Pôrodnica Košice - Rastislavova

2 skúsenosti

Pôrodnica Rastislavova v Košiciach v súčasnosti poskytuje pracovisko liečebno-preventívnu starostlivosť na 60 lôžkach s možnosťou hospitalizácie v štyroch nadštandardných jednoposteľových izbách na pooperačnom a popôrodnom oddelení.

Kontakt

Nadštandardná izba Operačná sála Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice
Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie
Pracovisko Rastislavova 43
041 90 Košice
Oficiálne stránky pôrodnice

Ústredňa: +421 55 / 615 3111

Máš viac informácií alebo fotky z tejto pôrodnice. Napíš nám a pomôž nám tak rozšíriť tento Wiki článok.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Košice - Rastislavova na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice: http://www.unlp.sk
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Košice - Rastislavova

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Košice - Rastislavova?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
dyda12
1. nov 2018

DLHÉ ČAKANIE na drobca

Ja som rodila v roku 2017 prvýkrát. Personál bol veľmi milý. Nepáčilo sa mi akurát, že mi malú hneď po pôrode zobrali, videla som ju len 10 sekúnd a potom ju odniesli na vyhrievacie lôžko. Vraj musím počkať, lebo nestíhajú. Bola totiž taká pokročilá hodina, kedy kúpali bábätká, takže doniesli mi ju asi tak o 45 minút. Prostredie v nemocnici veľmi pekné, taký štandard.
  • prostredie
  • rozhlas
  • personál
  • rooming-in
  • stále čisté nočné košele
  • návštevy na chodbe
1 poďakovanie
niki18
23. máj 2014

Rodila som v "Starej"

V auguste minulého roka som ako prvorodička rodila v "starej nemocnici" . Všetkým ktoré počuli zlú kritiku na túto nemocnicu odkazujem, že ja som bola nadmieru spokojná :-)

Pri pôrode bol môj partner, ktorý mi bol oporou po celý čas od prepichnutia plodovej vody a dokonca mohol aj prestrihnúť pupočnú šnúru :-) Malého mi doniesli hneď po odhlienení a umytí a zostal so mnou na sále počas 2 hodín. Vďaka mojej perfektnej doktorke Janke Mikulovej bol pre mňa pôrod zážitkom - rodila som bez EPI! Skúsený, ústretový a milý personál nemocnice sa postaral o to, aby pôrod prebiehal bez komplikácii a aby sme to mali čím skôr za sebou :-)

Po prevoze na izbu mi ešte raz doniesli malého, kde sme si spolu krásne ležali a potom ho vzali na noc, aby som si oddýchla. Noc bola ťažká, kvôli bolestiam po šití, ale sestrička zo šestonedelia mi pichla injekciu proti bolesti a ja som sa krásne vyspala, až do 5.00 rána, kým mi opäť doniesli malého a to som ho už mala celý čas pri sebe :-)

Keďže sa uvoľnila "nadštandard" izba, tak som mala to šťastie, že som bola prvá v poradí a hneď som sa mohla sťahovať na samotku. Na nadštandard som sa nahlásila už v júni, aj keď som rodila až v auguste. Na izbe som mala vlastnú sprchu s WC, chladničku, TV, detskú váhu a dokonca aj rozkladací gauč, na ktorom sa mohol vyspať môj priateľ. Návštevy v ktorúkoľvek dennú, či večernú hodinu, stravu mi nosili na izbu a priznám sa, že ak by som tam mala ostať o 2 dni dlhšie, bez problémov by som ostala, keďže sa o nás starali ako keby sme boli z kráľovskej rodiny :-)

Perfektní lekári, skvelé sestričky na šestonedelí a ešte lepšie sestričky na novorodeneckom. Ak som sa potrebovala vyspať, vzali mi malého, kým som si oddýchla. Nehovoriac o tom, koľko sme sa spolu natrápili s kojením. A aj keď sa malý nevedel správne prisať, nenahovárali ma na fľašku a dokrmovanie UM, ale robili maximum pre to, aby som ho mohla dojčiť :-)

Ako prvorodička, ktorá je zvyknutá na určitý štandard, môžem povedať na Rastislavku len samé pozitíva a ak sa pošťastí druhé bábätko, tak určite budem znova rodiť tam, lebo viem, že personál je odborný, milý a robí všetko pre spokojnosť mamičiek a ich detičiek :-)
14 poďakovaní