Je možné, že sa mi po tehotenstve spravili polycystické vaječníky?

Zodpovedané
20. aug 2022

Dobrý deň,

som 7 mesiacov po pôrode. Pred pôrodom som mala nepravidelnú menštruáciu ale vždy mi max do 35 dní prišla. Občas sa stalo, že na 40ty ale vždy došla. Na každej kontrole mi vždy bolo povedané, že mám ukážkové vaječníky, že všetko je v poriadku. Otehotnela som v podstate bez problémov prvýkrát po 8mich mesiacoch, to žiaľ skončilo potratom a na to som otehotnela hneď o 2 mesiace a donosila som zdravého chlapčeka. Po šestonedelí kontrola v poriadku, všetko super, žiadne problémy. Na preventívnej prehliadke pred dvoma mesiacmi som sa sťažovala na meškanie menštruácie ale nejak som to neriešila, nakoľko po pôrode je to normálne, kým sa žene dajú dokopy hormóny. Neviem, či moja lekárka mala zrovna zlý deň ale odbila ma stým, že mám polycystický vaječník.

Je možné, že po tehotenstve by sa mi mohli spraviť polycystické vaječníky?

Respektíve len jeden. Vraj nie moc, nie je to nič strašné, vraj ak som otehotnela raz určite nebude problém druhýkrát.

Ďakujem.

Dobrý deň,

nález som nevidela, preto sa neviem jednoznačne vyjadriť.

Možno ste mali PCO aj pred tým a možno ho ani nemáte.

Diagnóza PCO nie je založená iba na ultrazvukovom náleze.

Možno Vám pomôže tiež odpoveď na otázku:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník