Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Robotický UVC vysávač Concept VR3210

    1 skúsenosť

Robotický UVC vysávač Concept VR3210 vysáva, vytiera a sterilizuje. Vďaka vysoko kvalitnému BLDC motoru dosahuje perfektnej sacej sily a LG BYD batéria má zásluhu na extrémnej výdrži 250 minút.

Je vybavený UVC lampou, ktorá upratovaný povrch sterilizuje a vysoko efektívnym systémom vytierania Y-wash. Hovorí slovensky a vďaka laserovej navigácii sa perfektne orientuje v priestore.

Robotický UVC vysávač Concept VR3210

Orientácia vysávača

Robotický vysávač VR3210 je vybavený vyspelou laserovou navigáciou LaserTec 2.0. Skenovaním vytvorí mapu domácnosti, vďaka čomu sa s maximálnou presnosťou orientuje v priestore, neprechádza opakovane už upratané miesta, a tým skracuje dobu upratovania.

Robot je vybavený špeciálnym čidlom, (TOF senzor) vďaka ktorému nevráža strmhlavo do stien, dvier a nábytku a udržuje si mierny odstup. Vďaka senzoru dokáže vysávač rozpoznať aj sklo, alebo čierne povrchy a upratať tak dokonale aj pozdĺž týchto plôch.

Aplikácia

Vysávač odvedie rovnako dobrú prácu, ak ho pustíte pomocou diaľkového ovládania. No ak sa rozhodnete skamarátiť aj s aplikáciou, otvoria sa vám omnoho širšie obzory. Je prehľadná, vybrať si môžete z 5 jazykov (slovenčina, angličtina, čeština, poľština a maďarčina). Umožňuje vysávač nájsť, diagnostikuje poruchy na zdroji napájania, motore, senzoroch aj čistiacich komponentoch. Môžete ňou vysávač ovládať, ale aj zistiť, či nie potrebná údržba filtra či kefiek. Dokážete pomocou aplikácie upratovanie spustiť, pozastaviť, naplánovať, poslať vysávač do nabíjacej stanice, či nastaviť saciu silu. História upratovaní vám prezradí kedy ste upratovali, akú plochu a koľko to trvalo.

Robotický UVC vysávač Concept VR3210

Upratovanie

Na výber máte z rôznych režimov upratovania:

 • Počas kompletného automatického upratovania, robot poupratuje celú domácnosť. Vygeneruje si mapu, ktorú rozdelí na menšie časti. Tie povysáva dôkladne popri stenách, nábytku a až potom v líniách poupratuje zvyšok miestnosti. Ako pri upratovaní postupoval si môžete sledovať na mapke.
 • Zónové upratovanie, ako naznačuje už jeho názov, umožňuje vybrať si zóny, ktoré chcete, aby robot upratal. A tak máte istotu, že sa bude pohybovať naozaj len tam, kde potrebujete a kde chcete. Vďaka určeniu tzv. zakázaných zón môžete nastaviť, kde robot upratovať nebude.
 • Lokálne upratovanie zase oceníte pri menších nehodách, keď sa niečo rozsype, deti natrúsia pod stolom alebo budete mať nanosenú špinu pri vchodových dverách. Slúži teda na upratovanie menších plôch v oblasti 2 x 2 m.

Roomplan

Naplánuje vaše upratovanie do posledného detailu. Pomocou aplikácie môžete pre každú miestnosť alebo vyznačenú zónu nastaviť presný časový plán upratovania, režim upratovania a úroveň sacieho výkonu.

Vymeniteľné kefy

Súčasťou balenia sú dva druhy hlavných kief – na koberec a na tvrdé podlahy.
HardFloor kefa má mäkký povrch so špeciálnymi vláknami, vďaka čomu dokáže podľa výrobcu zachytiť až 3x viac nečistôt vrátane miniatúrnych častíc. K tejto kefe je pribalená aj krycia lišta vhodná práve pre tento typ.

CARPET kefa je vhodná na všetky druhy podláh, vrátane kobercov, ktoré povysáva naozaj slušne a to vďaka funkcii CARPET turbo. Zapne sa automaticky, keď vysávač na koberec vyjde. Vysávač zvýši svoju saciu silu a po návrate na dlažbu opäť výkon zníži. Kefa má tvar špirály a je kombináciou štetín a gumových lamiel.

Okrem hlavnej kefy sú veľmi dôležité aj dve bočné kefky, ktoré rozširujú záber vysávania s hlavnou kefou spolupracujú.

Vysávač a mop v jednom

V základnej výbave vysávača sú dva zásobníky. Na prach a kombinovaný, vďaka čomu môžete naraz vysávať aj umývať. Na zásobník na vodu sa pomocou suchého zipsu pripevní mopovacia textília. Je vyrobená z mikrovlákna a okrem zotierania nečistôt podlahu aj leští. Možno ju prať v práčke.

Vysávač vytiera podlahy tzv. Y-wash systémom, ktorý imituje ručné umývanie podlahy, robot sa pohybuje v "Y" trajektórii, vďaka čomu prejde každý kúsok podlahy viackrát. Funkcia mopovania je veľmi dobrý spôsob doplnkového upratovania.

Vhodný aj pre alergikov

Ak ste alergik a potrpíte si pri vysávaní na skutočne kvalitný filtračný systém, robotický vysávač VR3210 je pre vás ideálny, vďaka trojstupňovej filtrácii, ktorú tvorí filter hrubých nečistôt, Hepa filter H13 a penový filter. Toto trio dokáže zo vzduchu odstrániť až 99,9 % častíc, vrátane baktérií a vírusov.

Nielen čistí, ale aj sterilizuje

Ako čerešnička na torte je UVC sterilizačná lampa, ktorou je vysávač VR3210 vybavený. Podlahy zbaví baktérií a vírusov. Zapnúť sa dá jednoducho pomocou aplikácie.

Batéria

Vysávač sa môže pochváliť aj veľmi kvalitnou vysokokapacitnou 5200 mAh batériou LG BYD s dlhou životnosťou, vďaka ktorej zvládne na jedno nabitie upratovať približne 4 hodiny. Využíva sa napr. v automobilovom priemysle alebo v batériových úložiskách fotovoltaických systémov. V okamihu, kedy kapacita batérie klesne pod 15 %, robot sa automaticky vráti do dokovacej stanice.

Motor

Vysávač je vybavený výkonným digitálnym bezkefovým jednosmerným BLDC motorom. oproti bežným motorom je tichší, spoľahlivejší, energeticky úspornejší a má dlhšiu životnosť. Ponúka 3 úrovne výkonu, ktoré sa menia v závislosti na spustenom režime upratovania. Sací výkon je možné nastaviť tiež manuálne podľa potreby a miery znečistenia.

Kde kúpim Robotický UVC vysávač Concept VR3210

Hodnotenia a skúsenosti robotickým UVC vysávačom Concept VR3210

Máš skúsenosť robotickým UVC vysávačom Concept VR3210?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
konik_testuje  9. apr 2021

Plnohodnotná pomoc v domácnosti

Dobre sa orientuje v priestore, hovorí po slovensky, perfektne povysáva zem aj koberce. Umýva pohybom imitujúcim ručné umývanie. Podlahy zbaví baktérií a vírusov vďaka UV svetlu. Upratovanie si môžete naplánovať, či spustiť aj keď nie ste doma a sledovať ho v reálnom čase pomocou aplikácie. Nevráža do prekážok, ale ich obíde, čím neničí nábytok, ani seba. Vďaka vysokokapacitnej batérii dokáže upratovať 4 hodiny v kuse. Vďaka trojstupňovej filtrácii je vhodný aj pre alergikov. V neposlednom rade je to naozaj naleštený elegán, ktorý sa stane štýlovým doplnkom domácnosti.
(7 fotiek)
 • Aplikácia je prehľadná, v slovenčine, umožňuje vyťažiť z vysávača maximum
 • Spustenie vysávania na diaľku
 • Inteligentná orientácia v priestore, čo upratal už opätovne neprechádza, vďaka čomu je pri práci efektívny a rýchly
 • Dôkladne povysáva aj nečistoty v rohoch miestnosti, popri stenách či nábytku. Bočné kefky ich naženú pod vysávač, vďaka čomu ich môže hlavná kefa povysávať
 • Pri umývaní nezostávajú stopy po vytieraní v podobe lízancov, či chlórových bodiek od vody.
 • Možnosť nastaviť dávkovanie vody podľa znečistenia podláh či povrchu. Kým dlažba znesie viac, pri plávajúcich podlahách je vhodnejší menší prietok vody.
 • Nepoškriabe nábytok, ani steny - pri vysávaní si udržuje od stien odstup
 • Vojde aj pod nábytok, ktorý je nízko pri zemi. Odvážne vliezol pod posteľ, ktorá je od zeme vzdialená len 10,5 centimetra
 • Vysávač si poradil aj so stoličkou, ktorá nemá 4 nohy, ale podstavu v tvare U. Nohy síce neprekonal, ale nezasekol sa na nej ako iný vyskúšaný vysávač. Dokázal zliezť a pokračovať vo vysávaní.
 • Možnosť vypnúť svetelnú signalizáciu tlačidiel - super, ak parkujete vysávač v spálni a počas spánku by pôsobilo naozaj rušivo
 • Spustenie vysávania na diaľku
 • Plánovanie vysávania
 • Zónové upratovanie
 • Silný sací výkon
 • Nie je hlučný
 • UVC sterilizácia
 • Zásobníky sa z vysávača ľahko vyberajú a vkladajú, špina sa ľahko vysýpa. Všetko je označené a je jasné, kde treba čo stlačiť, či potiahnuť.
 • Neslúži na umývanie veľmi špinavej podlahy. Skutočne prischnuté nečistoty jednoducho ako vravievali naše staré mamy nedáme dole „vechtíkom“, ale len nechtíkom.
 • HardFloor kefa sa počas upratovania zasekáva ak narazí na väčšiu nečistotu, napríklad v detskej izbe, kde vysávač často narazí na drobné hračky, najmenšie kúsky lega, sponky či úlomky stvrdnutej plastelíny, preruší upratovanie a hlási chybu z dôvodu zablokovania hlavnej kefy nejakým predmetom. Čo môže byť dosť nepraktické, ak máte upratovanie naplánovanie na čas, kedy nie ste doma a nemôžete zakročiť a situáciu vyriešiť. V takomto prípade je lepšie zvoliť CARPET kefu.
 • Nech už si vyberiete akúkoľvek kefu, určité veci na zem pri upratovaní vysávača nepatria. Inak sa vám môže stať, že sa vysávač namiesto upratovania začne „hrať“ a namiesto vysávania, bude za sebou ťahať vozík s kockami.
7 poďakovaní