Tvrdnutie bruška v 28 týždni

lucia2015
4. feb 2012

Ahojte moozete mi poradit som v 28 tyzdni a 5 dni a celu noc mi tvrdlo brusko a to tak ze odchadzalo a prichadzalo a sem tam aj take bolesti v podbrusku . je to moje druhe tehu a pri prvom som mavala tiez tvrdnutie ale nie az takto iba raz za den . Moze to byt ze sa otvaram nedajboze tak skoro 😲

anjelicek26
4. feb 2012

No nabehne manzel hned do lekarne, kupi ti magnezium a nie jednu, ale dve tabletky, rano, obed, vecer oddychovat a v pondelok na gyndu. Ak by sa tvrdnutie opakovalo napriek magneziu, tak na pohotovost.

igiana
4. feb 2012

Ahoj, ja mavam podobny problem v tehotenstve, bolo by vhodne pre istotu ist cim skor na vysetrenie, ci sa neotvaras, moze ti hrozit predcasny porod. Ak sa to znovu zacne opakovat, najlepsie je ist cim skor na pohotovost, aby ti tie predcasne kontrakcie zastavili.

jania023
4. feb 2012

@lucia2015 ahoj ja som mala to iste asi od nejakeho 20tt a dali mi pit magnezium,mne to nepomohlo ale vyskusaj..nakoniec som si nato zvykla ale daju ta na ryzikove kedze je to viac ako 10-20x za den

katkas1
4. feb 2012

ja som tiez pri prvom tehu mala tvrdnutie cely cas, brala som 3x denne magnezium ale velkmi to nepomahalo, velakrat som si uz myslela ze diem naozaj rodit lebo to bolo fakt neznesitelne, tak radsej chod k dr, na porod by to bolo este dost skoro

lucia2015
autor
4. feb 2012

no dakujem vam zienky ja som bola u lekara na kontrole a ten mi povedal ze to je normalne

matita
4. feb 2012

nepodcen to, ak by to bolo castejsie ako kazdych 20 min., chod do nemocnice, nech ta pre istotu pozru. ja som sa koncom tyzdna pytala doktora, ci je ot normalne a on, ze ano, v tom stadiu tehotenstva to bude uz len castejsie. v nedelu na to som uz bola v nemocnici na 2 prsty otvorena a porodila som v 27 tt. samozrejme, ze to nemusi byt tvoj pripad, ale nepodcenit!

mmisel1
4. feb 2012

bež do nemocnice. JA som krvácala a porodila v 24tt, mám doma malý zázrak - 650gramovú Mišičku!

lucia2015
autor
4. feb 2012

@matita a vsetko v poriadku babetko aj maminka?

kveta
4. feb 2012

@lucia2015 Súhlasím s anjeličekovou odpoveďou.. plus snaž sa čo najviac ležať, relaxovať, žiadny kofeín. Existujú aj silnejšie lieky na zastavenie takéhoto tvrdnutia než je magnézium. Ale to by Ti musel predpísať lekár.

lucia1424
4. feb 2012

@mmisel1 a ako ste zvládli taký dosť nízky termín?je všetko v poriadku?myslím bábo,a kde si rodila?

kveta
4. feb 2012

@lucia1424 Ešte poznámka.. ak Ti bude hroziť pôrod.. choď do pôrodnice, ktorá má JISku pre miminká... aj keby Ťa mali prevážať počas pôrodu, je to rozumnejšie, než prevoz nedonoseného miminka po pôrode.

kveta
4. feb 2012

@lucia1424 Prepáč, Lucia.. Ty nikam nechoď.. 😀 Som si pomýlila Tvoj nick s nickom zakladateľky témy.. 😀

matita
4. feb 2012

@lucia2015 myslim, ze s velkym kusom stastia sme to zvladli 🙂

mmisel1
5. feb 2012

@lucia1424 bol to spontánny pôrod, Miška mala 650g, 29cm. Dnes má skoro 9 mesiacov (korig.5,5 mes.), 3800g, 58cm. Je zlatučká, krásne rastie... Je po operácii očí. Momentálne riešime to, že ide nosiť okuliariky. Ved pozrite môj album. Rodila som v BB.

tina7729
5. feb 2012

@mmisel1 ako spontanny porod? Mala si predtym niake problemy? kukla som fotky,malicka je zlatunka a krasne vam rastie 🙂

lucia1424
5. feb 2012

je veľmi zlatučká, malá hrdinka. Patrí jej veľký obdiv ked som si pozrela fotky z inkubátora, musela by ť veľmi malinká. Želám jej veľa zdravia, nech sa jej dobre darí

lucia1424
5. feb 2012

@matita a ako ste zvládli pôrod?nebolo to ešte priskoro?ja sa stále bojím že tiež predčastne porodím pretože mám dosť časté tvrdnutie bruška ale niekedy aj celý den nič a další je to zase o tvrdnutí tak už neviem. Doktor mi povedal že až budem mať bolesti mám ísť hned do nemocnice. Mám strach, porad čo robiť aby som na to stále nemyslela

mmisel1
5. feb 2012

@tina7729
@lucia1424

Krvácala som 2 mesiace, mala som zrazeninu, tá sa neskôr vyplavila, ale už sa začala odlučovať placenta a odtiekla plodová voda... Miška bola vyše týždňa bez plodovej vody (minimum), tvrdili mi, že ked sa narodí, zalapá po dychu a...... ☹ a Mišička zaplakala. Bola taká maličká, že sme ju celú skoro prikryli dlaňou...Palculienka. Cvičíme Vojtovku 3x denne, lebo má stuhnuté svalstvo.

tina7729
5. feb 2012

@mmisel1 bože ☹ ale nastastie to super dopadlo a malicka je v poriadku 🙂 drzim vam palce a malicka nech je zdravucka a pekne rastie 🙂

danu
6. feb 2012

@lucia2015 pozri, pripadne sa opytaj v teme na ktoru ti dala link hajanka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre