Pre deti

S príchodom dieťaťa sa náš nákupný zoznam rozširuje o produkty a tovar, s ktorými doposiaľ nemáme veľké skúsenosti. Nechajte si preto poradiť od mamičiek a prečítajte si ich recenzie a postrehy k produktom, ktoré sú neodmysliteľnými pomocníkmi pri dobrodružstve zvanom rodičovstvo. V tomto detskom svete nájdete kompletnú výbavu pre vaše ratolesti každého veku. Pre ešte lepšiu orientáciu sme produkty rozdelili do menších podkategórií. Produkt, ktorý práve potrebujete, tak vyhľadáte jednoducho a efektívne.

Hodnotenia a skúsenosti s produktami pre deti

Máš skúsenosť s produktami pre deti?

Skvelé mliečko sunar sensitive 3

Sunar sensitive 3 je mliečko, ktoré spĺňa všetky naše požiadavky. Citlivému brušku nášho drobca sadol na jednotku. Trávenie sa mu zlepšilo, výsledok v plienke je potešujúci. Mala som obavu z nového mliečka, lebo jeho jazýčku máločo chutí. Našťastie hneď prvá fľaška bola vypitá do posledného dúška. Ďalšie dni a noci prišiel opätovne vlčí hlad na mliečko. Teší ma, že zloženie mliečka pokryje jeho výživové potreby, nezaťažuje mu trávenie a veľmi mu chutí.
Pri tomto mliečku určite zostane. Už by sa nám zišla nejaká zľava😂, lebo množstvo vypitého mliečka stúplo (našťastie).

miriamzba  21. apr 2024 Overená recenzia

Spokojnosť

Sunar Sensitive 2 testovala 8 mesačná dcérka.
Zloženie je kvalitné a nadchlo ma, že obsahuje bifidobacterium longum, čo je veľmi sľubný kmeň bifi s priaznivými účinkami na imunitu aj na psychiku.
UM som výdatne pridávala dcérke do kaší a príkrmov (všetky okrem mäsových, kvôli vstrebávaniu železa) plus klasický spôsob UM do vody. Dcérka ukážkovo papala, Sunar jej chutil zarobený s vodou a aj ako súčasť príkrmov. Veľké pozitívum je, že od zavedenia Sunaru sa veľmi výrazne zlepšilo dcérke trávenie.
A nielen to. Neviem, či je to len zhoda okolností, ale počas testovania úplne vymizli podráždenia pokožky a červené fľaky, s ktorými sme sa predtým dlhodobo neúspešne trápili. Od zavedenia Sunaru sensitive 2 sa neobjavili ani raz, pričom nič iné som nemenila - strava, plienky, kozmetika, prací prášok, miesto výskytu. Je to záhada, uvidíme časom.
U nás teda Sunar Sensitive 2 zabodoval v plnej miere a ostaneme pri ňom.

majkak66  18. apr 2024 Overená recenzia

Sunar sensitive 2

K mlieku som bola dosť opatrná, keďže malý má od mala problém s bruškom a žiadne mlieko nám nebolo dobré. Nakoniec sme boli na mlieku Sunar ar a teraz prišla novinka Sunar sensitive. Tak sme ho skúsili, že snáď nájdeme alternatívu a podarilo sa. Malému mliečko chutilo, rozpúšťa sa dobre. Je trošku viac sladké ako Sunar ar, takže za nás super voľba, keď už ar nebudeme potrebovať.

moncicikb  18. apr 2024 Overená recenzia

Sunar sensitive 2

Od narodenia dcéra pije sunar complex, tak sme vyskúšali novinku Sunar sensitive 2. Ale malú zapieklo a bolelo ju bruško, takže u nás toto mliečko úspech nemalo.

gabccia  16. apr 2024 Overená recenzia

Sunar 3 mliečko pre spokojné bruško

Oceňujem zloženie mlieka a hlavne to, že je bez palmového oleja. Obsahuje prebiotika a omega 3 a 6 mastné kyseliny. Rozpustnosť je super. Dcéra mliečko vypila bez problémov a bez tráviacich ťažkostí, takže za nás super a odporúčame :-). Jediné, čo by som vytkla je balenie, keďže v dóze sa mlieko lepšie uskladňuje, ale tak každý si to môže potom presypať do vlastnej dózičky.

ividorkova  15. apr 2024 Overená recenzia

Testovanie krému

Skúšali sme natierať ruky a nohy niekoľko dní. Na rukách jej pekne pomohlo, ale na nohách nie. Ale nevadí, pretože so suchšou pokožkou jej pomohol. Krémik odporúčame.

Cumlík CURAPROX BABY, veľkosť 0

jitkau  15. apr 2024

Pozitívna skúsenosť

Mala som pre dcéru a dudel vyhovoval, je síce drahšie, ale vydrží dlho

monqy  15. apr 2024 Overená recenzia

Testovanie krému Wooden Spoon

Doma máme malú trojročnú ekzematičku, ale napokon sme testovali celá rodina a krém môžem jednoznačne odporučiť na suchšiu pokožku.
Po dvoch týždňoch je pokožka vláčnejšia, suché miesta sú premastené. Pri zhoršení ekzému sme museli použiť aj kortikoidy, ale výrazne sme ich obmedzili.
Syn mal veľmi suché ruky, stačilo natierať poctivo každý večer a zmenu k lepšiemu sme si všimli po pár dňoch.
Určite budeme krém používať aj naďalej 🤗.

paralela  15. apr 2024 Overená recenzia

Konečne niečo čo pomáha a je to prírodné

Ako mama dieťaťa s citlivou pokožkou som neustále v pohotovosti, hľadám produkty, ktoré by mu mohli uľaviť od nepríjemného svrbenia a suchosti. Našou poslednou záchranou sa stal Upokojujúci krém z ovsených vločiek na atopický ekzém od Wooden Spoon.

Jeho príjemná, maslovitá textúra sa na pokožke rozpúšťa ako sen a nezanecháva žiadny mastný film. Hoci má trochu silnejšiu vôňu harmančeka, mojim deťom to vôbec nevadí, ba naopak. Vďaka obsahu koloidných ovsených vločiek sme zaznamenali skutočné zlepšenie – svrbenie a začervenanie pokožky sú po použití výrazne zmiernené.

Pravidelné používanie tohto krému pomohlo obnoviť kožnú bariéru mojich detí a udržať ich pokožku hlboko hydratovanú a zdravú. Prirodzené zloženie krému mi dodáva istotu, že sa o ich pokožku starám s najväčšou možnou opatrnosťou.

Upokojujúci krém z ovsených vločiek na atopický ekzém Wooden Spoon, 100ml

Famózna vôňa, našlahaná konzistencia a ešte aj skutočne pomáha!

Krém má prijemnú konzistenciu, ktorá je takmer ako maslo a pri kontakte s pokožkou sa krásne roztopí. Čo ma na ňom najviac potešilo, bola rýchlosť, s ktorou sa vstrebe do pokožky, takže nemusíme čakať dlho, kým sa deti môžu obliecť. Jeho jemná vôňa je upokojujúca, mne úplne sadla, pripomína mi vôňu bielej čokolády.

Už po pár dňoch používania som si všimla, že detská pokožka je menej suchá a viac pružná. Zmiernenie svrbenia vďaka obsahu ovsených vločiek bol pre nás veľký bonus, pretože práve to deti najviac trápilo. Krém sme používali hlavne po kúpeli, ale aj kedykoľvek počas dňa, keď som videla, že je to potrebné. Svojou 100% prírodnou zložkou bol vhodný aj pre veľmi citlivú pokožku našich detí.

10 z 10

Ruksak Mamaleto splnil do bodky moje očakávania. Keďže mám málo priestoru pod kočíkom, potrebovala som niečo veľké, priestranné, zároveň aj praktické a vhodné na kočík. Ruksak som si hneď prvý deň pripla na kočík a zorganizovala ho vložením vecí, ktoré stále potrebujem mať pri sebe a to sú plienky, vlhčené utierky, dezinfekčný gél, náhradné oblečenie a osobné veci. Ruksak som už pár krát využila aj na menší nákup, vtedy si ho dávam na plecia.☺️. Zaťažila som ho aj na kočíku a všetko vydržal. Veľmi vďačné na ruksaku sú bočné vrecká na vodu. Ja ich využívam aj na mobil alebo balzam na pery, čo potrebujem mať hneď po ruke. Páči sa aj môjmu 7 ročného synovi, ktorý si tam vždy niečo schová, keď ideme von, či už sladkosť, vodu alebo hračku. Ruksak mi počas celého testovania robil radosť. Má toľko priestoru a priehradiek, že sa našlo miestu aj pre knihu.📖 Termo priehradku sme ešte nevyužili, ale určite oceníme neskôr. Dizajn je jednoduchý, nevtieravý a to mám rada. ☺️. S ruksakom nám prišla aj deka. Deka je ľahučká a príjemná s prijateľnými rozmermi. Počas slnečných dní sme ju využili na prikrytie. Dcérka ľúbi byť pri spaní niečím prikrytá, tak sme ju vyskúšali a vôbec sa pod ňou nepotila. Naopak, keď sme šli naľahko von a večer sa ochladilo, deka dcérku zohriala. Materiál je poddajný a mäkký. Jej rozmery sú praktické, všade sa zmestí, aj do ruksaku Mamaleto (vyskúšané😁). Využila som aj na prikrytie do vajíčka. Je vhodná aj do kočíka pod dieťa.

nikelca  14. apr 2024 Overená recenzia

Pre deti aj dospelých

Keď prišla jar začala som hľadať krém pre deti a ich suché červené ekzémy. Tento ma naozaj očaril a po týždni sa ozaj osvedčil. Ráno aj večer deti samé chodili nech im natriem lakte aby svrbenie prestalo a po týždni už ani neprišli, suché miesta boli preč. Určite ostane u nás ako prvá pomoc 😊.

gujami  14. apr 2024 Overená recenzia

Testovala som zázrak

Mne osobne sa vôňa veľmi nepáčila, ale ide o produkt a nie vôňu. Dcérke som oznámila, že bude pokusný králik a vôbec nenamietala.
Hneď večer po sprche dostala prvé pomazanie na rukách a tiež na lícach.Výhrady mala iba voči pocitu mastnoty, ale inak v poriadku.
Ako šli dni, krém jej zmierňoval príznaky, čo sa teda doteraz s iným nestalo, tak za mňa rozhodne môžem odporučiť.

Upokojujúci krém z ovsených vločiek na atopický ekzém Wooden Spoon, 100ml

Voňavý a ľahko sa rozotierajúci krém na suchú, atopickú pokožku.

S atopickým ekzémom mám bohaté skúsenosti. Trápim/e sa ním prakticky od synovho narodenia. Obdobie kľudu sa strieda s obdobiami nepríjemného svrbenia a červených ložísk hlavne na rukách a nohách.

O značke WOODEN SPOON som počula len v súvislosti s opaľovacím krémom, na ktorý som čítala chvály a preto som veľmi rada, že som mohla vyskúšať tento krém.

Krém by som skôr prirovnala k maslu. Krásne sa naberá na prsty a po dotyku s pokožkou sa takmer okamžite roztopí a na pokožke vytvorí film, ktorý sa rýchlo do pokožky vstrebe, takže nehrozí, aby ste teraz čakali s obliekaním desiatky minút, lebo dieťa je mastné. Krém vonia po harmančeku, ktorý pre mňa bol celkom výrazný, ale vôbec nie rušivý. Niekomu však vôňa môže prekážať.

Krém som používala viackrát denne. Predovšetkým po osprchovaní, keďže natrieť čerstvo vlhkú pokožku je pre ekzematikov ideálne. Spozorovala som, že koža po pár dňoch nebola taká suchá. Bola skôr hydratovanejšia a pružnejšia. Videla som aj progres v liečení začervenaných ložísk. S krémom sa natieral aj môj 6 ročný syn a vďaka jeho konzistencii nabral potrebné množstvo.

Ovsené vločky ktoré krém obsahuje sú ideálne pre upokojenie a zmiernenie svrbenia. Ja som zvykla dieťa v nich kúpať a preto som bola rada, že ich tento krém obsahuje. Krém je vhodný od narodenia, takže zloženie je naozaj šetrné k jemnej detskej pokožke. V zložení som sa dočítala, že je 100% prírodný, čo je naozaj veľké + pre deti s atopickou pokožkou.

To, čo som očakávala od tohto krému bolo splnené, takže za mňa palec hore. Každopádne, po tých rokoch boja s atopickou pokožkou som zistila, že každému dieťaťu zaberá niečo iné. Treba dodržovať veľa vecí aby bola pokožka v čo najlepšom stave. Tento krém je však príjemným a super doplnkom v liečení suchej, atopickej pokožky.

nikita151  13. apr 2024 Overená recenzia

Ruksak je perfektný a deka na toto prechodné počasie do kočíka je ideálna.

Na začiatok chcem povedať, že ten, kto navrhol tento ruksak, je ozaj TOP. Vždy som riešila termoobaly na fľašky, či s čajom alebo mliekom a tento ruksak ich má v sebe zabudované, čo je super. Je tak veľký a priestranný, že som tam zbalila malej všetko čo bolo ozaj treba a ešte aj sebe nejaké veci. Toľko priehradok, ako má tento ruksak, som ešte nevidela. Všetko som si potriedila do zipsových priehradok a keď som potom niečo hľadala, tak mi to zabralo čas, že kam som to vlastne dala, pretože ozaj ich je tam veľa, čo je ale fajn.
Čo sa mi nepáči a bolo nepraktické a nepohodlné, bolo zavesenie ruksaka na rukoväti kočíku!!!
Čo sa týka bambusovej deky, je príjemná na dotyk a na toto počasie je ako stvorená. Malá si ju hneď zamilovala a stále s ňou behá po dome.

25jesss25  12. apr 2024 Overená recenzia

Spokojnosť 50:50

Testovala som produkt na 6 ročnom synovi, ťažkom ekzematikovi od narodenia. Natierala som mu problémové miesta 2x denne. Výsledky som videla hneď na druhý deň, pokožka bola hladšia, pružnejšia, začervenanie sa viditeľne upokojovalo. Veľmi som sa začala tešiť, že sme našli konečne niečo, čo pomáha a ešte k tomu tak rýchlo, no naneštastie to bola predčasná radosť. Po týždni akoby prestal účinkovať a pokožka aj napriek natieraniu bola suchá a začervenaná. Jediné, čo sa nezhoršovalo bola tvár, tam zostala pokožka naďalej hydratovanejšia ako predtým. Čiže produkt budeme používať určite naďalej na tvár.
Krém by som konzistenciou prirovnala skôr k maslu, je tuhý, no pri rozotieraní sa ihneď topí a vstrebáva do pokožky, čo je určite plus. K nevýhodám by som pridala napríklad, že v teplejšom počasí som ho nemohla mať v kabelke zo sebou, pretože sa topil a úplne zmenil konzistenciu. Neviem či by to malo vplyv aj na účinok (zrejme nie), ale pre istotu som ho nechala stuhnúť pri izbovej teplote a až tak znova natierala.
Vo výsledku ani neviem ako produkt ohodnotiť. Pretože určite pomáha na suchšiu pokožku (ktorú má syn na tvári) bez ekzémových ložísk, ale na samotný atopický ekzém učinkuje len krátkodobo. Čiže u nás je to 50:50.

deedaa  12. apr 2024 Overená recenzia

Za mňa rozhodne áno

Ja som používala počas testovania ruksak hlavne na bežné nosenie, keďže s kočíkom už veľmi nechodíme. Som s ním spokojná, je veľký, priestranný, s kopou priehradok. Zmestila som tam všetko aj na celodenný výlet. Veľké plus je, že sa dobre nosí, je mi pohodlný na chrbte. Stal sa najpoužívanejším ruksakom u nás doma 🙂. Ja som s ním pre naše potreby maximálne spokojná 🙂.
Na našom kočíku nesedel dobre, neviem či to je kočíkom alebo to je problém popruhov, ktoré sú rovnaké na každom ruksaku. Prekážal mi pri chôdzi, kopala som do neho alebo som musela mať úplne vystreté ruky a to ma po chvíli začal bolieť chrbát. Karabíny na popruhoch sú malé a nešikovné. Jednou rukou sa veľmi zle pripínal na kočík, keď druhou rukou musí človek držať plný ruksak.
Deka je úžasná, mäkká, jemná. Taká akurát na toto obdobie🙂. Deke nemám absolútne čo vytknúť 🙂.

kesis  12. apr 2024 Overená recenzia

Ako zatočiť s atopickým ekzémom ✔️

Neuveriteľné! S upokojujúcim krémom Wooden Spoon sa nám to podarilo 💛.
Samozrejme ani pri treťom synčekovi nás neobišiel problém s ekzémom.
To, čo pomáhalo pri prvom, nepomáhalo pri druhom, to čo pomohlo Riškovi a Vikimu samozrejme ako som predpokladala nepomáhalo Ediemu.
Takže som začala hľadať ten správny krém, ktorý by pomohol.
Edie má pol roka a dovtedy som vyskúšala 3 produkty. Wooden spoon bol náš štvrtý.
Ekzém má na tváričke a na nožičke, nadšená som sa pustila do natierania/testovania.
Na piaty deň to prišlo, ekzém sa nám začal zhoršovať :(
Už som aj myslela že nebudeme pokračovať v testovaní, ale vtedy ma napadlo, že predsa keď sa niečo hojí, môže sa to zhoršiť.
Tak som tomu dala ešte šancu a dobre som spravila, neuveríte, ale ekzém na tváričke zmizol a na nožičke je úplne minimum.
Som neuveriteľne štastná, že som neprestala a verím, že práve teto krém môže pomôcť aj Vám, keď už nezaberie to, čo máte overené.

BEBA SUPREMEpro 2, 6 HMO, 800 g

Beba Supremepro 2

❤️ To mliečko je proste dokonalé! 🍼
Keďže synček je viac mliečkový a nám sa dojčiť nepodarilo, tak je na umelom mliečku od narodenia. Skúšali sme aj iné mliečko, no mali sme bolesti bruška. Nakoniec sme prešli na Beba Comfort a bolesti prešli.
Teraz sme testovali mliečko Beba Supremepro 2 a taktiež sme nemali žiaden problém. Dokonca synčekovi veľmi chutilo, pekne sa rozpustilo a neostali tam žiadne hrudky. Hodnotíme ho veľmi pozitívne a keby bolo v cenovej kategórii ako Beba Comfort, tak by sme kupovali už len to. ❤️🍼 Balenie je recyklovateľné, odmerku si viem dať pekne hore, čiže moje ruky nie sú od mliečka. Ale samozrejme tú možnosť má aj Beba Comfort. 😊
Ak by som mala ďalšie dieťatko a nemala by som materské mliečko, tak by som určite siahla zasa po Bebe.

tatianka97  10. apr 2024 Overená recenzia

Naša testovačka 🙂

Zapojila som sa do testovania kvôli 7m dcérke, ktorá trpí ekzémom. Raz je to lepšie, raz zasa horšie. Hľadáme, skúšame rôzne krémy, mastičky, ale aj diéty.
Keď nám prišiel krém od Wooden Spoon, akurát mala Tami ekzém zhoršený. Tak sme sa do toho hneď pustili.🙂
Prekvapila ma vôňa, taká jemná, prírodná. Roztiera sa ľahko a pekne premastí pokožku. Po pár dňoch sa jej ekzém ozaj zlepšil. Potešilo by, keby bolo väčšie balenie krému, my sme premasťovali celé telo, tak sme ho za tie 2 týždne minuli celé.
Určite musím odporučiť tento krém.