Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Koloidné striebro

2 skúsenosti

Koloidné striebro Koloidné striebro pozostáva s malých strieborných čiastočiek v tekutine. Je dostupné v mnohých krajinách ako doplnok stravy alebo homeopatikum8, hoci nie je oficiálne schopné liečiť žiadnu známu chorobu. Jeho topické (lokálne) využitie má svoje výhody, vnútorné užívanie však ostáva otázne.

Koloidné striebro sa podľa niektorých zdrojov považuje prakticky za všeliek. Označuje sa za esenciálny minerál, prevenciu proti rakovine, diabetu, herpesu, tuberkulóze, pneumónii, lepre, kvapavke, parazitom atď.
Zatiaľ však stále nie sú dostupné žiadne relevantné informácie, ktorými by sa dali tieto tvrdenia doložiť. Určite striebro nemôžeme považovať za esenciálny minerál v ľudskom tele, keďže neexistuje nič ako deficit striebra. Ľudské telo preň nemá využitie a bežne ho prijme v minimálnych množstvách zo šperkov alebo náhodne v strave. Telu striebro nechýba.
Dôkazy o schopnosti koloidného striebra ničiť mikroorganizmy vedci robia na štúdiách in vitro, to znamená v skúmavke. Problém je, že to, čo funguje v skúmavke, nemusí výhradne fungovať aj v ľudskom tele, preto stále ostávame bez relevantných klinických výskumov na jeho efektivitu pri vnútornom podaní.

Vonkajšie podanie

Efekty striebra na kožu sú, na rozdiel od vnútorného podania, preukázateľné.
Nesie si nízku toxicitu a minimálne riziká, ak sa využíva vo schválenej podobe aplikácie. Jeho antibakteriálny mechanizmus spočíva v sile jeho strieborných iónov (= častíc s nábojom). Takýto strieborný ión dokáže nevratne zničiť kľúčový enzým v bunkovej membráne patogénov. 
Využitie si striebro našlo pri ošetrovaní povrchov endotracheálnych túb (trubičky zavedené do dýchacích ciest), kde môže znížiť riziko pneumónie.
Strieborné obväzy sú kontroverzné. Štúdie sa v ich účinkoch rozchádzajú. Jedna z roku 2012 nenašla dôkazy, že by takýto obväz urýchľoval hojenie rán. Ďalšia naopak tvrdí, že obväzy impregnované striebrom zlepšujú hojenie rán a vredov, najmä u diabetickej nohy.
Ani používanie strieborného zásypu na popáleniny podľa štúdie z University of Malaya neobstálo. Dokonca jeho použite preukázalo horší čas zhojenia než kontrolná skupina popálenín bez strieborného zásypu. Nefungoval ani ako prevencia infekcie popálenej rany.

Argýria zo striebra

Argýria je stav, ktorý vyvoláva dlhodobé vystavovanie sa chemikáliám s obsahom striebra alebo striebornému prachu. Koža zmení svoj ružový tón na modrý alebo modro-sivý. Môže sa vyskytovať na celom tele, ale aj lokálne na jeho časti, napríklad na spojivke oka. Pravidelné užívanie striebra vedie k ukladaniu strieborných pigmentov v tele. V minulosti bola argýria v miernej forme chorobou šľachty, keďže používali príbory, servisy a poháre zo striebra.

Koloidné striebro nie je liek

Koloidné striebro je minimálne toxické pri malých dávkach, avšak dlhodobé používanie toxické pre ľudí je. Účinky vnútorného užívania sú otázne. Buďte preto opatrní, aby ste si svoj stav, ktorý sa snažíte liečiť, ešte nezhoršili. S každým zdravotným problémom sa najskôr obráťte na lekára či odborníka z danej oblasti. 

Súvisiace články:

Viac o koloidnom striebre na modrykonik.sk:

Použité zdroje:

 1. http://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-779-colloidal silver.aspx?activeingred...
 2. https://en.wikipedia.org/wiki/Medical_uses_of_silver
 3. http://www.burnsjournal.com/article/S0305-4179(11)00306-8/fulltext
 4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28379105
 5. http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/14651858.CD006478.pub2/abstract
 6. https://en.wikipedia.org/wiki/Argyria
 7. http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.3109/15563659609020246
 8. https://primar.sme.sk/c/5792990/koloidne-striebro-moze-pomoct-nie-je-vsak-vseliek.html#axzz4hFCKJBjf
 9. https://commons.wikimedia.org/wiki/File%3A9oz_Bottle_Colloidal_Silver_.png

Použité zdroje obrázkov

 1. www.pexels.com
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s koloidným striebrom

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s koloidným striebrom?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
zontik
29. mar 2019

Zaparený zadoček

My sme mali pri malých deťoch, a nikdy, naozaj nikdy nemali zaparený zadoček, dokonca ani vtedy, keď sme mali vírus a s hnačkami sme skončili v nemocnici. Užívame aj pri chrípke, pri poštípaní hmyzom, ako kloktadlo pri zapálenom hrdle.
0 poďakovaní
katulka1141
27. mar 2019

Ptvorené rany a koloidné striebro

My máme veľmi dobrú skúsenosť. Svokor po komplikovanej zlomenine členka, sa ako diabetik liečil skoro rok na otvorenú ranu. Keď sme kúpili koloidné striebro v spreji a dávali mu mesiac koloidné aj vnútorne, predchádzalo tomu branie probiotík, rana sa zacelila v priebehu 3 mesiacov a už sme s tým nikdy nemali problém. Takže odporúčam. Koloidné netreba užívať viac ako 1 mesiac vnútorne.
 • Širokospektrálny účinok
 • Možné predávkovanie a poškodenie zdravia
0 poďakovaní