RD alebo so zdravotn. znevýhodnením.
Jedná sa o prácu v kancelárii- výpomoc s fakturáciou, objednávkami, balením tovaru...Práca podľa potreby a dohody.
Info iba telefonicky 0905 927 340, na správy neodpovedáme.
Mzda - podľa dohody pri pohovore

bluka2
30. aug 2023

Ja ti poradim, ako sa da odstahovat aj s 5 euro vo vacku. Nasla som si vtedy miesto ako Aupair v Belgicku. Bolo to s byvanim a prvu "vyplatu" mi dali rovno na ruku na zaciatku, spytali sa ci to tak chcem a ja som sa potesila. Ale prezila by som aj ten mesiac, keby bolo treba. Za pol roka som si nasla platenu staz

sallybork90
autor
30. aug 2023

@lenkakravcova Vďaka, takéto ponuky vídam často na Facebook skupinách

babulkomale
30. aug 2023

@sallybork90 chapem ze musis pracovat popri ID.
Mali sme v praci velmi vela ID ludi, pracovali zarovno zdravymi, vratane tych po operacii chrbtice. To som zas nechapala jaz ze teda ked maju obmedzenia, ze tak zvladaju.
K tvojej vete, ze nemas milujucu rodinu za ritkou - zasa konstatovanie, ktore je velmi utocne, zatrpknute
Pretoze milujuca rodina je jedna vec, dobry zarobok napr.milujuceho manzela vec druha. Vo vacsine rodin makaju obaja, aj ked maju deti a zdravotne obmedzenia, problemy. Plus starych, chorych rodicov.
Prve co by si mala prijat, ze svet sa netoci okolo teba a po druhe, skus si precitat nieco od Viktora Frankla.
Mozno ti to da iny pohlad na zivot.

sallybork90
autor
30. aug 2023

@bluka2 Ja sa nemôžem odsťahovať. Mám dôvody.

valeria_h
30. aug 2023

@autorka Čítam, ale nikde nevidím čo máš za zdravotnú problém, len že máš ID. Tak inak skúsim, čo nemôžeš robiť?

jana_eyre_2
30. aug 2023

@beata_k no tak frustrácia je silná, ale chápem že sa tu necítila zrovna komfortne prijatá po prvých reakciách a potom sa to tu už len nabalovalo..

lenkakravcova
30. aug 2023

@sallybork90

A toto?
So srdcom, prechádzky v prírode za ovečkami, nie zla ponúka - ja by som to kľudne brala 🙂

Náplň práce:
Práca v živočíšnej výrobe, kompletná starostlivosť o zverené stádo oviec, strojové dojenie, pasenie.
Pracovný a mimopracovný pomer: Pracovný pomer na určitú dobu
Zmennosť: dvojzmenná
Nočná práca: Nie
Sezónna práca: Nie
Základná zložka mzdy v eurách (v hrubom): 4,3 € za hodinu
0904310452

kitycat
30. aug 2023

Toto je nejaka provokacia, ne 🙈

terezka1947
30. aug 2023

@sallybork90 no nezvyknem písať ostrejšie,ale nedá mi to.
Keby si bola šikovná a brala každú prácu,už pracuješ.
Zrejme si vyberas a nemáš na seba celkom kritický pohľad.
Problémom môže byť Prievidza,uznam,sú miesta na Slovensku,kde je ťažšie sa zamestnať.
Ale z tvojich reakcií necítiť frustráciu,ale prehnané sebavedomie hraničiace s drzosťou.
Spievať či čokoľvek okolo toho dokáže polka Slovenska. Tu je málo priestoru na nejaký super zárobok,pokiaľ nebudeš mať obrovské šťastie a talent,že ťa osloví hoci len lokálna skupina na svadby,či plesy zaspievať.
Neviem,čoho sa týka tvoj ID,podľa toho samozrejme musíš nájsť prácu.
Ale úprimne?máme teraz kolegu na polovičnom ID,1,4r sme ho začali,ľutovali ho,ospravedlňovali kiksy,no bohužiaľ všetko vždy úprava na ľútosť,oháňa sa všetko kým možným,fľaška a nerešpektuje dohody,už šéfke prešla trpezlivosť. A čaká na moment,kedy ho vyhodí.
Lebo ešte stále ho ľutuje.
Nevravím,že ty taká si.....ale keď na fóre ako anonym takto reagujes,čo v reálnom svete?
Trošku sa upokojí,zamysli nás sebou a sklop uši.....v zahraničí med lízať nebudeš. Neuchytis sa tu?
V zahraničí myslíš,že áno?

zmrzlinka2021
30. aug 2023

@jana_eyre_2
Poviem ti tak. Aj ked moze byt clovek neviem ako sikovny, castokrat ta bariera, preco nevie najst dobry job, je jeho povaha, pristup k veciam / ludom...
Neraz na tych pohovoroch vedia ti, ktori ich robia, vycitit, co je to za cloveka. Ja z tejto diskusie mam pocit, ze autorka tejto temy je konfliktny typ osobnosti. Uplne rozumiem, ze ma za sebou tazke veci, ale to potencialneho zamestnavatela nemusi zaujimat. On chce niekoh, kto robi kvalitne a dobre zapadne do timu.

drahomirrra
30. aug 2023

@sallybork90 Ale veď to, čo ti tu postla Lenka, je fakt dobrá ponuka, tá výpomoc s papierovaním. Zaraguješ? Skúsiš?

drahomirrra
30. aug 2023

@zmrzlinka2021 Nezdá sa Ti divné, že tu na MK každá druhá, čo hľadá robotu píše o psychickom týraní z rodiny a o "ťažkom detstve"?
Veď to je až divné, fakt. Ako cez kopirák. Na ťažké detstvo sa dá ozaj zvaliť všetko.
Keby napísala, v akej oblasti má ID, baby by vedeli poradiť, ale ona nepíše ani diagnózu. Však chceme pomôcť, ale ako máme pomôcť, keď nič o sebe nenapíše?

terezka1947
30. aug 2023

@melanta môžem ťa poprosiť,len tak pre zaujímavosť,čo ty považuješ u zamestnanca za zaujímavé,výnimočné,čím musí zaujať?ake sú momentálne preferencie firiem pri výbere zamestnancov?
Čisto zo zvedavosti,pre rozšírenie obzorov by ma to zaujimalo....a možno to pomôže nakoniec aj autorke,či mnohým ženám,čo čítajú túto diskusiu.
Ďakujem.

sallybork90
autor
30. aug 2023

@babulkomale A dosť. Zase útok urážky a robite zo mňa sprostú. Ako si to dovoľujete?! Ja som Vám nič neurobila nikomu z vás mimochodom, ale ok, už sa tu nebudem s nikym o ničom radiť, opora tu ako vidím rozhodne nebude. Budem sa správať tak k vám všetkým ako vy ku mne. Začali ste, tak budem aj ja. Alebo viete čo? Budem múdrejšia a ustúpim. ; Radšej sa tu nikdy nebudem nič pýtať, alebo radiť ohľadom práce ale radšej iné témy keď už tak. Lebo toto nieje prvý krát čo som zažila osočovanie namieto milej normálnej konverzácie.Všimla som si toto aj na Facebooku v komentároch že pokial je téma práca politika alebo šport tak sa slováci idú pozabíjať. Našťastie ja slovenský mindset nemám. Radšej nenávidená a sama sebou, ako ísť so stádom nepriateľských oviec. ;) Odchádzam, môžete si nájsť inú novú obeť na rýpanie, je mi vás ľúto že to k životu potrebujete to vaše mudrovanie ;)

zmrzlinka2021
30. aug 2023

@drahomirrra Vies co? zial je to tak - velmi vela ludi si preslo, a aj v sucasnosti u deti, prechadza roznymi formami tyrania. Podstatne je, co clovek s tym potom spravi a ako bude s tym pracovat. Zial, este stale v niektorych regionoch je vyhladania psychologa alebo psychiatria velke tabu.Ludia sa uzatvaraju do seba, potom prichadza frustracia, nespokojnost a jasne, ze sa to prejavi aj na celkomvom vyzarovani a spravani danej osoby.
SEBALUTOST je zlo, a blokuje cloveka v zivote.

valeria_h
30. aug 2023

Čítam, že máš nejaké problémy so srdcom. Stále si neodpovedala, akú prácu nemôžeš vykonávať? Fyzicky namáhavú prácu, prácu v stoji, prácu v noci...? Takto To je ťažko poradiť.

jana_eyre_2
30. aug 2023

@zmrzlinka2021 ale po akých reakciách mala pocit že sa musí obrániť? Tebe predsa odpovedala normálne a obsiahlejsie, ale za ten čas kým ti písala príspevok tak už pribudla reakcia aby sa naučila odpovedať na otázky, pridávalo sa ďalej a ďalej a už šli obe strany.. tu si ale nikto neprizná že do hádok pridá aj on sám, vyslovene tu v diskusiach vidno to čo sa deje v triedach u detí, kde sa zhrozime aké to je strašné.. väčšina sa otočí proti jednému a tomu jednému je vycitane že sa obranuje.. zase som za moralistku a neviem čo, ale nemám proste a jednoducho rada že sa to tu objavuje u dospelých žien stále viac..

valeria_h
30. aug 2023

@autorka Po poslednej Tvojej odpovedi Ti napíšem len toľko, že to, že nemáš prácu je len Tvoja chyba. Veľa šťastia.

zmrzlinka2021
30. aug 2023

@jana_eyre_2 Je tu dost zien, ktore sa pytaju, lebo chcu poradit.
Ak chcela sa len postazovat, treba to napisat na zaciatok, ze nechce ziadne rady, odporucania.

terezka1947
30. aug 2023

@sallybork90 viaceré ti tu chcú pomôcť,vidíš iba rýpanie.
Veď normálne napíš,aký zdravotný problém máš,čo a koľko si robila doteraz,aké konkrétne vzdelanie máš....stačí diplomatický,nie konkrétne firmy písať,tu ťa nikto nebude kontrolovať a posudzovať.
Ale nemôže byť rada,keď nenapíšeš nič,čo vieš,čo máš za sebou,čo ti je,kde si hľadala,čo robiť bit nechceš,nemôžeš,nezvládneš....

sallybork90
autor
30. aug 2023

@zmrzlinka2021 Už odchadzam ale na toto sa ešte musim vyjadrit. opakujem - neviete omne nic osobneho tak nemate pravo ma nazyvat a sudit taka alebo hentaka. Tí čo ma poznaju osobne vedia že mam dobre srdce a ze som empaticka a citliva a prave preto si už davam na seba pozor a vytvorila som si obranny mechanizmus voči takym ako ste Vy a tuná ostatní - protivní rýpači. Dovidenia!

bessie12
30. aug 2023

@sallybork90 ked budes takto dalej pokracovat, tak si pracu nikdy nenajdes. A nariekaj si kolko chces, ale zienky sa ti tu snazili pomoct a ty takto .. Stazovanim sa a nariekanim na vsetko a vsetkych na okolo nic nevyriesis a ani ti to nepomoze.

valeria_h
30. aug 2023

@autorka Je pravda, že Ťa nepoznáme, ale niekedy stačí vidieť ako dotyčný reaguje.

jana_eyre_2
30. aug 2023

@zmrzlinka2021 veď to tam napísala, "Diskusia je niečo na ten štýl ako sociálne siete, že si skrátka pokecáme" a tu ju niekto hneď dotknutý zdrbe za slovné spojenie posrate slovensko..

drahomirrra
30. aug 2023

@terezka1947 Mňa si sa síce nepýtala, ale tiež som do tejto oblasti zabŕdla, mám aj vzdelanie v HR (okrem iného). My keď sme skladali tím, veľmi zaváži prvý pohľad, fakt, čo človek na pohovore prvé vypustí z úst. Tuto z autorky mám katastrofálny pocit. Skutočne.
Veľa urobí dobré CV, niečo navyše, u kolegyne to bol kurz "efektívny timemanagement". Jazyky sú gro najmä v zahraničných firmách, napr v štátnej správe sú tiež vysokánske pozície, kde ich netreba. Ťažko sa to opisuje, z toho človeka to musíš cítiť, a najmä musíš cítiť, že robiť chce.

Keby tuto autorka napísala: "Ahojte, píšem sem, lebo viem, že je tu veľa ľudí z rôznych odvetví. Hľadám prácu. Už dlhšie a akosi sa nedarí. Mám odbor kuchár - čašník, možno žiadna sláva, Zdeněk Polhreich a jeho vila však tvrdia opak. 🙂 Baby, ja som sa prišla s vami poradiť. Neviete niekto o práci v odbore XY? Mám však problém so srdiečkom, mám naň ID, nesmiem ťažkú prácu, nesmiem bremená, takže Lidl žiaľ nie. Viem po anglicky, úroveň B2, certifikát nemám, ale ten sa dá dorobiť a predložiť. CV mám podľa môjho názoru dobré, ale ak niektorá viete, pošlem Vám, skontrolujte mi. Bývam v Prievidzi, žiaľ sťahovať sa mi nedá. Som pracovitá, snaživá a skutočne sa popri ID chcem zamestnať. Ak niektorá o niečom viete, alebo viete, že niekto vie, dajte mi vedieť. Feedback je vítaný, všetko, čo ma posunie k dobrej práci ocením. pá --------

Tak by mala úplne iné komentáre.

lenkakravcova
30. aug 2023

@sallybork90 Ja som do teba nerýpala. Mne odpovieš, či tiež nie?

Hore som ti poslala jednu ponuku práce pri ovečkách. Čo si o tom myslíš? Šlo by to? Skúsiš si tam zavolať?

jana_eyre_2
30. aug 2023

@zmrzlinka2021 mimochodom, toto poucovanie som si všimla v toľkých diskusiách aj keď niekto jasne napísal že si chce len vyliať dušu..