Ako dlho po osobnom bankrote je možné vziať si hypotéku?

Zodpovedané
29. apr 2021

Dobrý deň,

partner je 2 roky po osobnom bankrote.

Kedy si môže vziať hypotéku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

osobne som nedoriešil ešte s nikým úspešne prípad, kedy bol zrealizovaný osobný bankrot, aby banka poskytla hypotéku.

Banka sa vie dostať k informáciám rôznymi spôsobmi a z rôznych zdrojov. Tiež v registroch sú záznamy niekoľko rokov. Dovtedy, kým sa bude vedieť banka dostať k informácii, že bol osobný bankrot zrealizovaný, tak partner nebude akceptovaný ako žiadateľ o hypotéku, resp. bude v rámci žiadosti o úver "príťaž".

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk