Sú počas tehotenstva potrebné špeciálne vyšetrenia pri AB0 inkompatibilite?

Zodpovedané
17. dec 2021

Dobrý deň,

som krvná skupina 0+, manžel A-. Syn mal po pôrode anti A protilátky a žltačku. Aktuálne som v 21. týždni.

Sú kvôli tomuto stavu potrebné nejaké vyšetrenia v tehotenstve?

Je potrebné ísť do nemocnice s oddelením pre patologických novorodencov?

Ďakujem

Dobrý deň,

doporučila by som konzultovať hematológa. On sa Vám vyjadrí, či sú vopred nutné akékoľvek vyšetrenia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník