Aká je škála na Downov syndróm?

Zodpovedané
6. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom škály na DS.

Aká je škála na Downov syndróm?

Mám 1v190 a gynekológ poveda,l že to nie je až také zlé. Genetička povedala, že je to dosť zlé.

Ďakujem

Dobrý deň,

za hraničné hodnoty sa považuje výsledok 1:250.

Váš výsledok vyjadruje IBA RIZIKO, že sa narodí 1 dieťa zo 190, ktoré bude mať Downov syndróm. Je teda šanca, že bude patriť medzi tých 189 detí, ktoré budú zdravé.

Doplňujúcim vyšetrením je morfologický ultrazvuk u špecialistu, ktorý odsleduje typické črty vyskytujúce sa pri Downovom syndróme.

Ak si však chcete byť istá, je potrebné zrealizovať genetické vyšetrenie. O ďalšom postupe Vás poučí Vaša genetička.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník