Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Odmietla som kyretáž

pepca28
15. nov 2014

ahojte,stalo sa mi toto..bola som 4tt+3 po ketku(2hom),krasne testiky,dve ciarky jak vysite,ale bohuzial z nicoho nic sa zo mna vyvalila krv,letela som do nemocky,kde ma hned hospitalizovali...primar nechcel hned robit kyretaz,lebo si nebol isty,boli strasne malinke este,tak ma nechali 4dni v nemocke a skusali zachranovat co sa da...hcg mierne narastlo...sono mi robili kazdy den,jeden den ich nasli,druhy nie.prestala som vplyvom infuzii a liekov uplne krvacat.lenze na 4ty den znova krv...doktorka mi spravila sono,a hovori mi ze sa jej zda ze su tam len dutinky,zvysky,a ci teda chcem aby mi spravili kyretaz...povedala mi to takym stylom,ze je to na mne,rozhodni sa....ja som odmietla,a utiekla domov...samozrejme ze trosku krvacam,ale slabo a planujem ist na buduci tyzden aj za mojim gynekologom,co mi na to povie....moze sa mi nieco stat?minule sa mi to krasne vycistilo samo,ale to bol nizzsi tyzden...ake su vase skusenosti???

siska765
15. nov 2014

@pepca28 ahoj, ja som mala 2xMA-cize aj plod bol,len vtedy nebilo srdiecko,viem ze to je ine ked je plod a ked len vacok, ale kazdopadne sa mi dostalo dvojo odpovedi : jedna : treba ist aby nevznikol zapal , druha : pockat par dni ,nech sa cistenie v tele spusti same ,potom ist na kontrolu gynekologovi a ked bude vsetko vycistene tak netreba kyret.Ja ,kedze som mala aj plody cca okolo 8-10 tt,isla som lebo som sa zle citila ked som vedela ze je v podstate vo mne mrtve embryo.U teba -keby som na tvojom mieste a 100 percent viem , ze su to len prazdne dutinky,asi by som pockala,nesla by som hned na kyret, ved ked si zacala sama krvacat tak sa s tym telo uz nejako ide popasovat, a predsa len kazdy zasah do maternice-kyretaz je vzdy riziko-mna napr. jedna truba zle vycistila a na druhy den ma kyretaz cakala znova-peklo-co ti poviem.Neodhovaram ta ani nenahovaram,ale pokial sa s tym dokaze telo vysporiadat samo tak by som nesla,lebo kyretaz-vyskrab,moze maternicu aj poskodit trvalo.Rozhodnutie je uz na tebe, prajem vsetko uz len dobre 😉

lucy125
15. nov 2014

Ahoj ja som mala MA 8+5 a babo nerastlo ako malo a srdiečko tiež nemalo.Nekrvacala som nič,HCG som mala 36500 a urobili mi kyretaž kedže zo mna krv nešla a tam by vačok odhnival a vraj by som mohla dostat otrvu krvi a zomriet.Tak ja neviem daj sa zkontrolovat gynekologom.

bajana
15. nov 2014

@pepca28 s najvacsou pravdepodobnostou sa ti nestane nic, sleduj sa ohladom zvysenej teploty...sama som nosila v sebe mrtvy plod asi mesiac, kym sa spustil potrat bez kyretu

adeala
15. nov 2014

@pepca28 je vačšia pravdepodobnosť, že dostaneš otravu krvi, keď ideš na kyret. než keď čakáš, že sa vyčistíš sama. Na Slovensku tento prístup nie je moc slávny, ale v západných krajinách je úplne normálne, bežný (asi ako že sa tam nenastriháva len z dlhej chvíle ako u nás). WHO tiež hovorí, že je tento prístup menej riskantný a prirodzenejší pre teba. Ja som mala MA a čakala 6 týždňov (vačšinou sa čaká 2-6) na potrat, dočkala som sa, za tri dni som mala po tom a už ďalší cyklus som mala od Dr. dovolené "snažiť sa" ďalej.
Ale musíš sledovať, či nemáš zvýšenú teplotu alebo nekrvácaš až moc silno, ak by niečo, tak rýchlo do nemocnice.

bianca
15. nov 2014

@pepca28 4+3 je strasne maaaaaaaaalo.Ked sa nic strasne nestane,nenechaj sa do 9 tt cistit.Az potom sa moze k tomu lekar vyjadrit ci sa vazne jedna o MA a ja ti strasne prestrasne drzim palce aby bolo vsetko ok.

adeala
15. nov 2014

@lucy125 toto vobec nie je pravda, kto ti to povedal? 🙂 Nemyslím to zle, ale slovenskí doktori niekedy hrozne radi strašia.

lucy125
15. nov 2014

@adeala čo že vačok začne odhnívat?? však tam neni dieta načo by som to tam mala ked sa mi to same nevyčistilo?? ja som nekrvacala podotýkam.

mircalla
15. nov 2014

@pepca28 Mala som velmi skory potrat v 6tt, lekari mi kyret odporucili, aj ked tam skoro nic nebolo uz

mircalla
15. nov 2014

@adeala to ma prekvapuje, ze dalsi cyklus si mala dovolene sa snazit, kazdy lekar ti povie minimalne 3 mesiace, zvycajne 3-6 a to aj v zahranici

adeala
15. nov 2014

@lucy125 presne to nie je pravda. Tým istým som si prešla, počkala 6 týždňov kým som začala krvácať a vyčistila sa sama. 😉 Je to každého osobné rozhodnutie, ale ako som už písala - konkrétne riziko otravi krvi je vyššie pri kyrete, než pri čakaní. Moja doktorka mi to vtedy krásne vysvetľovala, odkázala ma rozne štúdie, vyjadrenia nemocníc, WHO..

adeala
15. nov 2014

@mircalla ďalší bola som na kontrole a všetko bolo ok, krčok, výstelka, vaječníky

pepca28
autor
15. nov 2014

teplotu nemam vobec,ani som nemala,ja som sa prave bala,ze pri kyrete sa nieco moze pokazit...krvacam len mierne..ako pri menzese...necham to chvilu tak,a potom zbehnem za mojim gynekologom,nech sa na to pozrie,a aj do centra,kde som bola na umelom...podotykam,ze 100% mi nepovedali ze tam nie su,len ze sa im zda,ze su to len uz dutinky,ale ze to nevidi velmi dobre,lebo sliznica je dost vysoka...preto chcem este pockat...nerobim si nadeje ze by to mohlo dopadnut dobre,a ze fakt sa mylia a ja budem mat babatko,nie som naivna,ale skratka vo vacsine pripadov sa telo vycist same a nie je potrebna operacia...tak naco zbytocne zasahovat,ked nemusia,keby som v sebe mala mrtvy plod,co mu uz nebije srdce,tak nevaham

jessie222
15. nov 2014

@pepca28 ja si myslim, ze si spravila dobre, netreba zabudat aj na nasilne ot aranie krcka maternice pocas kyretu, takze tiez som urcite za to, aby si s tym telo poradilo same....vela stastia

pepca28
autor
10. dec 2014

caute,no dopadlo to asi tak ze po dvoch tyzdnoch som bola na kontrole a vseeeetko uplne ok...takze dobre ze som neslea...:-P

zuzi0110
10. dec 2014

@pepca28 ani kamaratka nesla a teraz ma 20 rocnu dceru. Ja som pri prvej dcere zistila, ze som tehotna az v 2. mesiaci lebo som slabo krvacala a akurat som bola mimo Slovenska tak som si myslela, ze mam slabu menstruaciu kvoli stresu z cestovania. Tehotenstvo prebiehalo uplne v pohode 🙂

kiki68
11. dec 2014

pokial sa nezacnes citit zle,tak ako keby mas silnu chripku,ze si malatna, teploty, bolesti,tak nemusis na kyret. Ale keby toto nastane,tak je lepsie to vycistit. Ja som musela na cistenie, po MA ale vo vyssom tt som dostala behom par dni teploty a ulavilo sa mi po tom kyrete velmi. Ale pr dni by som pockala a neriesila. Jedine keby sa spusti dost krvacanie,tak to by som isla do nemocky.

deny81
11. dec 2014

@pepca28 to znamena ze si tehotna? velmi ti to prajem ;) palec hore

pepca28
autor
11. dec 2014

@deny81 neeeeeee....nie som....bohuzial sa neudržali,ale nevadí,som rada ze sa to vyriešilo samé,Gynekolog kukal jak puk,že prečo som odmietla ,lebo chcel videt výsledky z histologie...Ale keď teda ma prezrel ze ani stopy po pptrate, a dokonca pekný folikul na ceste...takže tak

pepca28
autor
11. dec 2014

@kiki68 ja viem,ale chvalabohu mi nič nebolo,keby sa to bolo zmenilo,hneď letím...krvacala som ešte asi týždeň,ale to tak trochu iba,lebo Sak väčšina išla v nemocke ...len to bol nízky týždeň a po embryach zestali len dutinky tak zbytočne do toho skrabat...Keď neni čo...

deny81
11. dec 2014

@pepca28 skoda, ale ako citam, je to ta lepsia verzia zlého, ako sa hovori. a ak je tam folikul, tak riadne na dialku tfuj tfuj tfuj ;) drzim palce nech ti to vyjde.

pepca28
autor
11. dec 2014

@deny81 no však skúšali sme...Ale prirodzene je to tak 3%šanca...🙂...Ale nula to nie je....🙂 tak snad...Keď to nevyjde, pustím sa do ďalšieho ketka

deny81
11. dec 2014

@pepca28 drzim vsetky paste na svete,nech sa podari ;)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli