Je možné dostať hypotéku po osobnom bankrote?

Zodpovedané
23. nov 2020

Dobrý deň,

nepýtam sa to pre seba, ale ide o jednu známu. Minulý rok bola v osobnom bankrote, alebo teda neviem, či to bol osobný bankrot, alebo niečo iné. Mala viac pôžičiek v SLSP, Prima banka, Quatro a neviem ešte kde. Hrozila jej exekúci. S právničkou a súdmi to nakoniec vybavili a bolo jej to odpustené.

Spláca tuším 200 eur mesačne na 5 rokov. Niekoľko mesiacov, keď sa to vlastne stalo dostávala len minimálnu mzdu. Je rozvedená s dieťaťom a je lekárka. Plat ma dobrý, ale našetrený nemá ani cent.

Je vôbec možné, aby jej po tomto dali hypotéku?

Ďakujem

Pekný deň,

v prípade, ak má "odpustené" nejaké splácanie, alebo absolvovala osobný bankrot v minulom roku, tak hypotéku jej žiadna banka neposkytne.

Prípadne je možné ešte doplniť cez môj web ďalšie informácie. S veľkou pravdepodobnosťou sa však hypotéka nebude dať v jej prípade riešiť. Možno, ak by jej pomohla rodina/známi/, ktorí by jej "ručili", alebo zobrali hypotéku pre ňu, ktorú by následne ona splácala.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk