Detské ergonomické bicykle Academy

Ľahké detské bicykle značky Academy spadajú pod nemecký koncern Cool Mobility, ktorý už viac ako 15 rokov vyrába jedny z najkvalitnejších a ultraľahkých bicyklov .

Dôraz kladú predovšetkým na to, aby každý z ich modelov spĺňal požiadavky detí aj rodičov – bezpečnosť, výkon, kvalitu, moderný dizajn a udržateľnosť.

VIDEO: Ľahký, pekný a ergonomický detský bicykel za dobrú cenu

Dôraz kladený na ortopédiu

Bicykle ACADEMY boli vyvinuté v spolupráci s Nemeckým inštitútom pre ortopédiu, osteopatiu a športovú medicínu. Výsledkom spolupráce sú ultraľahké bicykle, ktoré spĺňajú najnovšie ergonomické požiadavky. Pohodlnosť a ergonómia je zabezpečená vďaka hlbokým a úzkym konzolám, ktoré umožňujú vedenie a pohyb nôh ergonomicky správne. Vzpriamený posed na bicykli a optimálne nastavená poloha sedenia je pre deti zdravá a pri dlhších trasách zabezpečuje maximálne pohodlie. Tvarovanie rámu je prispôsobené pre deti tak, aby sa im jednoduchšie nasadalo na bicykel.

Pre detské bicykle ACADEMY je štandardom extra nízka váha bicyklov, hlavne vďaka hliníkového rámu a ďalším komponentom. Nízka hmotnosť bicykla je pre malých jazdcov kľučová. Má vplyv na jednoduchosť bicyklovania, stabilitu, ale aj na celkové nadšenie z jazdy. Váha bicyklov je pri všetkých modeloch o 40% nižšia, ako je váha detí, pre ktoré je daný model určený. Ľahký detský bicykel ocenia nielen deti, ale aj rodičia. Napríklad pri jeho nosení, ale aj pri menších prevýšeniach, ktoré hravo zvládnu aj bez vašej pomoci s roztláčaním.

Dôležitý Q-faktor

Prirodzenosť a ergonómia pohybu je ovplyvňovaná aj Q-faktorom, na ktorý výrobca kladie veľký dôraz – krátke kľuky na bicykli umožňujú deťom kedykoľvek vystrieť nohy na zem a zostať stabilne stáť. Pri deťoch je tento parameter veľmi dôležitý. Detské bicykle by mali mať malý Q-faktor, ktorý je pre ne oveľa vhodnejší a prirodzenejší. Šliapanie do pedálov je v správnej polohe a záber je tak výkonnejší. Efektivita šliapania prispieva k väčšiemu zážitku detí z jazdy na bicykli, ale aj k správnemu držaniu tela. Bicykel ACADEMY ponúka jeden z najmenších Q-faktorov a je optimálne navrhnutý práve pre deti v danej vekovej kategórii. Vďaka týmto detailne prepracovaným prvkom majú deti počas jazdy ergonomicky správne kolená.

Sedadlo

Poloha sedenia je optimálne nastavená pre dieťa, zabezpečuje správny vzpriamený posed. Rovné sedadlo zaručuje ideálnu oporu a zabraňuje skĺzaniu sedacích kostí. Poťah sedadla je optimálny pre deti od 4 rokov – nie príliš mäkký, ani príliš tvrdý.

Pneumatiky

Kolesá SUPERLIGHT a kvalitné plášte VEE TIRE Rail výborne dopĺňajú tento bicykel a zabezpečujú maximálne pohodlie počas jazdy. Reflexné prvky na pneumatikách zabezpečia bezpečnú jazdu aj v neskorších hodinách a pri horšej viditeľnosti. Brzdové páky bicykla sú prispôsobené pre malé detské ruky a ľahko sa stláčajú.

Belt systém

Vybrať si možno pohon pomocou klasicke reťaze alebo remeňový pohon (belt systém), ktorý zabezpečuje minimálnu údržbu, čistotu a tichý chod.

Destké bicykle Academy sú k dispozícii v niekoľkých modelových radoch:

Jednotlivé rady sa líšia len veľkosťami kolies. Všetky ostatné parametre (ultraľahký hliníkový rám, odolné kolesá s plášťami, prispôsobený Q-faktor, bezpečnostné prvky) ostávajú nezmenené. Farebný koncept je prispôsobený pre dievčatá aj pre chlapcov. Nájdete dievčenské bicykle v jemnej červenej farbe, aj chlapčenské modré farby. Tieto farby dopĺňa univerzálna olivovo-zelená , ktorú využijú aj ďalší súrodenci bez ohľadu na to, či budete potrebovať bicykel pre dievča, alebo pre chlapca. Bicykle, s veľkosťou viac ako 20", sú vybavené prevodmi Shimano Claris. Odolný 8-stupňový pohon je nenáročný na údržbu a ponúka malým jazdcom optimálny prevodový pomer.

Detské ergonomické bicykle Academy

Kde kúpim detské ergonomické bicykle Academy?

Hodnotenia a skúsenosti s detskými ergonomickými bicyklami Academy

Máš skúsenosť s detskými ergonomickými bicyklami Academy?
karotkajarna  26. jún 2023 Overená recenzia

Ľahký detský bicykel s remeňom a kvalitným spracovaním

Testovaný bicykel už pred jeho kúpou papierovo spĺňal niekoľko požiadaviek na v tom čase vyberaný bicykel. Overiť si ich preto spoločne s dcérkou bolo pre nás preto veľkou radosťou.

Po konečnej objednávke bicykla pre päťročnú Julku z eshopu Origos.sk a dohode o zmontovaní, ho kuriér priniesol do dvoch dní. Samozrejme, zmontovaný, s prednou a zadnou odrazkou, zvončekom a stojanom (ten som dokúpila osobitne). Sedadlo sa nastavuje bez nutnosti použitia náradia.

Jediné, pri čom som musela na bicykli použiť šrubovák, bolo nastavenie sklonu riadidiel, ale nie je to prvok, ktorý je potrebné prestavovať často - naopak, takáto možnosť je práveže výhodou.

Po rozbalení bicykel ohúril svojou krásnou farbou, s nenápadnými oranžovými prvkami a elegantným nápisom ACADEMY. Bicykel pôsobí hravo a kvalitne zároveň. Modrá farba s metalýzou hrá peknými odtieňmi od azúrovej po tyrkysovú. No proste Elzovská modrá, akoby povedala Julka.

Dokúpený stojan, ktorý je v ponuke v eshope Origos k bicyklom Academy, však pôsobí pri bicykli veľmi robustne.

Reflexné prvky po obvode celých kolies, na pedáloch a doplnkové odrazky vo výbave veľmi oceňujem kvôli viditeľnosti na ceste.

Julka je výškou na dolnej hranici pre veľkosť bicykla 20 palcov, preto má sedadlo najnižšie, ako je možné a zloženú zadnú odrazku. Nastaviteľný sklon riadítok má tiež na najnižšom stupni. Bicykel s ňou teda porastie predpokladám ešte minimálne 2 roky.

Pre mňa je najväčím bonusom rýchlo zložiteľné predné koleso, keďže detské bicykle prevážame v kufri.

Nízka váha bicykla by mala byť pri výbere základnou nutnosťou, ktorá dieťa neodradí od jazdy. Academy Grade 4 Belt váži podľa výrobcu 8,1kg. S nahodenými pedálmi a stojanom váži bicykel, ktorý máme doma o 1kg viac. Dcérka váži 19,5kg a oproti 16 palcovému bicyklu konkurenčnej značky, ktorý ešte občas používa, je váhový rozdiel pri manipulácii s bicyklom samozrejme trocha citeľný. Pri jeho dvíhaní zo zeme či spomalenej jazde. Vyššia váha, akú mávajú lacnejšie bicykle v tejto veľkosti, sa mi zdá pre dieťa naozaj demotivujúca a odsrašujúca. Preto som rada, že máme doma práve tento bicykel z tejto váhovej kategórie ultraľahkých detských bicyklov.
Nízka váha je dôležitým kritériom, ale ceková ergonómia bicykla o nič menej. Čo sa dalo nastaviť sme hneď aj prenastavili a prispôsobili malej cyklistke.

Jazda na ňom je plynulá, Julka sa na ňom cíti isto hlavne pri rýchlej jazde. Rozbeh či otáčanie jej na ňom ide ľahko. Od prvej jazdy sa s bicyklom cítila dobre, jazdu si veľmi užívala, lebo s jeho vlastnosťami to bola pre ňu nová skúsenosť.

Užšie kolesá (1,5) a pevná vidllica z neho robí skôr mestský bicykel a bicykel do miernejšieho terénu. Prechod na obrubník, po menších koreňoch, či dierach mu však nerobil žiaden problém. Pri jazde sa jej s ním manipulovalo ľahko, zrýchľovala, zatáčala a brzdila bez námahy.

Brzdné páčky sú na dcérkinu ruku trocha ďaleko, je to však len dočasný problém. No deťom na nižšej výškovej hranici to môže byť pri brzdení trocha menej komfortné.

7 stupňová prevodovka Shimano Nexus funguje spoľahlivo. Dcérka prevažne jazdí na 4. stupni. Prevod na vyšší stupeň je o niečo na pretočenie rukou ťažší, do dola to ide ľahko, čo malá cyklistka pravidelne oceňuje pri každom čo i len miernejšom kopčeku :). Pre prvé zoznamovanie sa s možnosťou využívať pri jazde prevody je prevodovka v zadnom náboji veľmi dobré riešenie.

Jazda s remeňom namiesto reťaze je veľmi tichá a ľahká. Výhodou je čistota remeňa. Ako sa bude remeň správať po čase, ešte neviem posúdiť. No reťaz sa na predchádzajúcich detských bicykoch konkurenčnej značky roztiahla veľmi rýchlo a vyžadovalo si to skorý servis. Verím, že pri remeni to bude iné.

Cena bicykla je z tých vyšších, no v pomere ku kvalite a ponúkaným vlastnostiam v rámci ponuky na slovenskom trhu ide o model, ktorý stojí za zváženie. Julke robí bicykel radosť pri tichej a plynulej jazde, mne na pohľad - lebo je na ňom čo obdivovať.

Testovať bicykel, na ktorom sedí niekto iný, sa nemusí zdať celkom objektívne. Ale pravdu - aj vďaka ľahko nastaviteľnému sedadlu sa aj mama previezla ;)
  • + nízka váha
  • + remeň namiesto reťaze
  • + ľahko odnímateľné predné koleso
  • + veľmi tichá jazda
  • + krásna farba
  • + reflexné prvky na kolesách
  • - penové gripy
  • - brzdné páčky sú ďaleko
2 ľudia považujú za užitočné
adambilisic  26. jún 2023 Overená recenzia

Perfektná voľba pre začiatočníka!

Syn dostal bicykel Academy Grande Belt 3 k svojím 4. narodeninám. Aj napriek tomu, že je to jeho prvý bicykel a je určený od 4r. nebol problém a po pár razoch sa mu darilo odbicyklovať čoraz väčšie úseky. Aj vďaka jeho kvalitnému pevnému prevedeniu syn nabral istotu a odvahu a neskôr to už išlo samo. Musím povedať, že vďaka odľahčenej váhe modelu Akademy Grande Belt 3 to bola správna voľba aj pre začiatočníka a neľutujeme, že sme zvolili tento model. Rád by som vyzdvihol aj jeho farebné prevedenie, je naozaj krásny a naživo je žltá farba veľmi pekná aj dobre viditeľná .:slight_smile:
  • pevná konštrukcia
  • kvalitné prevedenie
  • odľahčený materiál
  • moderný dizajn
  • pekná farba
  • použité materiály sú vo vysokej kvalite
  • pohodlnosť
isabellaa  24. jún 2023 Overená recenzia

Najlepší je Academy bike

Z detského bicykla Academy Belt je uchvátený nielen náš syn, ale aj my rodičia. Toto je pán bicykel, syn nemá ešte 3 roky a už bicykluje, neuveriteľné. Staršie deti sa nám naučili na klasických bicykloch až po 4 rokoch. Je to pre nás všetkých zážitok.
Academy má všetko do detailov prepracované, tá ľahkosť je nadčasová, ergonomickosť vychytaná po všetkých stránkach. Stačí nasadnúť a ísť, radosť v očiach syna je neopísateľná.
  • Ľahkosť
  • Ergonomickosť
  • Prepracovanosť
  • Detaily
minolu65  22. jún 2023 Overená recenzia

Obyčajný alebo odľahčený?

Syn sa vo veku 2,5 roka začal zaujímať o bicykel. Na začiatok sme mu zadovážili lacnú klasiku bez pomocných koliesok. Naše dieťa miluje výzvy a boli sme zvedaví, ako mu to pôjde. Asi na treťom tréningu to zvládal sám. Až na rozbeh, ten mu robil problém, pretože nedočiahol poriadne nohami na zem, stál len na špičkách. V správnom čase prišlo testovanie tohto skvelého odľahčeného bicykla. Má síce väčšie kolesá ale nižšie sedadlo. Pecka. Dieťa vysadlo a jazdilo. Na druhý deň už aj sám s rozbehom. Určite odporúčam všetkým rodičom, ktorí váhajú nad touto verziou. Pre dieťa je každý gram bicykla podstatný ( a pre rodičov tiež, keď ho musia niesť domov, lebo drobca už bolia nožičky 😀 )
  • Váha
  • Belt verzia bez reťaze
  • Jednoduché farby a vzory
  • Brzdy
3 ľudia považujú za užitočné
sabusik321  21. jún 2023 Overená recenzia

Ľahký, kvalitný ergonomický bicykel :)

Každý z nás si určite pamätá svoj prvý bicykel, u mňa to bola o 2 čísla väčšia BMXka, na ktorú som nastupovala len z obruby alebo lavičky, pretože som nedosiahla na zem :D
Som rada, že som svoju dcéru ušetrila od rozbitých kolien a máme v dnešnej dobe možnosť výberu vhodného bicykla.
Dcérka má čerstvých 6 rokov,, váži 16 kg a meria 114 cm. Doma máme bicykel vo veľkosti 16, na ktorom sa aktuálne vozí, no už má dosť pokrčené nôžky pri pedálovaní. Preto sme si vybrali Bicykel Grade 4 Belt - 20" od Academy pre deti 6-8 rokov (115-130 cm).
Prvý dôvod, prečo sme zvolili práve bicykel od Academy je nízka hmotnosť. Bicykel váži iba 8,1 kg, čo z neho robí jeden z najľahších bicyklov vo svojej kategórii. Hmotnosť je u nás podstatný paramerer, pretože dcérka je na svoj vek útla, takže doslova každý gram je dôležitý.

Ďalší podstatný faktor je ergonómia, ktorú výrobca samozrejme nenechal na náhodu a pri výrobe spoločnosť S'COOL spolupracovala s viacerými odborníkmi na ortopédiu, osteopatiu a športovú medicínu, takže bicykel poskytuje optimálne nastavenie sedenia a Q-faktor pre deti vo veku 6 až 8 rokov. Krátke kľuky pedálov a vzpriamená poloha sedenia umožňujú mať chodidlá neustále na zemi a stále zaisťujú ergonomickú polohu kolien počas jazdy.

Výhodou je nielen možnosť nastavenia výšky sedačky, ale aj možnosť nastavenia sklonu volantu, takže ak má dieťa kratšie ruky ako naša dcéra, upravili sme jej sklon volantu aby ho mala čo najbližšie.
Tento bicykel je prvý detský bicykel, ktorý vlastníme a má prehadzovačku - konkrétne 7 stupňovú prehadzovačku Shimano Nexus v zadnom náboji, čo znamená, že bicykel nemá vzadu 7 ozubených kolies ako klasické prehadzovačky. Pri prepínaní prevodu nič nehučí, ani nemusíte čakať kedy reťaz skočí na vyšší/nižší stupeň (ak mám nejaké technické nedostatky ospravedlňujem sa, píšem to ako mama :D). Prehadzovačku ocenia skúsenejší detskí cyklisti, u nás sme zatiaľ počas testovania pracovali na tom, aby dokázala dcéra pedálovať a zároveň prehodiť si prevod :D. No ľahší prevod dcéra ocenila hlavne pri miernych kopcoch, kde sme inokedy museli bicykel tlačiť a teraz dokázala vyšliapať sama.
Model BELT má ako pohon pás, nie klasickú reťaz. Jednoznačne ešte nevieme posúdiť, či je to lepšie ako klasická reťaz, no výhodou je to, že sa dieťa od toho nezašpiní a nemusíte riešiť čierne oblečenie od reťaze, nakoľko vrchná časť pásu je gumená.

Na bicykli sú namontované brzdové páčky Alloy, ktoré sú prispôsobené detským rúčkam. No u nás boli brzdy problém, dcéra má malú dlaň a na brzdovú páčku dosiahne len špičkami prstov, čo je pre ňu dosť veľký diskomfort. Neviem to porovnať, ako sú na tom iné deti, no naša dcéra je výškovo na dolnej odporúčanej hranici veľkosti bicykla, tak to môže byť dôvod, prečo jej tie brzdy nesedia. Každopádne, ak chceme aby teraz ďalej jazdila, brzdy vymeníme za iné.
Posledný bod, ktorý by som ešte vyzdvihla je dizajn. Bicykel sa predáva v krásnych farbách, my sme vybrali fialový, v ponuke je ešte žltý a modrý. Dizajn je jednoduchý a nadčasový.
A tiež, super je to, že Vám bicykel príde poskladaný, nastavený a vy si namontujete len pedále :)
PS: stojan nie je súčasťou balenia, ani gumené svetielka, to sme dokúpili. Súčasťou bicykla sú odrazové svetlá.
  • Hmotnosť
  • Ergonómia
  • Nastavenie vzdialenosti volantu
  • 7 stupňová prehadzovačka Shimano Nexus v zadnom náboji
  • Dizajn
  • Dodanie v poskladanom stave, stačí namontovať kolesá
  • Brzdy - páky ďaleko od volantu, tým pádom na nich dcéra nedostane

V nízkej hmotnosti je základ

Ak ste niekedy učili dieťa jazdiť na bicykli, určite si spomeniete na pridržiavanie sedadla pre lepšie držanie rovnováhy pri prvých metroch, aj na dopomoc pri jazde do kopca alebo aj pri jednoduchom tlačení bicykla do kopca. Náročná manipulácia je spôsobená vysokou hmotnosťou bicykla, čo v prípade bicykla Academy Grade 3 BELT rozhodne neplatí. Pri jeho 5,5 kg je jedným z najľahších na trhu a garantuje nielen to, že dieťa si ho pohodlne zdvihne a nasadne naň bez väčších problémov, ale aj samotná jazda na ňom je jedna báseň.

Náš necyklista len zahlásil: „Mami nedrž ma,” a bez predchádzajúceho tréningu sa jednoducho na ultra ľahkom bicykli odrazil a šiel. Pri predchádzajúcich pokusoch na štandardnom bicykli s vyššou váhou úspešný nebol. Pri tomto bicykli je teda reálny prechod z odrážadla priamo na bicykel bez pomocných koliesok.

Oceňujeme tiež vzpriamenú polohu tela pri jazde, ktorú ocení dozaista každý ortopéd. Čo sa týka jazdy, tá je bezproblémová a plynulá. Dieťa sa učí brzdiť klasickými brzdami - prednou a zadnou. Ocenili by sme však ich farebné odlíšenie, aby dieťa jasne vedelo, ktorá je „tá správna brzda”, keď potrebuje prudšie zastaviť. Preventívne sme teda povolili prednú brzdu, aby sme predišli prudkému zabrzdeniu a prepadnutiu cez riadidlá.

Brzdové páčky sú prispôsobené veľkosti detských ručičiek, čo uľahčuje ich stláčanie. Veľkou novinkou pre nás bol tzv. beltový systém. Remeňový pohon, ktorý je bezúdržbový a absolútne bezpečný. Keďže nie je potrebné ho premazávať, nehrozí ani umazanie oblečenia, či rúk. Navyše, jazda na bicykli Academy je absolútne tichá.

Bicykel sa dodáva čiastočne demontovaný, a tak je na mieste siahnuť po kufríku s kutilskými potrebami. Šikovná pani domáca zvládne bicykel poskladať aj sama. Stačí namontovať riadidlá, predné koleso a zaskrutkovať pedále. Stačí siahnuť po správnom skrutkovači a imbusovom kľúči. Ak si však na túto činnosť netrúfate, v e-shope origos.eu si môžete objednať už poskladaný bicykel.

V podstate môžeme skonštatovať, že ak rodičia chcú pre svoje deti bicykel, na ktorom si jazdu budú užívať od prvej chvíle na 100 %, manipulácia s ktorým bude pre dieťa aj mamičku absolútne potešenie a ktorý je vyvinutý v spolupráci s odborníkmi na detský pohybový aparát, je bicykel Academy trefou do čierneho.
  • Poloha pedálov podporujúca správne držanie tela malého jazdca
  • Bezúdržbový belt systém
  • Ľahká konštrukcia
  • Jednoduchá montáž
  • Nenáročná manipulácia
  • Tichá jazda
  • Neodlíšená predná a zadná brzda