Bábätko na konci 27. týždňa nereaguje

24. feb 2022

Ahojte ženy, chcem sa opýtať či má niekto podobnú skúsenosť a či všetko dobre dopadlo.
Ide o to že mi babatko v brušku vôbec na nič nereaguje. Končím 27tt, placenta je v zadu takže keď sú nejaké pohyby cítim ich dobre.
Ale bábätko nereaguje napr. Na sladké, na zmenu polohy, od jemného škrabkania brušku cez "štuchanie" až po silnejšie zatrasenie alebo aj také jemne "plesknutie" po brušku ktoré urobí zvuk. Bábätko sa ani nehne a mňa to desí, lebo neviem či je v poriadku alebo nie. Niekedy sa neozve celý deň, teraz sa neozýva už od večera aj keď som skúšala všemožné, nespala som kvôli tomu , v kuse menila polohu, pichala, štuchala, natriasala a nič 🙈
Žienky mali ste niektorá takéto "lenivé" bábo čo na nič nereagovalo a bolo po narodení všetko v poriadku ? Alebo to môže byť signál že niečo nie je v poriadku?
Ďakujem každej jednej za vlastnú skúsenosť 🙏

elizabet173
24. feb 2022

pre istotu by som zašla k lekárovi, niektoré bábätká sú pohodlnejšie, ale od večera mi to už príde dlho

pribinak
24. feb 2022

Bábätko v brušku nie je cvičená opicka a kašle na tvoje povely a podnety. Veľa závidí ako ne práve uložené, akú má polohu, aj tvoja placenta robí veľa, vykryje ešte časť jeho pohybov a ďalšia vec, ešte veľa a veľa spinka
Nie je lenivé, má svoj biocykkus a vlastný vývoj.

Nemyslím si že plieskanie či čo to stvaras je vhodne

A najmä v noci keď di spala, si ani nemusela zaregistrovať jeho pohyb

evica17
24. feb 2022

Chod k dr ak sa bojis preistotu, uvidis, ale minimalne nebudes v strese.

autor
24. feb 2022

@pribinak naozaj si neplieskam po bruchu jak po bubne 🤣 len to zle vyznelo a neviem ako inak to napísať.
A ak si čítala je tam napísané že som celú noc nespala, nespala som preto že sa bábätko v brušku od večera nepohlo a ja mam tak ako asi každá iná tehotná žena strach či je v poriadku. Takže nie určite som neprespala jeho pohyby .

babyjune
24. feb 2022

Tiež si myslím, že to nie je vhodné, plieskat si po bruchu a natrasiat ho. Ja som v 25tt a moj maly sa ozve len rano a vecer, niekedy ani to nie. Teraz ma napr. opat dvojdňový utlm. Ale potom opat začne diskoteka, to uz mam odskúšané 😊. Ale nebudem kvoli tomu stuchat do brucha cely den. Babatka maju svoj vlastny rezim, vela hodin prespia. Popripade si kup angelsounds a mozes skontrolovat, ci mu bije srdiecko.

katie253
24. feb 2022

Choď k dr na kontrolu, radšej 10 krát zbytočne, ako raz neskoro

zuzana9393
24. feb 2022

Ja som to tiez mala jednu noc. Vecer vzdy pri telke ked lezim kopcuje. Rano tak isto. A teraz ano vecer ani rano nic. Neskor sa pomaly zacalo mrvit a vsetko bolo v pohode. Ale teraz nase hned reaguje na sladke. Stuchat mi pride cudne 😅 neboj dobre to bude, zrejme len spinka

pribinak
24. feb 2022

Čítala a myslím že kým ty si strašila hore ono spinkalo a keď si únavou zadriemala tak si urobilo disco
Ja nikdy nepritahujem k sebe zle myšlienky a zle veci
Daj sa do pohody. Zavolaj svojmu doktorovi a uvidis čo povie

sense
24. feb 2022

Ja som mala "lenivé dieťa" à chodila som pravidelne na pásy... Aj na väčší ultrazvuk vždy 2-3x lebo nevedeli všetko pomerať lebo mala ich mala "na salame" a vždy bola otočená tak ze moc toho vidno nebolo... Jedine co m držalo ako tak v kľude bolo to ze mala často stikutku

marianarem
24. feb 2022

Moj nebol lenivy, niekedy dost vystrajal, ale na nejake podnety, ze sladke, studene atd., to vobec nereagoval. Nemal ani ziadny pravidelny rytmus aktivit, prislo mi to uplne nahodne. Pamatm si, ze som raz bola na pasoch s jednou babou a ta hovori, ze prave sa najedla, tak jej mala o chvilu zacne. Ja som sa tiez prave najedla a moj spal, sestricka ho musela budit 🙂 Robila to takymi jemnymi tuknutiami.
No kazdopadne ak mas zly pocit, radsej sa chod dat prezriet.

andrejka1974
24. feb 2022

Určite zájdeme k lekárovi nech pozrie ja som takto pri synovi išla aj trikrát a všetko bolo ok proste sa mu kopať nechcelo

thoughtfulweirdo
24. feb 2022

Ja som mala lenivca, na pásy som chodila opakovane, lebo vždy vyšli zle. Reálne kopance za celé tehotenstvo by som spočítala na prstoch, jej maximum bolo spravit jednu malú vlnku a mala na zvyšok dňa odrobene. Už ma 4 roky a od narodenia je aktívna až až 😁 ALE to nehovorí nič o tebe a tvojom bábätku, takže vždy, naozaj vždy pri dlhšej neaktivite odporúčam vyšetrenie. Radšej 20krat zbytočne

balaskovae
24. feb 2022

podla mna je uplne v poriadku pokial sa zajdes opytat lekara nech ta pozrie. predsa len aj tebe bude lepsie ked budes vediet ze je vsetko ok 🙂 ano moze aj spinkat ale istota je istota no nie 🙂

dietatko2020
24. feb 2022

Predvcerom som mala taky isty “problem” a tym, ze este nemam ziadne babo a prisla som o synceka, tak som pre svoj pokoj bola na pohotovosti. Babo u mna lezalo nejako priecne, tak preto som nic necitila. Ale urcitr pre svoj pokoj chod na kontrolu

kiki68
24. feb 2022

Chod na pohotovost co najskor

ewelin121
24. feb 2022

Mne doktora vravel že radsej zbytočne ako neskoro … kamoska teraz v decembri mesiac pred termínom necítila malú s tiež ju každý chlacholil a nedala a išla večer na pohotovosť a hop voda na minime a akútna sekcia

banderaska29
24. feb 2022

ja vás niektoré nechápem. akože nechcem Ťa strašiť, ale v sekcií " o tom sa ťažko rozpráva" tu na koníkovi je xy tém o tom, ako prišli mamičky k dr už neskoro a prišli o bábo. zaberie ti to možno 3 hodiny zo života obliecť sa a ísť ku dr na kontrolu...ja som počas tehu bola niekoľko krát akonáhle sa mi niečo nezdalo a som rada že som išla zbytočne.. ale áno, modrý koník je určite overenejší zdroj ako samotný lekár. fakt niektoré ste jak z jupiteru

rivini
24. feb 2022

Pomoze napit sa liter studenej vody, lebo pohyb criev a chlad ho zobudi. No ak necitis ziadne pohyby viac v priebehu 24 hodin, jednoznacne smer pohotovost. Moj drobec mal tiez cely den, ked sa vobec nepohol, bezala som k lekarovi a bol ok. No standard je minimalne 3x pohyb v priebehu 24 hodin...minimalne...

dkethe
24. feb 2022

Moje druhe babatko sa pohlo v brusku vzdy len raz denne, ked som si vecer lahla do postele, 3 minutove vrtenie a konec zas na 24h, a takto az do porodu 😳 co ti poviem, nebolo mi vzdy uplne lahko. Musela som zachovat pokoj a vieru, nemohla som chodit na utz obden. Je to tazke. Ked zena otehotnie, uz cely zivot sa bude bat o svoje dieta 🙂

Ale ziadna ti tu nepovieme, ze pohoda, neries. Na pohotovost mozes ist naozaj kefykolvek sa ti nieco nezda

naobedbuduspagety
24. feb 2022

Ja som kvôli tomu, že som necítila pohyby bola na pohotovosti aj 2 krát týždenne. Ja som síce mala choré bábätko preto som to sledovala prísnejšie, ale 24 hodín ho necítiť je veľmi dlho. Keď som 24 hodín necítila pohyby robili už akútnu sekciu lebo to, že "sa dieťatku nechce" môže mať tiež svoje príčiny. U nás to bolo zlyhávanie srdiečka, nehýbal sa lebo už nevládal.

kiki68
24. feb 2022

@banderaska29 presne, mojho kamosa zena niekedy necitila dvojicky aj 24 hod, nejako neriesila, v34tt isla na poradnu a z poradne za 15 minut na sekciu. Male zachranili len tak tak. Radsej 10krat zbytocne, to ctg alebo usg je vzdy najvacsia istota

milka1988
24. feb 2022

Kup si angel sound a môžeš ho aj takto na chvíľu skontrolovať ak máš obavy

cherry_cherry
24. feb 2022

Dufam, ze si uz bola u lekara a vsetko je v poriadku. A ako tu niekto pisal, ze dieta nie je cvicena opicka, tak to mozno nie je, ale ak nereaguje na podnety vobec, tak to moze byt velky problem. A tiez je rozdiel, ci sa babo standardne hybe 1x denne, alebo je to nahla zmena z castejsieho pohybu na nulovy.

whatever1
25. feb 2022

Na pohotovosť choď hneď, pohyby máš cítiť. Aj keď babo spi, hybe sa. Placentu vzadu som mala aj ja, v takom vysokom týždni je jedno kde ju máš. Neriad sa tu radami typu" ja som mala lenive babo a bolo to v poriadku" nemusí to byť tvoj prípad. Dôvodom môže byť to že sa bábätku nedostáva dostatok kysliku a živín. Nečakaj kým nebudeš cítiť pohyby vobec, to už môže byť neskoro. Cítiš ich menej, niekedy vobec, babo nereaguje ani na sladké je to dôvod ísť. Nikto na teba nebude blbo pozerať, spravia ti pásy a skontrolujú prietoky placentou či je všetko v poriadku.

whatever1
25. feb 2022

@milka1988 Angelsound jej nepomôže, maximálne ju ukľudni že babo žije, ale neupozorni ju na to že ma problém ktorý treba akútne riešiť.

milka1988
25. feb 2022

@whatever1 tak to áno jedine potom ist k dr

lorin29
27. feb 2022

1. Určite by som s bábätkom otrasy nerobila 🙂na to sú lekári
2. niektoré bábätká si dávajú cez deň "pauzu" naša malá tiež tak raz za týždeň dva si spravila pauzu kedy sa mi neozvala a večer keď som si dala 3 deci coca coly sa ozvala🙂skus si dat colu alebo ísť na prechádzku
A Angel sound absolútne neodporúčam iba ta to vystresuje niekedy to nevie dobre zachytit
No preistotu chod na pohotovosť

elenita
27. feb 2022

Autorka, ako si dopadla? Je babatko v poriadku?

banderaska29
8. mar 2022

no dufam ze si dopadla dobre a že bábatko je v poriadku. ! myslim na teba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre