Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pôrodnica Košice - Rastislavova

5 skúseností

Pôrodnica Rastislavova v Košiciach v súčasnosti poskytuje pracovisko liečebno-preventívnu starostlivosť na 60 lôžkach s možnosťou hospitalizácie v štyroch nadštandardných jednoposteľových izbách na pooperačnom a popôrodnom oddelení.

Kontakt

Nadštandardná izba Operačná sála Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice
Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie
Pracovisko Rastislavova 43
041 90 Košice
Oficiálne stránky pôrodnice

Ústredňa: +421 55 / 615 3111

Máš viac informácií alebo fotky z tejto pôrodnice. Napíš nám a pomôž nám tak rozšíriť tento Wiki článok.

Viac o pôrodnici Košice - Rastislavova na modrykonik.sk

Použité zdroje

 1. Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice: http://www.unlp.sk
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Kam ďalej?

Skúsenosti s pôrodnicou Košice - Rastislavova

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Košice - Rastislavova?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
zuzi034
26. mar 2020

Pôrod na Rastislavke

V starej nemocnici som rodila svoje prvé a jediné 🙂bábätko v júni 2019 a ak by som mala rodiť znova, tak znova by som išla tam.

Super milé sestričky, nestretla som tam jedinú nervóznu či nepríjemnú sestričku. Úžasné ženy, lekára pri pôrode som mala dr. Krausa a myslím že tá pekná 😁 lekárka pri ňom bola jeho manželka. Vďaka nemu som sa pôrodu vôbec nebála, na sálu som išla spokojná a s úsmevom.

Mala som plánovaný cisársky lebo mojej láske sa nejako nechcelo na svet ani po 2 termíne. O 30 minút od pichnutia spinálu bola malá na svete, lekár so mnou za ten čas debatoval, že ako sa bude malá volať a tak.. Proste na odľahčenie 🙂

Čiže za mňa stará nemocnica jednoznačne áno, s tými ľuďmi, ktorých som stretla ja. Jediný nepríjemný je tam primár, ale tomu som sa našťastie vyhla. Dr. Kraus je síce veľmi vyťažený a žiadaný pre svoj ľudský prístup, ale vždy je milý a láskavý a ochotný vysvetliť a pomôcť. Kiež by sme mali viac takých lekárov.
1 poďakovanie
fijalenka
7. feb 2020

Zlepšenie o 100%

Rodila som v “starej” v októbri 2016 a októbri 2019. Ženská starostlivosť bola v poriadku, aj pôrody som mala pekné. Horšie to bolo v roku 2016 s novorodeneckým oddelením. Stará primárka ostala v 80-tych rokoch 20. storočia. Sestry nepríjemné, nulová podpora kojenia. Nesmieš vybrať dieťa z perinky! Nemáš mlieko? V noci si málo píla! Chceš čaj? Máš smolu, žiadna rýchlovarná konvica. Mlieko som si odsala vlastnou odsávačkou a chcela som dieťa dokŕmiť. Ale mi povedali, že to je málo mlieka, že oni nebudú špiniť fľašu a mám ho vyliať. Otrasné. Musím povedať, že v roku 2019 som však bola ozaj spokojná, nová primárka novorodeneckého perfektná, lekárky mladé, sestry pomenené. Podpora aj komunikácia výborná. Len tie sprchy a toalety by bolo treba vynoviť. Inak spokojnosť a odporúčam! :)
1 poďakovanie
visna6
31. jan 2020

Spokojnosť po každej stránke

Nemôžem povedať jedno krivé slovo. Trošku som sa bála, pretože som počula aj kritiku, no nestretla som sa s ničím, čo by mi vadilo.

Pôrod mi vyvolávali (to bol des). Najprv tabletkou, potom o 2 dni oxytocínom, ten aj zabral no odkedy mi ho pichli - o 9 ráno, tak mi začali riadne kontrakcie každé 2 - 3 minúty a malá sa narodila večer o 19. Termín som mala jeden 11.6. a druhý 17.6, neviem ako také rozpätie vzniklo, no držali sa toho prvého. Vraj je presnejší - podľa ultrazvuku z 12.tt. Preto mi ho 23.6. už vyvolávali a nechceli čakať.

Nestretla som sa tam ani s nevľúdnou sestričkou, lekármi.

Bála som sa, že na pôrod vychytám nejakého "mlaďasa", ktorý sa na mne bude učiť. Odrodil má dr. Sedliak - mladý, ale zato fakt šikovný. Odrodené som mala na 3 zatlačenia, aj šitie v pohode. Skoro neviditeľné.

Lekári a sestričky na novorodeneckom tiež milí, akurát bazírujú veľmi (asi je to dobre) na kojení, ja som to nezvládala, bola som vyčerpaná - po pôrode som odpadla, hrozne ma boleli prsia, malá plakala od hladu, ale nechceli jej dať fľašu. Nejak sme to zvládli.

Nemala som nadštandard, no ani mi to nevadilo. Na izbe sme boli 3, čo bolo super, bolo sa s kým porozprávať a zároveň súkromie.

Sprchy, toalety tiež pekné, čisté. Na izbe je rozhlas, cez ktorý sestrička hlási, že bude vizita, že sú pripravené raňajky, obed a tak pod. Inak jedlo bolo super. Zo začiatku ma to vyrušovalo. ale v konečnom dôsledku to bolo dobre, človek sa vedel pripraviť. Na noc sa zapínali také jemné svetla na izbách, úplne jemnulinké, tlmené no zároveň keď človek vstával z postele v noci na kojenie, tak videl kam šliape a ako bábätko vyberá z postieľky.

Ešte som zabudla, s podaním epidurálky som tiež nemala žiaden problém. Lekárka bola zavolaná a bez problémov prišla.

Druhé sa narodí opäť v tejto nemocnici.
 • lekári
 • starostlivosť
 • izby
 • sociálne zariadenia
 • strava
 • rozhlas na izbe
1 poďakovanie
dyda12
1. nov 2018

DLHÉ ČAKANIE na drobca

Ja som rodila v roku 2017 prvýkrát. Personál bol veľmi milý. Nepáčilo sa mi akurát, že mi malú hneď po pôrode zobrali, videla som ju len 10 sekúnd a potom ju odniesli na vyhrievacie lôžko. Vraj musím počkať, lebo nestíhajú. Bola totiž taká pokročilá hodina, kedy kúpali bábätká, takže doniesli mi ju asi tak o 45 minút. Prostredie v nemocnici veľmi pekné, taký štandard.
 • prostredie
 • rozhlas
 • personál
 • rooming-in
 • stále čisté nočné košele
 • návštevy na chodbe
2 poďakovania
niki18
23. máj 2014

Rodila som v "Starej"

V auguste minulého roka som ako prvorodička rodila v "starej nemocnici" . Všetkým ktoré počuli zlú kritiku na túto nemocnicu odkazujem, že ja som bola nadmieru spokojná :-)

Pri pôrode bol môj partner, ktorý mi bol oporou po celý čas od prepichnutia plodovej vody a dokonca mohol aj prestrihnúť pupočnú šnúru :-) Malého mi doniesli hneď po odhlienení a umytí a zostal so mnou na sále počas 2 hodín. Vďaka mojej perfektnej doktorke Janke Mikulovej bol pre mňa pôrod zážitkom - rodila som bez EPI! Skúsený, ústretový a milý personál nemocnice sa postaral o to, aby pôrod prebiehal bez komplikácii a aby sme to mali čím skôr za sebou :-)

Po prevoze na izbu mi ešte raz doniesli malého, kde sme si spolu krásne ležali a potom ho vzali na noc, aby som si oddýchla. Noc bola ťažká, kvôli bolestiam po šití, ale sestrička zo šestonedelia mi pichla injekciu proti bolesti a ja som sa krásne vyspala, až do 5.00 rána, kým mi opäť doniesli malého a to som ho už mala celý čas pri sebe :-)

Keďže sa uvoľnila "nadštandard" izba, tak som mala to šťastie, že som bola prvá v poradí a hneď som sa mohla sťahovať na samotku. Na nadštandard som sa nahlásila už v júni, aj keď som rodila až v auguste. Na izbe som mala vlastnú sprchu s WC, chladničku, TV, detskú váhu a dokonca aj rozkladací gauč, na ktorom sa mohol vyspať môj priateľ. Návštevy v ktorúkoľvek dennú, či večernú hodinu, stravu mi nosili na izbu a priznám sa, že ak by som tam mala ostať o 2 dni dlhšie, bez problémov by som ostala, keďže sa o nás starali ako keby sme boli z kráľovskej rodiny :-)

Perfektní lekári, skvelé sestričky na šestonedelí a ešte lepšie sestričky na novorodeneckom. Ak som sa potrebovala vyspať, vzali mi malého, kým som si oddýchla. Nehovoriac o tom, koľko sme sa spolu natrápili s kojením. A aj keď sa malý nevedel správne prisať, nenahovárali ma na fľašku a dokrmovanie UM, ale robili maximum pre to, aby som ho mohla dojčiť :-)

Ako prvorodička, ktorá je zvyknutá na určitý štandard, môžem povedať na Rastislavku len samé pozitíva a ak sa pošťastí druhé bábätko, tak určite budem znova rodiť tam, lebo viem, že personál je odborný, milý a robí všetko pre spokojnosť mamičiek a ich detičiek :-)
15 poďakovaní