Po pôrode mám úzky vchod do pošvy. Pomôže mi masáž hrádze?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

som 7 týždňov po pôrode a zistila som, že mi pri šití nechali úzky vchod do pošvy.

Čo mám robiť?

Je možné ho dať do pôvodného stavu?

Pomohla by mi masáž hrádze?

Ak áno, tak akým spôsobom?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to ešte pomerne skoro zhodnotiť, že či je vchod skutočne zúžený. Pokiaľ ide predovšetkým o bolestivosť pri styku, tak tá je prirodzená.

V mieste šitia sa vytvorila jazva, ktorá môže byť aj dlhšie citlivá. Skúsiť môžete napríklad Cicatridina čapíky či krém s obsahom kyseliny hyalurónovej. Tie pomôžu jazvu “zmäkčiť”. Tiež Hyalosan gélik. Preparáty je potrebné užívať po dobu 3 mesiacov a viac.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník