Nedarí sa mi nájsť prácu

sallybork90
30. aug 2023

Ahojte, som na Modrom koníku pomerne nová, ale tak dúfam že sa to tu nesie v priateľskom duchu, a že táto sekcia "Diskusia" je niečo na ten štýl ako sociálne siete, že si skrátka pokecáme. Moja téma momentálne je že som už duševne vyčerpaná hľadať na tomto po*ratom Slovensku malom prácu. Je iné, keď je niekto zdravý a lenivý, ale je iné keď má niekto zdravotné problémy a snaží sa, a aj tak sa mu na životopis neozývajú. Všade majú uchádzačov. (Životopis je napísaný kvalitne, skúšala som aj šablónu cez profesia sk aj kariera sk)

mykaellle
30. aug 2023

Ženy, normálne som sa začítala ;) mne len napadlo, hendikep môže byt výzvou, no nemal by sa stať výhovorkou. Poznám veľa ľudí v okolí, ktorí zlomili nad sebou palicu. Inak ja som bola v prvom zamestnaní riadna koza, myslela som si že po škole som zjedla všetku múdrosť sveta samozrejme mi chýbala prax. Som presvedčená, že práca sa dá zohnať. Mne vždy najviac pomohla úprimnosť. Do jedného motivačného listu som napísala, že prácu beriem ako súčasť života, nie jeho jediný cieľ, že nie som kariérny typ, neviem pracovať pod stresom.... A zobrali ma ;) vďaka za diskusiu ostatným môže veľmi pomôcť. Vlastne nám všetkým

lienka.7
30. aug 2023

@sallybork90 prišla som len po 3 stranu.
Istým spôsobom ta chápem... je fakt ťažké nájsť si dobrú prácu a najmä este s dobrou placou.
Reagujes vsak naozaj prehnane, nevieš ani v podstate co by si robila/chcela robiť. Je ti to jedno.
Ale takto sa práca nehľadá...
Stanov si nejaké priority, keď nevieš nájsť v Prievidzi ci kde to bývaš, zbal sa a pod do BA. V každom jednom nákupnom centre je min.5 obchodov, kde hľadajú predavačku. Aj keď to nemusí byť tvoj dream job, na začiatok aspoň niečo, od čoho sa môžeš odpichnut, a potom hľadať ďalej.
@melanta ti ponúkla pomoc, ona je tu expert na to.

valeria_h
30. aug 2023

@hladamematku Prečo slepice? My sme sa jej snažili pomôcť, poradiť, ale autorka nebola schopná ani len napísať akú má školu, prax, zdravotné problémy, čo nemôže robiť...a pýtali sa to viaceré a viackrát. A autorka začala útočiť a byť nepríjemná. Tak neviem kto tu je slepica.

rawmamka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eleanor2510
30. aug 2023

@sallybork90 v podmienkach Modreho konika je, ze si tu vsetci tykaju. Ak s tyn nesuhlasis, nemala si si zakladat ucet. Prskas tu jedine ty.

akbara77
30. aug 2023

@sallybork90 z kvalitne napísaného životopisu je

veronika1754
30. aug 2023

@melanta prosím ťa môžem napísať súkromnú správu?

jana_eyre_2
30. aug 2023

@drahomirrra tak ako písala, bola tu nová, tak asi ani netušila že by sa tu dalo takto s niekým skontaktovať.. stojím si za tým, že nepríjemná začala byť až potom ako sa na ňu začali zlietavat nepríjemne vety.. ale to už nikto nevidí samozrejme..

nelca84
30. aug 2023

@jana_eyre_2 bola tu od 2021, ak som si dobre vsimla

jana_eyre_2
30. aug 2023

@nelca84 tak ja som nepozerala jej profil, čítala som úvod a prvé reakcie..

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buberova
30. aug 2023

@janka2000 no neviem.. nedávno sme prijali pani, ktorú nikto nepoznal, normálne bol inzerát na profesii. Má dieťa, administratívnu 7:30-16... na to či má výšku sa nepozeralo lebo si to pozícia nevyžaduje. Takže by som netvrdila že sa nedá nájsť si aj taká robota

mk1111111111
30. aug 2023

Baby, nemate rozum? Ona chcela byt spevacka. A vy ju tu zeniete do klasickej roboty, ani sa necudujem, ze sa odhlasila z MK. Este by ste jej tu robotu nasli a nedajboze, by musela nastupit.

rebellefleur
30. aug 2023

@janka2000 tiez s tebou nesuhlasim.. nemam vs, nikdy som nikde nemala znamosti, nie som ani zdrava, mam dve deti.. a aj napriek tymto skutocnostiam som nikdy nemala problem najst si pracu.

miskakyska
30. aug 2023

@janka2000 ako vieš, akí ľudia sú tu, veď si sa len zaregistrovala a hneď si prišla zmazanú autorka po pleci potľapkávať...🤔🤪

bessie12
30. aug 2023

@miskakyska nebude to autorka temy, len pod inym nickom ?? 🤔

mira0611
30. aug 2023

@sallybork90 ak mas zdravotne problemy a si ztp, chod na urad prace, tam velakrat hladaju ZTP a ludi so zdravotnym znevyhodnenim.

marylynka
30. aug 2023

Tipický slovenský HR melanta či ako sa volá. Ja len na margo toho príspevku ako sa vyberajú ĺudia na pohovoroch na SR. Platí prvý dojem ~celé zle. Poznám ĺudí šikovných čo si hĺadali dlho prácu a to nevyzerali ako Ken a Barbie. Mali podaj ruky ako mŕtva ryba možno neodpovedali správne na tie priblblé hr otázky lebo boli v strese atď.. a pritom pracanti len naklonovať. Ale bohužiaĺ hr alebo manažer na pohovore vycítil že do kolektívu nepasuje lebo mal tenký hlas alebo divno sedel alebo alebo. A potom tí manažeri plačú že mladí sympatický kolega síce zapadol super ale hovno robí..hĺadať prácu najlepšie cez známeho čo ťa doporuči alebo čakať že aj na teba sa usmeje šťastie. Posielať životopisy nezaspať na vavrínoch aj opakovane do firiem. Móže to trvať aj niekoĺko mesiacov rok... ťažko povedať. Teraz mi nastupuje bývalý kolega do práce čo som ho doporučila. Oficiálne neprešiel cez hr vraj vyzeral ako farár.. a teraz šú radi že ho akože zohnali. Prajem ti veĺa sťástia.

denkabemommy
30. aug 2023

@janka2000 nemám vysokú školu, ani známosti a našla som dobrú prácu, s dobrým platom aj pracovným časom. Čo som ale pre to robila?Vzdelávala som sa vo svojom voľnom čase, snažila som sa ponúknuť niečo navyše, byť niečo "viac" od ostatných uchádzačov, aby to bol dôvod prečo si vyberú mňa, nie iných. Vďaka tomu je hneď moja prvá práca taká, po akej som túžila 👌

malavrtka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minka201
30. aug 2023

@melanta
Ahoj, mňa zaujíma, či si zamestnávatelia zvyknú uchádzačov o prácu trošku pokukať na sociálnych sieťach - na facebooku, instagrame. Lebo niektorí ľudia tam toho o sebe zverejňujú dosť veľa 🙂

melanta
31. aug 2023

@marylynka nie som slovenský HR, vôbec nerobím pre slovenský trh. Robím pre klientov hlavne Emiráty, Nemecko, Luxembursko, Dánsko, Holandsko, Saudská Arábia. Robím 80% vrcholový manažment a vysoko platené odborné pozície. Moji klienti neplačú že majú človeka, ktorý hovno robí. Krásny deň.

mykaellle
31. aug 2023

@melanta Ahoj, čítala som diskusiu, aj rady, vedela by si zhrnúť najčastejšie chyby pri pohovoroch? Čo robia ľudia? Hľadala som na koňovi podobnú diskusiu a nenašla som 🙂 Myslím, že by to bolo zaujímavé

bluka2
31. aug 2023

@melanta Ahoj, mna by zaujimalo, ako to funguje u vas. Prave som v takom procese v jednej z tych krajin, co pises. Proces je taky, ze niekto z HR priamo z tej firmy robil CV screening, potom som mala pisomny test o technickych veciach, potom cely den assessment center (vramci toho aj personality a v skratke IQ testy, role play, in basket / e tray exercise)- to bolo cez externu firmu, ktora o mne pre nich napisala report, potom pohovor s HR a teraz posledny krok bude pohovor s komisiou, kde je v komisii rovnaky HR clovek s ktorym som uz hovorila a okrem neho 3 dalsi ludia z vrchnych priecok vo firme. Tak by ma zaujimalo cisto zo zvedavosti, ze ako to funguje u teba, kedze zrejme poskytujes externe HR sluzby - nakoniec toho cloveka v podstate nevyberas ty, ale tvoj klient (a predpokladam, ze tiez nie len jeden clovek, ked sa jedna o zodpovedne pozicie), nie? Ze ci ini maju iny system ako poznam alebo to je podobne ako som opisala skoro vsade

barborachors
4. sep 2023

@marylynka a to si ešte nespomenula, že bežnou praxou na pohovore bývajú otázky, kedy pôjdete materskú, či máte deti a partnera a ak nie, tak kedy. A tak podobne. Aj v korporátnych spoločnostiach, aj v zahraničných podnikoch. Ja som osobne snáď ani nezažila pohovor, kde by takéto a podobné otázky, pripadne narážky podobného štýlu neodzneli. A ako bonus, v jednej firme (bývalá holandská spoločnosť) mi bolo jasne povedané, že ak im odidem po prijatí na materskú, tak mi to osladia. Nech toto @melanta vysvetli, preco sa to stále deje. Autorke sa nečudujem, je asi frustrovana dlhodobo a nemožnosť pracovať (nech je dôvod akykolvek) je určite stigmatizujuce.

samkolea
4. sep 2023

@sallybork90 ani ja nemozem najst, normalnu pracu. Som zamestnana, ale chcem zmunu. Lenze bud krutia hlavami-ze preco chcem taku lahku pracu vykonavat!? No jednoducho som mozno vyhorena, chcem nieco jednoduchsie, pretoze deti, ucenie, zhon a teda este aj corporatmy zhon mi nerobi dobre. Ale taku odpoved im dat nemozem na pohovore 😂😂🤭. Alebo druha varianta je, si asi kratia dlhy den a robia nezmyselnd pohovory. Urcite to sle neni o tom, ze kto chce si najde blbost jak traky! Ver, ze aj za pas som si davala CV-taky mentany oddych, ani to. Tak uvazujem si spravit dva zivotopisy 🤣🤣🤣.