Ako často má zdravá žena anovulačné cykly?

tojada
9. feb 2014

Chystáme svadbu a s budúcim manželom by sme chceli mať podľa možnosti dieťa čo najskôr. Problém je v tom, že mám dosť často anovulačné cykly, asi tak 50%. Ako často sa vyskytujú u zdravých žien?Ďakujem.

petra16
10. feb 2014

@tojada Ahoj. Podla mna je to uplne normalne. Vela zien mava ovulaciu len kazdy druhy mesiac. Ja to tak tiez mavam. Ale ja som mala na lavom vajecniku cystu. Ovulaciu som teda mala asi len z praveho vajecnika. Ak planujete babatko tak je na mieste preventivna gynekologicka prehliadka.

tojada
autor
10. feb 2014

@petra16 Ďakujem, utešila si ma, že nie som v takej situácii jediná. A máš pravdu, treba to vyšetrovať aspoň pre istotu.

sunshine85
11. feb 2014

@tojada a ako vies, ze mas anovulačný cyklus? pouzivas kazdy den ovulacny test, ci ako?

lauritka
13. feb 2014

@sunshine85
@petra16 to by zaujimalo aj mna ?? kazdy jeden cyklus mas odsledovany ?? meras BT ?? alebo robis ovu testiky, chodis na usg ?

petra16
13. feb 2014

@lauritka Ja si robim ovu testy. Ale ako som pisala ja som mala cystu na lavom - z toho som neovulovala. Iba z praveho vajecnika.

lauritka
13. feb 2014

@petra16 no ale ak si ovulovala z praveho, tak to bol ovulacny. a nechodis ale kazdy cyklus na ultrazvuk ci ?

lauritka
13. feb 2014

@lauritka jezi moja zlata, to malo patrit
@tojada :D

lauritka
13. feb 2014
petra16
13. feb 2014

@lauritka Neviem komu to teda malo patrit 🙂 Ale nie, nechodim na ultrazvuk. Len testy robim 🙂

lauritka
13. feb 2014

@petra16 tojady som sa chcela spytat, ze ako vie ze ma 50% anovulaky. 🙂

petra16
13. feb 2014

@lauritka Aha...v pohode. 🙂

tojada
autor
14. feb 2014

@lauritkanuž, meriam si dlhší čas bazálnu teplotu, grafy som dala porovnať gynekologičke, tá mi povedala, že niektoré sú ovulačné, niektoré nie. Vtedy ma nenapadlo opýtať sa viac.

lauritka
14. feb 2014

@tojada a jasne ti prekazuju, ze mas anovulaciu ?? kde si zapisujes ?

andrejka2424
14. feb 2014

keď je anovulačný cyklus,chýbajú bežné príznaky ako hlien,bolesť vo vaječníku a pod.?

lauritka
15. feb 2014

@andrejka2424 moze mat aj priznaky, napriek tomu nemusi dojst k ovulke. mam o tom clanok v albume.- varianty cyklu.

tojada
autor
15. feb 2014

@lauritka zapisujem len na papier, ale už to budem riešiť s gynekologičkou.

darinkazv
15. feb 2014

@tojada sem tam anovulačný cyklus je normálny. ale zdravá žena nemá mať prečo až 50% anovulačných. ale to ti mala už dr. vysvetliť a riešiť s tebou, keď zistila podľa tvojich zápiskov, že je to až 50%. keď už plánujete s nastávajúcim po svadbe detičky, tak to treba riešiť už teraz. držím palce.

lauritka
15. feb 2014

@tojada aha.. no 50% je ale dost, 1-2 anovulaky do roka su este ok.. mala by ti urobit hormonalny profil. zistit pricinu, preco tak zriedkavo ovulujes.

samotarkadela
28. jún 2014

Ahojte baby!

Neviem ci spravne zaradujem moju otazku ale ked nahodou poznate vhodnejsie forum, prosim odkazte ma tam.
Takze moj problem spociva v neschopnosti otehotniet. S partnerom sa o babatko snazime uz rok, no bezuspesne... Najprv som ratala plodne dni pomocou kalendarou v mobile (rozne aplikacie), ale stale nic... Tak som zasla gynekologicke, ktora mi zobrala krv, vytery a vsetko bolo v absolutnom poriadku.
Tento mesiac som si kupila ovulacny test a testujem sa uz siesty den (presne podla navodu). Lenze na teste stale len jedna ciarka...
Moja otazka znie - mam anovulacny cyklus alebo vam to skor pride ako neplodnost?
Rozhodla som sa, ze sa budem testovat cely tento mesiac + nasledujuci. Ale neviem co mam robit. Treba v tomto stadiu navstivit nejaku specializovanu poradnu alebo skusat s tymi testami. Nepoznam nikoho s podobnym problemom, preto uvitam akukolvek radu 🙂

stellamaris
28. jún 2014

@samotarkadela ahoj,nechaj si cyklus sledovat odberom krvi a ultrazvukom,tak budes mat istotu,ako na tom si.Anovulacny cyklus mava obcas väcsina zien,ale pravidelne anovulacne cykly treba riesit,ak chces otehotniet.Podobny Problem riesila moja kolegyna,vsetky hormony mala ok,iba ovulacia chybala,niekolko cyklov dostavala Clomifen a ovulacia prisla,podarilo sa jej otehotniet.

samotarkadela
28. jún 2014

Staci ist s tymto gynekologicke alebo treba ist do nejakeho centra? Mam pocit, ze moja gynda ma tieto pripady tak trochu "na salame", lebo spravila vysetrenia ale nic viac. Ked sa sama neobjednavam tak ma ona na dalsiu navstevu nevola.
Pozriem ten liek na nete a pojdem si teda po neho 😀

lauritka
28. jún 2014

@samotarkadela nechces si aspon 2-3 cykly merat aj BT plu tie testiky, aby si si vedely v domacih podmienkach odlesodavt ako si na tom. pripadne este partner by mohol skocit na spermiogram
anovulak raz za cas moze byt, ale nie casto, potom to moze znacit problem.

stellamaris
28. jún 2014

@samotarkadela staci na zaciatok zajst k poriadnemu gynekologovi,ak ta tvoja nema zaujem ti pomoct,tak ju vymen.Ako pise lauritka,moze merat aj BT niekolko cyklov.Ak tvoj Partner necha urobit si spermiogram,tak uvidi lekar,ako je na tom.Vysetrenie urobi urolog alebo aj prakticky lekar.Mozes ist aj do caru,tam su odbornici,ako prve urobia vsetky vysetrenia,aby prisli na pricinu.Na anovulacne cykly sa u nas zacina stimulacia prave Clomifenom,prave mam za sebou jeden uspesny cyklus s nim,dorastli mi dva foliky🙂

majuska77
29. jún 2014

Tiez sa snazime uz niekolko mesiacov a mne gynekolog povedal ze ak rok prejde a nepodari sa,tak ze manzel by mal ist na spermiogram,lebo tam musi byt vzajomna dohoda a spoluhra,ze to nemozd byt iba na zene ak je ta v poriadku.

samotarkadela
30. jún 2014

@majuska77 No to je samozrejme, ale v nasom pripade mam pocit ze som na vine ja kedze ovulacia nikde.
Chcela som sa vyhnut navsteve centra na asistovanu reprodukciu ale asi tam predsa len skoncime 😲

majuska77
1. júl 2014

Drzim palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre