Budem môcť mať v budúcnosti deti, keď teraz podstúpim už druhé umelé prerušenie tehotenstva?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

6 mesiacov dozadu som bola tehotná a podstúpila som interrupciu. Povedali mi, že všetko prebehlo v poriadku. Týždeň dozadu v nedeľu som zistila, že som zase tehotná. Potvrdil mi to aj gynekológ. Situácia je stále taká istá a ja chcem podstúpiť umelé prerušenie.

Ani jedno bábätko sme neplánovali, dávali sme si pozor. Vraj kvapka lásky, to povedal gynekológ.

Budem môcť mať v budúcnosti deti, keď podstúpim už druhé umelé prerušenie tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

umelé prerušenie tehotenstva nie je sterilizáciou a pokiaľ je vykonaná šetrne, nemal by byť problém otehotnieť.

Predovedať čo sa stane , to veruneviem. V ideálnom prípade by vôbec nebolo nutné nad zákrokom rozmýšľať. Je to teda len a len na Vás.

Ak sa ale pre umelé prerušenie rozhodnete, určite zvoľte hneď ako to bude možné, určitú formu antikoncepcie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník