Homeopatiká

8 skúseností

Homeopatiká (tiež homeopatické lieky) sú lieky získaný z výrobku, látky alebo z homeopatického základu homeopatickým výrobným postupom opísaným v Európskom liekopise alebo v liekopise platnom v niektorom členskom štáte Európskej únie alebo v štáte, ktorý je zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore (ďalej len „členský štát“). Homeopatický liek sa môže získať z viacerých homeopatických základov. (§ 2, ods. 8 zákona č. 362/2011 Z.z. o liekoch a zdravotníckych pomôckach a o zmene a doplnení niektorých zákonov)

Súvisiace články

Viac o homeopatikách na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. Štátny ústav pre kontrolu liečiv: http://www.sukl.sk/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s homeopatikami

Máš skúsenosť s homeopatikami?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
stanicek11
1. apr 2019

Homeo

Ja mám len dobrú skúsenosť. či na koliku, problém s obličkou alebo horúčky, stále nám zabrali.
0 poďakovaní
veja2208
1. apr 2019

Homeopatikum - neodporúčam

Homeopatia v podstate z chemického hľadiska obsahuje len jednu molekulu ( ak vôbec!) účinnej látky ( ak sa to tak dá nazvať - výluh z kačacej pečene za to nepovažujem, aj keď pravda, niekedy sa lúhujú aj bylinky,lenže výluh sa riedi aj 100x ), v podstate bylinkový čaj je účinnejší z hľadiska liečiva. Čo sa týka fungovania, aj napriek tomu, že účinnej látky niet, áno fungujú, súvisí to s mágiou. Dokonca aj homeopati hovoria o informácii čo putuje do roztoku. Strata financií a získanie duchovného vplyvu, z ktorého len ťažko von.
Za seba, neodporúčam!
  • Cena
  • Zhorsenie zdraviq
  • Duchovne nasledky
4 poďakovania
kafulienka
28. mar 2019

Byť IN

Osobná skúsenosť, vôbec, ale vôbec žiadna zmena, ak homeopatiká boli podávané alebo neboli. A to som mala o nich preštudované nielen z netu čo to, dokonca sme mali v Rakúsku od narodenia malej aj detského lekára homeopata (dcérka má už 9 rokov), ktorý bol naozaj super a osobne si myslím, že tento placebo efekt využíval hlavne na tie situácie, kedy vystresovaná novopečená mamička potrebuje mať istotu, že dieťaťu niečo na daný "problém" podá, lepšie sa potom cíti aj lekár aj mamička, ako keby na to vôbec nereagoval (veľakrát nie je potrebné nič okrem času, len je to o pocitoch uspokojenia, že človek nejakým spôsobom sa snaží ten daný problém riešiť), ale to je už otázka pre psychológov. Ale naozaj som čoraz viac presvedčená, že je to módna záležitosť hlavne moderných mamičiek, ktoré chceme byť IN.
  • Placebo.
  • Vyhodené financie, ktoré som mohla radšej investovať do bio stravy.
  • Zbytočne investovaná vlastná energia nesprávnym smerom.
2 poďakovania
mikadooo
28. mar 2019

Homeopatiká a migréna resp. bežné choroby u nás

Chodila som homeopatke s migrénou. Okrem toho, že zo mňa vytiahla okolo dvesto eur za kadejaké vyšetrenia + homeopatiká, pri každej návšteve prístroj ukázal, že problém je inde (raz pečeň, raz obličky, potom žalúdok, atď.), potom som sa na to vykašľala. Podľa mňa homeopatiká nefungujú vôbec, ide len o placebo efekt, plus samoliečiacu schopnosť organizmu. Ja s chorobami tiež hneď nelietam k doktorke, a väčšinou ani netreba, štandardné záležitosti prejdú do týždňa, dvoch samé aj bez homeopatík a iných zázrakov, to sa týka aj mojich detí. Migrény ma však trápia od puberty a bohužiaľ, často mi nezaberú ani triptány, ktoré mám predpísané, a topiaci (trpiaci) sa aj slamky chytá, bohužiaľ u mňa efekt 0, nielen s homeopatiou, ale s alternatívou všeobecne. Rovnako kadejaké očistné kúry, terapia vonnými olejmi, nejakú špeciálnu soľ som si sypala do kúpeľa celý mesiac, antihistamininovú diétu som držala, atď. Všetko zatiaľ zo mňa len vytiahlo peniaze a nič z toho. Ale skúšam ďalej, samozrejme, nechcem byť celý život na liekoch. Takže môj názor - ak máte subjektívne pocit že vám homeopatia zaberá, kľudne si ju kupujte ;-). Ja verím svojmu telu a telíčkam svoj detí a keď už je moc zle (3 dní teplotujeme a teplota neklesá, ale stúpa alebo je stále rovnaká), až potom chodíme k lekárovi. Dovtedy len čajíky, kľudový režim, veľa spánku, medík, cibulák, vitamín C a morská voda. Vlastne klamem - na štvrtý deň chodím k dr, lebo potrebujem papier do škôlky alebo školy - ospravedlnenku. Doktorka väčšinou povie do kedy majú byť ešte doma, nakáže kadejaké mucosolvany atď., ja odkývam a aj tak sú do pár dní v poriadku aj bez lekárne.
  • Nenašla som žiadne. Netvrdím však, že niekomu to nemôže fungovať, ja to však pripisujem placebo efektu.
  • Vyhodené peniaze u mňa, aj za homeopatku, aj za homeopatiká.
3 poďakovania
emmily81
13. máj 2016

Ísť proti prúdu...

Moje skúsenosti s homeopatiou začali pred 13timi rokmi. Otehotnela som a ochorela.
Vzhľadom na to, že išlo o prvý trimester, klasická liečba silnými antibiotikami neprichádzala do úvahy. A tak som sa pýtala lekárky, lekárnika, googlu...

A dopracovala som sa k homeopatii. Učarovala mi natoľko, že dodnes uprednostňujem alternatívnu liečbu pred klasickou. Stále cítim, že sa ľudstvo posunulo vpred, ale do všetkého pchá chémiu. Je vo vzduchu, v pôde, vode, je všade. No a lieky? Tie sú chémia sama. Preto sa držím zdravého "selského" rozumu a inklinujem ku bylinkám a homeopatii. Liečim tak seba, svoje deti. A aj napriek tomu, že som ešte nestretla lekára, ktorý by pohŕdavo neodvrkol na jej adresu, darí sa mi veľakrát vyhnúť antibiotikám.
Najhoršie na tom všetkom je, že ľudia o nej nevedia veľa, resp. nič. A o čom nič nevedia, toho sa boja a hania to.

Takže takmer vždy sa stretnem s neporozumením a čo je horšie, netoleranciou. Pozerajú na mňa ako keby som sa išla otráviť. Ja viem svoje. Mne je úplne jedno, čo všetko je v tých ampulkách (zloženiu ako laik nikdy celkom nerozumiem), či ten liek je milikoncentrácii ako tvrdia, stačí mi, že energia a viera v ňu ma už stokrát vyliečila.

Aj tento názor píšem práve preto, lebo som sa v skupine, ku ktorej podľa bydliska patrím, pýtala či niekto nevie o nejakom homeopatovi v blízkom okolí a odpovede boli: "Homeopatia, nie!" Homeopatia je najhoršie čo môže byť. No a jedna ma už išla diagnostikovať cez ip. Čo hovorí za všetko.

Pamätajte, že ak ste o niečom presvedčení a veríte tomu, vidíte výsledky a ste spokojné, nedajte si nahovoriť, že robíte zle, lebo liečiť sa v dnešnej dobe homeopatiou je niekedy ako ísť proti prúdu.

Odporúčam si niečo o homeopatii prečítať, veľa sa pýtať a googliť.
2 poďakovania
rodinny_lekar
22. apr 2016

Homeopatikum aj v všeobecnej medicíne

Dnes sa už lekári pridávajú k trendu a mnohí z nich majú certifikáty zo základov homeopatie.
1 poďakovanie
bakita
21. apr 2016

Anka

Mám negatívnu skúsenosť s homeopatikami, mne osobne zatiaľ nikdy nepomohli... A preto ich ani nikomu neodporúčam. Na nete som dokonca čítala o nich, že súvisia s bielou mágiou...
12 poďakovaní
lucylka25
15. apr 2016

Homeopatické liečenie chorôb

Homeopatiká používam na liečenie 99% všetkých akútnych aj chronických chorôb. Ak sa podarí nájsť vhodné homeopatikum, ktoré bolo vybrané presne na symptómy choroby a na povahu pacienta, dejú sa doslova "zázraky", ktorých som už zopár videla.

Človeku neprejde iba jedna choroba, ktorú chcel liečiť, aj ale mnohé ostatné, dostane viac energie a celkovo sa mu veľmi zvýši kvalita života.

Homeopatiou sa dá liečiť skoro všetko, kedže každá choroba je ako každá iná, či angína alebo rakovina. V homeoapatii sa dáva liek na človeka. A choroba a jej symptómy nám iba dotvárajú obraz k lepšiemu nájdeniu vhodného lieku.

Dôležité je, že homeopatiká neobsahujú žiadnu základnú chemickú zložku, tažke sú úplne neškodné pre organizmus a bez vedľajších účinkov.

Každému doporučujem aspoň vyskúšať homeopatiu a o to formou homeopatického vyšetrenia u homeopata na svoje ťažkosti.

Ale je potrebné si vybrať študovaného homeopata, ktorý sa nadaľej vzdeláva, používa najmodernejšie metódy a lieky a má na tieto aj nadstavbové štúdia, kurzy, certifikáty a diplom.

Určite nedoporučujem ísť k žiadenemu liečitelovi s kyvadlom. Vhodného homeopata doporučujem hľadať tu: www.slovenskakomorahomeopatov.sk
8 poďakovaní