Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Tehotenské fotky

Zoznam fotografov, ktorí fotia tehotenské fotky, zoradení podľa mesta. Tiež rady a tipy na fotenie v tehotenstve.

Zoznam fotografov

Tehotenské fotky

Tehotenské fotky zachytávajú jednu z najkrajších fáz života. Sú úžasným prostriedkom, ako si pripomenúť, že tehotná žena je zvlášť v tehotenstve nesmierne ženská a krásna. Nie nadarmo sa hovorí, že nastávajúce mamičky opeknejú a žiaria.

Krása tehotenského bruška najviac vyniká medzi 7.9. mesiacom tehotenstva, ale záleží samozrejme na aktuálnom pocite nastávajúcej mamičky. Všeobecne sa neodporúča fotografovanie nechávať až na samý koniec tehotenstva, kedy si už budúca mamička môže pripadať s veľkým bruškom neforemná a neohrabaná. Je potrebné, aby sa tehotná žena cítila dobre, ako po psychickej stránke, tak aj po tej fyzickej. .
Je tiež nutné počítať s tým, že fotograf bude mať čas napr. až za dva mesiace, preto je vhodné objednať tehotenské fotenie s predstihom.

Ak sa zúčastní tehotenského fotenia aj nastávajúci otecko bábätka, potom z týchto fotografií obzvlášť dýcha túžobné očakávanie, láska, neha, jemnosť a starostlivosť. Záleží teda len a len na rodičoch bábätka, či sa rozhodnú zachytiť jeden z najkrajších okamihov svojho života. Potom kedykoľvek v budúcnosti si tak spomenú na obdobie plné šťastných chvíľ, emócií, očakávaní a podelia sa tak o fotografie nielen so svojou rodinou a blízkymi, ale raz aj so svojimi deťmi.

V súčasnosti existuje nespočetné množstvo profesionálnych fotografov, ktorí sa špecializujú najmä na tehotenské fotografie alebo fotenie detí, stačí si teda len správne vybrať.

Tehotenské fotografie môžu byť ateliérové alebo exteriérové​​. Vonkajšie fotenie je najvhodnejšie buď skoro ráno alebo pred západom slnka, kedy svetlo dodáva telu krásny opálený odtieň. Po dohovore však možno nafotiť pekné fotografie aj v domácom prostredí. Záleží len na predstave budúcich rodičov.

Niekoľko rád pred fotením

  • Ak nastávajúci rodičia túžia po fotografiách aktov či odhaleného bruška, je potrebné zvoliť oblečenie voľnejšie, tak aby nespôsobovalo otlaky na koži. Tehotným ženám miznú otlaky po dlhšej dobe než obvykle a tiež na fotografiách nepôsobia dobre.
  • Líčenie je vhodné konzultovať dopredu s fotografom, ktorý poradí charakter líčenia pre dané snímky. Poprípade je tiež možné zveriť sa do rúk profesionálneho vizážistu.
  • Je vhodné dopredu sa dohodnúť na štýle fotografií, aby sa predišlo prípadným konfrontáciám pri fotení samotnom.
  • Fotograf by mal o budúcej mamičke či rodičoch vedieť niečo bližšie - záujmy, koníčky. Na tomto základe potom môžu vzniknúť nevšedné fotografie osobitého rázu.

Čo so sebou na tehotenské fotenie

Pánske košele, prádlo, košieľky, tesné tielka alebo trička, blýskajúce sa oblečenie, vyťahaný sveter, džínsy alebo tehotenské nohavice, jednofarebné šaty, šperky, kožušiny, klobúky, šály, sponky, rukavice, ultrazvukové fotografie bábätka, topánočky alebo cápačky, cumlíky, gitaru alebo husle. Skrátka čokoľvek, čo charakterizuje nastávajúcu mamičku, otecka či bábätko. Fantázii sa medze nekladú.

Ak sa fotenia zúčastní aj staršie dieťatko, je potrebné pamätať na desiatu, tekutiny, nejakú dobrotu a obľúbenú hračku. Profesionálny fotograf je na prítomnosť detí zvyknutý a pripravený, preto sa netreba obávať časového tlaku.

V neposlednom rade je potrebné vziať so sebou aj dobrú náladu a potom sa len oddať do rúk fotografa, ktorý zveční jedny z najkrajších chvíľ života nastávajúcich rodičov.

Súvisiace články

Viac o tehotenských fotkách na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. http://www.parents.com/pregnancy/my-life/beauty/beautiful-pregnant-belly-photos/
  2. http://www.vecnemomenty.cz/
  3. http://www.cernyfoto.cz/hlavni-strana/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s tehotenskými fotkami

Máš skúsenosť s tehotenskými fotkami?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť