Polycystické vaječníky. Aká je liečba a koľko trvá?

mandy29
8. júl 2009

Ahojte kočky...ako je to s možnosťou keď mám polycystické vaječníky? Predpokladám že kvôli tomu nedochádza k ovulácii? Neviete aká je liečba a ako dlho trvá?

ematko29
9. nov 2013

@suslicka ja som brala klostilbegit,pomohol mi k 2krásnym dcerkam.Ak sa strafil lekár do problému tak na 100%pomôže 🙂

suslicka
9. nov 2013

vrela vdaka ematko 29 potesila si ma snad sa strafil nakoniec na odbery idem az nasledujuci tyzden takze uvidime 🙂

ematko29
10. nov 2013

@suslicka držím prsty 🙂

beyby
25. nov 2013

Ahojte, chcem sa opýtať, máte niektorá skúsenosti s INOFOLICom? Otehotneli ste? Za ako dlho? Ďakujem 🙂

dankariska
26. nov 2013

Ahojte, predam Pregnyl 5000 (Picha sa pri dozreti folikulu na spustenie ovulacie), so zarukou do 02/2016. 1kus za 10eur. Zvysil sa mi, uz ho nepotrebujem a neviem co s nim.

mirkaaa258
27. nov 2013

ahojte, dnes mi moja lekárka diagnostikovala syndrom PCO, kedže s nepravidelou menštruáciou bojujem už skoro 2 roky ( je mi 21), dnes sa zistil pravý dôvod. Trošku som z toho vo väčšom šoku a tak som začala googliť a dostala sa až do tohto fora. už som sa dočítala, že je to choroba, ktorá sa nedá liečiť, ale že sa dá nejako zmierniť. Momentálne neplánujem síce otehotnieť, ale v budúcnosti áno... A preto by som sa rada opýtala na nejaké rady, čo robiť... nejaká úprava životosprávy alebo niečo také? dakujem za každú radu

sonya94
10. jan 2014

Ahojte dnes som sa dozvedela ze mam POC. Ako to vyzera s tym otehotnenim bude to velky problem? ☹

vanesa73
10. jan 2014

@mirkaaa258 pomože ti asi len laparoskopia ( operácia) ako mne, ja som bez duphastonu menštruáciu ani nedostala, po operácii som mala krásny 28 dnový cyklus a 3x som už nedostala lebo som otehotnela.vyše roka sme sa pokúšali a nedarilo sa. takže pri pco ti asi iné nepomože.

nataly_123
17. jan 2014

ahojte, v utorok mi pán doktor oznámil tú ,, krásnu správu, že mám PCO" ☹ ☹ ☹ , vravel niečo také že naštastie zatiaľ len pravý vaječník .. mám 20 rokov, od začiatku bola moja menštruácia hrozná párkrát do roka.. 😖 a neskutočné bolesti ... neskôr sa úplne stratila a asi pred 2 rokmi som začala brať HA, samozrejme všetko bolo ok, ale vysadila som ju, kvôli zlej zrážanlivosti ... v auguste, keď mi pán doktor robil ultrazvuk ..žiadna cysta, všetko bolo all right... 🙂 ...avšak sľubovaná menštruácia mi neprišla, medzitým ma obvodná poslala na endokrinologiu, kde sú vraj výsledky v poriadku ... tak som sa pekne objednala ku gynekológovi, nech sa to nejako rieši.....prišiel utorok 14.1.... a ,,pre istotu" mi spravil ultrazvuk a diagnóza PCO.. poriadne mi to nevysvetlil, len to, čo som pozerala na google.. a to sú hrozné články..10% žien otehotnie.. hmmm, dal mi lutenyl a vyvolávačku ... som v očakávaní, čo to prinesie... ale neviem čo teraz.... ja som mala zvýšený cholesterol už dlhšie ale v živote by ma nenapadlo aby to malo nejaký súvis... :/ nie som pri sebe, nemám nejaké zvláštne prejavy, povedala by som, že som až príliš ženská ... (ako sa to píše v niektorých článkoch) a hnevá ma to všetko... keby som tie vyšetrenia nejako podcenila alebo urobila niečo zlé... ja vážne neviem, ako sa k tomu postaviť...nakoľko to je vážne, prosím poraďte mi ...lebo ja neviem 😢 😢 😢 😢 😢

eruuuska
17. jan 2014

@nataly_123 ahoj nevesaj hlavu, aj s pcos sa da otehotnie, len to chce trochu viac snahy, mna moj gyn, 5 rokov presviedcal, ze som v poriadku a len sa malo snazime, az v CAR mi povedali o PCOS a zacali sme to riesit minuly rok v juli, a teraz som v 6 tyzdni .......ide oto ci chces momentalne otehotniet alebo nie podla toho sa treba zariadit, nakolko sa pcos vyliecit neda, da sa len zariadit stimulacia vajecnikov....mne dost pomohol inofolic 2 x denne, ....ale pokial nechces momentalne babo, tak to moc neporiesis, vascinou na to predpisuju antikoncepciu, ale pises, ze si ju musela vysadit....niektore baby to riesia tak, ze chodia kazdy mesiac na vyvolavacku...a ked budes chciet babo najlepsie navstivit CAR

adina231
17. jan 2014

ahojte, aj ja som mala problém s cystami, presnejšie v okolí jedného vaječníka som ich mala 13 a druhého 9, z čoho na oboch stranách bola vždy jedna skoro tak veľká cysta ako sám vaječník, neustále mi meškala menštruácia (mám dodnes cyklus cca 30-42 dní); riešenie môjho doktora bolo rozhodenie hormónov cca 2 roky som brala antikoncepciu, ale len po 3 mesiace- 1 celý balíček vybrať a tri mesiace pauza, a opakovať pokým sa nevstrebali, či nevyplavili. jednoducho takáto, možno zvláštna, liečba mi pomohla, a pri tom sme začínali s vyvolávačkami, čo som chodila i na dve za sebou, teda presnejšie prvá málokedy zabrala, tak o cca 2-3 týždne musela byť druhá... ale to sme už ani ja, ani doktor nemali záujem opakovať donekonečna...a teraz, cca 4 roky po "liečbe" sa s manželom tešíme z budúceho prírastku (cca 37/ 38 týždeň) prirodzenou cestou, síce snažili sme sa viac než rok, ale to bolo i pre ten môj zvláštny cyklus, kt. mi ostal...

eli9193
28. jan 2014

ahojte baby, ja sa chcem opytat každa tu pišete ze na PCO beriete duphaston, alebo utrogestan, mne moj gyn. povedal ze na "vyliecenie" PCO je dobra antikoncepcia, ktoru uz beriem osem rokov koli nepravidelnej a velmi bolestivej menstruacii, nemam deti, ale velmi by som ich chcela raz mat, no pri takom lieceni, neviem. Vie mi niekto poradit?

lilly10
8. mar 2014

@eli9193 ahoj....ja som vcera bola u lekara a povedal ze antikoncepcia to nevylieci, teda ja to mam vrodene, nvm ako ty........antikoncepcia je na to aby ti zmizli vyrazky, ochlpenie aby zmizlo atd....a tiez by som chcela mat deti, no v mojom pripade je to otazne :(

lapajka01
19. mar 2014

Ahoj, dnes mi gynekolog pri ultrazvuku povedal ze mam PCO, ale kedze mam pravidelnu menstruaciu nemam to riesit. Mate niekto skusenost aj s prirodnym liecivom?Mozu cisty aj samovolne zmiznut?

Dakujem za odpoved

bibi2h
19. apr 2014

Ahojte, prosím Vás, aká je šanca, že žena otehotnie , ak má len jeden polyc. vaječník? prípadne ak má jeden, znamená to, že časom bude aj druhý polycistický? vďaka!

ivec16
19. apr 2014

@bibi2h
@lapajka01 pre zemy s pco je na trhu nosifol a inofolik, su to vitaminy volno predajne a zenam s PCO pomahaju zlepsovat kvalitu vajicok. Upravuju inzulinovu rezistenciu, ktora je velmi casta pri zenach s PCo, a ktora sposobuje to, ze nedozrieva dominantny folikul ale je viac malych folikulov. Tak baby ak sa vam nedari otehotniet, za pokus to stoji, nie su najlacnejsie ale urcite lacnejsie ako pokusy v CAR centre. Treba ich brat aspon 3-6 mesiacov... Ak je vas jediny problem PCO tak by vam mohli pomoct. Drzim palce...

ivec16
19. apr 2014

@mirkaaa258 trosku neskora odpoved, ale aj upravou stravy sa da pomoct http://www.fertility.sk/sk_SK/problemy/syndrom-...

mirkaaa258
19. apr 2014

@ivec16 Ďakujem Ivec, moja lekárka ma už poslala na rôzne vyšetrenia, chodím na 1. internú kliniku, kde mi robili rôzne testy a pozorujú môj stav a fakt odkedy mám uoravenú stravu a aktívne cvičím, nielen že sa cítim lepšie ale aj cyklus sa ajko tak vracia do normálu 🙂

lapajka01
19. apr 2014

Dakujem za odpoved @ivec16

lilly10
16. máj 2014

ahojte, chcem sa opytat.....moze za rozhadzany cyklus cukor?....lebo som bola u lekara, viac ako mesiac som nemala menstruaciu a tak mi potom zistil ze mam pco, dal mi vyvolavacku a odvtedy mam kazdy mesiac, sice s meskanim ale predsa....no teraz neviem ci za to moze vela cukru alebo nie

allenkovababulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sienna77
24. jún 2014

Ahojte, nedavno mi povedali, ze mam diagnozu PCOS. s manzelom bby sme chceli babatko, ale prirodzenou cestou to asi nepojde, vsak? hlavny problem je, ze neovulujem, a v podstate nemam vobec menstruaciu. je to normalne? brala som antikoncepciu, a vtedy bolo vsetko ok, mala som cyklus ako hodinky. ked som ju ale po svadbe vysadila, menstruacia neprisla vobec. dokonca som nereagovala ani na vyvolavacky. bola som velmi sklamana, lebo moj gynekolog stale vsetko prekladal a odkladal, chcel tomu dat cas. vysadila som tabletky v maji, a az v januari to zacali riesit. dovtedy ziadna menstruacia. nasadili mi antikoncepciu, z coho som bola nestastna, lebo som chcela otehotniet, a nie tomu zabranit. ale na moje prekvapenie to zaucinkovala a zacala som krvacat. mohli mi teda nasadit clostylbegyt, pregnyl. sledovali ma na folikulometrii a za pomoci lekarky som ovulovala. otehotniet sa mi ale nepodarilo. druhykrat to uz skusat nechceli. poslali ma rovno do CAR. ked som dostala menstruaciu po vyvolanej ovulacii, padlo to zrovna tak nestastne na volne dni, kedy CAR neboli otvoreni. mali mi robit hormonalny profil. par dni po uz bolo neskoro. tak ze pockame na dalsi cyklus, aby mi urobili dalsie vysetrenia. lenze bez pomoci opat nemam menstruaciu. chcu mi urobit laparoskopiu, ale ta sa robi po menstruacii a tu ja nemam. lekari ma nechavaju len cakat. mate aj vy take skusenosti? ja viem, ze netreba zbytocne zasahovat, ked netreba,ale je jun a ja som od maja minuleho roka nemala menstruaciu, teda okrem toho, ked mi nasadili antikoncepciu. mam pocit, ze stale len cakam a neviem, na co presne. presiel rok a lekari stale dufaju, ze menstruracia sa zrazu objavi? dokedy mam cakat? na psychike mi to nepridava, lebo mam pocit, ze zbytocne stracam cas. velmi by sme chceli babatko a ani nemozem povedat, ze sa snazime. kedze viem, ze neovulujem, nie je sanca, aby som otehotnela. viete mi odporucit nejakeho dobreho gynekologa, ktory by prejavoval aspon trochu zaujmu o pacientku? mate niektora podobnu skusenost? aky je teraz postup? naozaj mam len tak cakat?? prosim, poradte!

effkaa
24. jún 2014

@sienna77 na tu laparoskopiu nemozes mat vyvolany menzes? Ani duphaston ti nepomohol k menzesu?

sienna77
24. jún 2014

@effkaa zatial ma nechavaju len cakat, ci pride...nic mi nenasadili...uzatvorili to tym, ze mam sa ozvat po menstruacii...pre nich vybavene ☹

effkaa
24. jún 2014

@sienna77 ja mam gynekologa, ktory rovno aj operuje. Tak to bude asi trochu vyhoda aj pre neho aj pre mna. Napisem ti meno a kde robi do IP, skus sa nanho nakontaktovat, len viem, ze jul a august nejako divne robia... hm... teraz rozmyslam, ci ta vobec k nemu objednaju v lete, no kazdopadne to mozes skusit. Nie som si ista, ci som mala normalny menzes pred operaciou, asi skor nie.

allenkovababulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitulka
2. júl 2014

Ahojte kocky! Chcem Vas trosku povzbudit. Tiez mam diagnostikovane PCO. Pred 3 rokmi sme sa yacali snazit a druhe baby a hned prvy mesiac sa nam aj zadarilo. Ale v 6 tt. to skoncilo MA. Odvtedy to slo so mnou dole vodou, pribrala som velmi rychlo cca 7 kil a potom postupne dalsich 5, marne som sa snazila schudnut, nedarilo sa mi. Zmenila som stravu, zacala behavat a cvicit na orbitreku a aj napriek tomu nic. Bola som u gynekologa ako na klaviri, chodila som na HP, folikulometrie a stale to vyzeralo, ze ovulacia nebola. Zacala som si merat BT a brala som Inofolic 8 mesiacov. Stale nic a tak mi nasadil Clostil na 2 mesiace po sebe, nereagovala som. Potom mi skusal dat Duphaston, lebo ked mi podla BT aj ukazovalo, ze ovu bola, tak som zase mala velmi kratku LF, max. 7 dni. No potom ma poslal k endokrinolocicke. Ta mi vysetrila inzulinovu rezistenciu a mala som ju tak na hranici, ale kedze sa nam nedarilo, dohodli sme sa, ze mi nasadi Metformin. Postupne mi zvysovala davku, chcela ist na 1000 mg, ale stihla len po 750 mg :o) Zazrakom sa nam to podarilo!!!! Nemozem tomu ani uverit, den pred dovolenkou som zistila, ze mam na teste dusika a teraz uz peknu ciarku. Vcera mi volali aj vysledok z krvi a je pozitivny. HCG cez 1.800, tak snad to tentokrat ustojime a bude dobre!!!! Prajem Vam, aby ste to hnusne PCO zvladli a "dopracovali" ste sa aj Vy k vytuzenemu cielu. Nech Vasi lekari skusaju vsetky moznosti, nie len odporucit hned CAR. Tak sa drzte babule!!!!

steinarka
11. júl 2014

Ahojte ženušky.. Viem, že je to dlhý text, ktorý tu píšem, no buďte také zlaté a prečítajte si ho až dokonca ☹ Chcem tu nájsť aspoň jednu dušičku s rovnakým "problémom" aký mám ja.. samozrejme, ako každej tu, ani nám s manželom sa nedarilo dlho otehotnieť.. zašli sme do CAR v KE a tam nám oznámili, že mám PCO-S.. pri oznamovaní výsledkov sme s manželom pozerali na doktora ako na nejaký prízrak z Marsu, pretože sme mali pocit, akoby došlo k výmene výsledkov v laboratóriu, alebo čo.. Pozerali sme na ňho udivene, pretože nám hovoril o príznakoch PCO-S, no realita je niekde úplne inde.. zdôvodním to v nasledujúcich riadkoch.. Pri PCO- S sú nasledovné príznaky:

- anovulácia - 3,5 roka si meriam BT a robím ovulačné testy a KAŽDÝ BOŽÍ MESIAC OVULUJEM medzi 15-20 DC;
- nepravidelná menštruácia - od mojich 13 rokov mám ms pravidelne KAŽDÝ BOŽÍ MESIAC v 32-35 dňových cykloch (uznávam, že sú dlhšie ako u iných žien, ale ms mi vždy došla sama bez akýchkoľvek potrebných liekov na jej vyvolanie);
- nadváha až obezita - mám váhu primeranú mojej výške, NIKDY som netrpela ani najmenšou nadváhou, skôr naopak, kvôli športovaniu;
- inzulínová rezistencia, prípadne až diabetes 2. typu - pravidelne každý rok chodím na preventívku a všetky výsledky krvi, vrátane cukru, štítnej žľazy, .. mám ukážkové;
- vysoký krvný tlak - práve naopak, môj tlak je nízky;
- zvýšená hladina cholesterolu - cholesterol mám podľa lekárov ukážkový;
- nadmerné ochlpenie - NIKDY som tým netrpela, práve naopak;
- akné - zase, NIKDY som akné nemala, dokonca ani v puberte.. Mám čistučkú pleť a to aj bez používania kozmetických prípravkov;
- rednutie vlasov, plešatosť - moje vlasy boli a sú krásne husté, musím si ich chodiť preriedzovať, pretože sú fakt tak husté, že mi to až prekáža..

.............a takto by som mohla pokračovať donekončena.. Baby, fakt mi to prepáčte, neberte to ako vylievanie si boľavého srdca.. Jednoducho tu chcem nájsť ženu, ktorá nemá ANI JEDEN z príznakov PCO-S a aj napriek tomu ho má diagnostikovaný.. prepáčte - jeden príznak mám, tým je jeden väčší vaječník než druhý, ale to je všetko....

..a ešte niečo.. lekár ma vyšetroval na môj 16 dc, ovulka ešte neprebehla.. do papierov si dovolil napísať, že som mala ANOVULAČNÝ CYKLUS.... Pritom ovulku som v ten mesiac mala na 20 DC a potvrdila mi to ako teplota, tak ovulačný test...... fakt nerozumiem ničomu, čo sa nám s manželom prihodilo v CAR..

chce do mňa 3 mesiace pchať nejaké lieky, tuším nejaký METFORMÍN 3x500mg... ale NAČO MÁM DO SEBA TREPAŤ HORMÓNY, KEĎ MOJE TELO FUNGUJE SPRÁVNE AJ SAMO????

prosím poraďte, čo mám robiť.. som zúfala, nahnevaná, rozčúlená, smutná a neviem čo všetko ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mariamayi
11. júl 2014

@steinarka
@steinarka Ahoj ..Neviem, ci Ti je jasne, ze tymto centram skor nez o pomoc ide o zarobok ..Nepresvedci ma nikto o opaku ..je to nadlho, ale je to tak ..Po dalsie..ak je manzel v poriadku, tak skuste hladat problem inde ....Mozno Ti informacia, ktoru teraz napisem pride ako info z marsu, ale niekedy za neplodnostou moze byt duchovny problem ..tiez je to nadlho, ale skratka, poznam niekolko parov, vratane jedneho gr.kat. knaza s manzelkou, co nemohli otehotniet..Po modlitbe o. Marettu na jednom kurze na Sigorde - Kurz Rut /www.centrumsigord.sk/ tento par hned na dalsi cyklus cakali babo ...cize moze to mat na svedomi aj duch neplodnosti. Ak si veriaca a nielen tak tradicne, tak tomu budes rozumiet. Co tak urobit nieco pre Vase manzelstvo a ist na vikendovku Kurz Rut? Zelam vela pozehnania 🙂

steinarka
11. júl 2014

@mariamayi

Ahoj, ďakujem Ti krásne za odpoveď. Tak, ako píšeš, s manželom vieme o čo ide farmaceutickému priemyslu. do CAR sme šli kvôli kompletnému vyšetreniu, no už vopred sme vedeli, že nech je problém v ktoromkoľvek z nás, hormóny brať nebudeme.. Náš názor sme nezmenili. Rovnako ako píšeš, problém môže byť duchovného pôvodu, ja som si vedomá, že niečo je v mojom podvedomí zle "nastavené", čo zapríčinilo tento "problém".. Doktor ma poslal na laparoskopiu, ktorú som ochotná podstúpiť.. s výsledkami pôjdeme naspäť do CAR a takisto aj s prosbou o alternatívne riešenie nášho stavu, nakoľko tie smiešne chemikálie odmietam brať..
Čo sa týka kresťanských záležitostí, s manželom sa o nehmotný svet zaujímame, ale cirkevné veci neuznávame.. Prepáč, neuraz sa, nechcem sa ťa dotknúť.. každopádne v celku súhlasím s tebou..