Ako upokojiť veľmi aktívne bábätko v brušku?

evitka83
27. mar 2014

Ahojte kocky, chcela by som sa spytat, ci nepoznate nejake finty ako upokojit velmi aktivne dieta v brusku. Som v 25tt a moja mala uz dava o sebe vediet od 16tt. Ale posledne dva tyzdne je to pre mna naozaj utrpenie. Ja viem, ze vela mamiciek hovori, ze je lepsie ked kope ako ked nekope, ale ja uz som naozaj v koncoch. Kope ma neustale, najviac v noci a to tak, ze si poplacem od bolesti. Som nevyspata, nemozem si najst ziadnu polohu, lebo hned protestuje mala kopancami. Zacinam mat z toho depku a prestavam sa tesit z tehotenstva. Ak mate nejake tipy, resp. skusenosti, sem s nimi 😉 pocula som, ze na drobca ma upokojujuci vplyv mak, ale neviem co je na tom pravdy...prave to testujem 😉

ivet1371
27. mar 2014

.nepiješ viac kavy alebo kolu?

ynett
27. mar 2014

alebo neješ veľa sladkého? z toho tiež bývajú babatka aktívnejšie.

eryykah
27. mar 2014

skus caj z medovky 😉

tinach
27. mar 2014

Možno kope tunel a chce sa prekopať von 😅

monikad77
27. mar 2014

môj malý je tiež takto aktívny...aj som hovorila doktorovi o tom, dal mi Magne B6.....a je pravda, že je lepšie ak sa hýbe ako nie....a tu aj bolo písané, že sladké veci deti budia čo je pravda, ja som si to tiež všimla, stačil aj osladený čaj a už aj vystrájal.....mne nejako veľmi nič "skúsené" nepomohlo, skôr napustená teplá vaňa tam sa skludnil a potom som sa s ním rozprávala a hladkala brucho nech ma cíti.....hlavne nebuď nervózna, nahnevaná a ako píšeš že sa prestávaš tešiť z tehotenstva, všetko čo pociťuješ ty, cíti aj dieťa a tiež sa tak správa......len pevné nervy.....

anjel35
27. mar 2014

Skus odsledovat čo jedavas. Ja ked zjem sladke poobede, tak sme v noci dospali. Mala zacne nocnu diskoteku. Taktiež ked sa vecer viac najem. S bylinkovymi čajikmi by som na to isla opatrne, aj s medovkou, naozaj radsje slabsi čajik a len obcas. Nam pomaha aj ked hladkame brusko a prihovarame sa. Bud ja alebo manzel. A najmenej v noci vystraja ked si lahnem na chrbat. Normalne už na chrbte spat neviem, ale ja si podložím tri velke vankuše a jeden malý, takže som v polosede a vtedy sa trochu ukludni. Lebo na boku vykopava neuveritelne.

klarionela
27. mar 2014

me nnejvice kope ked idem spat....chodim spat pozde..okolo 11-12pm a kdyz sa prihovaram a hladkam tak kope jeste vic...a na chrbte sa nesmi spat babatko sa neprokrvuje......od 4 mesice se nedoporucuje spat na chrbte.....spim na boku....at kope ci ne....a to ze kope je skvele tesila sem se na to dlouho tak si ti uzivam:D:D

velkacica
27. mar 2014

každá má, čo chcela 😀

bronia13
27. mar 2014

mna moja posledna kopala to bolo nenormalne robila tam salta a teraz je taky zivel s nej 😉 sesternica myslim posledne 3 mesiace musela drzat pravu ruku hore lebo ked dala ju dole tak ju hrozne pichalo asi babo bolo zle polozene.

sirene
27. mar 2014

Da sa takto odsledovat aky rezim bude mat bábätko...prva ma kopala medz 22.hod a polnocou a hadajte, kedy bola potom v noci hore? Druhé ma pravidelne kope od 1-3.hod v noci takze uz sa tesim na zurky 😀 cez den si kopance tak neuvedomujem, ale asi začnem, aby som vedela vopred aky harmonogram spanku a bdenia bude mat druhe mimi

evitka83
autor
31. mar 2014

prebrowsovala som kadeco aj na zahranicnych strankach a fakt je nieco na tom s tou stravou. Zacala som si velmi davat pozor na to co jem, co sa tyka obsahu cukru. Uz dlhsie som si hovorila, ze by som mala zmenit stravu, pretoze od 4m ma prepadol vlci hlad a nevedela som sa toho zbavit...Teda do casu, kym som si poplakala cela dokopana od malej 🙂 Musim povedat, ze to fakt funguje...sladke som vyrazne obmedzila, dokonca aj ovocie si davkujem podla obsahu cukru skor na doobedie a poobede skor zeleninu 🙂 Za poslednych par dni sa mala trochu ukludnila. Vsimla som si, ze aj tie caje na vecer pomahaju a cez den pijem roibos zo steviou. Hlavne vecer si spolu pokecame a ked je to nepomaha, pustim si relaxacnu hudbu z youtube a mala do pol hodiny spi. Ale je pravda, ze nech si dam cokolvek, uz inak ako v polosede nespim, a nenormalne z toho boli chrbat :( ale tak zas lepsi nejaky spanok, ako ziadny 🙂 Som zvedava, ake to bude tie dalsie 3 mesiace, co mame este pred sebou.
Ja som si tiez uzivala ten pocit, ked sa mala zacala uz v16tt ozyvat takymi slabymi pohybmi, ale to co zacala robit od 22tt, to bolo miestami fakt na depku. Permanentne v polobdelom stave nevyspata a dokopana nonstop...no vsak niektore mamicky ma asi chapu 🙂

lia09
13. feb 2017

@evitka83 chcem sa ta spytat, ci ti ta strava aj nadalej pomahala na ukludnenie babatka.Viem ze to uz bolo davno, ale hadam si budem pamatat. Ja som v 32tt ale neviem ci este vydrzim do konca tehotenstva 😢

evitka83
autor
13. feb 2017

@lia09 do istej miery ano, ale nemozes cakat, ze sa to dieta nepohne vobec. Ked som jedla kaloricke potraviny a napoje, tak to bolo vyrazne horsie. V takom stadiu uz mala dcera v bruchu rezim. Vedela som, ze o druhej v noci a o piatej vecer bude cirkus humberto v bruchu, podla toho som si organizovala aktivity. V tom case som bola vykotena na gauci a s compom na bruchu s relaxacnou hudbou, alebo na fitlopte som ju uhojdala 🙂 chapem ta, tiez som ratala kazdy den do porodu a od 36 tyzdna som ju vyhanala zo seba ako diabla vsetkymi babskymi receptami , ale nic nepomohlo, nechcelo sa jej 🙂 drzim palce

lia09
14. feb 2017

@evitka83 tak ja ani necakam, ze sa nepohne vobec 😉 Ide o to, ze maly je od zaciatku riadny aktivista. Vkuse v kuse sa hybe. Ale tie pohyby boli uplne znesitelne. Dokonca aj ked sa mi robili hrcky na bruchu z vyduvania, alebo mi doslova cele brucho tancovalo akoby chcelo odletiet. Ale nikdy to nebolelo. No v poslednej dobe to zacina byt velmi neprijemne az bolestive. No a ked zacne, hlavne vecer, tak sa vrti aj hodiny v kuse bez prestania a hrozne to boli. Ja som vtedy v koncoch. Po veceroch uz placem, lebo je to neznesitelne 😢 a doslova prosikam, aby mi ho vybrali. Potom ked sa ukludni, je to pre mna hrozna ulava. Toto je moje druhe tehotenstvo, ale pri prvom som toto nikdy nezazila. A ani som o tom nepocula, ze by niekto zosalel z pohybov dietata. Lebo ja uz zacinam z toho doslova saliet 😔

evitka83
autor
14. feb 2017

@lia09 ja ta chapem, tiez som zazivala stavy sialenstva. Este ti viem poradit esencialne oleje z levandule a skorice. Pointa je ukludnit malemu nervovu sustavu. Skus magnezium alebo guajacuran. Ale treba s tym strasne opatrne, ja som to brala kvoli rizikovemu tehu a moja dcera zacala chodit samostatne v 2,5 roku. Moze to az velmi ovplyvnit CNS a spomalit psychomotoricky vyvoj...drzim palce, ja chcem este jedno dieta, ale ked si sponeniem, co ma caka, tak to stale odkladam

lia09
15. feb 2017

@evitka83 uf tak to ti nezavidim, ze este ta to raz caka. Ale zas moje prve tehotenstvo z tohto hladiska bolo uplne v pohode, takze verim, ze aj tvoje druhe bude kludnejsie. Tak napr. moje prve bolo v brusku kludne, ale po narodeni same problemy co sa tyka nervozity, placu a tak. Tak teraz neviem co mam cakat od tohto tarzana😅 A ozaj, tvoja bola aka po narodeni?

evitka83
autor
15. feb 2017

@lia09 standardne ako priemerne dieta. Plakala ked chcela papat, alebo bolelo brusko. Inak v pohode. Nebola nejaka urevana.Akurat som vela nenaspala. Nebola nikdy ten typ, ze prespi celu noc 🙂

lia09
15. feb 2017

@evitka83 no tak celkom pohodicka babatko 😉

amelie2017
3. jún 2017

Ahojte, viem, ze starsia tema, ale uz teraz sa bojim, ked ju citam. Mala som polamane spodne rebra a odvtedy ma velmi bolievaju. Aj pol hodku si hladam polohu. Nechcem si tu bolest ani predstavit, ak ma tam male bude kopat. Uz len to, ze casom bude tlacit.

luluncek
16. apr 2019

@tinach 😂😂tak to bude veľký tunel v mojom prípade😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre