Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Prebaľovanie

Prebaľovanie je spolu s kŕmením jedna z najčastejších rodičovských aktivít minimálne počas prvých niekoľkých mesiacov od narodenia ich bábätka.

Môžete si vybrať, či budete používať jednorázové plienky1 a že ich je na trhu naozaj veľké množstvo, alebo sa vrátite k osvedčenej klasike našich babičiek a mamičiek a zvolíte látkové plienky4.

Možno, že sa rozhodnete nepoužívať plienky žiadne. Hovorí sa, že už novorodenci dávajú svoju potrebu vylučovania rôznymi spôsobmi najavo a dokážu zvierač vedome uvoľniť. Nie sú ale schopní ešte potrebu vylučovania zadržať, táto schopnosť sa vyvíja postupne. To niektoré mamičky využívajú a praktizujú s bábätkom tzv. bezplienkovú komunikačnú metódu1. Ak vás to oslovilo a chcete to tiež skúsiť, je ideálne začať ihneď od narodenia, avšak možno aj kedykoľvek neskôr a to až zhruba do 4. mesiaca od narodenia, potom už bábätko prestáva dávať svoju potrebu najavo.

Počas prvých niekoľkých mesiacov života vášho dieťatka, či dokonca rokov, spotrebujete obrovské množstvo plienok. Je možné, že vám z toho už bude točiť hlava, ale nebojte, žiadne bábätko nenosí plienky večne. Až budete mať pocit, že je vaše dieťa pripravené, môžete začať uvažovať o odplenkování14. Existuje niekoľko spôsobov, ako na to sa dočítate u nás na koníku.

<<Späť do kategórie Starám sa o dieťa

Súvisiace články

Pomohol ti tento článok?
 / Nie