Dlhý menštruačný cyklus. Čo to obnáša?

jucuska
14. sep 2011

Ahojte baby, hľadala som vo fóre niečo na túto tému, no nenašla som, tak by ste mi mohli poradiť...Mám dlhy men. cyklus ktorý sa pohybuje od 33 - 38 ,najviac to bolo 50 dní. Dr. mi predpísal Duphaston, ale moc nepomáha...No viac ma trápi otázka, aký má vplyv takýto dĺhy menštruačný cyklus na možné otehotnenie, pretože sa snažíme o bábo a troška sa bojím, či nám to výjde...Je dlhy menštruačný cyklus porucha? Môže spôsobiť neplodnosť?Ďakujem, som zvedavá na vaše skúsenosti 🙂

sisaha
14. sep 2011

@jucuska urcite dlhy men.cyklus nie je normalny. Neviem ci mas aj nejake ine problemy, ktore ti boli diagnostikovane. Ak sa snazite o babatko, navstivila by som nejake centrum asistovanej reprodukcie, kde sa na teba pozru blizsie, nie len nasadit duphaston a vec vyriesena.. 😉

gabuci
15. sep 2011

no tých 33 ešte podľa mojej doktorky nevadilo,ale tých 38 aj viac už nesedí...treba to riešiť.

pempusik
15. sep 2011

@jucuska tiez si myslim, ze dlhsi cyklus nie je nic strasne. Ten moj sa pohybuje od 33 do 35 dni. Moj doki o tom vie a tiez sme prisli na to,ze mam ovu neskor ako sa to pise v knihach. Skus si zacat merat teplotu, aby si videla, ako sa tvoje telo sprava pocas celeho cyklu, ci mavas ovulaciu a tak.

janielik87
15. sep 2011

Ahoj, tak ja som tiez z tych, ktorym ms cyklus kolise medzi 31 az 46...v poslednom case je to vzdy viac :(( A nie, nie je to dobre. Do tych 35dni je to vraj v pohode aj podla mojej gynekolog. ale viac uz nie je dobre...Je tam aj vacsia pravdepodobnost anovulacnych cyklov. My sa tiez snazime, takze viem o com hovorim...:/ A mne tiez dala na dva cykly duphaston, vtedy som mala cyklus okolo 34-36dni, ale akonahle som to prestala brat ...41- 46dnovy :( No uvidime, kedy mrsina dojse teraz...Kiez by tak nedosla vobec!!! 🙂

janulkan
15. sep 2011

@jucuska moj cyklus sa tiez pohyboval cca 32 az 38 dni, po nasadeni duphastonu sa po troch mesiacoch upravil na tych 28, ale po vysadeni sme sa zase vratili na 33 😀 potom som to cca rok neriesila, pri dalsej navseve lekara mi opatovne predpisal duphaston, ale uz sme ho nestihli nasadit, babatko uz bolo uhniezdene a mrcha neprisla 🙂
jedine co ti na dlhom cykle moze vadit je prave ovulacia a pripadne anovulacne cykly, podla valkosti babatka ja som mala ovulaciu cca na 16ty den.
PS: ja sa liecim este aj na znizenu funkciu stitnej zlazy, kde dlhsi cyklus moze sposobovat aj to
Inak robil ti Dr hormonalny profil? Mne pred nasadenim liekov brali krv a zistli vyssi testosteron a nizsi progesteron, preto aj nasledna liecba

vero021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chmurkaxy
16. sep 2011

Ahojte baby, chcem sa poradit, kedze s tym pravdepodobne mate skusenosti. Cykly mavam celkom pravidelne, cca 30-31 dni, no a tentoraz som uz 42 DC a nic. Bola som dva mesiace v zahranici, s manzelom tuzime po babatku. Tento cyklus som mala akoby dve ovulacie, aspon podla hlienu a to na 15DC a potom 27 DC. Robila som si test pred tyzdnom a aj dnes a bol negativny, takze teraz neviem, ci mam este cakat alebo riesit vyvolavacku u mojej lekarky. chodime totiz aj do CAR a tam mi doktor v podstate na to nic nepovedal, iba ze mam prist po tom, ako zacne novy cyklus. Neviete, preco sa mi tak natiahol?

jucuska
autor
26. sep 2011

@chmurkaxy ahoj, je možné že si tehotná? snažili ste sa ?ak áno, na vyvolávačku nechoď, ani iným spôsobom nevyvolávaj menštruáciu/nekúp sa v horúcej vode so soľou, nepi červené víno a iné...lebo sa ti môžu poblázniť hormóny...Počkaj až kým ti nepríjde mrcha alebo kým test alebo doki nepotvrdí tehu...čitala som v jednej diskusii že čaji meškala mrška, doki vravel že tehu nie je, ani testy neukazovali, tak sa tak snažili vyvolať menštruáciu, až jeden mesiac potratila, totižto bola tehotná...nech je to výstraha pre všetky baby 😖

sbear
10. okt 2011

ja mam tiez dlhy cyklus 30-36 dni. Menstrucia mi zacne vzdy ked sa to hodi mojej pchychike. Napriklad som mala tazku skusku v skole, ucila som sa na nu 2 tyzdne, hned nasledujuce rano po skuske som to dostala. Tiez sa mi to stalo teraz v septemberi. Boli sme na dovolenke, mala som to dostat pocas dovolenky, ale nie, dostala som to 2 den po prichode domov. Ked mam tazke obdobie, tak vtedy mavam aj 50 dnove cykly. Doktor mi tiez predpisal Duphaston, este v auguste tento rok, nebrala som ho, lebo nemam rada lieky. Neviem, ci to mam zacat brat, chcem co naskor otehotniet. Vie mi dakto povedat, ako dlho trva, kym sa mi cyklu upravi na 28 dnovy?

aadulik2110
10. okt 2011

@sbear ja by som duphastom začala užívať... mne ho doky predpísal v 5tt.... takže berie sa aj v tehotenstve....

čo sa témy týka, tak ja som mala v priemere 32 dní cyklus a bolo to v pohode, bábo sa nám podarilo na prvý šup a kamoška mávala cyklus 36-42 dní - jej lekár povedal, že keď jej chodí pravidelne, tak asi je tak jej telo nastavené s otehotnením nemali problémy, zistili si kedy je ovulácia a bolo.... teraz sa tešia 2 krásnym dcérkam

zuzkabeno
10. okt 2011

Ja som tiež mávala nepravidelný niekedy aj 60-dňový 8 rokov a pritom som mám 2 deti. Keď som na to brala 1 rok hormony, tak som pribrala aj po 1 roku HAK, tak som to prestala brať a prestala riešiť. Teraz po 2. porode sa mi to upravilo, začala som sa zdravšie stravovať, schudla som 10 kg a upravilo sa to na 30 dni. Teraz nechodím do práce, som na rod. dovolenke, žijem trošku pohodlnejšie, ale hlavne myslím že je to tou stravou - veľa zeleniny a ovocia, kvalitné chudé mäso a veľa tekutín.

marielik78
12. okt 2011

@jucuska Ahoj, ja som odjakziva mavala nepravidelny cyklus, bezne 30-38 dni, niekedy menej a niekedy viac... Od 11-ich, kedy som zacala mensturovat 😀 Nikdy som nebrala HA a ani ine lieky na to, nikto tomu nepripisoval vyznam, tak ani ja... Otehotnela som treti mesiac po tom, ako sme sa s mm zacali snazit, mame uz dvojrocnu babulku... Po dvoch rokoch od otehotnenia som zacala znova menstruovat a teraz mavam cyklus uz rok vlastne v rozsahu 25 az 36 dni, niekedy sa mi stalo, ze po 11 dnoch som dostala opat MS. Ale este stale kojim, tak vraj to je tym, uvidime, mozno sa zacneme snazit o dalsie mimco, tak potom opat posudim vplyv a pripadne rizika nepravidelnej MS 🙂

sbear
8. máj 2012

Ahojte, chcem sa opytat na radu. Zistujem si ovulaciu pomocou ovulacnych testov. Zistila som, ze ju mam az 23 den od prveho dna menstruacie. Je to normalne? Gynekolog mi na to povedal, ze mam vacsiu moznost potratu. Nechcem brat ziadne lieky.

anlady
8. máj 2012

@sbear ahoj,podľa mňa ak máš ovuláciu tak to nerieš-dôležité je že JE.Ja ju mám na 25DC

adka_pajerska
9. máj 2012

@sbear ahoj ja mam tiez ovu okolo 25DC a povedali mi ze je hlavne ze ju mam.

sbear
9. máj 2012

vdaka, este som nechodila na sledovanie ovulacie ku gyn. Robim si iba ovulacne testy, kedze na meranie teploty nemam trpezlivost.

magali
9. máj 2012

ja som mala vzdy dlhy cyklus, nezda sa mi ze by to bolo nieco nenormalne, kazda sme ina.. s otehotnenim som problem nemala, podarilo sa na druhy pokus, takze si myslim ze ak niesu ine problemy a mate ovulaciu, tak by nemal byt problem.. ja som na nete nasla stranku kde sa zadali udaje o mrche a vypocitalo mi termin predpokladanej ovulacie a fakt mi to na druhy pokus vyslo.. drzim palce vsetkym snazilkam

sbear
25. jún 2012

je to normalne, mat ovulaciu az okolo 25DC, ked podla "prirody" ma byt 11-20 DC? Nemoze byt ten folikul uz "pokazeny"?

ematko29
25. jún 2012

@sbear podla mna je hlavne ,že ovulka je.moja sestra mala tak neskoro amala asi 42dnove cykly.ma krasnych 2synov.ale ked maš menzes na 28dca ovulku naisto tak neskoro.to by mohol byť problem s progesteronom,

petrouchka
14. sep 2012

mne doktorka hovorila, ze do takych 38 dni je to ok
ja som mavala cyklus 30-35 dni a uplne v pohode a bez problemov som 2x otehotnela a mam 2 zdrave deti, nikdy som to nejak neriesila
druheho syna som velmi dlho kojila a ked som prestala, tak sa mi skratil cyklus na cca 28 dni a teraz som nestastna, lebo to bolo fakt super, nemat menstruaciu tak casto, kedysi som mavala mozno 10-11x do roka menstruaciu, teraz ju mavam aj 13x a mam niekedy taky pocit, ako keby som ju mala stale 😠 a dala by som vsetko za to, aby som mala zase taky dlhsi cyklus 🙂

lydusska
14. sep 2012

@chmurkaxy A KEDY SI SI ROBILA TEN TEST? mNE PRED TYZDNOM, alebo 2 vysiel test negativne, som si ho robila poobede a dnes rano, hned ako som vstala som si ho robila a vysiel mi pozitivne. Tak na tom rannom moci asi nieco bude.

@jacuska Som uplne nova do tehotenstva, ale tak citam ze mas tiez dlhsi cyklus, to ja mam tych 34-38 dni, nikdy mi nepridu nacas hhhh tak to uz vobec neriesim. V podstate sme to tehotenstvo aj s manzelom planovali a i neplanovali po 3 razoch to vyslo, takze by som povedala ze to fakt nezalezi od dlzky periody, ako skor od toho ci sa vajicku a spermii zachce pracovat hihi 😀 ...... Neboj, podari sa otehotniet. Drzim palce

lydusska
14. sep 2012

@sbear vobec nemusis mat 28ndovy aby si otehotnela .... ja som toho dokonalym prikladom ..... nikdy neviem kedy dostanem .... a som tehotna ....

chmurkaxy
14. sep 2012

@lydusska ahoj, vtedy to bol plany polach. teraz sa nam tusim zadarilo a tak klop-klop, dufam, ze sa dopracujeme do zdarneho konca... robila som si teraz test na 9DPO, mala som pocit, ze cistobiely a na 12DPO uz krasne ciarky. a ked som vytiahla ten prvy, nasla som tam slabeho ducha. drzim ti paste!

lydusska
14. sep 2012

Aj ja tebe, gratulujem. Ja som teda este u doktora nebola, takze ja este nic nemam potvrdene, ale nic nesilim zatial. Este len dnes rano som zistila ze podla testu som tehotna tak uvidime ako u doktora pochodim v pondelok. Ako som spominala my sme planovali, teda skor moj manzel planoval a ja som sa iba viezla 😀 ....

@chmurkaxy aj tebe/vlastne vam vela zdravicka a pohodicky aby ste boli zdravi 🙂)).

Ja si stejne tak myslim ze tie testy su ''rubish'' preto su take lacne hhhh a potom su ludia sklamani ze nie su v tom ..... alebo v tom najhorsom pripade si myslia ze su v tom a od doktora sa dozvedia ze nie su ... mmmm.

monana
28. sep 2012

Ahojte baby, ja tiez patrim medzi tie dlhe cykly. Zaujimave na tom je ale to, ze som odpozorovala, ze ked sa blíži leto, tak od aprila sa mi zacinaju cykly skracovat zo 38 na 31, postupne a teraz ked je po lete, tak som mala zase minuly cyklus (augustovy) 35 dni a teraz je to uz 41 dni a MS stale nikde (robila som aj test, aj ked sa nesnazime o babo a bol negativny). Pripisujem to tiez zivotosprave, v lete je viac pohybu, viac zeleniny a ovocia ..., teraz som aj pribrala po lete 2 kg tak mozno aj tym. Ja som s malou otehotnela v septembri pred dvoma rokmi - cize po lete, ked sa mi to trosku upravilo 😉

miskap2111
28. sep 2012

@jucuska ja mam 33 dnovy cyklus cely život. Mám 2 dcéry a jediná vec, kedy sa odrazilo, že mám dlhy cyklus bolo, že som ich obidve prenasala presne 10 dni. Ani jeden pôrod nebol vyvolaný a ani jedna z nich neniesla žiadne známky prenasania. Dokonca pri tej mladšej mi povedali, že ona je tak vzorový novorodenec, akoby sa narodila presne v tu sekundu, ako sa mala. Takže jednoznačne posunutá ovulácia.

simba
28. sep 2012

Ahojte...čítam ti Vaše príspevky a chcela by som vedieť Vaše názory na môj momentálny stav: mávam od pôrodu cyklus dlhý viac ako 33 dní ...momentálne je to už aj 45dní a stále nič. Mám 2,5 ročnú dcéru , ktorú ešte stále dojčím a pravdepodobne ten cyklus je aj kôli tomu takýto. Čo myslíte, mám to začať riešiť návštevou u lekára alebo ešte počkať? Príznaky prichádzajúcej MS alebo príznaky tehotenstva nemám žiadne. Je pravda, že s manželom sa spoliehame na metódu prerušovanej súlože a viem, že nie je 100%-centná. Ale zas na tehu test sa mi to zdá byť ešte skoro aby som si ho už robila...čo myslíte? Čo by ste robili na mojom mieste?

monana
28. sep 2012

@simba ja som 41 dc a tehu test som si uz urobila, aj ked som vedela, ze nie som tehu, pre istotu, aby som uz vypla a necakala pri kazdom wc ci sa uz spustila ms. Ked som kojila mala som aj 60 dni cyklus, tak je to urcite tym, na tvojom mieste by som asi test nerobila - davate si pozor a este aj kojis 😉

janesa1984
29. sep 2012

ja som mala tiež velmi dlhý cyklus. každý mesiac mi meškal menzes od 1 týždna až po 2 týždne. každý mesiac bola inokedy ovulácia. ked som sa pýtala doktorky či budem mať problém otehotnieť tak povedala že možno budeme mať problém trafiť sa do plodných dní. a hop ho , po 2 mesiacoch som bola tehotná 😀

simba
30. sep 2012

@monana ufff , že 60 dníííí🙂)) no u mňa to pomaly ale isto začína vyzerať, že sa MS predsa len rozbehne...možno tak na 5O dní sa aj spustí🙂)))