Je prílišná aktivita bábätka v 27. týždni v poriadku?

Zodpovedané
17. sep 2021

Dobrý deň,

som v 27. týždni a týždeň mám nariadený kľudový režim. Za ten týždeň, čo viac ležím, je ale bábätko v brušku aktívne a mám obavy, že vlastne vôbec neoddychuje. Málokedy ide o nejaké prevaľovanie sa. Skôr naozaj kope a hádže sa, pohyby sú silné.

Je takáto prílišná aktivita drobca v poriadku?

Súvisí zvýšená aktivita s polohou, že som väčšinu dna na chrbte s vyvýšenou panvou?

Pred týždňom som absolvovala 3D sono, všetko bolo v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

tým, že iba ležíte a nemáte iné aktivity počas dňa, vnímate pohyby plodu oveľa intenzívnejšie. Je dobré ak sa bábätko veľa hýbe. Horšie by bolo keby ste pohyby necítili vôbec. Neobávajte sa, vy keď spíte spí aj ono.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník