Umelé prerušenie tehotenstva

miska1821
18. aug 2022

Ahojte dámy, mam 30 rokov a zistila som ze som tehotná. Avsak neplánovane. Nechcem si to nechať, nakoľko som si tehotenstvo plánovala úplne za iných okolností a po druhé sa na to vôbec emocionálne ani psychicky necíti. Chcem sa spýtať, ktorá ste bola na UPT? Aké to bolo? A mate skúsenosť ze ste otehotneli po UPT? Najviac mam obavu ze uz nebudem môcť mať v budúcnosti dieťa, ak už naozaj sa budem na to cítiť. Za každú odpoveď vopred ďakujem. A prosím neodsudzujte ma vopred keď ma nepoznáte.

bessie12
18. aug 2022

@miska1821 a nechces aj napriek tomu, ze to bolo neplanovane, dat sancu na zivot ? Mozes anonymne porodit a dat tak dieta na adopciu.

ibajaanikiny
18. aug 2022

@miska1821 som zivym prikladom toho,ako sa da svoje rozhodnutie zvrtnut za sekundu a dnes mi tu beha moje najvacsie stastie na svete. Moj pribeh bol podobny tomu tvojmu,aj vek sedi…neodhovaram ta,ale mladsia uz nebudes,len si to dobre zvaz…

pallacinka29
18. aug 2022

@miska1821 vek uz lepsi mat nebudes …

joannita
18. aug 2022

@miska1821 ano je tam iste riziko, ze nebudes moct mat dieta, samozrejme nemusi byt. Ale je zvysene.
Zaroven, ak budes mat problem otehotniet a budes chciet podstupit IVF, poistovna ti ho nepreplati (cca 1000 - 1500eur)

kukulienka999
18. aug 2022

@miska1821 škoda, že na SVK sa nedá popredu dohodnúť s nejakou rodinkou, ktorá túži po bábätku, aby im zena v podobnej situácii takto pomohla. Dieťa by dostalo šancu na život, ty by si neohrozila svoje plány a strach z neplodnosti po potrate a nejaká rodina by skakala od šťastia za vytúžený dieťatkom. Držím ti palce, nech to dopadne akokoľvek 🍀

gabika9878778
18. aug 2022

@miska1821 som od teba mladšia a som ostala neplánovane tehotná nechcem tá presviedčať ani nič podobne ale všetci si mysleli že to nezvládnem a že môj spôsob života bola iný. Dnes som šťastná mama ktorá sa rozhodovala medzi nechám si to nie ? Nechala som si ho po dlhooooom premýšľaní ako to bude. Bol nádherný a krajší pocit som nezažila. Však uvedomila som si aj rizika Umelého prerušenia tehotenstva. Viac mať deti nemusíš však môžeš každý je iný. V budúcnosti chceš mať deti a tomuto malému anjelikovi nedáš šancu porozmýšľaj či je to tak vážne aby si ho musela poslat preč.

miska1821
autor
18. aug 2022

@bessie12 keby som porodila, vytrapila sa.. Určite by som nikdy nedala na adopciu

kukulienka999
18. aug 2022

@miska1821 a ešte jedna vec. Do bábätka by som nikdy v živote neprehovarala žiadnu mamicku, musí byt o tom sama presvedčená. Materstvo je to najkrajšie obdobie v mojom živote…Ale prvé mesiace to bola depresia aj pre mna, a to som cely život túžila po bábätku. Zena musí v prvom rade citit, že chce tuto zodpovednosť niesť. Dieťa si môže urobiť hocikto, potom ked sa narodi a matka to nezvláda, trpí dieťa. Nehovorím, že ty by si to nezvládla, určite zvládla. Ale ak to tak necitis, vôbec sa za to nehanbi.

gabika9878778
18. aug 2022

@miska1821 tak sa vytráp, uži krásny pocit keď v tebe rastie život nepripravuj sa o najkrajší pocit na svete.

bessie12
18. aug 2022

@miska1821 tak mu daj sancu. Nerob urychlene zavery. Mama mi hovorila, ze jedna jej kamaratka alebo kto otehotnela, ked bola mlada, isla na potrat a deti mat nemoze a uz ani mat nebude. Ja som len trocha mladsia od teba a bola som tehotna, ale bohuzial to bolo biochemicke. Bolo to pred 2 rokmi, ale boli to doteraz. Co by som za to dala, aby som ten maly uzlicek drzala v naruci 😔

gabika9878778
18. aug 2022

@kukulienka999 ono každá sme určite prvé mesiace frustrovaná a keď to nezvládame tak je zle. Ale ja som živým príkladom toho, že sme sa s babom spoznali a fungujeme úžasne a mám 23 😊 a pomalí dvojročného syna. Tiež som sa nato necítila, ale sama som sa rozhodla. Samozrejme nikto ju neodsudzuje. Len raz mi moja teta povedala (bola na umelé prerušenie tehu 3x) ,,Nevieš si predstaviť ako niektoré ženy ktoré tam chodia na umelé oplodnenie na teba pozerajú” Oni to mať nemôžu a ty to dávaš preč.

miska1821
autor
18. aug 2022

@kukulienka999 úplne s tebou súhlasím, nakoľko vidím ze niektoré už aj mladé ženy 22+ túžia po deťoch, tešia sa na materstvo.... Ja zasa taka niesom, nikdy som nesnívala o deťoch skôr len z toho biologického hľadiska a spoločenského, že sa to očakáva vzhľadom na pribudajuci vek. Ako píšeš, necítim sa na to byt matkou a hlavne všetko obetovať. Je to na celý život, pre mňa teraz nepredstaviteľné. Priateľa mam úžasného ale sme spolu ledva pol roka a ani sa do mňa nespravil, tehotenstvo fakt prišlo veľmi neplánovane. Nikdy sa mi to nestalo, aby som otehotnela len tak... A to som ani antikoncepciu nebrala vôbec.

joannita
18. aug 2022

@kukulienka999 ved to sa da aj tak ze da dieta na adopciu a dostane ho par, ktory roky caka v poradovniku....

gabika9878778
18. aug 2022

@miska1821 si dosť stará nato, aby si vedela že tehotná nemôžeš ostať len keď nesexujes. Rozhodnúť sa musíš sama. 😊 držím palce vo všetkom, nech už sa rozhodneš akokoľvek.

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivia1425
18. aug 2022

@miska1821 co na tvoje rozhodnutie hovori tvoj priatel?

janinah
18. aug 2022

Prepáč,ale si trochu naivná.... aké to bolo? no aké už to môže byť....či ste potom otehotneli? niekto áno,niekto nie,netušíš do ktorej skupiny budeš patriť ty.neodsudzujem teba,nepoznám ťa,ani ťa nemienim prehovárať,bude to na tvojom svedomí,,,,odsudzujem samotný počin,že vôbec v 21. storočí ešte existuje také niečo ako zabitie detí,lebo sa o aj tie neplánované nevieme/nechceme postarať...vraj vyspelá civilizácia...hm,to určite...

joannita
18. aug 2022

@miska1821 a preco adopcia u teba neprichadza do uvahy?

gabika9878778
18. aug 2022

@miska1821 a vie vôbec priateľ že si tehotná ? Čo ak to dieťa chce? Inak toto nieje len tvoja záležitosť to dieťa je aj jeho. Ak to urobíš poza jeho chrbát môže ho to mrzieť a môže tá to stať vzťah

dzulli1980
18. aug 2022

Ver, že skôr či neskôr by Ťa to dobehlo ... výčitky, myšlienky "čo by bolo keby" ... hej, keď sa narodí dieťa a staneš sa mamou, mnohé veci sa radikálne zmenia, nie je to prechádzka ružovou záhradou, je to drina ... ak sa na dieťa necítiš, vynos ho a daj na adopciu.

kulumulu123
18. aug 2022

@miska1821 vobec neberies antikoncepciu a cudujes sa ze neplanovane otehotnies toto jedna 30r zena snad ani nemoze mysliet vazne 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

mima172
18. aug 2022

@miska1821 Ja len toľko, že niečo ako "cítiť sa na to...byť na dieťa pripravená a pod" sú nezmysly 🙂 To príde a proste je to tu 😉
PS: Bojíš sa, či v živote budeš môcť mať po UPT dieťa. Tak sa neboj a daj šancu na život tomuto tvojmu dieťatku. O čo je ono menej ako deti, ktoré by si teoreticky mala v budúcnosti?

miska1821
autor
18. aug 2022

@gabika9878778 samozrejme ze vie, ved test som si robila v jeho prítomnosti. Určite by som to netajila.

kukulienka999
18. aug 2022

@joannita ja osobne by som chcela vedieť dopredu, kto dieťa bude po mojom pôrode mať. Tu neviem, aby take niečo existovalo. Myslela som to tak, že sa rodina počas tehotenstva s matkou stretne, alebo mamicka si nájde rodinu ktorej dieťa prenechá. Toto teda na Slovensku určite nieje. Detske domovy sú plne deti bez rodičov aaa rodičia sú bez deti, čakajúc roky na detičky. Hrozne.

lalenka33
18. aug 2022

Mňa pru všetkých týchto témach zaujíma len jedno prečo nepoužívate ochranu, keď nechcete dieťa a ešte v 30 rokoch?

miska1821
autor
18. aug 2022

@lalenka33 lebo som ju doteraz nepoužívala a nikdy som neotehotnela. Tak načo brať zbytočne tabletky keď nemusím.

bessie12
18. aug 2022

@miska1821 ked sa sexuje bez ochrany, tak treba byt pripraveny aj na take "nehody" a postavit sa k tomu ako dospely clovek. To dieta sa na svet nepytalo.

lalenka33
18. aug 2022

@miska1821 a tu máš odpoveď na svoju primitívnu odpoveď hodiacu sa 15 ročnému decku, keby si tie tabletky brala, tak by neboli zbytočné a ty by si teraz nemusela riešiť potrat. Či si myslíš, že tento zákrok bude pre tvoje telo lepší ako užívanie HAK?

thoughtfulweirdo
18. aug 2022

Nejdem ťa k niečomu prehovárať, rozhodnutie je tvoje a ty si s ním budeš žiť. Len by som ťa chcela vyviesť z predstavy, že iné ženy sú pripravené na materstvo. Dám ruku do ohňa, že pripravená sa cíti tak možno štvrtina budúcich matiek a aj z tej štvrtiny minimálne polovica po narodení dieťaťa zistí, že je to vlastne úplne niečo iné, než na čo sa cítili pripravené 🤭 ja len toľko, že na ten pocit pripravenosti by som sa ozaj nevyčkávala.

tatianamaria
18. aug 2022

Moja sestra bola, doteraz to ľutuje má z toho riadne depresie a po zákroku nemôže mať už vôbec deti.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre