Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Krstné mená

Popularita krstných mien sa v priebehu času mení. Niektoré krstné mená si zachovávajú svoju popularitu niekoľko desaťročí, zatiaľ čo iné, sú populárne len krátku dobu.

Najlepšie krstné mená pre kariéru

Podľa štatistiky, ktorú vypracovali zamestnanci firmy LinkedIn, niektoré krstné mená sa presadzujú viac a iné menej v profesionálnom živote. Pri analýze bolo spracované údaje od 100-milióna používateľov.

Miesto šéfa dosiahli väčšinou muži s menom Peter, za ním nasleduje Bob, Jack, Bruce a Fred. Všetko sú to krátke mená a často nové skrátené formy dlhších mien. Napríklad Bob je skrátená verzia mena Robert, Fred je skratka z mien Frederik alebo Alfred a Jack má pôvod v mene John. Krátke mužské meno pôsobí priateľsky a otvorene. V reštauračnom sektore sú úspešnejší skôr muži s dlhšími menami, viac sa tu presadzujú muži s typicky francúzskymi alebo taliankymi menami.

Video: Aké meno vybrať pre chlapčeka?

Viac o chlapčenských menách sa dočítate v samostatnom článku : Chlapčenské mená3.

U žien na vysokých pozíciách dominujú skôr dlhšie mená. Zrejme je to spôsobené tým, že žena-šéfka vzbudí profesionálny dojem skôr s dlhým menom ako s krátkym. Najpopulárnejšie mená pre ženy vo vysokých pozíciách sú Deborah, Sally, Debra, Cynthia a Carolyn.

Video: Aké meno vybrať pre dievčatko?

Viac o dievčenských menách sa dočítate v samostatnom článku : Dievčenské mená1.

Použité zdroje

  1. http://profit.etrend.sk
  2. http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=mena-jakub-a-sofia-aj-v-roku-2012-viedli-v-rebrickoch-n...
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Kam ďalej?

Skúsenosti s krstnými menami

Máš skúsenosť s krstnými menami?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť