Aká je šanca otehotnieť na prvýkrát cez plodné dni?

mamp
15. apr 2013

Ahojte, som tu nová🙂 Chcela by som sa len informatívne opýtať. S priateľom už plánujeme pomaly rodinku. Obaja sme zdraví, antikoncepciu neberiem už vyše troch rokov a pred pár dňami naposledy sme si už nedávali ani pozor🙂a zistila som, že sa to všetko udialo cez moje ,,údajne plodné dni,,🙂 Aká je asi šanca, že by sa to podarilo na prvý krát? Na tehotenský test je ešte skoro a príznaky tiež žiadne ešte nemám.

hamca
15. apr 2013

ja som sa to svojho casu tiez pytala gynekologa a on mi na to povedal, ze sanca je 100%. Za predpokladu, ze ani ty, ani tvoj priatel nemate nejake problemy spojene s plodnostou, co samozrejme vacsinou ludia dopredu nevedia. A taktiez ak ste na isto trafili plodne dni. 😉

amelie123
15. apr 2013

podľa mňa je to rôzne. ani to, že obaja sú úplne ok nezaručuje, že to pôjde hladko. My sme obaja v poriadku, všetko ok a čakali sme rok. Nebrala som antikoncepciu. Nikdy. Naproti tomu spolužiačka, tiež nemali žiadny problém, dlhé roky brala antikoncepciu, vysadila a hneď bola v tom🙂 Ak ste ok, tak si to treba užívať a nestresovať sa, ak to náhodou hneď nevyjde🙂 A s testovaním radšej vydržať do dňa, kedy má prísť mrcha. Ja som nečakala a jednočiarkové testy zvyšovali môj stres. a keďže som stresovala možno aj preto sa to naťahovalo🙂 držím palce🙂

lilina77
15. apr 2013

Ahoj.Zistiš to veľmi ľahko ja som zistila hneď že som tehotná.Každý deň ráno keď vstaneš tak si zmeraj teplotu teplomerom v pošve ak máš niekoľko dní rovnakú tak tehotná si.Ja som mala stále inú hoc len o jeden stupen a odrazu som mala stále ráno 37 stupnov asi 4 dni som ju mala rovnaku tak som to zistila ešte skôr než mi to ukázalo na teste.Super spôsob poradila mi túto metodu doktorka a fungovalo to pri obidvoch detičkach.Ale teplotu meraj hned ráno a predtým nesmieš vstať.

radka1303
15. apr 2013

Vacsine zdravych parov sa podari otehotniet tak do 8mich mesiacov pravidelneho snazenia,tazko povedat aku mate sancu vy,ale kedze ste obaja zdravi a brala si HAK tak podla mna dost vysoku 😉

anjelikdianka
15. apr 2013

To by zaujímalo aj mňa .Aj mi sme boli spol s manželom cez "údajné plodné dny ".🙂Ja mám 24-26 dňové cykly a boli sme spolu na 7.9.10.deň cyklu a ovuláciu som mala podľa všetkého 11.deň cyklu.Teraz môžeme iba čakať či k nám už priletí ten bocian.A držím palce aj tebe.

saandrin
15. apr 2013

No, keď sme na to išli my s priateľom, tak som otehotnela hneď na prvýkrát... normálne sa mi tomu nechcelo veriť.... 🙂 😉 u každého sa zadarí inak... tak veľa šťastia 😉

ja1977
15. apr 2013

tak ja som antikoncepciu nebrala nikdy, na syna sme čakali pol roka, kým sa nám zadaril, potom som mala MA a potom som si naplánovala ťuťumuťu na jeden jediný deň v mesiaci, keď som si bola istá, že to výjde a zadarilo sa na prvýkrát.... ten dátum nikdy nezabudnem 😅 a už mám predškoláčku 😉

mircalla
15. apr 2013

Sanca je u kazdeho ina, na to sa neda odpovedat. U niekoho zial nulova

janedoe
15. apr 2013

Jednej kamaratke sa to podarilo na prvu supu, dalsej sa to podarilo na trvu prvu supu (tu som namotivovala na "snazenie sa" ja svojimi recmi o dietatku :D) no a my sa snazime od jula a este stale nic. A tiez sme zdravi a ovulacia ukazkova, len stresujuce zamestanie a stavba domu v plnom prude (takze tam je asi pes zakopany).

soldi
15. apr 2013

@lilina77 prosim Ta, to je taka blbost s tou bazalnou teplotou. venujem sa meraniu a temam o merani uz niekolko rokov a skutocne to nie je univerzalny navod. ja som mavala rovnake teploty stale a tehotna som nebola. vola sa to odborne flat temperature 😉

@mamp pri dokonale zdravom pare pri trafeni sa do plodnych dni je sanca v jednom cykle cca 15%.
tolko na margo tabuliek. ale vies, nahoda je svina, poznam pary, ktorym predpovedali neplodnost a zadarilo sa na prvy pokus a takisto poznam pary, kde nie je ziadny ocividny problem a snazia sa niekolko rokov.

tehotensky test odporucam mamatest, 12 dni po styku z prveho ranneho mocu. drzim palce.

awalancha3
15. apr 2013

odporucam skor zaoberat sa manzelstvom a potom planovat rodinku nie pomaly, ale normalne......

bobi3
15. apr 2013

My sme tiež zdraví a napriek tomu, že sme si "pozor nedávali", podarilo sa nám to až po takmer 4 rokoch... A to sme to "zdravie" mali aj potvrdené lekármi, pochodili sme ich za to obdobie teda dosť a nikdy nám na nič neprišli. Takže je to relatívne... hlavne to pustiť z hlavy a príde to 😉

saska.t
15. apr 2013

nam sa podarili obe deti na prvu supu.. 😀

kacenka78
15. apr 2013

nám sa to podarilo 3x na prvý šup, keď sme sa rozhodli s mm mať potomkov...a z tohto máme dvoch krásnych synov 😉

nibiru
15. apr 2013

zdravému páru by sa malo podariť otehotnieť do roka,zdravému myslím potvrdený spermiogram a u ženy preventívne vyšetrenia,hormonálny profil,potvrdená ovulácia ja som antikoncepriu brala naposledy ako 15r, obaja zdravý a sexovali sme od začiatku cez plodné dni ovulácia ukážková a predsa sa nedarilo 2roky,u mna bol potvrdený neskor zvýšeny prolaktín ale to vraj už zo stresu,zadarilo sa presne po 2r. a boli sme objednaný na našu prvú návštevu car.aktuálne sa snažíme rok s toho pol roka už nedojčím stými teplotami aby si mohla niečo s toho vydedukovať musela by si meriať min. pol roka aby si videla ako ti funguje cyklus, ja som mala vysoké teploty už aj počas ms, takže naozaj sa neá na to spoliehať pokial nemáš tehotenstvo potvrdené testom,ale užitočné je že vieš kedy bola ovulácia,aká dlha je luteálna fáza a podla toho vieš určiť,ak máš od ovulácie min 18dní vysoké teploty je tam možnosť že si tehotná no pokial nevieš kedy bola ovulacia je to zbytočné,pri dcére som mala ovuláciu na 18-20den teraz mávam na 14-15 den cykly stále 28dnové.

20lenka13
15. apr 2013

Ja som prvý raz otehotnela aj cez teplotné dni a druhý raz na šup. Ale myslím si že je tí individuálne a budem držať palce 🙂

aadulik2110
15. apr 2013

určite je to rôzne.... ale napr. nám sa to podarilo na prvý šup.... menštruácia mi meškala týždeň (čo dovtedy som mala presne ako švajčiarske hodinky), bolelo ma podbruško - čo u mňa nasvedčuje príchod menštruácie, ale zároveň ma boleli prsia (čo ma nebolievali), test to rozhodol 🙂 a teraz už mám 10,5 mesačného synčeka 🙂 budem držať palčeky 🙂

milosjanka
15. apr 2013

nam to tiež vyslo pri dcere na prvy šup.pri synovi uz nie na nejaky 3-4 krat až🙂

janicka11
15. apr 2013

Srnada,,nám sa prvá dcerka podarila na prvý krat,no bolo to uršito o náhode 😉 A o druhé sme sa pokušali skoro 4mesiačiky 😒 ,,držííím palceky.

qwen
15. apr 2013

Nechce sa mi to tu všetko čítať, ale ak ste zdraví, tak je to možné. Ja som pri oboch tehu zostala tehotná hneď na šupu. Teraz pri druhom sme sa pokúsili zrovna cez plodné dni a vyšlo !! TAk držím palce !

lumiva
15. apr 2013

Ahoj. Je to indi-vindi. U mna prve na sup, druhe po troch rokoch "davania si pozor" tiez na sup, potom po polroku neplanovane a stvrte s druhym partnerom po 11 rokoch HAK a styroch mesiacoch snazenia.

mimka11111
16. apr 2013

nám sa to žial nepodarilo ani na prvý krát a ani na desiaty krát, merala som si BT,testíkovala som,atd. ...viac sme sa strafili vždy do ovulácie a aj tak nám to nevyšlo a nevychádza doteraz ☹

lilkasaska
16. apr 2013

Máme tri deti,na prvý šup

silvia662
15. jan 2014

ahojte chcela by som sa spýtať je možnosť že otehotniem aj keď sme s partnerom mali sex deň po "plodných dňoch"?

zuzka0405
2. feb 2014

@mamp Ahoj. Je to rôzne no šanca tam je. My sme sa pri prvom snažili cca 3-4mes. Keďže som po cisárskom 3,5r sme dávali pozor....v decembri sme sa rozhodli, že je čas na druhé,január sme sa snažili a teraz mrcha mešká a máme dva testy s //

exupery
2. feb 2014

No,u nas bola uspesnost 100percentna

mirkami7
2. feb 2014

je to možné,nám sa o podarilo dva krát

nelly004
2. feb 2014

nám sa to podarilo na prvýkrát 🙂

smoulinka13
2. feb 2014

poznam vela kamaratiek co sa im podarilo na prvy krat. pred plodnymi dnami si dali cca 5 dni abstinenciu a pocas plodnych dni kazdy den a podarilo sa 🙂 ale to sa nepodari kazdej, zalezi od zdr.stavu ci mas nejake problemy alebo nie. nam sa to bohuzial nepodarilo ani po 2 rokoch snazenia, pretoze ma manzel zly spermiogram co sme zistili teda az po 2 rokoch..

neomea
2. feb 2014

my sme to tiez dali prvou ranou 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre