Prilba Melon

Prilby Melon z ľahkého špeciálneho materiálu v štýlovom a zábavnom dizajne sú navrhnuté s maximálnym ohľadom na bezpečnosť pri maximálnom komforte nosenia. Zapínanie je na magnetickú upínaciu pracku Fidlock®, ktorú zapnete a rozopnete aj jednou rukou. Prilba je optimálne odvetraná a veľkosť doladíte pomocou odnímateľných výstelok a otočného kolieska v zadnej časti prilby. Špičková konštrukcia v klasickom tvare ju robí o 30% ľahšou ako porovnateľné prilby s tvrdým plášťom. K dispozícii sú 3 veľkosti odnímateľných výstelok, z ktorých každá je ďalej nastaviteľná pomocou podložiek Coolmax® a nastavovacieho systému. 12 prívodov vzduchu, vzduchové kanály a magnetická pracka Fidlock® ponúkajú prvotriedny komfort.

Vlastnosti

• Vhodné pre deti od 1 roka a dospelých.
  • Ľahký špeciálny materiál s extra zosilnenou technológiou „PCplus Inmould“.
  • Mäkká podšívka prednej, vnútornej a zadnej časti.
  • Zadné doladenie veľkosti prilby.
  • Nastaviteľná dĺžka popruhov pod bradou.
  • Magnetická upínacia pracka Fidlock®.
  • 3 veľkosti odnímateľných výstelok.
  • Podložky Coolmax®.
  • 12 prívodov vzduchu a vzduchové kanály.
  • Všestranné použitie: korčule, bicykel, odrážadlo, kolobežka.
  • TUV testované/schválené.
  • Certifikačná značka CE (EN – 1078), (CPSC 1203).
  • Veľkosti: 46-52cm (XXS-S), 52-58cm (M-L), 58-63cm (XL-XXL).
  • Hmotnosť: 250-295g.
  • Ocenenia: Eurobike 2013, Red Dot 2014.
Kde kúpim prilbu Melon?

Hodnotenia a skúsenosti s prilbou Melon

Máš skúsenosť s prilbou Melon?
karotkajarna  26. jún 2023 Overená recenzia

Ľahká a bezpečná prilba melon

Prilba Melon je robustná, no svojím dizajnom dojem robustnosti potláča. Vďaka tomu však chráni hlavu z každej strany a dá sa použiť univerzálne.
Pre dcérku som vybrala jednofarebné bledoružové prevedenie vo veľkosti M-L. S rastúcimi (a prateľnými!) vložkámi, by jej táto prilba mala vydržať niekoľko rokov. Oderuvzdornosť sme našťastie nemali možnosť vyskúšať.
Vnútorné polstrovanie je príjemne mäkké a hoci dcérka nemala nikdy problém s nosením prilby, táto sa jej nosí veľmi pohodlne. V horúčavách bola spotená tak štandardne, keďže má prilba dobré vetranie. Váhovo je veľmi ľahučká.
Vďaka jednoduchému zapínaniu si ju dokáže sama nasadiť, aj pritiahnuť otáčavým kolieskom. Rozopínanie magnetickej pracky chce ešte cvik, no je veľmi praktické a netreba sa báť, že si pri zapínaní pricvakne bradu. Nastavovanie popruhov pod ušami je skutočne jednoduché a prakticky vyriešené, čím sa dá ľahko prispôsobiť a zvýšiť tak bezpečnosť prilby.
  • - magnetické zapínanie
  • - rastúce a prateľné výplne
  • - polstrovanie pod bradou
  • - ľahko nastaviteľné popruhy
  • - veľmi ľahká
  • - odvetraná
  • - nemá sieťku
adambilisic  26. jún 2023 Overená recenzia

Spokojnosť s prilbou Melon veľkosti M-L

Prilba Melon vo veľkosti M-L je 4 ročnému synovi mierne väčšia, nevedeli sme sa rozhodnúť medzi menším číslom a veľkosťou M-L a po tel. konzultácii sme sa rozhodli pre väčšiu, nevidím v tom problém, syn tam má malú rezervu. Prilba je z pevného materiálu, dobre sa zapína a je dizajnovo pekne prepracovaná. Len dúfam, že jej tvrdosť nebudeme testovať aj praxi a bude slúžiť len ako ochrana pred úrazom.
  • pevnosť
  • kvalitné prevedenie a použité materiály
  • jednoduché zapínanie
  • moderný dizajn
  • nadstaviteľnosť vnútorných výplní podľa veľkosti hlavy dieťaťa
  • je trocha väčšia ako sme očakávali pre 4.ročné dieťa
isabellaa  24. jún 2023 Overená recenzia

Vzdušný melon

Prilba Melon je vzdušná, ľahká, zaujímavo prepracovaná. Syn s ňou nemá žiaden problém, dobre sedí na hlave, upínacia pracka je geniálny prvok, deti si ju ľahko nasadia, zakliknú a ide sa na bicykel. Počas letných horúcich mesiacov vyzdvihujem najmä jej priedušnosť, hlava sa nepotí a pre deti je maximálne pohodlná.
  • Bezpečnosť
  • Priedušnosť
  • Kvalita
  • Pôsobí väčším dojmom
minolu65  22. jún 2023 Overená recenzia

S hlavou v oblakoch

Keď sa syn učil bicyklovať, každý sa nás pýtal, prečo sme mu nekúpili prilbu. Keď sa naučil jazdiť, pochopili sme prečo. Adrenalín a rýchla jazda ho nadchli a nás oblieval studený pot, keď sme za ním nestíhali a on jazdil naplno. Voľba padla na Melon. Synovi sa páčila a zobral ju na milosť ako jednu z mála pokrývok hlavy. Farba je krásna, konštrukcia je vzdušná. Hlava sa mu nepotí, ale je dokonale chránená v prípade pádu a nárazu. Nastavenie je jednoduché a intuitívne. Syn nemá ešte ani 3 roky a je teda dosť stiahnutá. Myslím, že nám vydrží ešte dlho a bude s ním rásť zopár rokov. Sedí mu skvelo a určite je môžem odporučiť každému, kto váha nad kúpou.
  • Váha
  • Dizajn
  • Nastavenie
  • Magnetická spona
sabusik321  21. jún 2023 Overená recenzia

Krásny dizajn, extrémne ľahká

Samozrejme, ako väčšina žien pri výbere všetkého dávam dôraz na bezpečnosť, funkčnosť ale aj dizajn :) Melon prilby sú presne to, čo sa mi páči. Nezvyčajné, krásne a extrémne ľahučké. Samozrejme ide o kvalitné materiály. Máme doma 4 kusy prilieb iných značiek a Melon je tá najľahšia. Zapína sa jednoduchou magnetickou upínaciou prackou Fidlock®, ktorú si 6 ročná dcéra dokáže odopnúť/zapnúť sama. V balení sú aj odnímateľné výstelky v troch rôznych veľkostiach, takže si ju viete prispôsobiť. K prilbe je možné dokúpiť si aj vložku na chladnejšie obdobie, takže ju využijete celoročne. Zároveň má dostatočný počet odvetrávacích otvorov, takže sa nemusíte báť, že sa vám bude potiť hlava. Taktiež je všestranná takže poslúži nielen na bicyklovanie, ale aj na kolobežku a kolieskové korčule.
Je možnosť kúpiť ju vo veľkosti Toddler- ktorá je vhodná už od 1 roka až po veľkosť XL-XXL, čo sadne aj dospelým, takže sa môžete s vašimi ratolesťami zladiť :) prípadne si takto pekne rovnakými prilbami označiť svoje deti.
  • váha - extrémne ľahká
  • dizajn
  • jednoduché zapínanie
  • 3 veľkosti odnímateľných výstelok
  • testovaná a certifikovaná

Ľahká a pohodlná prilba

Prilba Melon je veľmi pohodlná vďaka svojej ľahkosti a mäkkej podšívke na všetkých vnútorných stranách. Veľkosť prilby je možné jednoducho prispôsobiť vďaka systému na doťahovanie umiestnenému v zadnej časti prilby. Originálna je upínacia pracka Fidlock®, ktorá bola veľmi milým prekvapením. Nie je totiž klasická “zaklikávacia”, ale magnetická a je teda dokonalá, keďže pri nej nehrozia nehody v podobe pricviknutej kože na krku či brade. Balenie obsahuje tiež 3 veľkosti odnímateľných výstelok. Vzduchové kanály zabezpečia, že ani pri vysokých jarných teplotách sa hlava príliš nepotí a nosenie prilby je o to príjemnejšie. Oceňujeme tiež, že prilba je držiteľkou bezpečnostných certifikátov a rôznych ocenení.
  • Magnetická upínacia pracka
  • Nízka hmotnosť
  • Možnosť prispôsobiť veľkosť
  • Odnímateľné výstelky
  • Vzduchové kanály a prívody vzduchu