Žiaden dominantný folikul. Pomôže Clostilbegyt?

vvia
7. júl 2011

Baby, ktoré máte skúsenosti prosím píšte. Za posledné obdobie mám za sebou x vyšetrení. Najprv endometrium - vyliečené, potom rozbíjanie obličkových kameňou, vysoký prolaktín - naštastie už ok (prvý odber bol vraj robený len v zlom čase a bola som po rozbijani kamenov a tak) a teraz žiaden dominantný folikul. Snazime sa o dieta, stale sa nedari. Co ma caka? Zatial mam nasadené lieky clostilbegyt, resp.este len ich zacnem brat. Bral niekto tieto lieky? Pomohli Vam? Ak nepomohli čo ma čaká? Som už veeeľmi neštastná ☹

vvia
autor
8. júl 2011

A...podarilo sa niektorej otehotnit s clostilbegytom pokial nemala ovuláciu? pls, dajte mi vediet :( nasla som tu uz raz temu s clostilbegyt, ale vela som sa nedozvedela. viem ze riesi viacej problemov clostilbegyt v ramci meskajucej menstruacie...ale ak nema niekto ovulaciu?

gerdusha
8. júl 2011

@vvia,

clostil sa dava, aby ti narastli folikuly, na to, aby prebehla ovulacia, ktora za beznych okolnosti u teba nebyva, sa picha injekcia pregnyl....pregnyl vlastne zabezpeci, aby folikuly pri spravnej velkosti praskli a uvolnilo sa z nich vajicko a to mohlo byt oplodnene. clostil sa nedava kvoli meskajucej menstruacii.
ak nepomoze cisty clostil, potom sa k nemu pichaju rozne injekcie, ale to je uz v ramci stimulacie na umele oplodnenie.

anjelicek26
8. júl 2011

@vvia - my sme otehotneli v prvom cykle s clostylom, drzim palec, nech je to tak aj u vas 🙂 A nebud nestastna, vsetko sa da riesit, na to su tu dnes lekari 🙂 Clostyl ma dost vedlajsich ucinkou, ovulacia je bolestiva, neprijemne mat vtedy sexik, mna oblievala horucost...ale ako vravim...stalo to za to... Max je dnes tu 🙂

lubinka13
8. júl 2011

@vvia ahoj, aj ja som bola na clostil a bohužiaľ neboli sme úspešní,alle u nás bol iný problém. bola som aj na inseminácií ani tá sa neujala umelé som už neskúšala chcela som sa vyhnuť sklamanie. tak som sa rozhodla pre adopciu. a už som krokpred tým aby som sa dostala do zoznamu a čakala na svojho vytúženého špunta. neboj všetko dobre dopadne ja som bola s nervami v koncoch a staršne som sa trápila, no čím viac chcete tým sa to nedarí. veľa babám sa podarilo otehotnieť už pri closti.

vvia
autor
8. júl 2011

@gerdusha Dakujem ti za odpoved. dufam, ze clostil pomoze, pretoze si neviem predstavit byt bez dietatka....snad bude fungovat...

vvia
autor
8. júl 2011

@anjelicek26 Dala si mi veelku nadej, pretoze ja nic teraz nerobim iba placem. Tiez si mala taky problem ako ja? Inac DAKUJEM za odpoved

vvia
autor
8. júl 2011

@lubinka13 och budem sa tvarit, ze tvoj prispevok som necitala, lebo ja neviem co by som robila, keby som nemohla mat dieta. Bol by to pre mna velky trest boží 🙂 Obdivujem teraz uz tvoju rozvaznost, aj ked verim,ze si to nemala lahke. Snad ti to s tou adopciou vyjde podla predstav. Drzim ti veeelmi prsteky.

vvia
autor
8. júl 2011

@gerdusha a este taka otazka. Je rozdiel medzi nemat ovulaciu a nemat ziaden dominantny folikul? viem ze to spolu suvisi, predsa, ked nemam ziaden dominantny folikul tak neovulujem. Ale ked sa niekto lieci na anovulaciu znamena to hned ze nema dominantny folikul? Alebo moze nastat aj situacia ze ma dominantny folikul a neprebehne ovulacia? Pretoze ak je je to tak ze su to az 2problemy namiesto jedneho (cize jedno je ziadne folikul a druhy ziadno ovulacia), tak o to budem nestastnejsia. Pretoze gynekolog u mna nic nevidel....A dufam, ze tejto mojej chaosnej otazke niekto rozumie?

anjelicek26
8. júl 2011

@vvia - ja som mala anovulaky, dlhe cykly, vlastne odkedy sa narodila mala bolo to cele na prt :( Ale clostyl u nas zabral uzasne. Ako pisem hned na prvy sup 🙂 Netreba si zufat, ale zdvihnut hlavu, povedat si - je tam problem - ale aj cesta, pojde to!

Jaj a prolaktin treba odoberat co najcastejsie, velmi to kolise, to, ze nemas dominantne folikuly by prave zodpovedalo tomu, ze je prolaktin stale vysoko. Vtedy sa vajko nedotvori a nepraska, ale tvoria sa z neho cysty... Na ten prolaktin je aj nejaky caj, namiesavaju ho v lekarni.

vvia
autor
8. júl 2011

@anjelicek26 viem, ze ten prolaktin moze byt problem, ale endokrinologicka mi urobila odber iba 2x, raz vysoky, raz dobre, tak skonstatovala, ze je to ok

aduskatt
8. júl 2011

nedominantne folikuly mozu zodpovedat aj PCO(polycysticke ovaria).rovnako moze nastat pripad, ze narastie dominantny folikul, ktory nakoniec nepraskne.........co sa tyka prolaktinu, treba robit odber, ked minimalne tri hodiny nespis......

monesz226
8. júl 2011

@vvia ahoj,aj my sme zacinali s clostil..a sme po inseminacii a cakame ci sa nam to podari,testy zatial ukazuju ze nie ale dufame ze krv ukaze ine a drzim palce 🙂

vvia
autor
8. júl 2011

@monesz226 jaj, tak drzim ti prsteky, nech sa to podari. a clostil nezabral?

monesz226
8. júl 2011

@vvia mne nim iba vyvolali ovulaciu a potom sme isli na iseminaciu

vvia
autor
8. júl 2011

@monesz226 a podarilo sa aspon vyvolat tu ovulaciu?

vvia
autor
8. júl 2011

@vvia a vlasnte asi ano 🙂 dava to logiku

monesz226
8. júl 2011

jasne,bola som polodna na obe vajicka,preto nam robili aj inseminaciu a neviem sa uz dockat vysledkov aj ked predpokladam ze som neni ale dufam ze sa testy mylili
@vvia

vvia
autor
8. júl 2011

@monesz226 a vlastne asi ano, dava to logiku 😀

timmka
8. júl 2011

ahojte, aj mna by zaujimalo ci je to to iste, lebo mne dr. na 10DC tiez zistil, ze nemam ziaden dominanty folikul, mala som ho cca11mm , tak teraz neviem, tiez som brala clostilbegyt, prvy krat zabral , druhy krat nie, treti zabral ale aj tak sa nepodarilo,teraz zacinam opat, tak som zvedava, len sa dockat mrchy 😠 , baby aky mate cyklus, ktore neovulujete? lebo ja mam stale pravidelny, len akosi teraz mi meskaju 3 dni

vvia
autor
8. júl 2011

@monesz226 ale snad ano, ked sme si uz tolko presli, tak snad to dotiahneme do uspesneho konca. to sme teraz boli prvykrat? da sa to opakovat, keby nieco? ale tak verim, ze budes tehotna a ak nie, tak budem ti drzat veelmi prsteky, lebo sama viem, ako je to trapenie. a vlastne budem drzat prsteky vsetkym nam ktore sa snazime. BABY NECH SME GULATE!!!! 😉

vvia
autor
8. júl 2011

@timmka no ja mam kazdy cyklus uz horsi. najprv mi meskavala menstruacia tak cca do 5dni. a teraz...hm naposledy som mala menstuaciu az na 40den :( a to len 3dni, co sa mi nestalo nikdy :(

timmka
8. júl 2011

@vvia aha, lebo som citala, ze tie baby ktore neovuluju maju rozhadzany cyklus, ale mne mrcha prichadzala pravidelne, co mi robili uz dva krat hormonalny profil, stale bol v norme, aj v car mi to potvrdili, len neovulujem pravidelne, ze niekedy ovulujem aj tesne pred mrchou, ale podal baz. teploty ovulujem stale v strede cyklu, tak ja tomu nechapem, ked som sa pytala svojho dr. tak mi povedal, ze nastavuju zmeny hormonov, tak preto mi to baz. teplota potvrdi, ale aj tak nedojde k ovulacii
tesim sa uz na clostil, lebo davam len v neho nadej ☹ , uz sme s manzelom vylieceny, mali sme ureoplazmu, ona vraj sposobuje neplodnost, tak dufam ze sa uz konecne podari, drzim ti palceky,
branie clostilu nie je nic hrozne, len budes mat trochu navaly a budu ta boliet vajecniky, dokonca aj pri chodzi, hlavne pri soferovani, ja som nemohla prejst ani po diere s autom, myslela som ze ma roztrha 😀

timmka
8. júl 2011

@vvia ako dlho sa pokusate o babo?

monesz226
8. júl 2011

@vvia no v to dufam aj ja ze budem,len ked si robim testy tak ma to nici ze su negativne,ale nevzdam to a pojdem dalej,doktorka nam povedala ze ak sa nam to takto nepodari tak umele oplodnenie,ale to zase dlhe cakania...:((((

vvia
autor
8. júl 2011

@timmka my od zaciatku roka, tak intenzivne (pocitanie, meranie....) ale aj pred tym sme nikdy nepouzivali ochranu, co sme spolu 4roky. no len sme trosku davali pozor. a od kedy chceme vyslovene otehotniet, tak nie a nie ☹

vvia
autor
8. júl 2011

@monesz226 ale urcite to nejak zvladnes, hlavne ze viete ze ste v poriadku, ze ovulujes a ze sa to da. ja som este len na zaciatku :( a snad sa mi to vsetko obnovi... :(

timmka
8. júl 2011

@monesz226 verim ti, aj mna to ubija, hlavne to testovanie, robim si nadej, ze to uz vyslo a nic, mrcha dorazi, preplacem a poviem si, ze teraz sa to uz podari, nam tiez v car povedali, ze sa musime dat do poriadku, mame sa vyliecit, mali sme infekciu a ze ked sa nam nepodari do pol roka, tak vidi sancu len v umelom oplodneni, manzel ma trosku zly spermiogram, ma morfologiu na 80%, maximum je 70% ☹ , ale stale dufam ze som v tehu, kym mrcha nedorazila i ked TT potvrdil negativny vysledok, vcera som bola 11DC, uz nemam chut testovat ☹ , ovulacia prisla dost neskoro ☹

monesz226
8. júl 2011

@vvia no ano,drzim vam palceky aby sa vam to podarilo 🙂

vvia
autor
8. júl 2011

@timmka

@monesz226 baby ja preplacem s vami tolko ze vyplaceme si nove slovenske more, ale budme optimistky my to zvladneme. DO BOJA BABY!!!! 🙂