Má môj 5 týždňový synček novorodenecké akné?

Zodpovedané
23. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho 5 týždenného chlapčeka, ktorý má tvári vyrážku. Podľa doktora ide o novorodenecké akné, ktoré samo časom odznie. Mne sa to však nezdá. Mám pocit, že sa mu ako keby mieša akné s nejakou vyrážkou - možno aj reakciou jedlo, ktoré som zjedla. Dojčím, takže je to možné.

Vyrážku má už 3 týždne a povedala by som, že je to stále horšie a horšie. V pôrodnici mal krásnu pleť. Inde na tele nič nemá. A vždy sa to zlepší vonku, na vzduchu, ale hneď ako dôjdeme domov alebo plače to sčervená. Tváričku má suchú a hrubú. Niektoré časti tváričky, brady, zátylok a výstrihu pokrývajú pupienky - akné.

Je možné, že sa mieša akné ešte s inou vyrážkou, alebo reaguje na niečo z mojej stravy cez materské mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažko sa mi vyjadruje podľa fotky jedného líčka. Ak ste boli vyšetrená s dieťatkom osobne u lekára, odporúčam Vám dôverovať mu.

Ak sa kožný nález zhoršuje, objednajte sa na kontrolu.

Prajem príjemný zvyšok dňa!

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo