Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Nevus sebaceous

1 skúsenosť

Nevus sebaceous (tiež névus mazových žliazok, oranžový fľak) je vrodený, holý fľak, ktorý sa zvyčajne vyskytuje na tvári alebo vo vlasoch. Tieto névy sú prítomné pri narodení. Postihuje mužov aj ženy všetkých rás rovnako. Predpokladom na vznik je nadmerný rast mazových žliazok v oblasti névu.

Je tu možnosť, že sa névus zvrhne na mazový karcinóm. Avšak výskyt týchto malignít je nižší ako sa pôvodne predpokladala. Z tohoto dôvodu sa vybratie névu neodporúča hneď automaticky.

Viac o nevus sebaceous na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. http://en.wikipedia.org/wiki/Nevus_sebaceous

Externé linky

Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s nevus sebaceous

Máš skúsenosť s nevus sebaceous?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
adel22
24. máj 2013

Nevus na hlavičke

Tak my máme NS od narodenia. Vraj je to genetického rázu a je možné to prirovnať k znamienku. Rastie nám nad čelom vo vlasovej časti a vlásky z neho nerastú. Myslím, že sa nám zatiaľ nemení, len mierne rastie s hlavičkou malej (6 mesiacov).

Keďže ešte stále dojčím, tak to sem-tam potriem mliečkom. Slnko nám na to nesvieti - nosíme čiapočky, a celkovo nevidím, že by to nejak zasahovalo do života maličkej. Zatiaľ je moc dobré bábätko a vôbec neplače (klop klop) :)

V tehotenstve som nebrala žiadne syntetické vitamíny, lieky, nefarbila som si vlasy a ani nechty....snažila som sa jesť čerstvo pripravované pokrmy prevažne rastlinného pôvodu....
V 9tt. som prekonala prechladnutie (teploty, kašeľ) a liečila som sa medom, citrónom, zázvorom a ležaním v posteli - žiadne lieky!

Moja mama má na hlave asi tri bradavičky (tiež jej vlasy z nich nerastú, ale sú to vyslovene bradavice)...čiže ja osobne si myslím, že ak je to genetické, tak tu je pes zakopaný....a môžem očakávať, že z fliačika sa to zmení na bradavičku.....

Do budúcna uvažujem nad chirurgickým odstránením.
0 poďakovaní