Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Coca Cola v tehotenstve

Coca Cola v tehotenstveCoca Cola v tehotenstve - tehotenstvo je doba vývinu pre dieťa, a preto je dôležité, aby sa žena vyhla Coca Cole a iným kofeínovým limonádam, ako je napr. Pepsi, Kofola a iné. Podľa lekárov nie je vhodná ani konzumácia malého množstva kofeínu pod 200 mg denne, čo zodpovedá 2 šálkam kávy alebo 5 plechovkám limonády. Pitie takého množstva kofeínu môže zvýšiť riziko prípadného potratu3.

Veľa lekárov sa domnieva, že požitie nápojov nemusí nutne poškodiť plod. Až osem z troch testovaných nápojov môžu byť pre tehotnú ženu prijateľné. Čím menej kofeínu žena počas tehotenstva požíva, tým menšie je riziko pre plod.

Kofeín môže spôsobiť nízku pôrodnú váhu. Je dôležité piť kofeínové nápoje výnimočne a v malom množstve, aby dieťa malo čo najlepšie predpoklady na silný a zdravý vývin.

Okrem kofeínu sú kolové nápoje pre tehotnú ženu nebezpečné, pretože obsahujú veľa prázdnych kalórií. Ak žena počas tehotenstva dodržiava pravidelný pitný režim, mala by piť prevažne prírodné šťavy, čaje alebo vodu.

Konečné slovo o tom, či je možné užívať Coca Colu počas tehotenstva, by mal mať ošetrujúci lekár, ktorý pozná zdravotný stav pacientky. Ak je žena zdravá a neexistujú žiadne iné zdravotné dôvody prečo vôbec kofeín v tehotenstve nepožívať, je možné jednu alebo dve limonády s kofeínom za určitú dobu vypiť bez toho, aby bolo ublížené plodu.

Súvisiace články

Viac o Coca Cole v tehotenstve na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. https://web.archive.org/web/20171123034229/https://www.babymed.com/caffeinated-sodas-pregnancy
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s Coca Colou v tehotenstve

Máš skúsenosť s Coca Colou v tehotenstve?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť