Môžem piť Kofolu bez cukru a Colu light v tehotenstve?

simonka2012
2. okt 2012

Môžem piť Kofolu bez cukru, Colu light v tehotenstve v pohode ?

lussy23
2. okt 2012

takxyh tem tu už je. skus použiť vyhľadávač.

jankagun
2. okt 2012

ked uz,tak normalnu coca colu a nie light 🙂 a hlavne nie pit litre denne

iwesska
2. okt 2012

Tie by som nepila ani mimo tehu 🙂

liz_lemon
2. okt 2012

@simonka2012 kofola bez cukru (a vobec vsetky napoje light) obsahuje umele sladidlo aspartam http://sk.wikipedia.org/wiki/Aspartam, co je hnusne svinstvo, ktore sposobuje rozne choroby nervovej sustavy, takze by som to nepila nikdy v zivote, a uz vobec nie v tehotenstve

palinkovamaminka
2. okt 2012

@simonka2012 suhlas s @liz_lemon netreba pit ziadne napoje light, aspartam je velmi skodlivy. nerozumiem, ako mozu taketo svinstva vobec vyrabat 😠

lilysk
2. okt 2012

@simonka2012 Radsej si daj normalnu .Pokial musis si dat tak si daj malicku normalnu denne ,ale light nie .

erika5025
2. okt 2012

mozes ale radsej iba obycajnu colu,mne dokonca gynekol. povedala,ze si mam dat sem tam pohar coly lebo som mala nizky tlak.

lienkan
3. okt 2012

Skus Vineu 🙂

euka210
11. okt 2012

pridavam sa ,ze radsej normalnu a nie na litre 🙂 veru pozor na umele sladidla aspartam, cyklamat a sacharin...su to v podstate jedy. Tie su aj v obycajnych zuvackach :( citaj etikety a tak vyberaj napoje

paris3
11. okt 2012

ja to nepijem ani mimo tehotenstva 🙂 staci si zistit zlozenie 😒 ak vobec colu, tak normalnu... tie umele sladidla su velmi nebezpecne...
ked som v tehotenstve mala nizky tlak, tak som si radsej dala kavu (iba v krizovych situaciach).... neviem vlastne kvoli comu to chces ty pit...

patra28
19. dec 2012

ja pijem kofolu.Doktorka mi dovolila ked mam chut tak si mam dat kofolu nie colu

radlinka
19. dec 2012

ja som nepila, ale vynahradila som si inym bublinkovym napojom, kedze mi isla na chut Coca Cola neustale. Urcite by som si dala normalu, ziadne light verzie. Neviem ci aj dostat aj golden colu, ja ju tak nazyvam, lebo je v 'zlatom' baleni a je bez kofeinu. 😉 Inak Vinea je tiez super napad 😉

clarissa
19. dec 2012

Ja som pila aj colu aj kofolu ale klasicku,nie light a celkom dost 😅 proste mi robila dobre na nevolnost-teda hlavne coca cola.....a vsetko bolo v pohode.....teraz ma maly 5 mesiacov a uz dva mesiace pijem len cistu vodu alebo nesladeny caj,kavu a okrem kil ktore idu dolu mam aj dobry pocit ze sa vyhybam aspon niecomu nie prilis zdravemu 🙂

tilly
19. dec 2012

ladovu na nevolnosti v malom mnozstve ano, ale inak... 😝 cukor, cukor, vela cukru, chemia.... potrebujes to?

monika15
19. dec 2012

Colu light? alebo hoci co light.. skodi v tehu....
radsej uz vypi obycajne... ale s mierou

brumka
19. dec 2012

vsetko light je nezdrave a to ze napisu zeje bez cukru tak tam su ine ochucovace, dat si do googlu aspartam je to latka co v zahranici hlavne davaju do dietnych jedal a je velmi skodliva pre dospelych a urcite aj pre deti. slovko light je len marketing ako nachytat ludi. uprimne radcej si dam kofolu ako colu ale este radcej kavu so stipkou hnedeho cukru a mineralky a cistu vodu

nat28
19. dec 2012

svinstvo, svinstvo a este raz svinstvo. Ci uz cola klasicka, alebo light. A vobec vsetky farebne malinovky. Fuj. Zakazala by som to vyrabat 😠

brumka
19. dec 2012

@nat28 zial vsetko je to bisnis :( hazard s ludskym zdravim

adkasmolka
19. dec 2012

@simonka2012 pit mozes iba coca-colu ziadne lightoviny, nesmies pocas celeho tehu pit tonic, lebo obsahuje chynin!!!

lubiduch
19. dec 2012

ja som pila coca colu cca 1 dcl kazdy den proti vracaniiu spolu so soletkami, Do asi 13teho tyzdna. potom bolo vracanie uz viac v norme (chap tak ze dokazala som aj nieco prijat do seba) takze som colu vypustila, aj tak mi nechutila a pila som uz len filtrovanu vodu a cajiky

reni1512
19. dec 2012

nie...

nastasyk
19. dec 2012

mozes,ale nie light...ja som pila casto tak 2-3 x do tyzdna, kvoli zaludku a maly je zdravy. Takze vsetko s mierou🙂

lencika
23. dec 2012

ja ked som bola tehotna ja som mala taku velku chut na colu a teda som si ju aj dala nie casto,ale ako pisu baby pila som klasiku colu a nie light

medveckaeva
23. dec 2012

Viem, že bych nemala a pred tehu som ani nemohla koli srdiecku (akobych zabehla maraton, proste žiaden kofein) a teraz si to malinky pýta. Aj liter coly či kofoly dám denne a secko ok. Pýtala som sa dokiho a že ak sa mi žiada, tak nie je o com a mam si dat.

nanulik
23. dec 2012

@simonka2012 radšej pi normálnu, lebo do tých "light" verzií davaju umelé sladidlá a to je vačšie svinstvo ako cukor

tilly
4. jan 2013

v light napojoch je aspartam a ace K, skus googlit, potom si to do tela nedas... aspartam bol povodne vyvijany ako bojova latka na ovplyvnenie protivnika 😉

eskima
3. júl 2014

aspartám nie je škodlivý, je to dipeptid, ktorý obsahuje aminokyseliny, ktoré sa nachádzajú v bielkovinách potravín, aj v samotnom ľudskom organizme... vy všetky máte ako súčasť tkanív tieto aminokyseliny, fenylalanín je dokonca esenciálny a musíte ho prijímať v strave...

barca000
21. aug 2014

ahojte, zimomriavky mi nabehli, ked toto citam!!! prave som vypila vineau light. viem, ze by sa nemalo, strasnu chut som mala na nu. som asi v 7tt. myslite, ze som mohla miminku uskodit??? 😒 😒 😒 😒 😒

meluela
21. aug 2014

@barca000 ked ju nepijes kazdy den na litre, tak v pohode, urcite sa kvoli jednej vinei light nic nestane ... viac by som to ale nepopijala, to uz radsej normalnu s cukrom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre