V ktorom týždni je už v poriadku ak bruško tvrdne?

Zodpovedané
23. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať v ktorom týždni je už v poriadku ak bruško tvrdne?

Osobne som v prebiehajúcom 21 tt a niekedy mi za deň netvrdne ani raz, inokedy aj párkrát za deň.

Kedy je príliš skoro a veľa na to aby bruško tvrdlo a treba to spomenúť gynekológovi?

Aké magnézium je najlepšie užívať v tehotenstve?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

nie je stanovená hranica, kedy je to už v poriadku.

Za normálne môžeme považovať, keď bruško stvrdne aj 10x. Tvrdnutie je väčšinou spojené s Vaším pohybom (vstávanie, zohnutie sa) alebo pohybom bábätka. Nejde teda o tvrdnutie v pravidelných intervaloch.

Magnézium Galvex 500mg, Magnerot, Magne B6 - 1tbl. 3x denne až 2tbl. 3x denne.

Vždy je však dobré spomenúť aj neškodné tvrdnutie bruška gynekológovi.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník