Homeopatiká

4 skúsenosti
Homeopatiká (tiež homeopatické lieky) sú lieky získaný z výrobku, látky alebo z homeopatického základu homeopatickým výrobným postupom opísaným v Európskom liekopise alebo v liekopise platnom v niektorom členskom štáte Európskej únie alebo v štáte, ktorý je zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore (ďalej len „členský štát“). Homeopatický liek sa môže získať z viacerých homeopatických základov. (§ 2, ods. 8 zákona č. 362/2011 Z.z. o liekoch a zdravotníckych pomôckach a o zmene a doplnení niektorých zákonov)


Súvisiace článkyViac o homeopatikách na modrykonik.skPoužité zdroje


  1. Štátny ústav pre kontrolu liečiv: http://www.sukl.sk/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s homeopatikami

Máš skúsenosť s homeopatikami?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
emmily81
13. máj 2016

Ísť proti prúdu...

Moje skúsenosti s homeopatiou začali pred 13timi rokmi. Otehotnela som a ochorela.
Vzhľadom na to, že išlo o prvý trimester, klasická liečba silnými antibiotikami neprichádzala do úvahy. A tak som sa pýtala lekárky, lekárnika, googlu...

A dopracovala som sa k homeopatii. Učarovala mi natoľko, že dodnes uprednostňujem alternatívnu liečbu pred klasickou. Stále cítim, že sa ľudstvo posunulo vpred, ale do všetkého pchá chémiu. Je vo vzduchu, v pôde, vode, je všade. No a lieky? Tie sú chémia sama. Preto sa držím zdravého "selského" rozumu a inklinujem ku bylinkám a homeopatii. Liečim tak seba, svoje deti. A aj napriek tomu, že som ešte nestretla lekára, ktorý by pohŕdavo neodvrkol na jej adresu, darí sa mi veľakrát vyhnúť antibiotikám.
Najhoršie na tom všetkom je, že ľudia o nej nevedia veľa, resp. nič. A o čom nič nevedia, toho sa boja a hania to.

Takže takmer vždy sa stretnem s neporozumením a čo je horšie, netoleranciou. Pozerajú na mňa ako keby som sa išla otráviť. Ja viem svoje. Mne je úplne jedno, čo všetko je v tých ampulkách (zloženiu ako laik nikdy celkom nerozumiem), či ten liek je milikoncentrácii ako tvrdia, stačí mi, že energia a viera v ňu ma už stokrát vyliečila.

Aj tento názor píšem práve preto, lebo som sa v skupine, ku ktorej podľa bydliska patrím, pýtala či niekto nevie o nejakom homeopatovi v blízkom okolí a odpovede boli: "Homeopatia, nie!" Homeopatia je najhoršie čo môže byť. No a jedna ma už išla diagnostikovať cez ip. Čo hovorí za všetko.

Pamätajte, že ak ste o niečom presvedčení a veríte tomu, vidíte výsledky a ste spokojné, nedajte si nahovoriť, že robíte zle, lebo liečiť sa v dnešnej dobe homeopatiou je niekedy ako ísť proti prúdu.

Odporúčam si niečo o homeopatii prečítať, veľa sa pýtať a googliť.
1 poďakovanie
rodinny_lekar
22. apr 2016

Homeopatikum aj v všeobecnej medicíne

Dnes sa už lekári pridávajú k trendu a mnohí z nich majú certifikáty zo základov homeopatie.
1 poďakovanie
bakita
21. apr 2016

Anka

Mám negatívnu skúsenosť s homeopatikami, mne osobne zatiaľ nikdy nepomohli... A preto ich ani nikomu neodporúčam. Na nete som dokonca čítala o nich, že súvisia s bielou mágiou...
7 poďakovaní
lucylka25
15. apr 2016

Homeopatické liečenie chorôb

Homeopatiká používam na liečenie 99% všetkých akútnych aj chronických chorôb. Ak sa podarí nájsť vhodné homeopatikum, ktoré bolo vybrané presne na symptómy choroby a na povahu pacienta, dejú sa doslova "zázraky", ktorých som už zopár videla.

Človeku neprejde iba jedna choroba, ktorú chcel liečiť, aj ale mnohé ostatné, dostane viac energie a celkovo sa mu veľmi zvýši kvalita života.

Homeopatiou sa dá liečiť skoro všetko, kedže každá choroba je ako každá iná, či angína alebo rakovina. V homeoapatii sa dáva liek na človeka. A choroba a jej symptómy nám iba dotvárajú obraz k lepšiemu nájdeniu vhodného lieku.

Dôležité je, že homeopatiká neobsahujú žiadnu základnú chemickú zložku, tažke sú úplne neškodné pre organizmus a bez vedľajších účinkov.

Každému doporučujem aspoň vyskúšať homeopatiu a o to formou homeopatického vyšetrenia u homeopata na svoje ťažkosti.

Ale je potrebné si vybrať študovaného homeopata, ktorý sa nadaľej vzdeláva, používa najmodernejšie metódy a lieky a má na tieto aj nadstavbové štúdia, kurzy, certifikáty a diplom.

Určite nedoporučujem ísť k žiadenemu liečitelovi s kyvadlom. Vhodného homeopata doporučujem hľadať tu: www.slovenskakomorahomeopatov.sk
5 poďakovaní