Rok v lese

1 skúsenosť

Rok v lese predstaví malému čitateľovi les s jeho obyvateľmi v každom mesiaci v roku – rovnaký záber môže sledovať v rôznych situáciách, za rozličného počasia, cez deň alebo v noci.

Na začiatku knihy sa predstavia všetci lesní hrdinovia, v závere čaká čitateľov interaktívna hra. Spoznajte zvyky našich najznámejších lesných zvierat:

Kto kde býva?
Kto spí cez deň a kto v noci?
Kto má koho rád a kto čo rád jedáva?
Ako sa zvieratká pripravujú na zimu?
Ktoré zvieratá a vtáky žijú spolu celý život a ktoré iba v čase párenia?
Kto má najlepšie zásoby a kto je najväčším lesným nezbedníkom?
Koho v zime v lese určite nestretnete?

Odpovede nájdete na stránkach tejto nezvyčajnej knihy. Rok v lese podnecuje detskú fantáziu, rozvíja vnímavosť, schopnosť logicky myslieť a hľadať súvislosti a rozprávať, ale predovšetkým zaručuje zábavu na dlhé hodiny.

Počet strán: 28
Väzba: tvrdá
Dátum vydania: 16. januára 2018
Vydavateľstvo: Ikar
Hmotnosť: 0,73 kg
Odporúčaný vek: 3+

Hodnotenia a skúsenosti s knihou Rok v lese

Máš skúsenosť s knihou Rok v lese?
kate_cs  17. dec 2021

Moje deti ju milujú

Toto je kniha, ktorú deti vytiahnu z knižnice niekoľkokrát denne. Miluje ju 1 ročný syn a aj 3 ročný. A to ju máme doma už rok.
Je krásna, plná detailov, zvierat a stále sa dá s ňou pracovať. Na začiatku sú mená všetkých zvierat a syn sa tak naučil, ako vyzerajú lesné zvieratá a na každej dvojstrane sú rovnaké zvieratá, ale zobrazené, čo v daný mesiac robia. Je teda vidieť ktoré sa ukladajú kedy na zimný spánok a kedy sa budia, čo jedia, kedy a ako sa rozmnožujú, kam kladú vajíčka. Ja ju môžem len odporúčať. Krásne ilustrovaná.
  • krásne ilustrácie
  • na začiatku sú pomenované všetky zvieratá v knihe
  • veľa detailov
  • dieťa spoznáva zvieratá a život v lese počas celého roka
  • moje deti ju milujú