Má súvis priberanie s užívaním antikoncepcie Artizia?

Zodpovedané
17. jan 2022

Dobrý deň.

HAK beriem cca 9 mesiacov, pričom som za túto dobu pribrala neuveriteľných 7 kg. Všade čítam, že branie HAK a priberanie nemá súvis a ide iba o kalorický nadbytok (čo mi je samozrejme jasné).

Od časi ako ju beriem mám nekontrolovateľné chute predovšetkým na sladké. Mám pocit, že doslova sa na mňa tie kilá lepia s každým jedlom. Počas 7 dňovej pauzy sa tieto chute takmer vytratia a znovu sa dokážem v jedálničku kontrolovať. Aj sa všeobecne cítim počas "pauzového" týždňa fyzicky lepšie,aktívnejšie.

Môže to mať súvis HAK Artizia?

Ďakujem

Dobrý deň,

príčinou priberania je jednoznačne nadmerná konzumácia sladkého. Zo samotnej antikoncepcie sa nepriberá.

Pokiaľ ale pozorujete zmeny počas týždennej pauzy, skúste požiadať gynekológa o zmenu preparátu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník