Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mala som hnedý výtok v 6 týždni a potratila som

monicka12345
10. júl 2012

Ahojte dievcata, pred tromi dnami som sem pisala a prosila vas o radu, co robit ked mi zacal slaby hnedy vytok v 6 tt. Kedze to bolo prve tehotenstvo, nemala som pocit ze je to nieco velmi vazne. Dnes lezim bohuzial po kyretazi v nemocnici. Potratila som. Preto kazda jedna ktora sa s takymto problemom stretnete, utekajte ozaj hned na pohotovost aby ste tu malu fazulku zachranili. Dufam, ze este najdem sily na dalsie babätko a ze nebudem musiet zazit uz nic podobne. A dakujem vsetkym mamickam, ktore ma tu nakopli aby som vyhladala hned lekara.

afrika
10. júl 2012

mrzí ma to.... potratila si spontánne alebo to bol zamlčaný potrat?

afrika
10. júl 2012

@monicka12345 viď hore

cukruska1920
10. júl 2012

@monicka12345 mrzi ma co sa ti stalo..ja som to zazila 2x ale chcem ti len povedat ze aj keby si isla hned k lekarovi nezamena to ze by sa plod zachranil... vlastna skusenost... ono je to zariadene tak ako to priroda nachysta... ked som zacala spinit bola som aj v nemocnici aj tak som potratila takze tak... drzim palce aby si sa cim skor dockala babatka 🙂

slniecko510
10. júl 2012

urcite nestracaj nadej,ja som tiez pri prvom tehu potratila a teraz sa tesim zo synceka. a pri tom som mala endometriozu. takze nikdy nic nieje stratene.

sanchez81
10. júl 2012

@monicka12345 veľa žien zažije to, čo práve prežívaš ty. Nestrácaj nádej. Mňa mm utešoval tým, že aspoň vieme, že sme obaja plodní a dokážem otehotnieť. Ja som nezačala špiniť, ale masívne krvácať. Okamžite som šla do nemocky a nepomohli mi. Keď sa telo a duša zotaví, budeš pripravená na ďalšie bábätko. A budú ťa viac sledovať. Mňa teraz všetci aj v rodine aj v práci všetci tak pestujú až mi je to smiešne. Ale užívam si to a verím, že tentokrát to dobre dopadne.

jenny6
10. júl 2012

Určite ísť k lekárovi! Ja som prvý krát začala krvácať v 5-6 týždni, môj lekár práve nepracoval, tak som išla k zastupujúcemu. Ten mi povedal, že môže ísť o začínajúci potrat. Niekedy si to príroda zariadi sama aj keď sa to ťažko počúva a ťažko sa s tým vyrovnáva.. ďalší deň krvácanie bolo silnejšie a ja som musela na čistenie do nemocnice (neviem či musela, o tom že sa to môže vyčistiť aj samo mi lekár nepovedal ☹ ) Nebolo to ľahké a mne veľmi pomohli aj informácie z jednej témy tu na MK. No stále som si vravela, že raz budeme mať zdravé bábätko a hotovo 🙂 Tretí mesiac po kyrete som znova našla na tehotenskom teste2 čiarky 😵 Nechcela som tomu veriť, ale keď čiarka tmavla, tak som vedela že to bude ok 😀 No v 7 týždni som začala znova krvácať aj s kŕčmi v bruchu a už som ani nedúfala.. Trocha to skrátim- v nemocnici som si poležala asi dva týždne, prísny kľud na lôžku, lieky na zastavenie krvácania a duphaston, potom prísny kľud doma, no oplatilo sa 🙂 Teraz je už všetko ok a my sme v 31 týždni 🙂 Takže baby, hneď k lekárovi a nepodceňovať!!!

afrika
10. júl 2012

@jenny6 krvácala si ten druhý krát akú dlhú dobu? inak blahoželám 🙂

p_etrisha
10. júl 2012

Neexistujú slová, ktoré by ti dokázali stlmiť tvoju bolesť, viem, čo prežívaš...Teraz v auguste bude rok, čo som si našla dve čiarky, tešila sa ako malá, absolvovala vyšetrenie, keď mi lekárka tvrdila, že je všetko OK a až na 3D zistili, že bábätko nemá akciu srdiečka. Ani krvácanie, ani špinenie, všetko sa zdalo byť v poriadku a ani lekárka neodhalila zamlčaný potrat...Celý mesiac som nosila mŕtvy plod a ďalšieho pol mesiaca som len čakala, kým začnú niečo robiť. U teba to šlo rýchlo a rovnako také prajem zotavenie a kopec síl na ďalšie tehu. Drž sa, veľmi ti držím palce, nech ti to nabudúce vyjde!!

jenny6
10. júl 2012

Ďakujem 😵 Také naozaj krvácanie bolo niekoľko hodín-deň, potom už len krvavý, neskôr hnedý výtok niekoľko týždeň. Mne sa vytvoril veľký hematóm a dosť dlho sa vstrebával ☹ No aj keby som mala ležať aj do konca tehotenstva, tak som si vravela že vydržím..Inak je jasné, že človek najprv hľadá nejaké informácie na nete, netuší čo sa deje, no som rada že baby posielali Moniku hneď k lekárovi..
Inak fajn baby vedia poradiť taj na stránke https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-sa-tazko-rozprava/co-si-vziat-a-ako-sa-pripravit-na-kyretaz/

jenny6
10. júl 2012

@afrika Ďakujem Také naozaj krvácanie bolo niekoľko hodín-deň, potom už len krvavý, neskôr hnedý výtok niekoľko týždeň. Mne sa vytvoril veľký hematóm a dosť dlho sa vstrebával No aj keby som mala ležať aj do konca tehotenstva, tak som si vravela že vydržím..Inak je jasné, že človek najprv hľadá nejaké informácie na nete, netuší čo sa deje, no som rada že baby posielali Moniku hneď k lekárovi..
Inak fajn baby vedia poradiť taj na stránke https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-sa-tazko-rozprava/co-si-vziat-a-ako-sa-pripravit-na-kyretaz/

veriiii
10. júl 2012

@cukruska1920 bohuzial,cukruska mas pravdu, mnoho krat sa to nepodari zachranit,kamaratka tym presla 2x a najhorsie,ze jej nezistili preco...velmi sa boji riskovat 3x.ale nehovorim,ze netreba ist k dr co najskor..drzim palce ,nech sa co najskor zotavis a coskoro sa dockas babatka.

bianca
10. júl 2012

@monicka12345 to mi je strasne luto.Drz sa.

poisonblu
10. júl 2012

ahoj, ja som takto potratila v auguste 2011, bola som 8tt a na kyrete som bola 4 dni po nasej svadbe....potom som bola aj na genet. vysetreni, zistili mi vyssiu zrazanlivost krvi....zacala som jest femibion 800 a po 5,5 mesiaci som zase otehotnela...stale beriem femibion, teraz 400, rozne vitaminy (pre istotu) a sme v 23tt....drzim palce pri dalsom tehu

monicka12345
autor
10. júl 2012

Dievcence neskutocne dakujem za vase slova. Velmi mi to pomaha. Verim ze vam tu raz oznamim ze som opät tehulka a ze je to ok. Kazdej jednej vam zelam aby ste boli hlavne zdravucke aj so svojimi babätkami!

barushkaaam
10. júl 2012

@monicka12345 ja som potratila tiez v 6 tt a malo to rovnaky priebeh ako u teba. Je mi to velmi luto, co musis prave prezivat, ale chcem ta povzbudit...ja som otehu 2 cykly po kyrete a vsetko je zatial oky, klop klop na drevo 🙂 tak ti len chcem dodat sily, ze aj tebe sa to urcite skoro podari 🙂 drzim palce 😉

kajuska09
10. júl 2012

@veriiii povedz kamoske nech skusi ist na imunologiu....ja som potratila uz 3 krat a pricinou mojich potratov bola silna imunita.....vdaka liekom som teraz uz v 5.mesiaci 😉

lea1333
10. júl 2012

ahoj je mi to luto 😔 ja ked som bola prvy krat tehu tak sa mi to tiez stalo v 6tt zacalo spinenie isla som k dr ze co sa deje a tiez , som nevedella ze to je nieco zle a ani mi ona nepovedala ze to je hroziaci potrat ale bojovnik sa drzal do 11tt ale na ult nam uz nebilo srdiecko ci ze pred takymi to vecami mam aj ja strasny respekt a moja dostanes sa s toho a verim ze znova otehu co skoro 😉
tak ze mas pravdu nepodcenovat spineie 😔

silvia.t
10. júl 2012

@monicka12345 monika mrzi ma to,ja som mala tiez len spinenie na zaciatku tehu,isla som k dr.povedal mi ze vsetko je OK na utz vsetko tak ako ma,nedal mi nic,ziadne tabletky,ziadne vitaminy nedoporucil a porodila som v 33tt cele tehotenstvo som bola bez problemov az na to spinenie v prvom trimestri... netreba to brat na lahku vahu

tynamartina
10. júl 2012

@monicka12345 Ahoj aj ja som to zažila , tiež v 6tt. Bola som u lekára ale ani tak moje malinké nezachránili no niekedy sa nedá nič robiť, ale pozri mám dne detičky. Viem že je to teraz ťažké, ale hlavu hore a o pár mesiacov bude s teba určite tehulka. Aj keď bolesť je veľká, treba sa vyplakať, smútiť a potom sa vrhnúť na nový začiatok. Veľa šťastia.

dominka11
10. júl 2012

@monicka12345 aj moje 1.tehotenstvo tak skončilo, viem, že je to teraz zlé, ale postupne sa s tým vyrovnáš. Mne pomohlo, ked som znova otehotnela a tešila sa na dalsie babo. Príroda je múdra, zariadi, aby sa babo netrapilo...držím palce 😉

veriiii
10. júl 2012

@kajuska09 viem,ze absolvovala hematologiu, to mala vsetko v poriadku, opytam sa jej ci bola na imunologii-to tusim nespominala.dakujem za typ🙂.

kajuska09
10. júl 2012

@veriiii len na tu imunologiu treba ist az do prahy, ale urcite to stoji za to....ked pridu na pricinu, dalsie babo mozno v pohode donosi 🙂 nemas za co 😉

bianca
10. júl 2012

@monicka12345 neboj sa dobre bude.Ja viem ze to asi pocuvas s kazdej strany.Ja som si tym tiez presla a nebudem ti tvrdit ze to prejde lebo to velmi boli.Ale uvladnes to a za par mesiacov to skusite znova a urcite sa zadari.

veriiii
10. júl 2012

jaj, no tak tam definitivne este nebola 😖 ,ale urcite by spravila vsetko,aby jej zistili pricinu, je velmi sklamana/teda akoze v tom zmysle,ze nieco to muselo sposobit a nik akoze nevie../ze jej nik nevie povedat,aj tu hematologiu si musela vydupat,lebo ma nemoznu dr..a to akoze musi mate ale schvalene poistovnou to vysetrenie, ak by si to hradila sama,asi by ju to vyslo dost?

michaela18
10. júl 2012

@monicka12345 velmi ma to mrzi,podari sa znova a urcite to uz vyjde.len cas vsetko vylieci,hlavu hore.drzkaj sa.su baby co otehotneju hned na dlasi mesiac po potrate,aj ked viem ,ze lekari to neodporucaju.budem drzat palce ☹

kajuska09
10. júl 2012

@veriiii kedze je to v cechach, treba si to uhradit.....ale my sme skusali potom poslat na slovensku papiere do poistovne a vratili nam smiesnych 40 eur a cele to stalo okolo 500 eur....

kajuska09
10. júl 2012

@veriiii ale kaslat na tie peniaze, ked jej zistia problem s imunitou, nasadia liek ktory tam predpisuju vsetkym zenam.....a ked sa jej potom podari donosit babo, tak nie je o com....

afrika
10. júl 2012

@veriiii imunologia sa dá urobiť aj na Slovensku 😉 v cente asistov. reprodukcie Helios 🙂

nela82
10. júl 2012

casto tu pisu maminy s podobnym problemom...no väcsina mamiciek im vie poradit-aby sa nebali-nic to nie je...prave naopak-je to uplne normalne 😨 Ja som takto spinila v 8 tt a tiez hrozil potrat-odlezala som si v nemocnici a babo sa zachranilo..
Drzim prsty do buducna 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli